Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katy213
30. máj 2012

@eniii tak som rada, že sa tam predsa používa aj iná metóda ako flaška, pretože všetky najnovšie informácie, ktoré sa ohľadne úspešnosti kojenia podávajú, dokrmovanie flaškou striktne odmietajú...

katy213
30. máj 2012

ešte by som sa tiež rada spýtala ohľadne dokumentov, pretože som si dávala prekladať rodné listy a sobášny list u jednej súdnej prekladateľky v Ba a na tom zelenom infoliste, čo som neskôr dostala v nemocnici je uvedené, že Fremdsprachige Dokumente sind zusammen mit einer in Osterreich beglaubigten Ubersetzung vorzulegen. Nevie teda niekto, či tie od slov. prekladateľa budú akceptované?

raa2
30. máj 2012

@katy213 urcite budu, pokial je tam peciatka 😉

yanus
30. máj 2012

@katy213 Urcite budu akceptovat, musi to byt sudny prekladatel, nemozu blabotat ci SK alebo AT. Ved predsa aj ten v AT co preklada do/z slovenciny je zvacsa slovak povodom, alebo original :D. Ktory rakusan uz vie len po slovensky? :D:D:D

@raa2 Cauko, aj mna to cele caka zaciatkom Oktobra. Ako si bola spokojna tentokrat? Nejake zmeny v tvojich predstavach? Zmenilo sa vobec nieco? Co mam ocakavat? Ak chces tak asi radsej IP 😎 😉

yanus
30. máj 2012

@raa2, @dani84 Baby, ja sa musim zastat mahalo, na strane 121 tusim sa nieco informativne spytala a my sme tam vtedy riesili, ze je to tu pisane stale dokolecka, takze v tomto pripade je to nedorozumenie z jednej aj z druhej strany. Kazdopadne, tema je ziva, niektore rodili, odrodili a budu rodit, to ze medzicasom nerodia nie je zase taka tragedia a pisu aj ine veci. Tak sa na seba nehnevajte ;)

@mahalo 😎

dani84
30. máj 2012

@yanus ved ja sa na nu nehnevam, milo som jej odpisala, ze sa staci spytat ked chce info, ze radi poradime 😉 A skor asi islo o to, ako to tu napisala a oznacila tu viacere ako egoisticke furie 😀

yanus
30. máj 2012

@dani84 Ach, to ved netreba riesit, my sme si tu uz raz s raa2 tusim nevideli na "spicku nosa" 😉 . Ved ked je niekto rodeny psycholog, moze byt na to pravom hrdy 😀 😀 😀 😀.

raa2
30. máj 2012

@yanus hej, to si ani nepamatam 🙂 teba sa to uz tiez krati, tiez ti to tak rychlo ide ? mne to tak rychlo zbehlo, ze ani neviem..

yanus
30. máj 2012

@raa2 veru obcas mam kazdodenne prekvapko, ze som tehotna, ani si to nestiham uvedomovat :P neuveritelne :D

katy213
30. máj 2012

tak by to potom malo byť ok 🙂 vďaka

eniii
30. máj 2012

@katy213 oni mi tam samozrejme ponukli pre malu flasku, ale ja som vedela o tejto hadicke tak som si ju pekne vypytala, najprv nevedeli co od nich chcem, ale potom prisla jedna moc mila sestricka, pohladala a nasla to 😉

eniii
30. máj 2012

@katy213 aj ja som mala prelozene do nemciny od sudnej prekladatelky z BA (mala som dobry kontakt od @raa2 ) 😉 a ja som inak ani nic neodovzdavala v nemocnici ale az potom na matrike v Hainburgu, lebo ja som to nemala pripravene dopredu, nejak som na to nemyslela alebo co 😀

katy213
31. máj 2012

@eniii tak to ja som zase iny stresak...- sa mi potvrdilo tehotenstvo a uz som zhanala info ohladne papierovaciek 😀 ...ale ked my čo máme trv.pobyt na Sl. a pracujeme v AT to mame take komplikovane ohľadne vybavovania na uradoch, prispevkov a pod. 😝 ....Tak ja si teda nachystam asi aj tu hadičku, ak by ju tam náhodou potom nemali najsť 😀 / teraz si robim srandu/- To len, že si veľmi želam kojiť, lebo keď vidím moju sestru ako si pracne ručne odstriekava mlieko a mliaždi prsia, tak mi je až zle...

luckalucka83
1. jún 2012

@katy213
Aj mne stacili preklady od slovenskej prekladatelky, nemaju s tym problem, vsetko som si doniesla do porodnice, pride pani z magistratu, pozbiera papiere, pasy a na druhy den je rodny list hotovy 🙂
Ja som tiez dala v porodnici malemu flasku s cajikom a neskor aj s mlieckom, mal zltacku a stale zaspaval, tak necucal poriadne ale nerobila som si starosti s tym, ze sa potom nebude chciet prisat na prsnik, alebo ze nebudem mat mlieko. Prikladala som ho vkuse a ked ma pustili domov, prsia som mala ako Pamela a mlieka kooooopec a este stale kojim 🙂
Drzim palce 🙂

ellysa
1. jún 2012

baby, boli ste už dávať deťom robiť pasy?ja sa na to chystám budúci týždeň, no a teda ma to už teraz desí, ževraj je tam mrteeeeeeeeee ľudí, malá sa tam scvokne 😖

a mne sa teda laktačné poradenstvo zdalo veľmi slabé, mne nikto nič neukázal, ani keď som sa pýtala, mi ju akože priložili a odišli, malá sa nevedela prisať, cez klobúčiky to bolo trápenie, doma sme sa trápili až mi po troch týždňoch úplne odišlo mlieko... som bola sprostá, že som nejakú poradkyňu neoslovila, pri druhom budem vedieť, ak na to bude čas...

evulka3
1. jún 2012

Ahojte baby 😉 ja mam sice este do porodu nejaku tu chvilu cas,ale tiez uz zhanam infosky,ze co a ako...teda do porodnice potrebujem rodne listy oboch rodicov a sobasny list?to je vsetko?Sme obaja slovaci s manzelom,takze potom dostaneme rakusky rodny list a ten treba tiez prelozit do slovenciny a tak ist vybavovat slovensky rodny list?A bez toho slov,rodneho listu a pasu nemozme ist s malou cez hranice alebo ako to je?Prepacte,ze tolko otazok,len mam z toho chaos 🙂 a viem,ze vy ste tu uz skusene mamicky 😉

yanus
1. jún 2012

@evulka3 Ahoj, ...no este by bodli aj pasy k tomu, aspon mne sa tak zda, ze sme ich predkladali 😕 . Vsetko prelozene sudnym prekladatelom do nemciny. Samozrejme aj tvoje e-card. Ak nemas, tak bez vybavit, inak platis ako samoplatca. No a s tymi hranicami ti naporadim, ja som chodila takto kvazi "nelegalne" az 3 mesiace, kym mi osobitna matrika vystavila SK rodny list pre malu. Teraz to vsak robia zevraj uz do mesiaca. Dokonca kocky tu vraveli, ze ked to poslali na ambasadu do viedne, ze to bolo rychlejsie. Netusim vazne, je to trosku pritiahnute za vlasy ako vsetko na SVK 😀 . Vela zdaru.

evulka3
1. jún 2012

@yanus dakujem za odpoved 😉 takze este aj pasy treba prelozit,no fuha,preto sa pytam skor nech to stihnem vsetko nachystat,ved ktovie ako to bude tie posledne mesiace..nastastie e-card mam.No je to ozaj na hlavu s tymi hranicami...pozeram,ze si tiez oktobrovka,tak drzim palce nech ti to tiez dobre dopadne 😉

yanus
1. jún 2012

@evulka3 Nemusis prekladat, pas je medzinarodny doklad, ved to tam mas aj inom jazyku ako v SJ 😀 . Dakujem pekne, mozno sa stretneme, kedze este neviem ci nepojdem skorej na cisarsky planovany ;). To by nam vychadzal termin narovnako potom ;).

evulka3
1. jún 2012

@yanus jaj,ved som rozmyslala,ze preco treba aj pasy prelozit 😀 takze len tie rodne listy a sobasny,hej? 😉 ja pojdem asi do Eisenstadtu,sice nie som este na 100%rozhodnuta,ale zatial ma vsetci moji lekari presvedcili,hlavne kvoli kinderstation...no uvidime 😉

yanus
1. jún 2012

@evulka3 S tym Eisenstadt si ma zaujala 🙂. Mozes popisat blizsie, popripade IP. 😉 Dakujem

ivka03
2. jún 2012

@katy213 Ahoj, tiez som rodila v Hainburgu a na Slovensku prekladane a overovane dokumenty uznali

brudra
2. jún 2012

@ellysa my sme boli asi pred 2 týždňami boli sme cca 90 -ty v poradí a tak za hodinku a pol sme boli vybavený, kamaška bola minulý týzden a vravela že v pohode za pol hodinu, boli sme v Ba na Záporožskej, ale som počula že vyhradili dva dni v týždni pre detičky, ale teraz ti neviem povedat aké 🙂

hoogy
2. jún 2012

@evulka3 aj ja budem rodit v eisenstadte lebo byvame tu. krasna porodnica je tu. ale idem este v pondelok raz okuknut lebo ked sme boli tak vsetky izby boli obsadene aj sa rodilo naplno tak chcem este to okuknut,ale uz sa inak nerozhodnem.

evulka3
2. jún 2012

@hoogy budes tam rodit prvykrat?Tak aspon nam das info,ako si bola spokojna,kedze to mas skor 😉 uz som tiez bola 2x na vysetreni kvoli problemom(nastastie to nebolo nic vazne)v tehu v eisenstadte a vsetci lekari boli velmi mili a maju to tam ozaj velmi pekne-ako nove 🙂

hoogy
2. jún 2012

@evulka3 ano prvy krat, tak som aj zvedava jasne potom podam info 🙂 teraz by tam mala rodit jedna baba co si tu s nou pisem mala termin v maji a dlhsie sa mi uz neozvala tak cakam ze co napise ako sa jej pacilo a tak. ale ja mam termin presne dva mesiace pred tebou takze budes mat vcas info 😉

evulka3
2. jún 2012

@hoogy vdaka budem rada 😉 a budem ti drzat palce nech vsetko dobre dopadne 😉

hoogy
2. jún 2012

@evulka3 no este stale mam nastastie casu 😉

raa2
3. jún 2012

@ellysa ja som bola pas riesit a bolo vela ludi,cca 50 cisel pred nami a na radu sme dosli za 30 min,ja herecka som si este do obchodu odbehla a ked sme prisli,tak sme uz boli precvaknuty.isla som za pani a povedala som jej ze sme boli kojit.k tomu kojeniu ti poviem ze teraz mam viac mlieka,brala som to lezerne,UM bolo doma nachystane,flase vyvarene a dokrmovala som mozno 10 krat..v porodnici som ju mala max 5min na prsniku,aby mi ich neznicila hned na zaciatok a povedala som si ze ziadna drama nebude aj ked sa mlieko nespusti.tak snad aj Ty budes mat vacsiu pohodu pri druhom.inak sa pytat a put aj,mojej spolubyvajucej riadne pomohli s rozkojenim...fakt tam bola s nou sestra asi 4 hodky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre