Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

pointe
30. máj 2014

@yanus PROSIM PROSIM, mate na Dr. Loksu mobilny kontakt ? Niekto, kto u neho rodil... URGENT ! Dakujem.

bobova
2. jún 2014

@danka237 ok danka, potom mozeme ist spolu 4.7.

katalo
3. jún 2014

@pointe mozes mu volat do ordinacie 02165 62333 ak si z rakuska alebo +43 2165 62333

pointe
3. jún 2014

Dakujem, "katalo" uz sme v kontakte. Vsetko dobre prajem !

sunnyday28
3. jún 2014

Ahojte zienky, pridavam sa k vam po dlhych mesiacoch ticheho citania 😅 Prave tato vasa tema ma naviedla na myslienku rodit moju druhu dcerku v Hainburgu a som vam nesmierne vdacna! Ja sice neviem porovnat s porodom na Slovensku, kedze prva dcera sa tiez narodila v zahranici, ale celkova skusenost v Hainburgu bola fantasticka. Prijemni ludia, pekne prostredie, profesionalny pristup, no skratka spokojnost od prvej prehliadky az po poslednu minutu pobytu. Chcela som uplne jednoduchy prirodzeny porod, v ramci moznosti samozrejme, bez zbytocnych intervencii, s porodnou asistentkou, bez stresu a injekcii... Dostala som vsetko aj s bonusom! Necakane sa mi aj podarilo zazit porod do vody (pri prvej dcere planovany, ale nepodarilo sa...), rodila som s hebamme Evou - podla mojho nazoru najlepsia PA na svete, urobila z mojho porodu zazitok na cely zivot. 😀 Az mi je luto, ze sa uz na dalsie dieta nechystame 😝 Bez nastrihu, bez sitia, bez injekcii, pomohla mi zazit uvolneny, takmer bezbolestny porod. Budem spominat do konca zivota 😎

sunnyday28
3. jún 2014

Co sa tyka poporodnych vysetreni... tiez som porodila ambulantne a teda rano sa dcera narodila a vecer sme sli domov. Nerobila by som to, keby som sa na to necitila, alebo keby dcerka neprospievala dobre... tiez odporucam dopredu si zistit, ci vas vasa lokalna nemocnica vezme. My sme s tym nemali problem, Trnavska novorodenecka ambulancia nas objednala na odber z paticky a co bolo treba a nasa pediatricka patri k "starej skole" a prisla na kontrolu k nam domov na piaty den po porode skontrolovat malu. Jedine, co sa mi nepodarilo vybavit je kontrola pre mna, nenasla som ziadnu porodnu asistentku, ktora by mohla urobit kontrolu hmatom mne, ale ja som nastastie mala maternicu takmer zvinutu v podstate uz pri odchode z Hainburgu. Neviem teraz ktora poistovna ponuka zoznam porodnych asistentiek a preplatenie ich navstevy, toto jedine som nestihla doriesit pred porodom, len sa mi zda ze som to kdesi citala v letaciku poistovne. Drzim vam palce, ktore vas to v Hainburgu caka, nech vam vsetko vyjde podla predstav 🙂

lverffy
11. jún 2014

@magdalienkalienka ahoj citam ze si platila predporodne vysetrenie CTG a UTZ 170€ - to sa mi zda strasne vela -ja som mala info ze tieto prehliadky/poradne stoja 70€... nevies viac detailov ci to bolo nutne alebo si si to ziadala navyse? Pripadne dievcata ak tu mate viac info ohladne cien predporodneho vysetrenia budem povdacna! 🙂

martinka1981
autor
14. jún 2014

@lverffy CTG stalo 70 e ...UTZ si presne nepamatam ale je možne že tiež okolo 70e a plus neake to vyšetrenie a si na 170

lverffy
14. jún 2014

@martinka1981 tak to je pekna sumicka 🙂 asi tam dojdem uz rovno s kontrakciami haha 😀

martinka1981
autor
15. jún 2014

@lverffy ono na CTG sa chodi od 38 tt?? Neviem to už presne...UTZ sa tak často nerobi...resp. ho urobi lekar na poradni....ale chodiš na poradne do nemocnice tak je to možne že sa to takto navyši 😝
ja som rodila pred 3,5 r takže ja už všetko neovladam 😀

mimacek
15. jún 2014

Mile zienky, ktore ste rodili v Hainburgu. Ake veci si potrebujem zbalit so sebou samozrejme okrem dokladov. Sobasny list a krstne listy v nemcine uz mam aj vysledky vysetreni, ktore ziadali. Ide mi o to co si zbalit pre seba a pre babatko. dakujem velmi pekne.....

evko1
15. jún 2014

@mimacek pre seba potrebujes veci ako bezne do nemocky a pre dieta iba vecicky na cestu domov.ziadne plienky ani vlozky ci uz do podprsenky alebo menstruacne.potrebujes este Vase pasy a OP

evko1
15. jún 2014

@sunnyday28 Eva je ozaj super!!!

evko1
15. jún 2014

@magdalienkalienka aj ja som obe rodila v Hainburgu a dodatocne som si na SR privatne nechala urobit Usg mozgu a obliciek.nedalo mi tak preto.Usg klbov tam detom robia hned v nemocnici aj odber z paty aj vy.sluchu

mimacek
15. jún 2014

@evko1 Ahoj, vdaka za odpoved, je potrebny aj pas aj OP nestaci len OP? Pyzamka si si brala vlastne alebo Ti dali nemocnicne? Dakujem

evko1
15. jún 2014

@mimacek odovzdala som pasy a vsetky doklady tej referentke z oddelenia a kopie OP.originaly OP som ukazala na Gemeindeamte pri preberani rodneho listu.tak je to rychlejsie.v tomto pripade bude rl hotovy a zdrzis sa 10min ak neodovzdas v nemocke ale az potom na Gemeinde tak sa zdrzis aj hodinu a bez RL nemozes ist cez hranice preto budes rada,ze su hotove
v porodnice ti daju taku anjelikovsku koselu pocas porodu je super aj na noc na dojcenie ale cez den som bola v leginach a tricku,tam sa mozes pohybovat po celej nemocke aj s babom,klasicku koselu ci pyzamo cez den nema nikto na sebe

magdalienkalienka
16. jún 2014

@sunnyday28 Podľa mojich zistení UNION formálne ponúka preplácanie 3 návštev pôrodnej asistentky, avšak ja som v Bratislave nenašla žiadnu licencovanú PA, ktorá by robila domáce návštevy, takže nakoniec nemocnica v Hainburgu mi dala kontakt na nelicencovanú PA, ktorá ma 4 krát po pôrode navštívila a to na môj účet (100 Eur), bola to podmienka prepustenia ambulantného pôrodu.
Pôrodné asistentky na Slovensku zobuďte sa, čo robíte?

sunnyday28
16. jún 2014

Vdaka, akosi som to nestihla doriesit, myslela som hlavne na malu a na seba nie. Skoda, mohla som sa opytat vas tu, urcite by bol pan doktor v Hainburgu spokojnejsi 😀 Dal mi podpisat reverz, myslim ze prave kvoli tomu, ze som uprimne povedala, ze PA pre seba dohodnutu nemam, len pediatricku pre malu. Poistenie mam z UK, tak s preplatenim PA by problem nebol, akurat som nadobudla dojem, ze oni na Slovensku mimo nemocnic neradi funguju. V pripade potreby som bola "vitana" prist do nemocnice v Trnave, kde by ma skontrolovali, ale s novorodencom som si to nevedela dost predstavit, to by som mohla radsej ostat v Hainburgu, ak by som ju chcela tahat po nemocniciach 😝 PA podla mna nie su chranene zakonom, prave naopak - zakon je v mnohych chvilach proti nim. A to je tu na figu. Necudujem sa, ze sa skryvaju 😉

ivianocka
17. jún 2014

caute baby, chcem rodit v hainburgu, v ba je to na mna silna kava, prvu som rodila na antolskej a tam uz nidky viac. tak idem zhanat info, nech to do januara vsetko postiham. info sa da najst hlavne tu ci je nejaka ina stranka? a musim vediet nemecky? lebo ja uz nemecky nevybafnem toho vela, a etse ked bduem rodit....z toho mam obavy.

ivkadracova
17. jún 2014

@magdalienkalienka Ad vysetrenia dietata po porde kt. v Hainburgu nerobia: doktorka Tvojeho dietata by Ta mala usmernit kde si dane vysetrenia mozes zabezpecit. Nam to velmli dobre poradila nasa, vraj vsetko vybavime na kramaroch, a je to. Zatial som s tym nemala ziaden problem. Postupne si to vybavujem a oznamujem jej vysledky a ona to zapisuje do karty.

eni01
18. jún 2014

Baby ahojte, o chvílku rodíme v Hainburgu a je najvyšší čas začať vybavovať potrebné doklady. neviete mi povedať aké dokumenty mi bude pri porode treba a ktoré musia byť úradne preložené? Predpokladám, že oba rodné listy, môj, manželov, sobášny list tiež a ešte niečo?
Dakujem

luckalucka83
20. jún 2014

@eni01
Ak ste manželia treba sobášny list, rodné listy oboch - toto všetko úradne preložené a ešte pasy, to je všetko 🙂

danka237
22. jún 2014

Ahojte žienky, ktoré ste v Hainburgu už rodili, chcem sa opýtať: počas rannej vizity deti kontrolujú na izbe pri matke, alebo ich odnášajú preč? Jedna kamarátka, ktorá tam rodila vo februári, mi tvrdí, že jej malého zakaždým ráno odniesli a vrátili až po vizite, čo mi príde zvláštne, keď ešte aj v Ružinove deti kontrolovali priamo na izbe.

martinka1981
autor
22. jún 2014

@danka237 oni rano deti kupu. Zoberu ich a prinesu potom...ale ak chces mozes ist kupat so sestrickou.

makarda
23. jún 2014

Ahojte, som v 36. tyzdni, vcera som isla nahodou okolo a bola som sa osobne popytat v Hainburgu na porod, bola tam velmi mila Hebmamme, vsetko mi povysvetlovala a ukazala, akurat mi nevedela povedat kolko by ma ten porod vysiel financne, kedze nie som poistena v Rakusku. Ste tu niektora "samoplaticka", ktora mi vie povedat cca sumu??? Dakujem.

danka237
23. jún 2014

@martinka1981 Aha, dobre, ďakujem 🙂

danka237
23. jún 2014

@makarda Ahoj, 584€ za deň, počíta sa od polnoci do polnoci, čiže ak prídeš o jedenástej večer - platíš aj za tú hodinu 584€. Ak sa chystáš aj na nejaké vyšetrenia/poradne pred samotným pôrodom, platí sa zvlášť, informuj sa v pôrodnici. Viem len, že CTG+UTZ dokopy stoja asi 170€. Pri nástupe do pôrodnice sa skladá záloha 1800€, z nej potom odpočítavajú podľa toho, koľko času tam stráviš a aké vyšetrenia sú potrebné nad rámec základných služieb.

makarda
23. jún 2014

@danka237 dakujem za info

mahalo
25. jún 2014

Zienky prosim vas ake vysetrenia teda robia dietatu po porode v Hainburgu?? Ako sa riesi potom prichod na Slovensko? Je nieco co treba vyriesit? (okrem matriky, poistovne) myslim nieco co je potrebne zo zakona nejaky pripadny pobyt v nemocnici, vysetrenia. Je problem ist s novorodeniatkom na sestonedelie na Slovensku, alebo to nie je nutne?

katheriny
28. jún 2014

Ahojte, pridam skusenost s porodom v Rakusku-Hainburgu. Mala som planovany cisarsky rez, vsetko prebehlo perfektne. Dr. Loksa je jeden skuseny, ostrielany porodnik a mozem ho len absolutne odporucit. Taktiez Dr. Paulovic-anesteziolog je absolutna profesionalna spicka. Napriek mojej posadnutosti uplnou narkozou ma presvedcil na spinal a dobre urobil. Vsetko prebehlo rychle, bez komplikacii, jazvu ani nie je vidiet (a to som 2 mesiace po). Manzel bol cely cas, aj pocas zakroku so mnou. S malou som sa pomuckala uz na sale, kde vladla velmi fajn a pohodova atmoska. Co da tyka nemocnice a sestier, vsetko je super-najlepsi je kuchar! 😀 Vazne, varia tam dokonale-dostali aj cenu za bio kuchynu. Vyberala som si vzdy z 3 jedal. Apropo k otazkam deti hned pri matke-mala som moznost hned mat malu pri sebe, ale vdacne som ju poslala so sestrickami na noc. Po cisarskom som sa potrebovala dobre vyspat a dat dokopy. Som demokratka, ak to nejaka mamicka chce, tak kludne nech je non stop s babatkom. Mne padlo dobre ju moct odovzdat sestram a vediet, ze je o nu postarane. Ci mam kvoli tomu na nu slabsiu vazbu alebo som nie dobra mama? Blbost. Mala je absolutne spokojnucka, budi sa mi v noci 1 max 2x a je uplne v poho. Hainburg odporucam, a co sa platenia tyka-neberiete si nahodou uvery na vacsie blbosti? Podla mna investicia do vlastneho zdravia , nehovoriac o veci ako je porod stoji za to. Kazda mamicka si zasluzi takyto komfort a podporu...nehovoriac o babatku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre