Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
29. sep 2011

@yanus ja som sa tiez rychlo zotavila po sekcii, ja som rodila o 23 a rano o 7 ma uz postavili na nohy a kazali chodit a chodit, tak som bola aj velmi rychlo fit 🙂 kamaratka chodi zavadzat epiduraly na antolskej a hovorila ze uz je to zriedkave ked uspavaju, doktory to nechcu robit..

evko1
29. sep 2011

@yanus aj Dr.Urban aj Prim. Gamperl vravel, ona má už v svoje dôvody, prečo sa otočila a preto sa my musíme prispôsobiť 😒 a žeby neúčinkoval spinal nemám obavu, veď s nimi môžem komunikovať a oni podajú viac látky, aby to bolo O.K. na druhej strane, že ku koncu už cítiť šitie som už tiež počula, ale no veď nie som z cukru a mám jazyk, tak snáď to bude v pohode. Ja vôbec nemá strach o seba, či kvôli bolestiam alebo tak, ide mi o to, aby to bolo pre bábo najlepšie

raa2
29. sep 2011

@evko1 v hainburgu su naozaj vsetci ochotni, ja som tam bola spokojna skoro so vsetkym, co mi vadilo boli tie rakuske rodinne navstevy 🙂 ked sa ti vsetci natlacili do izby 🙂 dokonca ma rodil slovak, anestezeolog bol slovak, asistent anestezeologa bol slovak a na poporodnej izbe bol tiez slovak 😀 som sa citila ako na slovensku 🙂

evko1
29. sep 2011

Je mi jedno, či tam budú Slováci alebo nie, kvôli manželovi by to bolo lepšie, lebo on vie po anglicky s nemčinou si moc netyká, ale veď to už je detail, a čo sa návštev týka, máte skúsenosť s tým ako je to na izbách? Ja som sa dnes pýtala na Familienzimmer, to by sme mali pre seba dvojku za 120 EUR na deň ja, manžel a malá samozrejme, ale to by tam manžel musel reálne so mnou byť a to kvôli firme až tak celkom reálne nie je a hlavne takto neplánovane a predovšetkým ho budeme potrebovať radšej doma, keď nás prepustia, aby aspoň týždeň ostal doma a nie aby teraz pri mne v spitáli sedel. Nedá sa to len akože, aby mi nikoho iného nedali ku mne ☹(( Ináč sú izby koľko posteľové??? Ja neviem či mám obavu z rakúskych rodín, skôr mám nočnú moru z toho, žeby som tam mala mať turkyňu .-(((

yanus
29. sep 2011

@evko1 Izby su 4 postelove a potom su dvojpostelovky. Pan primar kedysi davno hovoril, ze davaju maximalne 2 zeny na jednu 4-izbovku, pokial je velky natresk tak vyuzivaju postele este na internom, zalezi od situacie ;). Ked som ja tam bola, tak som bola sama na dvojpostelovke a este vedla v 4-postelovke bola jedna mamicka, inak prazdno 🙂. Pokial by ti vysostne vadila spolocnost na izbe, myslim si, ze mas pravo sa ozvat a ziadat zmenu.

nanna6
29. sep 2011

ahojte aj ja budem rodiť v Hainburgu a tiež sa najviac obávam tých tureckých a juhoslovanských návštev keď sa tam dotrepe celá rodina a je tam celý deň akoby tam bývali a neboli len na návšteve. keď sme sa tam boli pozrieť vravela sestrička, že im môžeme povedať a oni ich pošlú preč ale neviem asi by mi to bolo nepríjemné. kedy rodíte? možno tam budeme spolu 🙂

jana0706
29. sep 2011

@nanna6 @yanus @evko1 caute, no ja mam termin 13.10. a bola som rozhodnuta ze chcem minimalne na prve dni tu Familienzimmer...kamoska rodila v Hainburgu pred rokom, boli stale minimalne tri na izbe a ze jej tie navstevy spolubyvajucich liezli riadne hore krkom, ze ziadny klud a sukromie pri zaciatkoch dojcenia...a podobne skusenosti mali aj ine kamosky a kolegyne z roznych rakuskych spitalov, v AT je to proste normalne ze pustaju na izbu k babatkam cele rodiny (uplne fasa je ked dofajcia "za dverami" a este taki zasmradeni sa dohrnu na izbu...no pocula som fakt hocico a preto z toho nemam dobry pocit)...
ale to je blba sprava ze tam mm musi realne byt ak si to zaplatime, to som nevedela - nechapem co je to za system, zaplatis im 120 Eur na den a este riesia ci tam fakt bude, ved to je snad nasa vec kolko casu tam stravi, ved aj ked mam zaplatenu Familienzimmer tak mam narok na rovnaku starostlivost z ich strany ako keby som neplatila nic, ci nie?
skoda ze sa neda priplatit dvojka, to by mi najviac vyhovovalo, byt na izbe este s jednou maminou...mm tam so mnou urcite nebude nonstop kempovat, tak som zvedava ako to poriesime...

jana0706
29. sep 2011

@nanna6 no ja v momente ako by som dostala turecku alebo juhoslovansku spolubyvajucu ktora by si tam nastahovala celu rodinu aj s tromi-styrmi starsimi soplavymi deckami tak by som sa stahovala na tu Familienzimmer ...ak by to vyzadovali tak mm by tam musel byt aj proti svojej voli 😀

jana0706
29. sep 2011

@yanus nemas pravo ziadat aby vas bolo menej na izbe ked mas iba standardne zdravotne poistenie, na to aby si bola napriklad sama musis mat to specialne pripoistenie...mozes sa samozrejme ozvat ze ti vadia navstevy spolubyvajucich, a oni ich vraj upozornia ze ti to vadi, ale nejake razantne zakroky netreba ocakavat...bavili sme sa o tom s Hebamme na tej prehliadke porodnice a viem to aj od kamosiek co uz v AT (aj v Hainburgu) rodili... najlepsie je ked ma clovek stastie a rodi v tyzdni ked je malo babatiek 😉

nanna6
29. sep 2011

@jana0706 ahoj chcem sa opýtať aké špeciálne pripoistenie. ja mám štandardné SVA+ si u nich platím zusatzversicherung. je to to čo myslíš? to by bolo totiž super! v sobotu tam mám termín na CTG a vyšetrenie ak sa osmelím tak sa spýtam či by to s tým pripoistením šlo, aby sme boli len dve na izbe.

evko1
29. sep 2011

@yanus
@jana0706
@nanna6
Dnes som hovorila s PA a že momentálne nie je veľa žien a ani detí, izby sú už iba 3 a 2 posteľové a Sonderklasse, kedy by si bola sama, to je izba č. 9 na gynekológii ale, ale oni tam aj tak stále čarujú s tými izbami a točia ako potrebujú. Tak dúfam, že to do utorka aj tak ostane, veď uvidím, mňa prímu už v pondelok poobede a potom uvidím, ak to bude, lebo to rouhodujú až sestry na odd. nie PA. Ak máš normálne poistenie si v 3, ak si BVA poistená, si na 2 a Sonderklasse sa dostaneš, ak si platiš súkromné poistenie, aké presne to je to neviem. A čo sa Familienzimmer týka, nevravím, že manžel tam musí byť 24 hod v kuse, to zasa nie, ale nie je to iba o tom, že si zaplatíš na tých pár dní tieto prachy a chceš mať luxus ako tie, čo si celý život platia to súkromné poistenie. A ja budem viac potrebovať potom manžela doma, ke´d nás prepustia a nie teraz v nemocnici 😖

ellysa
29. sep 2011

inak baby ja som chvalabohu tie návštevy nezažila, keď som tam bola ja bolo nás tam strašne málo, na izbe som mala rakúšanku, čo vkuse chodila huliť a doma mala 10 m syna, neviem ako to stihli, ale boli ju pozrieť len raz kamaráti a to boli v tej miestnosti pre návštevy, môj muž chodil za mnou každú chvíľu ale na izbu šiel, len ak tam tá baba práve nebola, inak sme sa s malou s tým vozíčkom prechádzali von, alebo sme tiež boli v návštevnej izbe...

jana0706
29. sep 2011

@nanna6 to ja neviem presne o ake zusatzversicherung ide, kedze ja mam len to standardne tak som si podrobnosti nezistovala...proste sa tam opytaj, nikto ti hlavu neodtrhne 😉 a mozno ti pomoze aj to co prave napisala @evko1
@evko1 no chapem aj tu logiku v porovnani s tymi co si platia to sukromne poistenie, ale na druhej strane ved ich nikto nenuti aby si to platili, navyse to vyuzivaju vo vsetkych oblastiach, nie iba pri porode...napriklad je v poriadku ze ked mi po uraze v AT operovali ruku tak sme boli styri na izbe (z toho jedna priserne chrapajuca babicka kvoli ktorej som v tych bolestiach cele noci nemohla spat) a pokial by som mala sukromne poistenie bola by som sama...v takych situaciach sa clovek ziadnych vynimocnych opatreni nedozaduje...ale porod je specificky, ide aj o babatko, a ked uz tu Familienzimmer ponukaju tak by nemali riesit detaily...

jana0706
29. sep 2011

@ellysa to uz je co ze hulila hned po porode, to nevadi pri kojeni? 😒 no ako som pisala, mne by to najviac vyhovovalo keby sme boli dve, to by bolo este lepsie ako byt sama, len kedze sa to neda dopredu zariadit tak musim dufat ze budem mat stastie 😉

ellysa
29. sep 2011

@jana0706 ona kvôli tomu odmietla kojiť 🙄

jana0706
29. sep 2011

@ellysa a to bola nejaka mlada baba? niektore zeny su divne 😒

evko1
29. sep 2011

ja ale verím tomu, že sa tam bude dať s nimi dohodnúť a budeme mať aj trocha šťastia a nebude nás tam naraz obrovská hŕŕŕŕba🙂))
Ja som dnes ale spoznala 4 baby, Z toho 2 idú so mnou na cisársky v utorok a dve z kurzu čo majú terminy cca 3.10. tak tam možno budú, možno ale aj nie🙂))

jana0706
29. sep 2011

@evko1 jasne, a po cisarskom by sa toboz mali snazit aby si mala klud...hlavne aby vsetko dobre dopadlo a bola si rychlo fit 🙂

ellysa
29. sep 2011

@jana0706 neviem presne, ale bola mladšia okolo 20, no divná bola celá, ku koncu už aj frflali sestričky, lebo vkuse toho malého nosila k nim, keď chcela fajčiť, čo bolo každých 10 minút hádam, nakoniec keď som bola na izbe ho už tam samého chudáčika nechávala, našťastie malý bol strašne zlatý, len spal, zato moja hulákala celé noci 😀 😀 😀 😀

luckalucka83
30. sep 2011

Caute baby, my sme boli dnes na obhliadke nemocnice a Familienzimmer stoji uz 135 eur na den, ostatne izby su dvoj a troj- postelove, WC na izbe, sprcha mimo. Zdrazuju pomaly, ale isto :(

evko1
30. sep 2011

Sranda, minulý týždeň bolo ešte povedané 120 EUR 🙂)) No nič, oni vytlačia všetkých samoplatcov naspäť ku Kochovi🙂))

yanus
30. sep 2011

@luckalucka83
@evko1
@jana0706
Tak asi vas citaju, zvysuju vramci vyssieho zaujmu 😎 😀 😎

evko1
30. sep 2011

@yanus
@luckalucka83
@jana0706
No veď sa necháme prekvapiť, potom napíšem viac. Ja som dnes bola na pohovorom s anestezistom, s gynekológom na odbery atď. kvôli príprave na anestézu a bola som veľmi milo prekvapená, sedela som tam síce celé dopoludnie, kým sme všetko spísali a dohodli, ale boli super. Všetko podrobne vysvetlili, manžel bude reálne celá čas pri mne a potom s malou, keď ja budem musieť po Kreuzstichu ostať ešte hodinu na OP sále a potom spolu s nami na izbe ako bude chcieť, tak som vážne zvedavá, či to bude všetko také ružové🙂))

evko1
30. sep 2011

@yanus Chcem sa opýtať, kde si si kupovala tie Miederhosse, čo potrebujem so sebou vziať do nemocnice kvôli spevneniu brucha po sekcii?

yanus
30. sep 2011

@evko1 Neboj, bude to take ako ti to opisali, manzel moze ist priamo zo saly s malickou, ze nebude ani na minutu od nej, moze odfotit kupanie a potom si ju mojkat v naruci, kym ty neprides 🙂. Aspon tak to bolo u nas ;)
Miederhosse som nemala, dali ti len pas stahovaci a nohavicky poporodne. Ten pas som nosila asi den a pol a nohavicky budes nosit este hodnu dobu. Vsetko ti v nemocnici poskytnu, jedine potom na doma ak by ti trebalo. Ja som pas nenosila dlho, nepovazovala som to za podstatne a dolezite, chcela som aby sa brusne svaly davali dokopy co najrychlejsie a tym korzetom im k tomu nepomozes, ako napr. pas na cvicenie vo fitness.

yanus
30. sep 2011

@evko1 A este som zabudla, pride tam taka mila pani, ktora ti pripomenie, ze mas zacat cvicit, da ti aj navod ako na to, po sekcii, vsetko ti vysvetlia, cize najlepsie je zacat hned ako budes uz chodit aj pomalicky cvicit, do tyzdna budes fit ak nebudu ine komplikacie 😎

nanna6
1. okt 2011

@dani84 gratulujem 😉 tak predsa tam nebudeme spolu. ja prenášam. chodíme každý druhý deň na CTGčko a ak by sa malému nechcelo tak koncom týždňa vyvolajú pôrod. dnes som umyla okno v spálni a upratovala čoa sa sa dalo vraj námaha pomáha. tak uvidíme. majte sa krásne

luckalucka83
2. okt 2011

@ ellysa
@ budra
@ ivka 03

Baby, kedy opakujeme stretko?
🙂))

nanna6
2. okt 2011

@evko1
ahoj evko, chcem sa opýtať, ten cisársky si si vyžiadala alebo to musí byť?ja prenášam a najneskôr cez víkend by mi dali vyvoláačku ak by som dovtedy neporodila, ja by som ale rada rodila prirodzeným spôsobom a to je vraj po 10 dňoch prenášania ťažšie, keďže bábätko rastie a hlavička je väčšia a nemusí sa už zmestiť von. takže by som chcela aby mi dali vyvolávačku skôr a nečakali do tých 10dní.

martinka1981
autor
2. okt 2011

@nanna6 myslim že sa možeš s nimi kludne dohodnuť na vyvolani skor.Aj ja som tak mala,nič nenamietali,ale ja som bola samoplatca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre