Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mahina
30. mar 2013

Dakujem..uz mi hebamme povedala,ze rodny aj sobasny list prelozeny uradne..bud aj alebo nj..plus pas..snad sa Babo do utorka nevypyta..potom kedykolvek..🙂dakujem luckalucka83

zuzanababalu
8. apr 2013

Ahojte su tu nejake mamicky z Hainburgu? ak ano robievate nejake spolocne kocikovanie?
Pred mesiacom sa nam narodil chlapcek tak hladam niekoho na spolocne kocikovanie a klebetenie🙂

luckalucka83
9. apr 2013

@zuzanababalu
Zuzka ahoj 🙂
jasne, a kde byvas? My sme tuto pri policajtoch, sme vonku kazdy den doobeda aj poobede, motkame sa ale vacsinou tuto po okoli, na ihrisku a tak, kedze maly uz akosi neobsedi tolko v kociku 🙂

zuzanababalu
9. apr 2013

byvam dole ako sa ide k policajtom, tak to je super🙂))
tento tyzden tu mam na navstevu rodicov ale tak mam este jednu kamosku tu z okolia tak potom by sme mohli na buduci tyzden dat stretko a prechadzku🙂

luckalucka83
10. apr 2013

@zuzanababalu
ok 🙂
daj potom vediet, tesim sa

zuzanababalu
10. apr 2013

tak mozme bud v utorok, alebo vo stvrtok cca 10:30 pri dunaji? ta druha kamoska ma aj psa labradora - vadi?

p_d
24. apr 2013

Baby, ktore ste rodili v Hainburgu, prosiiiiiim poradte co si mam zobrat do porodnice pre seba a co pre babo?

Som zatial v 27tt ale nech pomaly vsetko kupim a nachystam...

Dakujeeeeeem

raa2
24. apr 2013

@p_d netreba nic, pre babo oblecko domov a pre teba ak chces veci co budes nosit v porodnici. Ak nevezmes dostanes sexi erarnu kosielku 🙂

eniii
24. apr 2013

Baby neviete nahodou tie co ste rodili v Hainburgu, oni tam nechavaju babatku dotepat pupocnu snuru? A hlavne pri cisarskom....by ma to dodatocne zaujimalo, lebo pri klasickom by som si to vsimala, ale vobec neviem pri cisarskom, este k tomu neplanovanom...

raa2
25. apr 2013

@eniii podla mna nie, lebo pri dotepani pupocniku cakas par minut a pri sekcii i deti hned dali ako vybrali, takze na 99% podla mna nenechavaju..

eniii
25. apr 2013

@raa2 aj som si myslela ☹

any395
7. máj 2013

18.máj v BA seminár s pôr.asistentkami (PA) s medzinárodnou účasťou a premietanie filmu Sloboda pre pôrod
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...
... na druhý deň v nedeľu 19.mája môžme pokračovať so slovenskými PA-mi na celodennom workshope v BA
https://www.facebook.com/events/573858432634191/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

fribi
8. máj 2013

ahojte, chcela by som sa spytat niekoho s Hundsheimu ako sa tam byva, dalej spojenie je ake s Hainburgom pripadne s Bratislavou.Chceli by sme tam kupit starsi dom, ale dcera ma 10 rokov, chodi do Ba na Vazovovu a asi by bolo lepsie ju dat do Hainburgu.Nemecky dobre nevie ale anglicky hovori plynule nakolko manzel je anglican.

evko1
16. máj 2013

@eniii pri normalnom porode nechaju dotepat.Odstrihol ju manzel az par minut po tom,co sme ju drzali v naruci.O sekcii neviem,ale asi nie((((

eniii
16. máj 2013

@evko1 ved ano, tak velmi som chcela rodit prirodzene ale nepodarilo sa, iba som sa vyse 30hodin vytrapila. Potom pri sekcii som uz toho moc nevnimala takze vobec neviem ci nechali alebo nie...preco sa to pri cisaraku nerobi ☹

evko1
16. máj 2013

@eniii lebo su v strese a musia ratovat dieta,matku,mozno otca))))) chcela si pupocnikivu krv,ci kmenove bunky na tie imuno gulicky,alebo preco ta to tak trapi???

eniii
16. máj 2013

@evko1 nie nie, ani jedno z tych dvoch spomenutych, len som tu citala niekde clanok o tom ake fatalne nasledky to pre dieta moze mat ak sa mu nenecha dotepat pupocnik...ze aj straca velku cast krvi atd....

zanetm
16. máj 2013

Fatalne nasledky to isto nema. Niekedy skor naopak,moze vyvolat silnejsiu novorodenecku zltacku,lebo nadbytok cervenych krviniek sa musi niekde po rozpade spracovat,a pecen nestiha .

evko1
17. máj 2013

@eniii
@zanetm Ani ja by som to nedefinovala ako fatalne nasledky.Ak to aj nahodou neurobili,nemyslim si,ze tvoje babo bolo o nieco ukratene.Starostlivost o rodicku v Hainburgu je na takej urovni a je tak komplexna,ze by som si ozaj na tvojom mieste nerobila zbytocne obavy.Ja som tam rodila prve dieta a druhe budem v okt.tiez prave preto,ze im absolutne doverujem.

tija28
19. máj 2013

Ahojte, viete mi prosim poslat telefonicky kontakt a hlavne doporucit slovenskeho gynekologa-porodnika v Hainburgu, pripadne vo Viedni ?
Planujem rodit v Rakusku, ale nakolko viem po nemecky tak maximalne desat slov, potrebujem komunikovat po slovensky.

Som v 8.mom tyzdni a este nikoho nemam vybrateho, akakolvek rychla infoska mi pomoze.

katalo
23. máj 2013

@tija28 ja som chodila k loksovi, a bola som spokojna. ma amb. kusok od hainburgu.

raa2
23. máj 2013

@tija28 ak vies po anglicky tak v hainburgu je statny doktor Urban,je zlaty a k nemu ti staci chodit tak od 30 tyzdna, dovtedy mozes chodit na slovensko 🙂

tija28
25. máj 2013

diky, za tipy.

katalo - uz som sa nakoniec nejako dopatrala k loksovi - a pride mi prijemny, cize uz len doladit a zvladnut porod

zelovocka
26. máj 2013

čaute babule, prosím vás, neviete, či je ešte taká info aktuálna, že prehliadky pôrodnice bývajú každý posledný piatok v mesiaci? neviem po nemecky, a tak sa mi informácie ťažko zháňajú 😅 mala by som záujem rodiť v H., tak nech neprepasiem budúci týždeň tú prehliadku - ak bude, o koľkej 🙂
prípadne, ak by ste boli také ochotné a napísali mi sumu, koľko vás to dokopy celé vyšlo aj s predpôrodnými poradňami, kedy sa tam treba hlásiť a pod.
PS: po anglicky viem, keby sa dalo dohovoriť aspoň tak 😉
ďakujeeem!

evka18
30. máj 2013

@zelovocka
ahojte tak to by som aj ja rada vedela, či bývajú prehliadky nemocnice v Hainburgu. Dakujem 🙂

zelovocka
30. máj 2013

@evka18 ahoj, práve sme sa tam dovolali a zajtra 11.30 bude prehliadka, potom zas až o mesiac 🙂

evka18
30. máj 2013

@zelovocka
super, dakujem za info 🙂 a nevadí, ked neviem dobre po nemecky ?

zelovocka
30. máj 2013

@evka18 myslím, že nie, ani ja neviem (vôbec 😀 ). PA, ktorá nám zdvihla telefón, bola zrejme Slovenka. predpokladám, že zajtra tam bude aj niekto z personálu, kto hovorí po slovensky 🙂

evka18
30. máj 2013

@zelovocka dakujem velmi pekne za info, tak zajtra tam aj my prídeme pozrieť 🙂

dulkagabulka
31. máj 2013

Prirodzený pôrod koncom panvovým po sekcii - v Hainburgu ( u nas to nešlo 😒 )

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre