Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jana0706
11. okt 2011

@evko1 ahoj, nas maly Jakubko sa trosku poponahlal a vypytal sa 2.10. na svet, takze mame doma nedelniatko... inak porod presne podla mojich predstav, bez chemie, dokonca este aj pri tom oxitocine co davaju po porode na vypudenie placenty som zjednavala a dohodli sme sa na polovicnej davke 😀 cele sa to nieslo v maximalne pokojnej atmosfere, neverila by som ze tak mozem prezit porod...klobuk dolu pred Hebamme, mala som fakt stastie, bola strasne zlata a empaticka a velmi mi pomohla...myslim ze aj vdaka nej som sa vyhla porodnym zraneniam a sitiu...malicky je uzasny, je to nase zlaticko, bol to neuveritelny pocit ho prvykrat vidiet, moct ho konecne postiskat a tesit sa z neho...doteraz sme z neho v uplnej euforii 🙂 celkovo na porodnicu mam len tie najlepsie spomienky, bola som velmi spokojna 🙂
drzim palce aby ste dopadli rovnako, urcite daj vediet 😉

jana0706
11. okt 2011

@evko1 ohladom tej vyvolavacky - ja som ju nechcela len kvoli tomu ze som chcela porod bez chemickych zasahov, samozrejme pokial by to zdravotny stav mna aj malickeho dovolil, lebo som chcela aby mi fungoval prirodzeny oxitocin a endorfiny ktore produkuje telo pokial vsetko ide pocas porodu dobre, a zbytocne sa do porodu nezasahuje... vyvolavanym porodom by sa to cele narusilo...ale inak som na vyvolavacku pocula aj vela dobreho, mnohe baby si to pochvaluju ze mali potom velmi rychly porod...takze urcite je to individualne...

evko1
11. okt 2011

@jana0706 Tak to sa tešíme spolu s vami 🙂)) že už máte chrobáka doma!!! a že to prebehlo tak, ako si si to predstavovala a ako to opisuješ, asi si mala šťastie 🙂 Ktorú pôrodnú asistentku si mala pri pôrode? Aký bol malý veľký? Ja idem zajtra znova na CTG, tak uvidíme, ako sa dohodneme. Ja som ešte len 1. deň po termíne a oni by chceli vyvolať pôrod iba z obáv, aby sa malá znova neotočila panvovým koncom, ale ja som skôr za to, aby sme počkali a nechali ju prísť na tento svet vtedy, kedy ona bude chcieť, nech už to je akýmkoľvek koncom 🙂))
Je pravda, že sekciu nechcem, ale na druhej strane, prečo by som ja mala mať takú smolu a prečo by sa mala znova nesprávne otočiť ???

martinka1981
autor
12. okt 2011

@jana0706 gratulujeme k synčekovi aj k "vysnivanemu" pôrodu 🙂
Tiež som zvedava s ktorou Hebamme si rodila 😉 ale oni su všetky zlate.... 🙂
Ja som mala pri prvom pôrode Suzanne, aj pri druhom ,ale potom sa vystriedali smeny večer a prišla Slovenka Jarmilka. Obidve užasneeee 🙂

raa2
12. okt 2011

@jana0706 gratulujem a prajem vela zdravicka!!!

luckalucka83
12. okt 2011

@ evko1
Gratulujem k Jakubkovi 🙂))

dani84
12. okt 2011

@jana0706 jeeeej, Jani tak uz to mas za sebou 🙂 Gratulujem k Jakubkovi, prajeme hlavne vela zdravicka a kopec krasnych spolocnych chvil 😵 😵
A som rada, ze aj ty si bola s nemockou a s personalom spokojna...

luckalucka83
12. okt 2011

@ evko1

Jaj omylom som dala odpovedat Tebe 🙂

brudra
12. okt 2011

@luckalucka83 no včera mi už prišla kartička, takže super, môžem isť nato 🙂 V pondelok môže byť, tak zisti ako je s ostatnými babami, či môžu prísť 🙂

raa2
12. okt 2011

@luckalucka83 aby si do pondelka neporodila 😉 uz sa ti to krati 😉

nanna6
12. okt 2011

ahojte, tak my už sme doma.náš pokladík nás poriadne vystrašil, ale narodil sa zdravý. máme sa dobre a sme šťastný a pyšný rodičia. pobyt v nemocnici bol super oproti našim sa to nedá ani porovnať. personál aj lekári veľmi milý a ochotný. čo sa mi nepáčilo boli tie návštevy!verte mi dievčatá nepotrebujete mať na izbe turkyňu,aby sa tam nasťahovala celá rodina, stačí mladá rakušanka.to bolo niečo strašné!najneskôr, ale naozaj najneskôr o 12tej tam bola návšteva.ostali až do ca.5tej a potom prišiel priateľ, ten tam bol do večera! takže oddýchnuť si bolo nemožné, kojiť som chodila do mutterschulungszimmer ,len tam som mala súkromie. mladej som vravela,že návštevy sú od 1-3a izbe a mimo tohoto času len v návštevnej izbe, lebo si potrebujú oddýchnuť aj bábätká aj maminy, no ale nezabralo.najlepšie bolo, keď po 2 dňoch môj manžel prišiel aj s mojou sestrou na návštevu a keď chceli vojsť do izby tak im tá návšteva mladej povedala, že mladá práve kojí!dobre,že som to nepočula, lebo keď som ja kojila a oni vtedy došli ani ich nenapadlo vyjsť z izby alebo niečo také. takže toto bolo fakt najhoršie a som rada, že sme doma.

maggie2
12. okt 2011

@nanna6 na toto isté som sa ja v dotazníku o pacientskej spokojnosti sťažovala. Rovnaká moja skúsenosť, Mladé Rakušanky si takto nanominujú rodinu, mne sa ešte na drzo i po mojej posteli pousádzali, skoro mi nohy dolámali, čo tam potom, že malá vrieskala, vzduch hrozný, okno sa nedalo otvoriť, ušla som tam kdesi, myslím, že tam, kam aj Ty, len ma tam raz našli s malou ako som tam na stoličke zaspala, a sestričky, že prečo nejdem na izbu. No ja že pre toto a pre toto. Hmmmm, chápali ma. Ale nič neurobili. Tak som to pekne pri odchode do dotazníka napísala, ale vidím, že opatrenia žiadne, stále to pretrváva. Ono dobre, ja to aj rešpektujem, sú to všetko dedinčania, toť takí sedláci, ja hovorím že tuto za hranicami je to rovnaká mentalita ako Záhoráci...no dajme tomu. Ak nabudúce, tak dopredu si zaplatím tú izbu na konci, neviem koľko stojí ale vtedy to bolo za 100 či 150 evry na deń a mne sa to zdalo veľa. Po týchto skúsenostiach ale, ak by sa to malo opakovať, mi tých peňazíza extra samostatnú izbu ľúto nebude. Inak všetko ostatné, niet sa čo sťažovať, všetko tip top

luckalucka83
13. okt 2011

@raa2
Dufam, ze nie 🙂)
Ozaj, pytala som sa Urbana, ze hovori po anglicky a ze nie je problem, ze sa mas spokojne ozvat 🙂)
Pridas sa k nam v pondelok? 🙂

raa2
13. okt 2011

@luckalucka83 dakujem Lucka, urcite sa mu ozvem, si zlata.V pondelok sa rada pridam, len vsetko zalezi od Matka ako bude spat. o kolkej by bolo stretko?
@nanna6 gratulujem k babatku a prajem vela zdravia. Dufam ze si ich vyposielala kade lahsie ked zapotili ze mlada koji, ja by som im dala.

evko1
13. okt 2011

@nanna6 teším sa s vami, že ste už doma a že všetko dobre dopadlo 🙂
Píšeš, že vás malý vystrašil, čo sa dialo?
Tie návštevy sú otravné, podľa toho, aké máš šťastie, či teda nešťastie na spolubývajúcu, čo?
No ved uvidím a podľa toho sa zariadim s tou Familienzimmer, alebo na gynde je izba č.9 čo je Sonderklasse, ale ved uvidíme, najprv šťastne porodiť a zvyšok budeme riešiť potom.
Malý je aký? Už ste si na seba trocha zvykli?
tak sa držte a užívajte si konečne prítomnosť drobca 😉
@raa2 Aj Urbanova sestrička tá mladá hovorí v pohode anglicky

jana0706
13. okt 2011

@nanna6 ahoj, gratulujem k drobcovi...no ja som sa tych navstev najviac obavala, ale nakoniec som mala stastie - prve dva dni som bola sama (dali ma na izbu k Rakusanke co som uz poznala - stretli sme sa v nemocke na tom teste na cukrovku a potom aj u Urbana v cakarni), ale hned rano po mojom porode ju museli transportovat aj s malickou do nejakej nemocnice s detskym oddelenim, lebo malicka sa narodila s 2300 g a aj po dvoch dnoch stale chudla, takze nechceli nic riskovat)...tak som ostala sama a po dvoch dnoch mi dali taku mladu Juhoslovanku, ale nemozem sa stazovat, bola super - hned prvy den jej prisla cela Familia a ona stravila cele poobedie az do uplneho vecera v Besucherraume, takze ked za mnou prisiel na poobedie moj muz mali sme izbu zase len pre seba...aj na dalsi den ked jej prisla navsteva bola s nou len v Besucherraume, na izbe sa zdrzali chvilu kym jedla, kojila alebo prebalovala male...takze nakoniec pozeram ze mozno lepsia Juhoslovanka (aj ked tato uz bola taka aklimatizovana Rakusanka, aj na malicke rozpravala po nemecky), ako mlada Rakusanka 🙂

jana0706
13. okt 2011

@evko1 @raa2 @martinka1981 @luckalucka83 @dani84 dakujeme krasne baby! tiez som mala Hebamme Suzanne, bola fakt skvela 🙂

jana0706
13. okt 2011

@evko1 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo, ja by som asi tiez este par dni pockala kym sa babatko vypyta prirodzene, ved ked sa uz otocilo spravne tak by bola skoda chvilocku nepockat...

ivka03
13. okt 2011

Ahojte kocky, hlasim sa po dlhsej odmlke, nechodila som velmi na net. Bola som chora a potom sme este malovali VSETKO. Vlastne este nam jedna izba chyba. No a potom to upratovanie, tak si to viete predstavit, stale este nie je tomu koniec... A okrem toho este pracujem... ale uz pomalicky zvolnujem tempo 😉
@dani84 Dani, dufam, ze si uzivas malu, ako sa mate? Uz ste sa doma spolu zabyvali?
Aj ostatnym kockam gratulujem k zdravym babatkam... strasne to leti, ja som uz zacala 3. trimester... mala by som uz vazne pripravovat vecicky... 🙂
Tehulky, a ked budete robit nejake stretko, dajte vediet... ak nebudem prave v praci, rada sa zase pridam 😉

dani84
15. okt 2011

@ivka03 ahoj Ivka, mala je uzasna, je to babätko za odmenu - kludna a spokojna 😵 Neviem sa na nu vynadivat... Mame sa fajn, zvykli sme si rychlo - juuuj, radost je to 🙂 😵
Pridam zopar fotos

luckalucka83
15. okt 2011

@brudra
@ildicka
@ivka03
@raa2

Ahojte kocky,
tak kedy to komu pasuje? Ostava pondelok, alebo to dame na iny den? Doobeda, poobede? 🙂

happy8051
15. okt 2011

caute kocky, pripajam sa sem druhy krat 🙂 neviem, ci budem rodit v hainburgu, ale k lekarovi tam isto budem chodit, rovnako ako pri Natalke 🙂

brudra
15. okt 2011

@luckalucka83 @ildicka @ivka03 @raa2 @ellysa mne by pasoval aj pondelok doobeda, ale kludne sa aj prispôsobím 🙂

raa2
15. okt 2011

@brudra @luckalucka83 @ildicka @ivka03 @raa2 @ellysa doobeda kedy? doobeda mozem zarucit ze prideme 🙂
@happy8051 ku ktoremu dokotorevi ides chodit?

happy8051
15. okt 2011

@raa2 k Dr Loksovi, aj pri prvom tehu som chodila k nemu

ellysa
16. okt 2011

@brudra @luckalucka83 @ildicka @ivka03 @raa , baby ja aj doobeda kľudne, od 6.00-11.00 😉 potom už chodí krpec buvať

luckalucka83
16. okt 2011

@ellysa
@brudra @ildicka @ivka03 @raa

Ja sa pridam 🙂 mozeme spokojne aj doobeda, len teraz kde a kedy? 🙂

ellit
16. okt 2011

ahojte maminky, chcem sa vas opytat, v Kochu stoji porod bez akychkovek priplatkov za lekara a podobne 1200 eur. Manzel ma nahovara na Hainburg, ale mam pocit, ze tam to vyjde ovela viac.....mozete mi napisat len pribliznu sumu prosim? Dakujem
a hlavne vam gratulujem ku krasnym babatkam a prajem vela zdravicka a mliecka 🙂

martinka1981
autor
16. okt 2011

@ellit ja mam teraz najnovšie info že chcu ceny pre samoplatcov neako upraviť,smerom dole 😉
Lebo teraz to bolo 700eur/24 h ,v tom bola všetka strarostlivosť.
Musim zistiť ako to je a dam vedieť.

raa2
16. okt 2011

ellysa @brudra @luckalucka83 @ildicka @ivka03 o pol 10 moze byt? na tom na mesti pred kostolom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre