Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
13. feb 2013

@luckalucka83 nechodíme, dnes už som takú depku dostala z toho, len rýchlo do škôlky a zo škôlky, však vkuse fučí, hnusne je, s tým krpcom sa ešte nedá, už som z toho na prášky a muž v robote od nevidím do nevidím

evaleng
15. feb 2013

@martinka1981 Musim reagovat - nie poistovna ti nic nepreplati v Rakusku. Ja tam idem rodit lebo som v Rakusku poistena a mam tam aj lekara ku ktoremu chodim je to tiez rakusan. Cena je dost vysoka a ak viete nemecky staci tam zavolat a poinformovat sa kolko to stoji.

martinka1981
autor
15. feb 2013

@evaleng z porodu nič,to som tu nikdy netvrdila! ale ambulantnu starostlivosť ano! ale len do vyšky čo to stoji u nas.
Ja som tam už odrodila 2 deti takže neake info už mam 😉

cingi
18. feb 2013

Ahojte, vkradnem sa sem do diskusie 🙂 Budem rodit v Hainburgu a teraz v piatok sa tam chystam na den otvorenych dveri. Je tu este niekto taky? Nech tam nie som taka opustena 😀

malakika
19. feb 2013

@cingi ahoooooj. Tak som rada,ze niesom sama v takej situácii. Ja idem tiež teraz v piatok a idem sama,lebo mm robí! ...

luckalucka83
19. feb 2013

@ellysa
Leni uz nic neostava, len cakat na jar 🙂 a hlavne, ze ste zdravi, nedepkuj, si naj, si super, zvladas dve deticky, manzela, uzasne vyzeras a raz sa aj otepli, a to nachodis s kociarom isto kilometre potom 😀

cingi
19. feb 2013

@malakika Parada! uz som ti pisala aj IP, tak sa urcite dohodneme!

chaka
21. feb 2013

Ahojte. Viete mi napísať bližšie informácie ohľadom dňa otvorených dverí v Hainburgu? alebo nejaký link? Vďaka

ivco2205
21. feb 2013

Ahojte,ak mozem tak by som mal neake otazky. Zijem s priatelkou na Slovensku. No ona pracuje v Rakusku. Je tam zamestnana. Ziadna zivnost. Platia zanu odvody,poistenie atd. To je vsetko v poriadku. No ale je tehotna v 6 tyzdni momentalne. RAdi by sme neaku radu,ako to tam riesit. Uz to ohlasila zamestnavatelovi. O dva dni ide tam ku gyndasovi na prehliadku. No ide oto ze som vela otom cital a zevraj ak chceme aby odtial brala matersku,tak vraj tam musi chodit na prehliadky pred porodom. Vraj minimalne 5x. No nevieme ci tam musi aj odrodit,alebo moze rodit aj na Slovensku. Poprosil by som VAs o neake rady ohladom toho. Vopred velmi pekne dakujem za seba aj zanu. No a ese jedna vec. Je asi 30 km od Linzu. Mohla by si najst daktora niekde blizsie?

ivco2205
21. feb 2013

MOzte nam poradit neakeho gynekologa v Rakusku ,medzi Bratislavou a Viednou?? Neni podmieka,ale potesil by neaky slovensky hovoriaci doktor. Vopred dakujeme
😉

sirinka
21. feb 2013

@ivco2205 skus sa na to opytat v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/pobera-niekto-matersku-z-rakuska-a-byva-na-slovensku/

Ja som na rd, mam tri deti a ani raz som nebolau dr. V AT aj som rodía u nas, vsetky doklady som davala nase SK a v pohode mi vsetko vyplatili, dolezite bolo, ze ja som normane zamestnana na dobu neurcitu, takze stale mi trva pracovny pomer v AT. Ale viem, ze teraz baby pisu, ze s tym maju dost problemy, tak ci sa menil zakon.

ivco2205
21. feb 2013

@sirinka Ahoj ,aj ona je normalne zamestnana na dobu neurcitu. Prave preto som pisem lebo sme citali viac verzii. Preto hladame niekoho kto stym ma skusenosti.

sirinka
21. feb 2013

@ivco2205 ja teraz uz neviem, prvykrat som vybavovala KBG pred piatimi rokmi a posledny krat pred dvoma a stacila im moja slovenska tehu knizka aj ofotene stranky z detskej karty... Ja som dokonca ani neprekladala do nemciny.

ivco2205
21. feb 2013

hm no tak teraz uz vobec neviem. No nevadi. Ved este mame trocha casu,tak budeme badat dalej. Ale velmi pekne dakujem. Inac matersku alebo rodicovsky dostavas mesacne alebo raz rocne!?

sirinka
21. feb 2013

@ivco2205 raz rocne a inac podla mna dost zalezi aj od konkretnej filialky.... U mna pri prostrednej dcere ziadali aj rocne zuctovanie mojho manzela a uradne prelozene, ale to z finanzamtu, pri prvom a tretom dietati ten isty urad a nepotrebivali nic... Takze casto je to aj o tom, na koho tam narazite....co mam skusenost, vo viedni robia najvacsie prieky...

ivco2205
21. feb 2013

No pekne. Moja je pri Linzi. TAk sa nechame prekvapit.

luckalucka83
21. feb 2013

@chaka
Prehliadka porodnice byva stale posledny piatok v mesiaci, myslim, ze zacina o pol dvanastej alebo o jedenastej (prednaska s anestziologom) a potom samotna prehliadka, nikde sa nemusis nahlasovat, je to na druhom poschodi 🙂

dani84
22. feb 2013

zienky @eniii @luckalucka83 @ivka03 @raa2 @ellysa co tak spolocna prechadzka? @brudra tiez ....

eniii
23. feb 2013

@dani84 @luckalucka83 @ivka03 @raa2 @ellysa @brudra ja velmi rada, hned ako vyzdraviem, chytili ma priedusky ci co ☹ davajte terminy kedy mozte 🙂

luckalucka83
24. feb 2013

@eniii @dani84 @ivka03 @raa2 @ellysa @brudra
My mozeme okrem stvrtka doobeda viac menej hocikedy, Mato spava cez obed, tak bud doobeda alebo poobede 🙂

chaka
26. feb 2013

Ahojte. Vie niekto cenník tejto nemocnice? Koľko vyjde pôrod, ak nie som občanka Rakúska ani tam nebývam?

martinka1981
autor
26. feb 2013

@chaka ak sa nemylim je to 524 eur na den/24h a v tom je zaratane všetko ,porod,starostlivosť o teba a dieťa,strava atd.
zaleži kolko dni tam budeš a ako sa budete mať ty a dieťatko po porode.

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deshek
28. feb 2013

Ahojte, rada by som tiez rodila v Hainburgu. Neviete mi prosim poradit priamy kontakt na Dr. Loksu? Na oficialnej stranke uvadzaju moznost navstevy porodnice le posledny piatok v mesiaci - mate skusenost s prehliadkou porodnice aj v iny termin? Dakujem: )

chaka
1. mar 2013

@martinka1981 Ďakujem

luckalucka83
2. mar 2013

@deshek
Prehliadka nemocnice je len posledny piatok v mesiaci , zacina o jedenastej s anesteziologom, potom je prehliadka s porodnou asistentkou 🙂

luckalucka83
2. mar 2013

@anduk
Ahoj, +ja som tiez teraz po roku prechadzala k rakuskemu dr, ale ten odomna ani kartu nechcel, je ale pravda, ze som mala v mutterkindpasse potvrdene prehliadky od slovenskeho dr a maly ma len cosi vyse roka, tak zrejme ai preto kartu nepozadoval, chcel len ockovaci preukaz,
skus zajst k dr v at a popytat sa ho na postup

evaleng
7. mar 2013

@martinka1981 tak som ta nepochopila. Chcem sa opytat ako si bola spokojna s porodom a ci si rodila normalne alebo cisarskym. Ja sa neviem totiz rozhodnut. Dakujem za odpoved.

martinka1981
autor
8. mar 2013

@evaleng rodila som normalne obe deti. ja som bola max.spokojna. Rodila som v 2009 a 2010.

leksa070
9. mar 2013

Ahojte baby, som tu nova. Cakam akurat druhe babo, uz mam jedno dieta rodila som v hainburgu ale platila som vsetko sama lebo som nemala ceejnumpoistku na slovensku. Teraz uz som verrjne poistena v SR v AT nemam poistku. Na prehliadky som chodila k Dr. Kerstin Wagner, velmi som s nou spokojna (mne ju odporucila zmana japonma ktora s nou rodila). Ale teraz mam obrovsku dilemmu: sice mam europsky preukaz poistenca ako si mozem byt ista ze mi slovenska poistovna preplati porod (standartnu starostlivost)???? Ake mate s tym skusenosti?
@martinka1981 ked si rodila svojich v hainburgu preplacala ti slovenska positovna nieco? Lebo mne tak vysvetlili ze porod je akoby prva pomoc a mali by preplatit cely (v pripade standartnej izby).... Tak som cela zmetena teraz.....
PS inac som si ziadla o refundaciu nakladov za tehotenske prehliadky v SR poistovne a preplacaju velmi malo, ledva 5-10%. Uz sa chvilu mam zacat chodit na prehliadky do porodnice a neviem ci ked budem chodit na prehlidky do hainburgu ci potom sa bude pocitat ze porod tam bude amo prva pomoc... A este mi na prijme v hainburgu povedali ked som tam bola na krv ze ked tam chcem rodit mam mat certifikat E112... Viete i tom nieco? Ziadali aj od vas ten certifikat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre