Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

hoogy
23. nov 2011

@yanus mna to len zarazilo lebo my mame trvaly pobyt a podnajom nahlaseny ale je pravda ze sme pripoisteny na manzela 🙂 no jasne ze ma neposlu len ci sa treba predtym hlasit 🙂 ja neviem tu sa nechodi tie posledne tyzdne do nemocnice na kontrolu ? ja som z tohto este blba lebo sme tu kratko.

@raa2 dufam,ze si sa nenahnevala ja som to nepisala ako podpichovanie 😉

yanus
23. nov 2011

@hoogy od 34tt by si sa mala nahlasit do nemocnice a potom budes chodit na pravidelne CTG vysetrenia, bolo by vsak pre teba dobre, ak by si sa nahlasila k AT doktorovi a ten ti vystavil mukip (mutterkindpass) a s tym budes vsade chodit a neskor ziadat o davky na poistku tvojho partnera na ktoreho si pripoistena.

raa2
23. nov 2011

@hoogy nenahnevala, v pohode, ved si nic take zle nenapisala, to len ja som sa vyjadrila tak ako keby vsetci ostatni vedeli o co ide 🙂 proste ta suseda nemala poistenie zdravotne v rakusku, tak si to musela zaplatit a vyslo ju to na 1000 eur, s tym ze odisla domov na vlastnu ziadost. jej to ale poistovna zaplatila, lebo doniesla najomnu zmluvu a uhrali to na hranice, ze by ju nepustili zo slovenskej porodnice domov 😉 A ked mas trvaly pobyt, tak mas narok na zdravotne poistenie 😉 ja sa chystam od cca 30 tt zacat chodit k dr. Urbanovi 🙂

hoogy
24. nov 2011

@raa2 dr Urban je priamo v hainburgu. no my byvame az v eisestadte len ma laka nemocnica v haiburgu ze tam mozno aspon nejaka slovenska sestricka bude. viem sice dobre po nemecky,ale rodna rec je rodna rec 😉
@yanus dakujem. my este len skusame,ale chcem byt informovana nie potom stresovat 🙂

yanus
24. nov 2011

@hoogy no co ti poviem, rodna rec je rodna rec, ale ked mi pichli spinal a ja v tej anesteze na stole, tak jedine co ma napadlo bolo rozpravat po anglicky 🙂. Ani po slovensky ani po nemecky som nevedela 😎 😎 😎 😀

hoogy
24. nov 2011

@yanus 🙂 len aby to tak nedopadlo aj som mnou :D ja spinal nechcem tak snad to bude dobre. a daju sa tam aj vybrat polohy na rodenie?

yanus
24. nov 2011

@hoogy ano pri prirodzenom porode mas moznosti polohovania porodu, ale aj napriklad vo vode ;)
Spinal je len pri CR, stale lepsie ako celkovo anesteza, hoci na psychiku je to zaberak 🙄

hoogy
24. nov 2011

@yanus aha, no to ti verim. ja som maleho porodila za 3 hodiny tak ani neviem ako to bude pri druhom 😀 snad nie rychlejsie 🙂

dani84
24. nov 2011

@hoogy jeeeeej, co to citam, uz cakate druhe? 😵

raa2
24. nov 2011

@hoogy
@yanus mna odrodil Karovic, anesteziolog bol slovak, asistent anesteziologa bol tiez slovak a dokonca na pooperacnej sale bol slovak, tak som sa tam citila ako na slovensku 😀 🙂

dani84
24. nov 2011

@raa2 aj mna odrodil Karovic - vtipalek je to 🙂

raa2
24. nov 2011

@dani84 najprv sa javil dolezito a taky suchar, ale potom uz bol fajn 😉

hoogy
24. nov 2011

@dani84 🙂 no snazime sa tak zhanam info 🙂 ved nas chlap bude mat vyse 3 kym sa nam podari🙂 ako malinka?

lauraa
24. nov 2011

@hoogy nestresuj sa , v eisenstadte je velmi pekna porodnica a vela slovenskeho personalu..... 😉 mas uz dr. v eisenstadte?ja som tam chodila dr .tessarek(rozpraval nieco malo cesky) ale uz zial isiel do penzie...

luckalucka83
24. nov 2011

@martina172
Mati ahoj,
ta prednaska nie je povinna, mozes a nemusis na nu ist, tak ako aj epi, mozes a nemusis si ju dat 🙂 Ja som napriklad nemala ani epi ani nic od bolesti pri porode 😕
Neviem, ci slovenska poistovna nieco preplati, to netusim ako to je. Inak robi tam vela slovakov, aj hebamme jedna je slovenka, aj lekari, aj anesteziolog je slovak, tak sa netrap s nemcinou, mozno budes mat stastie a natrafis na "slovensku" sluzbu 🙂 Alebo Ti niekto pride prelozit. Tehotensku knizku nemusis nechat prelozit, rodi tam vela Sloveniek, oni to uz pozanju, ani ja som moju nedavala prekladat a ked nieco nevedeli, vysvetlil im to ten doktor Karovic, co kocky spominali. Ta suma je jedno, ci ides cisarskym alebo normalne.
Drzim palce, aby sa Ti vsetko podarilo a aby ste to zvladli a tesila sa s maleho uzlicka 🙂

luckalucka83
24. nov 2011

@dani84
Aj mna odrodil Karovic 🙂 taky pohodak 🙂
Dani, kde ste sa boli fotit s malou? Fotky su prenadherne, si ma inspirovala 🙂

hoogy
24. nov 2011

@lauraa vazne? joj to som rada🙂 bola by som radsej keby to bol eisenstadt.(asi behnem dnes k susede na kavu ta tam rodila dve deti 🙂 ako ja viem po nemecky len sa bojim ci budem vediet vsetko povedat 🙂 svagrina ked isla vo svajciarsku prvy krat ku gyn tak tri dni si pripravovala slovicka. a nakoniec to bola slovenka 😀 preco ide do penez? musis platit cash? neberie poistku ?

martinka1981
autor
24. nov 2011

@hoogy ked ja neviem po nemecky a niečo som sa rukami nohami dorozumela tak sa ty dorozumieš tak isto 😉
neboj sa toho,ja som mala prvy krat z toho take nervy že som tam ani nechcela isť ale muž ma presvedčil a dobre urobil 😀

hoogy
24. nov 2011

@martinka1981 dakujem🙂 snad to zvladnem.

eniii
24. nov 2011

ahojte, chysta sa niekto zajtra do Hainburg.nemocnice na obhliadku? je posledny piatok v mesiaci... 🙂

dani84
24. nov 2011

@luckalucka83 fotila to jedna zienka z Bergu, je slovenka a fotit chodi priamo k tebe domov, aby si s takym malym babom nikde nemusela. Je perfektna, super pristup a hlavne rychla. Fotky som behom 5tich dni mala hotove. Napisem ti na nu kontakt do IP 😉

dani84
24. nov 2011

@hoogy tak drzim palce pri snazilkovani 😉

dani84
24. nov 2011

@eniii jeeej pozeram, ze zijes v Wolfstahl, vcera som tam bola u kamosky 🙂 Ak budes mat niekedy cas, mohli by sme zbehnut na Kaffee...

eniii
24. nov 2011

ahoj @dani84 ano, pomaly sa tam stahujeme, velmi rada na to kafco, daj vediet ked tam budes mat opat cestu 🙂
to by som rada aj nazivo videla tvoju krasnu princeznu Celine, ake paradne fotky uz ma 😉

dani84
24. nov 2011

zienky, @brudra ako? Uz to ma za sebou? 🙂

raa2
24. nov 2011

@dani84 kde vo wolfsthale mas kamosku?
@eniii teba tiez očakávam,ked budes mat čas 😉

dani84
24. nov 2011

@eniii jasne, ozvem sa, tesim sa na kafco 😵

dani84
24. nov 2011

@raa2 neviem ako sa ta ulica vola, byva nedaleko tej restauracie FIDI. Ty tiez byvas vo Wolfstahle? Tak dajme vsetky spolu stretko 🙂

eniii
24. nov 2011

@raa2 ano myslim na to, ze uz ti pridem zaklopat na dvere 🙂 len tam teraz chodime vzdy az na vecer po robote ked uz je tma a kosa strasna, ale teraz v nedelu tam ma byt nejaky program ci co, ze bude spievat zbor vianocne songy...tam ideme, muz bude fotit...vidime sa tam mozno? 😉

eniii
24. nov 2011

@dani84 aj ja, tesim sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre