Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mirufee
13. jan 2016

@zuzana6543 OP / pas, prelozene RL rodicov + sobasny, nikto nic ine nechcel

zuzana6543
13. jan 2016

@mirufee super, dakujem 🙂 lebo to potvrdenie o obcianstve sa mi naozaj nechce riesit 🙂

mata.g
14. jan 2016

Ahojte dievcata. Da sa po porode v Hainburgu nejakym inym expresnym sposobom vybavit pas pre dieta, resp. nejaky docasny doklad na prechod cez hranice AT/SR. Lebo vsak vieme ze rodny list sa vydava do 3 mesiacov... Dakujem

mata.g
14. jan 2016

@lauraa ahoj prosim ta ako sa da vybavit nahradny cestovny doklad na ambasade vo wiedni? Dufam ze tam nemusime ist osobne s novorodencom, staci ked to vybavuje jeden z rodicov? Predpokladam ze treba rakusky rodny list dietata, doklady rodicov (ake) a tam sa vypisuje nejaka ziadost? Dik

mata.g
14. jan 2016

@lauraa ozaj a na kolko bude platny ten nahradny cestovny doklad. Este pozn. ze dieta bude mat svk obcianstvo..

dzejdzej9
14. jan 2016

@mata.g toto naozaj nemusis riesit. Z rakuska budes mat rakusky rodny list kde ma vypisanych rodicov a seba. Toto este nikto neriesil...

mata.g
14. jan 2016

@dzejdzej9 no vela zien riesi ze nemaju pre novirodenca pas pri prechode hranic. A my mame pobyt v at a chodime casto na svk takze ja toto musim riesit

mata.g
14. jan 2016

@dzejdzej9 len teda neviem na aku dobu plati ten nahradny cestovny doklad. Ale bolo by to super keby at rodny list zatial nahradil pas 😂

mirufee
14. jan 2016

@mata.g
@dzejdzej9
Baby, pokial viem, nahradny cestovny doklad sluzi iba na navrat do vlasti, na jednu cestu, potom treba cakat na RL. Osobne si myslim, ze to nebude nikto riesit na hraniciach, ale hej no,nahoda je blbec.. Ked vas muozem potesit, nas RL teraz na jesen trval len 2 m q tyzden. Tak snad vam vsetko rychlo a dobre dopadne 🙂

mata.g
14. jan 2016

@mirufee dik ved uvidime ako rychlo to pojde.. Co to znamena 2 m q tyzden? 🙂

lauraa
14. jan 2016

@mata.g nahradny doklad sluzi len na vycestovanie na SK , takze je jednorazovy, ziadny rodny list ci uz At alebo SK nehradzuje cestovny doklad. Pri kontrole by ti nepomohol,ale hranice su otvorene , nikto nekontroluje, tak by som to asi neriesila.

dzejdzej9
14. jan 2016

@mata.g nechcela som spochybnovat, len si myslim, ze je to to posledne co by robilo problemy 🙂 drzim palce

mata.g
14. jan 2016

@dzejdzej9 Ja som si len vsimla ze vela mamiciek to naozaj riesi, ze prevoz dietata novorodenca cez hranice bez pasu je nelegalne... A v eu je povinne mat pre dieta pas. Tak ale asi sa to neda urychlit, len pockat na svk rodny list

mirufee
15. jan 2016

@mata.g sorry, preklep, 2 m a tyzden, tzn. kusok cez dva mesiace to trvalo, niekto pisal totiz o vyse troch..

mata.g
15. jan 2016

Dievcata prosim vas zavadzali vam niektorej v HN balonik na vyvolanie porodu? Dik 🙂

mata.g
16. jan 2016

Nikomu tak nevyvolavali porod? Lebo v pondelok mam ist na zavedenie balonika a veru neviem co mam cakat, ci je to neprijemne alebo sa to da vsetko zvladnut a vydrzat? Tak mi napiste 🙂

dzejdzej9
17. jan 2016

@mata.g porod mi vyvolavali ale nie balonikom.

mata.g
17. jan 2016

@dzejdzej9 Hmm mne zatial mozu len mechanicky balonikom kedze som po prvej sekcii.. Infuzku nemozu dat

dzejdzej9
17. jan 2016

@mata.g mne davali cipky. Ale nebala by som sa, su naozaj vsetci velmi mili 🙂 drzin palce. Zatial skus nejake prirodne metody ty sama. Ako kupel, ananas, chilli atd.

mata.g
17. jan 2016

@dzejdzej9 Ach jaaaj no skusali sme zopar veci, aj tvrdnutie brucha mam uz dost dlho ale vzdy sa to ukludni samo a malemu sa nechce von. Ja nechcem dlho prenasat kvoli tomu prvemu rezu a ten balonik nepoznam a neviem ci to nebude boliet ked mi to tam budu zavadzat. Vraj ani cipky zatial nebudu davat kym sa neotvorim balonikom. A vyvolanie pomohlo, porod dobre dopadol?

malula
18. jan 2016

@mata.g Mne pomohol koktail s ricinovym olejom, je tu o tom samostatna tema ale da sa ten recept aj vygooglit, len je to trosku kontroverzne lebo tam ide aj trochu alkoholu...kazdopadne sa som nechcela dlho prenasat tak som ho vypila v 40+2 a pomohlo dokonca som mala veelmi rychly porod

dzejdzej9
18. jan 2016

@mata.g @malula porod bol narocny ale dopadol velmi dobre. Vsetci tam boli uzasni. Ricinovy olej vyvolava ale povedala by som ze dost "agresivne". Radsej by som najprv skusala jemnejsie metody.

silvie101
18. jan 2016

@mata.g mne v Hainburgu PA spravila klystír a vtedy sa mi pôrod spustil. Plus homeopatika mi dala.. ale myslím, že skôr ten klystír pomohol..

malula
19. jan 2016

dnes mi prisla platba z vszp. Cinklo 896,80 eur. trvalo to cca 2 mesiace

silvie101
19. jan 2016

@malula super 🙂 a z akej sumy preplatili?

malula
20. jan 2016

@silvie101 Bola som tri dni takze ma to stalo 1875.

mirufee
25. jan 2016

@malula a iba toto si ziadala preplatit alebo aj nejake vysetrenia?

malula
25. jan 2016

@mirufee zatial len toto na tie vysetrenia (absolvovala som dve- jedno 2 t pred terminom a jedno v termine lebo som rodila 40+2) som uplne zabudla tak som ich na poistovnu davala neskor ( led a som to stihla do tuch 3 mesiacov)tak to este uvidim...

malula
25. jan 2016

@mirufee ale od toho vela neocakavam.. niekde davnejsie som tu citala ze to sutake sumy okolo tusim 9 eur - 15 eur...

mirufee
25. jan 2016

@malula no praveze cakaj asi viac, lebo ja som dostala este asi o 45 € viac ako Ty a ziadala som 2 dni + 1x sono s ctg. Za puorod predpokladam ze je rovnaka suma, ci si dva alebo tri dni, tak ten rozdiel by mohol byt za vysetrenia. Tazko povedat, lebo ja som to ziadala vsetko naraz, takze neviem co je za co.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre