Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kattyy3
3. jún 2016

@smrndo23 nieje vobec za co rada som pomohla, no moj osobny dojem a teda aj manzelov teda fakt super, primar a aj porodna asistentka velmi mili, fakt odpovedali na vsetko co sme sa pytali bolo vidno ze im zalezi na novych potencionalnych pacientoch. Izby uzastne vsade cisto a vobec to na mna neposobilo ze som v nemocnici fakt pekne a prijemne prostredie. Vsetci sa usmievali a zdravili a ziadny krik ci chaos nikde. Ja som bola velmi ocarena a vlastne som ani nic ineho necakala takze moje ocakavania naplnene...a je to velmi zodpovedne ze si urobia svoj nazor na tehotenstvo pred porodom v tom 38t a podla toho ti doporucia bud inu nemocnicu alebo ich aby nedoslo k ziadnym stresom a problemom ktore by tazko zvladali tak uz iba dufat ze vsetko bude prebiehat super aj nadalej a ze budem moct rodit prave tam lebo naozaj porovnavam s Ruzinovom a to je snat nemozne akoby si sa v RUzinove vratila 20 rokov dozadu

lauraa
3. jún 2016

@steigrula nikto ti nic sam od seba neposle, ak si v at pracovala a vznika ti narok na wochengeld teda matersku , musis o tuto poziadat na prislusnerj krankenkasse kde si poistena, potrebujes vyplnenu ziadost , potvrdenie od gynekologa o termine porodu a nastupe na wochengeld, dalej potvrdenie od zamestnavatele o vyske prijmu... potom ti vyrataju od kedy a dokedy budes poberat wochengeld, teda matersku...

katlinkamt
3. jún 2016

@kattyy3 @steigrula Baby super ste to podrobne opisali 🙂 ja som zial nestihla dojst :( ale teraz ked si citam ake to tam je, fotky pozeram, tak uz mi ani netreba ist pozriet 😀 Vyzera to skvelo!

kattyy3
3. jún 2016

@katlinkamt super ze ti to pomohlo tak sa uz len rozhodnut a potom objednat na vysetrenie do ambulancie a uzit si to

steigrula
3. jún 2016

@kattyy3 mam taky pocit ze som sedela za tebou :D

steigrula
3. jún 2016

@lauraa jemine dakujem velmi pekne za radu skusim to zohnat cim skor nech to mam vybavene ..ja som nasla jeden formular na ziadost o matersku ...moze to byt taketo nieco ?

mirufee
3. jún 2016

@steigrula
@kattyy3
Baby a o prevoze do BA sa nezmienovali? Nic sa nepohlo v tejto veci? Primar vravel ze sa pokusaju to vybavit, ale to su info este spred roka..

steigrula
3. jún 2016

@mirufee spominali to ze chcu spolupracovat s nemocnicou kramare ze by mal byt nejaky projekt z europskej unie a ze sa na tom este stale pracuje ked som spravne pocuvala 🙂

lauraa
4. jún 2016

@steigrula toto je ziadost pre zivnostnikov, neviem kde si pracovala ale normalne ma kazda Krankenkasse svoje ziadosti, takze najskor zisti kde mas zdravotne poistenie

kattyy3
4. jún 2016

@steigrula ano ano sedela som si potom spmenula ale prepac nevedela som ze si to ty inak by som sa prihovorila

kattyy3
4. jún 2016

@steigrula dobre si pamatas, vraj je to na dobrej ceste a snat dojdu k skoremu uspesnemu vysledku a spolupraci ale este to asi nejaky mesiac potrva

steigrula
4. jún 2016

@kattyy3 nevadi aj ja som sa hanbila sa prihovorit :D

steigrula
4. jún 2016

@lauraa dakujem tak aj tak buDem musiet ist na poistovnu 🙂 fakt velmi pekne dakujem za rady keby som si este nebola niecim ista mozem sa ti ozvat ??

katlinkamt
4. jún 2016

@steigrula na matersku potrebujes ziadost, kde zamestnavatel vyplni prijem a vyplnene tlacivo od lekara, kde si chodila na prehliadky, ja neviem tiez po nj, tak som si vybavila jednu pani, co pomaha vybavit matersku, pridavky a vsetko mozne :D

steigrula
4. jún 2016

@katlinkamt aj ja chcem taku pani :D :(

kattyy3
4. jún 2016

@steigrula ty budes vlastne asi rodit skor ako ja bo uz si v 33t juj som zvedava na tvoju skusenost a si uz rozhodnuta tam rodit?

steigrula
5. jún 2016

@kattyy3 ano som rozhodnuta ze tam budem rodit 🙂 len cca v mojom 38tt som pozvana na svadbu a ked ma to chyti tam tak to bude tiez dobra sranda :D

kattyy3
5. jún 2016

@steigrula ja som sa tiez rozhodla ze by som chcela rodit tam, ta nemocnica je fakt pekna a mili personal vobec som si nepripadala ako v nemocnici len este to do vtedy vydrzat a bez komplikacii, juj neboj to by bola obrovska nahoda ze by ta to tam chytilo skor to pride necakane a to by ma fakt zaujmalo kedy hi hi hi no budem povdacna ked das vediet ako a co dopadlo som velmi zvedava bo budes asi predomnou

steigrula
5. jún 2016

@kattyy3 jasne urcite dam vediet kde kedy a ako bolo :D

deniny
7. jún 2016

dnes som bola 1x na vysetreni v nemocnici v hainburgu a dalsi termin mam až za dva týždne, ale pokiaľ viem, tak by som mala tento posledny mesiac chodit na kontroly každy týžden, alebo ?

kattyy3
7. jún 2016

@deniny ako si sa objednavala na vysetrenie a v ktorom tyzdni? ako vysetrenie prebiehalo?

smrndo23
7. jún 2016

@kattyy3 noo dufam ze aj ja vydrzim lebo mam na male..maly sa uz pyta von...takze zvysenie davky magnezia a klud..nechcela by som rodit skor, lebo akurat vybavujeme Ecard kvoli Hainburgu a nechvela by som lietat po rakuskych nemocniciach 🙂 a ty sa ako citis? Vsetko ok?

weronika187
7. jún 2016

@deniny Ak mas ich e-card, tak urcite kazdy tyzden 😉 Ak nemas e-card, tak zvycajne nechavaju raz za 2 tyzdne..

lucmar2015
7. jún 2016

@deniny ja som bola v 38tt tam potom 39 u svojho na Slovensku a 40tt presne na termin zas Hainburg.

kattyy3
7. jún 2016

@smrndo23 juj tak to naozaj dodrziavaj kludovy rezim nic ti ine teraz nepomoze. Mne prisla e-card od poslania ziadosti do mesiaca tak snat ti pride co najskor. Inak ja sa mam zatial docela v pohode, posledna poradna bola ok a krcok tvrdy a zavrety, len tiez uz sem a tam citim viac kde ake pichanie a bolest a tahanie no nastastie to vzdy zatial preslo tak dufam ze to naozaj zvladneme obe a drobcovia si este v nasich bruskach chvilku pobudnu

deniny
7. jún 2016

@kattyy3 chodila som cely cas do poradne k Urbanovi, to je v Hainburgu a takto pred troma týždnami som tam bola posledny krat a mala som sa objednat do nemocnice, tak som volala a dali mi termin, na 7.6, teda na dnes... vyšetrenie prebehlo tak, že najprv som bola na tom počuvani srdiečka(to bolo v poriadku) a potom mi robili este ultrazvuk(ktorý ma velmi znepokojil) a poučili ma o prípadnych komplikáciach, nakolko som prvy krát rodila cisárskym... no a dalšiu kontrolu mi dali na 20.6

deniny
7. jún 2016

@weronika187 e-card práveže mám, lebo ja tu už šiesty rok žijem

kattyy3
8. jún 2016

@deniny super dakujem juj uz sa to pomali blizi

weronika187
8. jún 2016

@deniny Tak tomu fakt nerozumiem... Mne dali termin uz v 37tt a kazdy tyzden ako na klavir.. A to som namietala, ze ja chodim kazdy tyzden k svojmu dr. do Ba, tak nie je treba, staci kazdy druhy.. Nedali sa prehovorit, ze vsak, ked tam chcem rodit, ze bude lepsie, ked budem to tam poznat (aj hebamme) a vsak nic neplatim, ze to ide z e-card..
A ak mas komplikacie, tak isto si mala mat termin o tyzden.. 😖
Inak, mna dr. na utz (ked som bola u nich prvykrat) tiez vystrasil, vraj drobec je prilis velky, uz v 37tt podla nich vazil cez 3500g, tak ja umierala strachom, ze este 3tt a to bude mat cez 4kg 😕 Nastastie som o 2 dni isla k svojmu dr. a ten ma ubezpecil, ze drobec nema ani 3kg a mal pravdu 😀

deniny
8. jún 2016

@weronika187 mne zase povedali, ze ma velmi malu nozicku, ako v 33tt no tak, ja uz mám všeljake scénare

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre