Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

maggie2
13. sep 2011

@jana0706 píšeš: lebo ja som mala pocit ze oni su skor za take prirodzenejsie porody ako u nas

ono to je trochu o niečom inom, oni sú skôr za pôrody, ktoré prebiehajú v súlade s požiadavkami či prianiami a predstavami rodičky, a po druhé dovolím si povedať, že sa vyhýbajú tomu aby vôbec vznikla riskantná situácia, pretože vymožiteľnosť práva v Rakúsku je omnoho väčšia než na SK, a lekári sa obávajú viac prípadných súdnych sporov, preto robia všetko preto aby vôbec ani nejaký konflikt nenastal. Na Sk sa nikto nebojí.

jana0706
13. sep 2011

@maggie2 na tom nieco bude 🙂 ja mam z toho dobry pocit ist tam rodit (nech to uz bude prebiehat akokolvek), urcite ovela lepsi ako keby som mala ist do BA...
a ake su tvoje skusenosti, rodila si v Hainburgu?

martinka1981
autor
13. sep 2011

@jana0706 nuž Janka ked si samoplatca čo by ti nevyhoveli 😀 😀 😀
No prirodzenosť asi hej ale tiež odtial potial 😉 myslim ich, v nemocnici. Ale oproti SK je to 100 a 1.
Ja nelutujem že som tam šla. Mam dobre spomienky a ked si odmyslim kontrakcie tak to bolo fajn 😀
a hlavne že som mala muža cely čas pri sebe,to bolo pre mna okrem ineho velmi doležite a v BA nesplnitelne 😖

luckalucka83
14. sep 2011

@ivka03
@jana0706
@dani84
Este viem dokonca o jednej kocke z Hainburgu a ta ma termin v decembri, tak to sme uplne ze kazda v iny mesiac 🙂) Danka zacina 🙂

dani84
14. sep 2011

@luckalucka83
@jana0706 @ivka03 juuuuj, ja uz by som velice rada aj zacala 😀 😀 😵 Zatial hlasim nezmeneny stav 2v1 😉

vampgirl
15. sep 2011

Baby este jedna poznamka... Stale sa tu spomina iba samotny porod... na ten mam skvele spomienky, personal bol super, tak ako @martinka1981 hovori, mohla som mat muza pri sebe cely cas, co bolo na nezaplatenie... ale mna trochu sklamala ta starostlivost po porode, konkretne pomoc s kojenim, ktora bola skoro nulova. Sestricky co-to poradia, ale casto kazda nieco uplne ine, a moja osobna skusenost bola, ze hned nutili dost intenzivne flasu. Pokial viem, tak v BA porodniciach je uz teraz celkom bezna pomoc nejakej laktacnej poradkyne, a to teda v Hainburgu dost chyba. Takze ak chcete kojit, treba to mat nastudovane a spoliehat sa skor na seba ako na personal 😖

martinka1981
autor
15. sep 2011

@vampgirl veru,sväta pravda. toto by mohli trošku doladiť. Aj ked sa velmi snažili mne nedokazali pomocť 😝 čo sa kojenia tyka.
Ale mne flašu nenutili,ja som si ju pytala sama 😀 lebo som vedela a videla že kojenie nič moc,ale neva,doma sme rozbehli s mojim laktačnym poradcom 😀 odsavanie!

amouramour
15. sep 2011

@toja partner aj epi tam je zaratane, mmt to je 1200 eur...

luckalucka83
16. sep 2011

@dani84
Dani nieco nove? Stale 2 v 1 ? 🙂)

dani84
16. sep 2011

@luckalucka83 nove nic, stale 2v1 😉

jana0706
16. sep 2011

@vampgirl dakujem za radu, to je fakt dost predpotopny pristup, mne na predporodnom kurze laktacna poradkyna (v BA) povedala ze si mam zobrat injekcne striekacky do porodnice a ked tak krmit radsej s tym, ze flasi sa treba za kazdu cenu v porodnici vyhnut...ale dufala som ze v rakusku budu sami za nejake taketo metody a nedaju hned flasu, neviem si predstavit ako sa sama budem trapit so striekackou ☹ inak brali ste si vlastnu flasu, lebo ja mam sice kupenu ale chcela som ju nechat doma...to iste s vlastnou odsavackou mlieka (mam doma dokonca dve, kamosky mi posunuli) a s cumlikom pre bejby - je lepsie brat do nemocky alebo nie?

jana0706
16. sep 2011

@dani84 tak sa zda ze malinkej sa v brusku paci a pocka si pekne do terminu 😉 drzim vsetky prsty 🙂

dani84
16. sep 2011

@jana0706 vdaka, no este trosku casu ma - a ktovie, mozno tam uz zajtra budem lezat 😀
V Hainburgu maju niekolko elektrickych odsavaciek k dispozicii, vcera som sa na to pytala, ale ja si aj tak beriem svoju, neviem si predstavit, ze ich pouzivaju aj ine maminy a ze ich za kazdym pouzitim sterilizuju... 😕 A cumlik - ja pre istotu jeden beriem, ale netusim ci ho aj pouzijem. A flaske sa budem aj ja vyhybat, im normalne zakazem dat flasku, lebo potom som s kojenim asi skoncila....

vampgirl
16. sep 2011

@jana0706
@dani84
Flase aj cumliky su k dispozicii erarne. Neviem, ked si prinesiete svoje, ci vam ich sterilizuju, asi na poziadanie ano. Odsavacku som ja nepotrebovala, ale urcite ju sterilizuju podla mna.... Mozno uz dobehli dobu a ponukaju striekacky miesto flase ale za mojej ery - t.j. pred 10 mesiacmi 😀 nic take nebolo 😠

jana0706
16. sep 2011

@vampgirl super, diky za informacie. Este sa chcem spytat - s tou flasou prikrmuju len s tvojim suhlasom alebo ako to prebieha? chceli ju pouzit ked zena nema este dost mlieka s umelym mliekom alebo ked sa babatko nechce prisat s odsatym materskym mliekom? no, myslim ze za 10 mesiacov sa toho vela nezmenilo 😀

vampgirl
16. sep 2011

@jana0706 Ja som mala malu stale pri sebe, okrem ranneho kupania, takze samozrejme nie ze by jej nieco dali za mojim chrbtom, ale este mi nenabehlo mlieko a tlacili ma, nech jej dam flasu s UM.

jana0706
16. sep 2011

@vampgirl a dala si jej UM alebo si ich prehovorila ze chces este pockat?

vampgirl
16. sep 2011

@jana0706 odmietla som, potom dalsia sestricka povedala, ze UM je blbost, ze kedtak caj ale ani to nie je treba... proste kazdy nieco ine hovoril 😖 dobre je mat cislo na nejaku laktacnu a pripadne jej zavolat a prekonzultovat, ak budes mat nejaky problem. Drzim palce!

raa2
16. sep 2011

@jana0706 baby soryr ze sa vam tu montujem do temy, ale tiez som tam rodila v hainburgu a mam v plane opat rodit, tak si vas priebezne citam, ale to s tym kojenim nie je az tak pravda, ja ked som sa pytala tak mi vzdy povedali vsetko co bolo potrebne. nemala som nic nastudovane a po sekcii sa mi rozbehla laktacia uz na treti den a to som malemu normlane aj flasu dala lebo bol hlasny, ono ide o to ze ked das flasu, tak babetko treba potom prikladat. dostal viac krat a i napriek tomu bol kojeny, dokonca ja som mu davala aj feniklovy cajik casto z flasky a neodmietal prsnik. takze treba sa pytat a pytat a to vam poviem ze po nemecky som skoro nic nevedela a sestricky niektore nic po anglicky a vzdy sme sa dorozumeli.

raa2
16. sep 2011

@vampgirl mne sa maly z caju nezasytil, aj tak som mu musela potom dat mlieko 😉 plakal chudacik od hladu a nie a nie ho utisit ☹

jana0706
16. sep 2011

@raa2 @vampgirl ja som vdacna za vsetky rady a skusenosti, a samozrejme aj sama som si co to nastudovala, lebo vsetky baby hovoria ze lepsie si precitat dopredu ked mam teraz na to cas ako sa stresovat po porode...na predporodnom kurze sme riesili dojcenie aspon tri hodiny, len tam nam prave laktacna poradkyna hovorila ze to s tou flaskou nie je dobry napad - ze zalezi od babatka, niektorym je to "jedno" a budu pit z flasky a aj sa dojcit a vobec ich to neovplyvni (moja kamoska mala presne takeho flexibilneho synceka, ho rok bez problemov kojila a v nemocke ked sa nechcel prisat zacinali s flasou)...ale ze su deticky ktore sa prave tou flasou "pokazia", naucia sa zlu techniku satia a aj ked sa potom dojcenie rozbehne tak sposobuju mamine zranenia na bradavkach ktore by nevznikli keby nedostali flasu...lebo ze ked dieta spravne saje tak by k ziadnym zraneniam nemalo prist...tak aj preto by som nechcela aby dali malemu flasu kym budem v porodnici (a vraj ani dudel by sa z tohto dovodu nemal na zaciatku davat)...

jana0706
16. sep 2011

@raa2 ak sa mozem spytat mala si planovanu sekciu alebo sa rozhodli ti spravit cisarsky v priebehu porodu?

yanus
17. sep 2011

@dani84
@jana0706

Ahojte Dievcata, ja som tu z partie Vampgirl a Martinka1981 😀 .

Moja skusenost s laktacnym poradenstvom a flasami je nasledovna:
Mala som sekciu, mliecko sa mi rozbehlo asi po 48 hodinach naplno. Mala som toho dost nastudovaneho a hlavne som bola extra tvrdohlava a stala si za svojim. Ako ma doniesli z operacky tak som zacala dieta prikladat kazde 2 hodiny (niekedy kazdu 1.5 hodinu, aj v noci). Mala zacala samozrejme ze chudnut (ako kazde babatko, tych 10 perc hmostnosti je uplne ok), sestricky a personal chytia stres, nesu za starostlivost o dieta zodpovednost, duplom ked je zena po CR a to kojenie je stazene. Tak som si dupla, povedala, ze nic nech jej nedavaju, ze ja kojit budem, stale ma strasili a hovorili, ze UM bude treba. Dudlik je dali erarny, vysterilizovany, prvu noc, ked som sa nevladala o nu starat (po sekcii sa hybat veru vobec neda) a malej dudlik nerobil teda ziaden problem :P. Na druhy den som zistila, ze jej dali aj cajik (predpokladam ze feniklovy), lebo mi ho vsetok podctivo vygrcala (doteraz feniklovy nemusi, mavala z neho aj koliky), na to som im zacala zvonit, ze co je to za bordel, ze moje dieta bez mojho suhlasu s niecim krmia...no a zase ta ista pesnicka o chudnuti...
Ako sa mlieko rozbehlo, tak sa rozbehlo uplne maximalne, dobehli za mnou so super odsavackou, postarali sa o mna, doniesli obklady, aby nedoslo k zapalu. Moje skusenosti su aj pozitivne aj negativne. Skor si myslim, ze im ide v prvom rade o starostlivost, o teba rodicku a o dietatko (aby nic nechybalo). Mozno by stacilo trosku viacej istoty v tej laktacnej sfere a hned by to islo lepsie.

Kojenie je o psychike matky a o dietatku (niektore deti piju z hocicoho a niektore su citlive), taktiez nie je kojenie rovnake v prvych mesiacoch zivota a potom v 1 roku zivota dietata. Cize je to veda a aj dispozicia. Mozno niekedy aj narocnejsie ako cele tehotenstvo castokrat.

A s tou striekackou, ja by som odporucila klasicky poharik (plastovy vrchnacik), z toho je dieta schopne pit od narodenia aj prvo vytlacene kolostrum.

yanus
17. sep 2011

Dievcata, velmi vam odporucam tuto stranku na precitanie a take tie prvotne info, alebo neskorsiu napomoc. Kazde babatko je ine, tych prvych 4-6 mesiacov, je dolezitych aby sa ta technika rozbehla v najlepsej miere, to zaruci dlhodobe kojenie, samozrejme ak je predispozicia k u matky aj u dietatka. Poznam aj deticky ktore sa odstavili same v 10 mesiaci a uz dalej chceli len UM, je to velmi velmi individualne. Tak pekne citanie.

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

yanus
17. sep 2011

@amouramour Nechodila si ty nahodou na PRIFUK? 😎

amouramour
17. sep 2011

hej, aj ty?🙂

dani84
17. sep 2011

@vampgirl
@raa2
@yanus vdaka za info a rady, ste zlate 😵
Tak ja mam tiez o dojceni nastudovane a kojit rozhodne chcem a verim tomu, ze sa nam to pekne rozbehne 😉 Ono to asi fakt zalezi od dietata a od matky, napriklad moja sestra kojila, maly pil cajik z flasky a aj cumel mal a nic mu nevadilo - asi je individualne.
Ale vdaka baby, som rada za kazdu radu 😉

jana0706
17. sep 2011

@yanus dakujeme za rady, ved kazda skusenost dobra 🙂
@raa2 @yanus @vampgirl baby riesili ste niektora pediatra v Hainburgu? ja som nasla na nete iba Dr. Proksch-a, ak nahodou nieco o nom viete tak mi pls dajte vediet, diky

yanus
18. sep 2011

@jana0706 Pre Hainburg a okolie je len Dr. Proksch. Stara sa o deti uz v nemocnici. Je to skvely panko ;). Aspon mne je velmi sympaticky, ordinaciu ma medzi branami, smerom na BDA po pravej strane medzi Billa a kostolom ;).

jana0706
18. sep 2011

@yanus super, dakujem pekne...staci sa tam cez ordinacne hodiny zastavit a nahlasit ze by som k nemu chcela prihlasit bejby? nevies ci bude ok ak nechcem aby prisiel na prvu navstevu k nam ale ze my prideme s malym k nemu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre