Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
22. jan 2013

@any395
Je to tosku daleko pre nas 😖

brudra
22. jan 2013

@luckalucka83 Luci, si tehulka 🙂

brudra
22. jan 2013

@ellysa Leni este stale 2 v 1

ellysa
22. jan 2013

@brudra jj stáááááááááááále

luckalucka83
22. jan 2013

@brudra
Jani ja som videla len ze Kosice 🙂

raa2
22. jan 2013

@ellysa som zvedava kedy sa malinky vypyta. Ako sa bude volat?

raa2
22. jan 2013

@luckalucka83 cicus si tehu??? 🙂 preberas stafetu?

luckalucka83
23. jan 2013

@raa2
Nie som, ani nahodou 🙂

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckalucka83
29. jan 2013

@ellysa
Lenka blahozelaaaaaam 🙂 velmi sa tesim sa vami a zelam kopec zdravicka 🙂

ivka03
29. jan 2013

@ellysa Leni, aj ja srdecne gratulujem a prajem vsetko najlepsie, hlavne vsetkym zdravicko 🙂

martinka1981
autor
29. jan 2013

@ellysa pripajam sa ku gratulantom 🙂 všetko dobre prajem a hlavne vela zdravia 😉

brudra
29. jan 2013

@ellysa Leni, aj ja sa pripajam a blahozelam 🙂 vela, vela zdravicka 😉

ellysa
4. feb 2013

@brudra
@martinka1981
@ivka03
@luckalucka83
ďakujem babule, malý je poklad zatiaľ je veľmi dobručké bábätko, čakám, že sa to ešte zvrtne ale momentálne si ho užívam...
Mám otázku kde ste vybavili slovenský rodný list? my sme s Oliv boli na konzuláte vo Viedni ale ževraj sa to dá aj na Osobitnej matrike v BA? Máte s tým skúsenosti?

A pôrod v Hainburgu a celkový prístup ako vždy super super super, nemám námietky...

ellysa
4. feb 2013

a pár foto

jedine máme problém že sa nejak neviem rozkojiť, malý sa nevie prisať a keď sa prisaje neťahá, tak bojujem o mlieko a aj dokrmujem, z toho som dosť zdeptaná ani malú som nedokázala kojiť a dúfala som že teraz to pôjde a neviem neviem teda, už aj laktačnú mám, pchám do seba senovku, krmim cez cievku, no na nervy. dnes mi ešte aj malá ochorela akurát šli s mojim k dokimu, tak dúfam, že to aj malý neschytá

martinka1981
autor
4. feb 2013

@ellysa nadherne fotky 😉
ten SVK rodny list vybaviš aj na osobitnej matrike ,len neviem kde presne su. Ja som davala na normalnu matriku podla miesta trv.bydliska a oni to poslali na osobitnu matriku.
Joooj kojenie ☹ ani ja som prvu nekojila a ani druhu ☹ tej som ale mlieko aspon odsavala a davala z flašky 5,5 mes. a tieš som bola z toho zdeptana ale čo narobiš 😔
tak prajem nech sa vam to podari s laktačnou a ak nie nesmuť,svet sa preto nezruti 😉
a malej skore uzdravenie 😉

kociskova
4. feb 2013

@ellysa ahoj, gratulujem k synčekovi, je krásnučký a ohladne tej matriky, osobitná je na drieňovej ulici v BA, ale neviem či to priamo tam vybavíš, ja som ho vybavovala tiež cez obyčajnú matriku a neviem ako teraz,ale keď som ho vybavovala ja,tak som nemusela ani v mieste trvalého bydliska,tak skús,držím palčeky, nech ste všetci zdraví,hlavne vy dva🙂

luc771
4. feb 2013

@ellysa
Jeeeej ahoj Leni, hladala som nejake info o skolkach v Hainburgu a naslo mi tuto diskusiu a koho som tu neobjavila, gratulujem k malemu brmbolcovi, je paradny, cela mamina, Oli velka fesanda ako vzdy, jak si ho pekne drzi na rukach....
Drzim palce s kojenim, poznam to, ale ono to pojde neboj len to chce trpezlivost a pevne nervy 😉

ellysa
5. feb 2013

Tak som tam volala, musíme to vybaviť buď vo Viedni na konzuláte alebo v mieste posledného bydliska na SK, v BA to len zbierajú z celého sveta ale podať to tam rovno nemôžeme, tak už muž frčal do Viedne, keďže posledný pobyt na SK máme trochu ďalej 😅 .
@luc771 ďakujeeeem, no to kojenie je už na nervy, už som si povedala, že do konca týždna vyriešim buď sa prisaje alebo fľaša, lebo na toto nervy nemám ☹

martina_11
5. feb 2013

@ellysa Leni, my sme boli na najblizsej matrike v Petrzke, Technopol a bez problemov sme vybavili

luckalucka83
5. feb 2013

@ellysa
Leni maly je uzaaaasny 🙂))
My sme tiez ako Mata vybavili v Petrzalke na matrike

ellysa
5. feb 2013

@martina_11
@luckalucka83 no dík baby za info pr treťom budem vedieť ,haha

raa2
6. feb 2013

@ellysa jemine, ja som si az teraz vsimla ze Wilko uz je na svete. Gratulacia prevelika! Kvoli kojeniu sa netrap, uvidis ako to pojde a ked nie tak co uz narobis, svet sa nezruti. Na jar alebo v lete hadam dame stretko a potom povies podrobnosti. Uzivaj si babatka, lebo ten cas tak strasne rychlo letiiiiii. Matko ma dnes akurat 3 roky!

eniii
10. feb 2013

@ellysa jeeeej ja som sem az teraz nakukla a vidim ze malinky je uz na svete, blahozelaaaaaaam, je krasny! 🙂 vela zdravicka prajem 🙂 a aky bol porod v porovnani s prvym, lahsie ci namahavejsie?

@ivka03 Ivi a ty ako? ako si uzivas brusko, a pohlavie uz vies? 🙂 a ked budes v Hainburgu daj vediet, rada by som vas videla 🙂

ellysa
10. feb 2013

@eniii no ľahší, malú som rodila 23h, jeho 9 a pol, ale teda bolesti rovnaké či vyvolávačka alebo nie, som dúfala, že to bude lepšie keď sa sám vypýtal a tudle nudle 😅

ellysa
10. feb 2013

ste inak čítali noviny baby? niekto kúpil tabačku a ide tam byť veľký komplex obchody a byty, na jednej strane super, na druhej už cez mesto ani neprejdeme, som bola včera ráno na nákupe a som nemala kde zaparkovať 😠

ellysa
10. feb 2013

a ešte k pôrodu, neviem prečo ma šupli na nadštandard, som celý čas bola sama, pritom izby boli voľné sme tam boli nejaké 4 vtedy zatiaľ mi účet neprišiel, tak som zvedavá, či budem niečo doplácať za to

raa2
10. feb 2013

@ellysa super si to mala, doplacat podla mna nebudes, to by ta boli skasli v porodnici si myslim. O tych obchodoch viem, uvidime co to tam bude. Ja som pri Matkovi bola dva ci tri dni na nadstandarte, ale kvoli tomu ze som mala teploty. A aky je malicky? Spinka pekne ?nam idu zuby, tak uz tretiu noc neviem co je spanok 🙂

martinka1981
autor
10. feb 2013

@ellysa tak sa nemusim trapiť tym že ked som mala oba porody vyvolavane že som mala väčšie bolesti ako pri spontannom 😀 😉 no si ma potešila 😎

luckalucka83
13. feb 2013

@ellysa
Ved to, uz teraz je cele mesto zapchate autami, ktovie ako to bude potom, ked otvoria ten "komplex" cely, ale aspon tu bude viac prac. miest.
Leni a chodite uz vonku na prechadzky? My sme von aj doobeda aj poobede, by som aspon nakukla do kociara a vystiskala Ta osobne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre