Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

eniii
20. dec 2011

@ildicka ja tieto veci tiez este netusim nakolko malicku nosim este v brusku bez dokladov 😀
daj potom vediet ako si dopadla s vybavovanim 🙂

luckalucka83
20. dec 2011

@ildicka
AHoj 🙂
NO ja tiez nemam maleho este zapisaneho v pase, lebo vsetko stoji a pada na tom nestastnom slovenskom rodnom liste, tak my si chodime len tak a tvarime sa, ze ma pas 🙂))) Hranice v podstate nie su, tak ma to az tak netrapi 🙂
AKo sa inak mate? To kojenie je uz lepsie?

lauraa
20. dec 2011

@ildicka
@ivka03 no predsa aby vam dieta zapisali do pasu potrebujete slovensky rodny list, s rakuskym vam nikto dieta do pasu nezapise teda pokial nie je partner rakusky statny obcan.... na vybavenie slovenkeho rodneho listu je potrebne prelozit rakusky do slovenciny y zajst na prislusnu matriku a bezne dok. potrebne na vystavenie slovenskeho rodneho listu( sobasny list, rodne listy rodicov...) vystavenie slov. rodneho listu detom narodenych v zahranici trva od podania ziadosti asi 3 mesiace.....takze dievcata poponahlat sa lebo bez slovenskeho rodneho nevybavite ani rodinne a arodicak v at.....pokial vas doslova nikto nebude kontrolovat ( coz uz vsetci spoliehame ze nekontroluju je ok) pokial by vsak sa nieco stalo , bolo by to celkom velky problem aj ked teoreticky hranice su otvorene ale vzdy existuje zakon ze sa musite mat doklad totoznosti a aj dieta, rodny list tento doklad nenahrada...

ildicka
21. dec 2011

@luckalucka83 ahoj, my sme uz podali ziadost o sk rodny list, ale ako uz viete vsetky, trva to cca 3 mesiace kym ho vydaju. budem im ale volat po 2 tyzdnoch a skusim ich poprosti ci by sa to nedalo skor. uvidime. mala kojit moc nechce, obavam sa ze si zvykla na flasku. aj ked ju kojim zje tolko isto z flasky ako ked ju nekojim. asi sa len na prsniku hra. a lekar povedal, ze nema zmysel ju nechavam pol hodinu na prsniku ked nesaje, lebo ona sa iba hra a nasava vzduch a bude ju potom z toho boliet brusko. s tym vybavovanim je to katastrofa, ja som si myslela, ze obeham par uradov a bude vsetko ok, no nieje to take jednoduche. na magistrate som ju nahlasila, ale nedali mi meldezettel, lebo nemam sk pas pre malu. potom ju treba nahlasit na cudzineckom magistrate ma35, tam ale potrebujes k prihlaseniu jej pas, meldezettel... ktory ale tiez este nemam, takze je tam podana ziadost o nahlasenie, ale este oficialne papier nemam lebo pockaju kym dodam potrebne doklady. treba ju ale nahlasit do 4 mesiacov, lebo inak hrozi pokuta. potom som bola na finanzamte kvoli pridavkom, tie mozes ale zaziadat az ked budes mat meldezettel a ten anmeldebescheinigung z ma35. a nakoniec poistovna, tam zi ju pripoistia na zaklade papiera z nemocnice, ale to plati iba na 2 mesiace co beries wochengeld, dovtedy by si mala mat vybavene pridavky lebo na zaklade pridavkov ti daju matersku. a ked nebudem mat vybavene pridavky nevybavim ani matersku ale co je horsie ta pani mi povedala, ze mala nebude poistena. vraj to tak funguje, ze teraz je poistena na mna cez wochengeld a potom poistenie prebera materska, ale ked ju nebudem mat vybavenu nemaju dieta ako poistit. tak som jej povedala, ze to je dost problem, lebo iba sk rodny list rva 3 mesiace, takze sa obavam, ze to nestihnem, tak mi povedala, ze mam prist ´pred uplynutim tych dvoch mesiacov a ked este nebudu papiere budu musiet nieco vymysliet. takze tak. necakala som ze to bude az takato tortura. ja som bola na ma35 skoro dve hodiny a to som tam bola 20 minut pred otvorenim. ty to mas jednoduchsie tu v hainburgu toho tak nemaju na uradoch ako vo viedni, tam je to vsetko na hodiny, vsade plno ludi. ja som bola na konci s nervami aj som si poplakala. vybavit doklady je pre mna tazsie ako bol samotny porod. kazdy ti povie nieco ine, a nehovoriac ze do telefonu ti povedia doklady co potreebujes a prides tam osobne a je to zasa o inom. a to pendlovat hore dole kvoli dokladom nieje sranda.

ozaj nevies o nejakom dome alebo byte v hainburgu? chceli by sme sa tam prestahovat. teraz mame dom v bratislave, ten by sme chceli predat, a kupit si nieco v hainburgu a okoli. a ja by som sa potom z viedne prehlasila do hainburgu, alebo teda kde najdeme dom, alebo byt.
pekny den este.
ildi

luckalucka83
24. dec 2011

Kocky,

krasne Vianoce plne pohody, kolacov, rozpravok a nezabudnutelnych chvil zelam 🙂

brudra
24. dec 2011

.... aj ja Vám prajem všetkým krásne Vianoce 🙂

martinka1981
autor
24. dec 2011

Šťastne a vesele 🙂

raa2
24. dec 2011

Aj my prajeme stastne a vesele prezitie vianocnych sviatkov, vela zdravia a rodinnej pohody!!!

ildicka
24. dec 2011

PRAJEM VAM VESELE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK A NECH MAME S MALYMI DROBCAMI IBA RADOST 🙂

eniii
24. dec 2011

Ahojte baby, prekrasne vianoce vam vsetkym a aby ste si nasli pod stromcekom vsetky splnene priania 🙂

dani84
25. dec 2011

@ildicka
@luckalucka83 baby ja mam uz tuto proceduru za sebou... Mam uz aj slovensky rodny list, ja som to riesila cez Slovenske velvyslanectvo vo Viedni a tam mi aj malu do pasu napisali... A tiez tvrdili, ze to bude trvat 3 mesiace a trvalo to mesiac a pol 😉

ivka03
28. dec 2011

Ahojte kocky, prajem vam prijemne posviatkovanie, ja som od minuleho tyzdna pc ani nezapla, mali sme krasne pohodove vianoce, navstivili rodinu a znamych, jedli, pili a pozerali rozpravky. Dufam, ze aj vy ste sa mali dobre a tie ktore uz mate, uzivali drobcekov 🙂
Nam uz zostava len par dni, kym sa drobec vypyta von, tak cakame 🙂

luckalucka83
29. dec 2011

@dani84
Dani ahoj 🙂
no som zvedava, kedy nam pride slov. rodny list, ziadali sme on uz v polovici novembra 🙂
Inak sa Ti nes muselo ckat, sme Ta s Ivkou spominali, bola nas dnes pozriet 🙂))
Dufam, ze sa v novom roku vidime 🙂))

luckalucka83
29. dec 2011

@ildicka
Ahoj Ildi,

skus realitky bit immobilien, wm real, maju teraz celkom zaujimave ponuky, daj do googla a vyhodi Ti ich webove stranky 🙂

adika10
29. dec 2011

@ildicka Skus 06769377519, je to mila pani a vie ti dobre poradit a zohnat byty za prijatelnu cenu.

dani84
29. dec 2011

@luckalucka83
@ivka03 baby a viete ze sa mi aj ckalo dnes? Vy potvorky 😀

haallo
29. dec 2011

ahojte spolutehulky, som tu nova a rada by som sa pridala k vasim debatam, tiez sa chystam rodit do hainburgu

dani84
29. dec 2011

@haallo ahoj, vitaj medzi nami 🙂 Kedy mas termin?

ivka03
29. dec 2011

@dani84 no vidis, to my sme ta spominali, mala som dnes CTG, tak som zaroven aj Lucku s Matkom isla pozriet.
Vy ako sa mate?

ivka03
29. dec 2011

@haallo vitaj medzi nami, kludne sa pridaj k nam. Nevidim, v ktorom si tt?

luckalucka83
30. dec 2011

@adika10
Ahoj 🙂 a ta pani je z nejakej realitky? My dumeme, co a ako, kedze Genossenschaft zvysuje najmy ako o preteky :(

luckalucka83
30. dec 2011

@haallo
Ahoj 🙂 vitaj medzi nami 🙂

ildicka
30. dec 2011

@adika10 dakujem, urcite jej zavolam.

raa2
31. dec 2011

Zienky pekneho silvestra vam prajeme!!! pekne oslavte prichod noveho roka!!!

luckalucka83
31. dec 2011

Krasneho Silvestra a statstny krok do noveho roka, nech sme vsetky stale take krasne, skvele, usmiate, sikovne a nech nas chlapi nasi na rukach nosia 😀

lussymusi
1. jan 2012

Ahojte maminky, neboli ste náhodou niektorá na dni otvorených dverí tento posledný piatok v nemocnici v Hainburgu?

ivka03
1. jan 2012

Ahojte, dufam, ze ste pekne sviatkovali aj silvestrovali a vykrocili spravne do noveho roku.
Pripajam sa k Lucke a prajem nam 🙂 krasny rok, aby sa nam darilo vo vsetkom, co zacneme, aby sme si uzivali nasich drobcekov a nase krasne sa rozrastajuce rodinky a aby sme boli stale spokojne a stastne. 😉

ivka03
1. jan 2012

@lussymusi Ahoj, ja som tam bola este v septembri, urcite chod 🙂

lussymusi
1. jan 2012

@ivka03 ja som už tam bola aj s manželom tento piatok, len som chcela vedieť či tam boli aj iní slovenky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre