Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ildicka
8. mar 2012

@luckalucka83 ahoj, hovoris o vakcinam proti pneumokokom? Ockovala si na SK? Kde mas babätko poistene? Ja mam poistenu malu v Rakusku, myslis zeby som aj tak mohla ockovat na SK??? Nevies ako to je? dakujeeeem

labutka
8. mar 2012

Ahojte.
Prosim ako je to z platbou za porod v hainburgu? Mam VsZP, musim si porod a pobyt na 600nedeli platit sama?
A ako je to s narodnostou a obcianstvom dietata?
Pozerala som webku nemocnice, a nasla som ze je k dispozicii aj vana; ak chcem rodit do vody, treba si ju rezervovat dopredu?
Dakujem

lauraa
8. mar 2012

@labutka pokial nemas poistenie v rakusku musis si zo porod zaplatit myslim ze je to okolo 700 eur denne, dieta nema narok na obcianstvo alebo narodnost....

yanus
8. mar 2012

@labutka a co sa tyka tej vane, myslim si, ze pokial si vyziadas porod do vody, urcite s tebou budu ratat, nemaju tam porodnicu pretazenu natolko, zeby to nemohli zariadit ;)...700 Euro na den, pri prirodzenom porode, bez zazmluvneneho doktora...

labutka
8. mar 2012

@lauraa @yanus dakujem
a vramci europskeho zdravotneho poistenia mi to sk poistovna nepreplati? Ani do vysky, ktoru by platila sk porodnici?

lauraa
8. mar 2012

@labutka zial nie, skus napisat martinke ona myslim aj nieco riesila s poistovnou ale nic nevyriesila, pokial ma pamät neklame...

yanus
8. mar 2012

@labutka nie, ale vsak mozes ist skusit rodit trebars do Nemecka, alebo dakde na zapad AT a brat to ako akutny stav. Inak, v Hainburgu ta otocia s tym, ze 10 min autom mas Antolsku ;). Teda, mozno by ta aj prijali, len neviem ako by sa k tomu stavala tvoja zdravotna poistovna, aby ti nerobili problem.

yanus
8. mar 2012

@lauraa
@yanus
Martinka chcela preplatit nastevy u doktora v poslednych mesiacoch a este nejake ine vysetrenie, ziadny uspech. Za porod si platila ako samoplatca.

yanus
8. mar 2012

@labutka tebe pisem, sebe posielam 😎 vid hore

mamina
8. mar 2012

@labutka porod od januara v hainburgu stoji 524 eur na den.

mamina
8. mar 2012

@labutka zabudla som: je to jedno, ci do vody, cisar alebo ako...je to denna taxa bez zazmluvneneho doktora.

labutka
8. mar 2012

@mamina @yanus @lauraa dakujem, tak skusim napisat do poistovne.
524 denne, to je skoro ako u kocha, akurat s vanou k dispozicii...
Da sa tam zazmluvnit aj PA?

yanus
8. mar 2012

@labutka Veru, tusim to zlacnelo prave kvoli Kochu, asi si preratali, ze to trosku moc nadhodili tu sumu ;). PA ci sa da zazmluvnit to vazne netusim, ale mozno by sa to dalo, treba sa priamo opytat. Aj ked, vsetky su tam skvele, teda jedna lepsia nez druha :D

luckalucka83
8. mar 2012

@ildicka
Maly je poisteny na Slovensku, neviem ako to je, ked je mala poistena v AT, ci mozes ockovat na SR, mozno ano ale na priamu platbu? neviem, netusim ako to je.

martinka1981
autor
8. mar 2012

@labutka ahoj,takže baby ti už podali všetky info 😉
porod stoji 524 e na den/24 hod,tam je zaratane všetko.
Poisťovna nepreplati nič 🙄 🙄
mne ledva preplatili ambulantnu starostlivosť ,poprehanali ma hore dole a zaplatili zo sumy cca 300 eur ani nie 100!! A to mi ich ešte niekto ukradol zo zamestnancov pošty!! 🙄 🙄 😀 😀
Takže na SVK je to veeelka bieda!!
Ale tie prachy mi za to stali 😉

ivka03
8. mar 2012

@ildicka Myslim, ze by si mohla dat maleho ockovat aj na Slovensku, bud s rakuskou kartickou - ma na druhej strane europsku, alebo zaplatit a nechat si to v Rakusku refundovat.
My mame tiez maleho poisteneho v Rakusku a chystam sa pripadne navstevy u slov. lekara riesit takto

mamina
8. mar 2012

Baby, ja mam tiez jednu otazku. Mozete poradit? Ako to funguje ohladne papierov na matersku dovolenku, ked mam trvaly pobyt v AT a pracujem v Bratislave? Dakujeeem.

luckalucka83
8. mar 2012

@mamina
Odvody si platis tiez na Slovensku, asi, vsak? Tak potom vsetko zo Slovenska budes poberat a v Rakusku mozes ziadat o dorovnanie rodinnych pridavkov .

mamina
8. mar 2012

@luckalucka83 Dakujem, si si ista? Na Slovensku ma odpinkali a povedali, ze mam ziadat v AT na zaklade formulara E 115, alebo ako...

yanus
8. mar 2012

@mamina Matersku Ti vyplaca zamestnavatel. Po prechode z materskej na rodicovsku dovolenku, po cc 36 tyzdnoch od nastupu na MD, ti zacne byt vyplacany rodicovsky prispevok. Doplatok od AT do rakuskeho minima na pridavok na dieta si bude ziadat na Finanzamt a na rodicovsky prispevok na Krankenkasse, az ked ti bude uznany rodinny pridavok na Finanzamt.

yanus
8. mar 2012

@mamina E411 na Upsvar, na obidve davky, kazdopadne Finanzamt ti napise co potrebuje, tak isto aj GKK.

ildicka
8. mar 2012

@ivka03 ahoj, dakujem za info, len neviem ze ked to tu na sk zaplatim ci mi to refunduju v rakusku, lebo v rakusku je toto ockovanie iba za uhradu a jedna vakcina stoji 70 eur. tak asi mi to rakuska poistovna nepreplati. mne hovoril rakusky lekar ze to mam urobit na slovensku ze jeho klientky to tak robia aby nemuseli v rakusku platit, lebo ze na sk je to zadarmo. ale nevedel mi povedat ze ako to robia.

hoogy
8. mar 2012

@mamina najnovsie je to tak ze tam kde mas lebensinterese mas dostavat vsetky davky a to je miesto trvaleho pobytu.ale informuj sa konkretne an tvoj pripad na finanzampte a na krankenkasse.

mamina
8. mar 2012

@hoogy
@yanus Dakujem, tak pustim sa do vybavovania, uz sa tesim na urady...

hoogy
8. mar 2012

@mamina vela stastie 😉 ja na taketo veci posielam mm 😀

luckalucka83
9. mar 2012

Kocky nejdete niektora s drobcami chodit na plavanie?
Prave pozream moznosti v Ba, a ci sa niekto neprida ku nam 🙂

dani84
9. mar 2012

@eniii ahoj, tak ako? Uz? Ci este nic? 🙂

martinka1981
autor
9. mar 2012

Baby žiadne spravy o Eni???? 😕 😕
@raa2 ty nevieš nič??

raa2
9. mar 2012

@martinka1981 nic neviem, som jej akurat smsku pisala, tak uvidime ci odpise 🙂

raa2
9. mar 2012

@martinka1981
@dani84
@luckalucka83 tak uz to ma Eni za sebou, vcera vecer o 19 sa Nellie narodila, ma 3580 a 50 cm. Podrobnosti vam hadam uz Eni napise 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre