Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
27. aug 2010

@maggie2 @dasa2804 po francuzsky hovori urcite 😉

maggie2
29. aug 2010

@k8y je to možné 🙂 , inak to je ten detský doktor, ktorý narodeným bábatkám chodí do hainburgskej nemocnice kontrolovať zdravotný stav.

ellysa
30. aug 2010

@maggie2 áno to je on, je v poohode len taká stará škola, všetko je preňho normálnem keď nás trápila kolikaprvé mesiace, povedal len že je to normálne a ďalej sa stým nezaoberal, známa lekárka na SK nás povyšetrovala, poradila cviky a homeopatiká, chcela poslať na gastro, ele nešli sme...mne ten jeho prístup až tak nevadí,zasa nemám rada lekárov ktorý zbytočne preháňajú, no však uvidte

k8y
30. aug 2010

@maggie2 ja viem, mam to vyskusane 🙂 staral sa mi o maleho a komunikovali sme po francuzsky 🙂

maggie2
30. aug 2010

@ellysa áno on je taká "stará škola" ale v podstate mu kvitujem, že zbytočne mamičky netraumatizuje preháňaním po vyšetreniach, ktoré sú zbytočné, pokiaľ skutočne nie je vážny problém. Takisto ale zas tak "starý" nie je, pretože na rozdiel SK detských lekárov ma napríklad svojho času odhovoril od BCG vakcíny (proti tbc) z dôvodu jej rizikovosti (o ktorej som samozrejme vďaka SK farmaceutickej propagande ani netušila), a bol prekvapený keď sa dozvedel, že na SK ju ešte stále plošne podávajú 4 dňovým novonarodeniatkam. Mne skôr spôsobovalo diskomfort čakať hodinu-dve uňho v čakárni, kým človek prišiel s dieťaťom na rad, aj napriek dohodnutému termínu na určitú hodinu. Jednoducho on strašne dlho sa deťom v ambulancii venuje. Stačí keď sú pred Tebou 3 deti a čakáš už hodinu, kým prídete na rad Vy.

ellysa
30. aug 2010

@maggie2 no zažila som naposledy, mali sme prísť len dať vakcínu, že to bude šup šup, to šup šup trvalo hodinu, hlavne s takýmto malým baby je to nafigu

k8y
31. aug 2010

@maggie2 prosim ta, ako sa vola ten obchodik pre babatka v Hainburgu? Alebo je tam len jeden? Inak baby kde nakupujete oblecenie pre deticky? Ja mam tusim zo C&A uz vsetky modely.. a Next sa mi zda dost drahy. Dajte nejake tipy, prosim.

maggie2
31. aug 2010

@k8y tak nakupujem ako kedy. V tom obchodíku pre babatka v Hainburgu (volá sa tuším AST) som kupovala avent fľaše lebo boli lacnejšie než v BA svojho času, aj tehotenskú bielizeň pre mňa, inak vecičky som kupovávala v C&A alebo H&M vždy keď sú akcie ale i v KIKu (tam treba dávať pozor na kvalitu ale niektoré veci sú tam naozaj nielen lacné i kvalitné, tie váčiky do postieľky napríklad boli OK, aj vrchné oblečenia, dupačky a bielizeň veľmi nie, zvykne stratiť po praní formu). No a neskôr detské topánky klasicky tie značky ako richter, passfit, geox, crocs, nike & co. ale i elefanten atď.

carinthia21
1. sep 2010

@lauraa Moj je rakusan a 23.oktobra planujeme svadbu...takze babatko bude rakusanka...len neviem, ako to bude potom u mna - ci mam narok na dvojite obcianstvo. Lebo pri dietatku je to mozne, nakolko ja som Slovenka a otecko Rakusan, ale budeme zobrati...tak sa budem este informovat na urade aj kvoli papierom, lebo si musim dat prelozit moj rodny list a vybavit dokument, ze niesom vydata (ci niesom vydata na viac stran :") hihi). Potom uz len zobrat pas a prist na cas na urad 🙂

lauraa
1. sep 2010

@carinthia21 moje dieta ma dvojite obcianstvo do jej 18 roku, potom sa musi rozhodnut pre jedno pokial sa nezmenia zakony, ja mam slovenske obcianstvo , nikdy som nemala potrebu mat rakuske obcianstvo a teraz je to v podstate jedno ved sme v EU, ale keby si chcela ty obciantvo pre seba , len to ze si zoberies za manzela rakusana nestaci,musis tu zit a po (byvalo 2 roky) mozes poziadat o rakuske obciansvto na zaklade toho ze si manzelka rak. obcana o prepozicania obciantva... stoji to nemale peniaze, pokial nemas prijem , bude ti to prepocitane na manzelov prijem, a prepustenie zo sk stoji tiez pekne peniaze..... takze sa musis rozhodnut sama.... inak ten test z nemciny co je povinny pre prepozicanie obcianstva najdes aj na internetea mozes sa nan pripravit....

martinka1981
autor
2. sep 2010

Ahojte kočky,ako sa mate? Happy,Vampgirl ako dopadla poradňa,všetko ok? 🙂

vampgirl
3. sep 2010

Caute 🙂
U mna poradna OK, vraj aj cukr.test dopadol dobre, len mam malo zeleza tak som dostala tabletky 😠 mala zodpoveda 30tt, takze zase o mesiac 🙂
Happy, ty si bola predomnou (o tretej)? Lebo ked som koncila, na stvrtu tam cakala dalsia nejaka tehotna slovenka 🙂
Martinka, ty ako? Vsetko OK?

happy8051
3. sep 2010

@vampgirl ano, bola som pred tebou.... na tretiu 🙂

happy8051
3. sep 2010

@martinka1981 my celkom ok, krcok kratsi o 4mm ako by mal byt... ale Loksa tvrdi, ze ani keby som 24 hodin lezala, nic extra sa tym neda dosiahnut ale ze mam si davat pozor... on hovori, ze by sa nic nedialo, keby sa mala narodila aj v 36tt, ale ja strasne chcem aspon do konca 38tt... modlim sa aby sme to vydrzali...
dalsia poradna za 3 tyzdne, tedda 22.09. a to uz ostanem v ba. hovoril mi este, ze EPI je bez priplatku, ked mam poistenie, aj cisarsky sa da na poziadanie ale nad tym zatial nerozmyslam, jedine, ze by ma chytil strasny stres..🙂
a ty ako? co ti hovori na krcok? ty mas tiez nie celkom ok, ze?

martinka1981
autor
3. sep 2010

@vampgirl no ja som tiež nafasavala tabl.na železo 😝 ale aj pri malej som brala. Inak by mohlo byť aj lepšie,začina toho byť na mňa trochu vela ☹ domacnosť,Miška cely deň a ešte aj velke bruško 😝 . Dosť často mavam bolesti,včera už aj take "menštruačne",ja sa fakt bojim aby som neporodila moc skoro ☹ . Ešte aj muž ma toho tento tyždeň vela takže pomoc nič moc,lebo všetko sa musi diať naraz aby sme sa nenudili 🙄

martinka1981
autor
3. sep 2010

@happy8051 mne sa nalez našťastie nezmenil,ale krčok je mäkkši ako ma byť. Musim sa priznať že som trochu polavila v tom že nedvihať malu,ale tiež si musim davať väčši pozor. Mne hovoril že vydržať aspoň do 34tt no ale tiež by som nerada tak skoro rodila. Ved Miške sa na svet moc nechcelo tak hadam vydrži aj Viky...
Inak ja mam tiež poradňu 22.9. O 17:30 🙂

happy8051
3. sep 2010

@martinka1981 jeeej, to fakt? ja mam asi o stvrtej, tak sa stretneme..🙂
no on sa strasne light k tomu stavia, akoze je to ok, ale ja dufam, ze to vydrzime,

martinka1981
autor
3. sep 2010

@happy8051 mysliš že sa stretneme? je to rozdiel 1,5hod tak neviem 😨 no ved uvidime 😀
Neboj vydržime,musime......
takže ty už budeš baliť tašky,inak ja už tiež rozmyšlam že si začnem chystať do porodky tašku 😀 aj ked teda nič moc tam netreba 😉

happy8051
3. sep 2010

@martinka1981 no ja som vcera dokupila veci... asi ich budem viac potrebovat doma ako tam, ale aby sme uz vsetko mali... mast na bradavky a take veci... je mi stale smiesne, ze tam pojdems malou taskou,ked vcera som bola u kamosky, co ma do pordky jednu megatasku pre seba a druhu pre dieta 🙂)))

martinka1981
autor
3. sep 2010

@happy8051 ja musim ešte neake drobnosti dokupiť,ale je to fakt sranda že s malou taškou 🙂 ,ja teraz tiež budem mudrejšia a nemusim trepať tolko veci.

vampgirl
3. sep 2010

Baby inak ja som tiez kcok mala 3,1cm a Loksa povedal, ze vsetko nad 3 cm je v pohode, ale mne sa teda ten jeden milimeter rozdiel moc v pohode nezda, ked som iba 30tt 😒 no ale snad vie, co hovori...

@happy8051 preco sa ti zda 36tt malo? Ja som myslela, ze od ukonceneho 36tt je to uz jedno...

Inak nerobi sa na Slovensku nejaky vacsi UTZ niekedy okolo 30/32tt? To sa v Rak nerobi?

dasa2804
3. sep 2010

Ahojte baby. Vidim, ze ste po poradniach, drzim palce, nech ste 2 v 1 aspon do 38 tyzdna. Ja mam najblizsiu poradnu u Loksu 15.9, tak dufam, ze pride aj k vysetrovaniu krcka. Mna zdola skoro vobec nevysetruje, naposledy asi pred 4 mesiacmi. Dufam, ze nezisti, ze uz treba rodit 🙂

@martinka1981 - co odporucas ako nutnost na zbalenie do hainburgu, nechcem chodit s velkou taskou a uz vobec nie s dvoma 🙂

happy8051
3. sep 2010

@vampgirl jedno to nie je.... ideal je ukonceny 38tt zaciatok 39. termin je 40tt, po termine je 41 a 442tt

happy8051
3. sep 2010

@vampgirl ano robi sa tzv "velky utz" kde sa skumaju organy a ich velkost, proporcie telicka - hlavicka, stehenna kost a tak... to Loksa robi

vampgirl
3. sep 2010

@happy8051 aha, tak ja som myslela, ze staci vydrzat do toho ukonceneho 36tt 😒 no ved snad teda vydrzime uplne do konca....

Takze ten "velky" utz je v podstate to iste, co Loksa robi na kazdej kontrole, ze zmeria hlavicku, brusko a stehennu kost? Tak fajn... na SK mi pri morfologickom v 20.tt merali aj nejake prietoky placentou, aby sa zistilo, ci dobre plni svoju funkciu, a myslela som, ze sa to ma zase kontrolovat... ale asi teda staci zmerat, ci babo rastie ako ma...

@dasa2804 Z toho co tu zatial baby popisali o taske do porodnice som si zapisala nasledovne:
župan, papuče, hyg.potreby, jednorazove nohavicky po porode (vraj prve dostanes ale potom uz mozno nie), klobuciky na kojenie (takisto mozno dostanes erarne, ale ak bude vela rodiciek, mozno nie)
Okrem toho doklady, vodu na pitie, nejaky hroznovy cukor na energiu, ...
A teraz si pridavam ten krem na bradavky co pisala Happy, to ma nenapadlo, ze ten sa zide uz v porodnici 😀
Baby co uz maju zbalenu tasku ma dufam doplnia 🙂

martinka1981
autor
3. sep 2010

Jaj baby veru vydržať do 38tt je idealne,čim dlhšie je v brušku tym lepšie pre babo,myslim do riadneho terminu.
@vampgirl ved ked maš 3,1cm krčok tak je dobre,keby sa ti začal skracovať že 2,8cm a nižšie tak už je to horšie 😝 .
Inak v porodke vam daju aj masť na bradavky 😀 ,mne dali aj take vankušiky volaju sa Kompress Mam,už sa daju kupiť aj na SK,tie boli super na bolave bradavky.
@dasa2804 myslim že Vampgirl napisala asi všetko 😉 . Ja si pre istotu vezmem tie nohavičky,ešte mi ostali 2ks z prveho pôrodu. Inak fakt nič netreba a pre babo už vobec nie.

happy8051
3. sep 2010

@martinka1981 a ty mas aky krcok? kolko mm?

martinka1981
autor
3. sep 2010

@happy8051 28mm.
Včera a dnes ma dosť boli brucho 😝

dasa2804
6. sep 2010

@martinka1981 ked ti je zle, bez k Loksovi, aby si mala dusu na klude. Drzim palce.

martinka1981
autor
6. sep 2010

@dasa2804 dakujem,zatial je to ok. Zaleži aj od toho čo robim. Niekedy boli viac,niekedy menej. Ale keby sa mi to nezdalo tak určite pôjdem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre