Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
19. mar 2013

@eniii o 14 je skoro pre nas, ale tak okolo 15 by sme mohli...

ellysa
19. mar 2013

@eniii nám je to budúci týždeň jedno, malá má prázdniny, takže sme doma a ona už nespí, všetko ale bude záležať aký bude malý, lebo už som takto raz bola dohodnutá s Luckou ale malý tak ziapal, že sme nikam nešli nakoniec 😅 ...
takže čo navrhnete ja súhlasím

luckalucka83
19. mar 2013

@eniii
my ideme vo stvrtok v noci na vychod, prideme po velkej noci,
pekne streko kocky, nabuduce urcite sa pridame

eniii
19. mar 2013

@dani84 @ivka03 @raa2 @ellysa @brudra takze zatial by mohlo byt ako citam v pondelok 25ho o 15tej 🙂

brudra
20. mar 2013

@eniii no neviem mne chodi Mathias este o 15 spat , ale ved moze pospat aj v kociku 😀

evko1
21. mar 2013

Baby, ktoré ste pracovali v AT, máte trvalý pobyt na SK, ako to bolo u vás so zdravotným poistením v AT. Kedy sa skončilo??? Po skončení poberania Wochengeld ste sa museli prihlásiť na SR v zdravotnej poisťovni a v AT ste sa odhlásili na základe formulára E-104, alebo ste boli poistené počas celého obdobia, čo ste poberali Kinderbetreungsgeld aj ked iba diferenzzahlung. Ďakujem za odpovede)))

anduk
22. mar 2013

kocky co byvate v hainburgu, prosim vas je tu nejaka dobra gynekologicka? (myslim vseobecne, nie pocas tehotenstva - a chlapa nechcem 😀 ) a ak mate tipy na nejakeho skveleho vseobecneho lekara, sem s nimi 😉 vdaka moc! 🙂

evaleng
22. mar 2013

@anduk ahoj v Hainburgu je gyndoska Wagner ale plati sa u nej.

leksa070
22. mar 2013

@anduk ja sok cele tehu chodila k Dr. Wagner (aj zacala som k nej chodit lebo mi ju odporucili). Je zlata ja som s nou spokojna ale ano u nej sa plati (ale vraj ze ked sinpostena v AT mozes si potom ziadat v svoje krankenkasse naklady).

anduk
25. mar 2013

vdaka za odpovede @evaleng @leksa070, a kolko sa u nej plati za normal vysetrenie? a citam prave, ze ano, KK to ciastocne hradi:
Da der Wahlarzt die ärztlichen Leistungen nicht direkt mit der Krankenkasse des Patienten abrechnen kann, stellt der Wahlarzt eine Honorarnote aus, die vom Patienten vorerst beglichen wird. Darauf folgend kann der Patient diese Honorarnote (inkl. der Zahlungsbestätigung) bei seiner Krankenkasse einreichen und teilweise Kostenerstattung beantragen.

Der Patient erhält 80% jenes Betrages rückerstattet, den ein Kassenarzt (nach Kassentarif) für dieselbe Leistung erhalten würde (rechtliche Grundlage: § 131 ASVG). Hier gilt zu beachten, dass dies nicht zwangsläufig 80% der bezahlten Honorarnote beim Wahlarzt ausmachen muss, da Wahlärzte in der Gestaltung Ihrer Honorare nicht an Kassentarife gebunden sind bzw. es sich auch um reine Privatleistungen handeln kann.

evaleng
26. mar 2013

@anduk mam pocit ze stoji 120 eur myslim. To co si poslala v nemcine znamena ze ked mas poistenie v Rakusku tak ona ti da Rechnung a ty s tym ides do zdravotnej poistovni v Rakusku a nejaku cast ti preplati na tvoj ucet poistovna. Ale´je to minimum.

mahina
27. mar 2013

Ahojte.. rozhodla som sa pre porod v Hainburgu a potrebovala by som poradit ohladom papierov co potrebujem..ci uz k porodu, alebo vybavit potom, aby som nic nepresvihla. Trvaly pobyt mam na SR a tiez som ti poistena. Vopred dakujem 🙂

dendusa
27. mar 2013

@vampgirl Ahoj, vsimla som si, ze vies aj o Kochu aj o Hainburgu. Ja velmi tuzim po prirodzenom porode a na sk mam katastrofalne skusenosti. Kolko stoji porod v hainburgu? Taky nejaky ambulantny. Koch je sukromna v ba? Su ochotni ma tam vypocut na nepresviedcat o svojich pravdach? akekolvek info mi pomoze. Dakujem krasne

vampgirl
27. mar 2013

Porod v hainburgu neviem kolko stoji samoplatcu, mne to hradila (zahranicna) poistovna. Koch je sukromna porodnica v ba, mozes si tam priniest svoj vlastny porodny plan a oni sa snazia maximalne vyhoviet. Ale to urcite aj v hainburgu. Z mojich skusenosti Koch je modernejsi a lepsie vybaveny, ale spominam dobre aj na hainburg 🙂

lauraa
27. mar 2013

@dendusa 570 EUR den.prepustaju 3 den po porode..

katka9010
27. mar 2013

Ahojte zienky chcem sa opytat ci neviete poradit hebamme ktora je slovenka alebo ceska pracujuca v rakusku. Ide mi o jazyk kedze po nemecky sa len ucim.dakujem

martinka1981
autor
28. mar 2013

@katka9010 myslim že k porodu si hebamme vybrať nemožeš.ja som tiež nevedela po nemecky,začala som sa učiť neake doležite slovička a frazy pred porodom ale šlo to aj tak 😉 navyše všetci hovoria aj anglicky a ak by bol neaky problem zavolaju niekoho kto po slovensky hovori. Je tam dosť personalu aj z inych oddeleni zo Slovenska.
Prvu dceru som rodila s rakušankou a mam pekne spomienky,bola velmi fajn a ochotna a mila . druhu som rodila s tou istou a neskor po zmene smeny so slovenkou a až taky rozdiel v tom nebol 😉 vykecavať pri kontra som teda chuť nemala 😎
takže tohto sa bať nemusiš.

katka9010
28. mar 2013

@martinka1981 ja zhanam hebamme na porod doma alebo ako doprovod do nemocnice. Mozem si ju vybrat len som chcela nejake konkretne meno 😉 inak dakujem za info ukludnila si ma

martinka1981
autor
28. mar 2013

@katka9010 aha,som to celkom nepochopila 😉
Je tam Jarmila ale druhe meno ti nepoviem,rodila so mnou druhu dceru. Bola fajn 😉 potom je tam ešte jedna Jana tušim ,ale tiež neviem priezvisko 😝

dulkagabulka
29. mar 2013

@dendusa ahoj Deni, čo sa tyka prirodzeneho porodu u Kocha, zabudni...

ellysa
29. mar 2013

@katka9010 toho sa báť naozaj nemusíš, ja tiež nejak extra nehovorím a pri oboch pôrodoch som mala rakúšanku, oni sú tam všetci neuveriteľne milí a presne vykecávať aj tak moc nebudeš, ak vieš trochu po anglicky si za vodou

dendusa
29. mar 2013

@dulkagabulka fakt? Do kelu. Som sa nadejala. Ale sa tam asi predsa pojem porozprávať. Na hainburgu na trošku odrádza cena a že keby dačo tak sa nedoplatim...vieš niečo o breclavy?

dendusa
29. mar 2013

@lauraa čo stojí 570 eur? Hainburg? Ja som našla že 1650-2300. A ambulantny pôrod?

vampgirl
29. mar 2013

@dulkagabulka ty si rodila v kochu alebo v hainburgu?

martinka1981
autor
29. mar 2013

@dendusa je to okolo 524 e na den/24h čiže počitaj min. 3 dni
ale radi nechavaju dlhšie,ja som sa pytala domov skor aj ked ma strašili( teda SK lekar jeden ) že nevyzeram dobre atd. 😀
štvrtok večer som porodila a v sobotu hajde domov 😎

lauraa
29. mar 2013

@dendusa uz ti martinka odpisala...

dulkagabulka
30. mar 2013

@vampgirl nerodila som tam ani tam...

dulkagabulka
30. mar 2013

@dendusa daj vedieť,ked sa pôjdeš porozpravat, že ako si dopadla 😀

dulkagabulka
30. mar 2013

@dendusa o Břeclavi a dalších moravských ti poviem osobne 😉

luckalucka83
30. mar 2013

@mahina
Vsetko Ti daju v nemocnici, cely zoznam papierov, ktore potrebujes,
myslim ze to je sobasny list, rodne listy, prefotene pasy, potom pride pracovnicka z uradu, vezme to a na zaklade toho Ta bude na matrike cakat rodny list dietatka, ale cely zoznam davaju v porodnici,
samozrejme, musi to byt vsetko prelozene do nemciny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre