Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lenulienka86
30. sep 2015

@jana0706 Ja som oxytocin nedostala. Ale to umytie som nedokazala zabranit. Lebo dali mi ju, a vzali napriek tomu ze som im v tej chvili zakricala ze nechajte. Proste mi ju vzala ze nebojte sa nikam s nou neidem a ze to kvoli sitou na 3minuty musim. Dokonca na sitie som sa musela posadit vyssie a vylozit nohy do strmena. Trvali na tom. Sama hebama mi ich tam vytrepala lebo ja som to odmietla

dmka
30. sep 2015

Pripojim sa mojou skusenostou s porodom v Hainburgu. Co sa tyka epiduralu ja mam taku skusenost ze pocas toho ako som chodla na ctg posledny mesiac som sa na to informovala dali mi vyplnit jeden dotaznik a nebol problem povedali ze mi ho pichnu hned ako bude "ten spravny cas" nakoniec som ho musela mat pretoze som skoncila cisarskym. Jedina nevyhoda porodu v Hainburgu s mojho pohladu je slaba starostlivost o dieta teda ziadna...nerobia skriningi ako u nas co sme museli potom tu dorobit nad to treba mysliet.

malula
30. sep 2015

@dmka a kde vam potom dorobili toe vysetrenia? Nebol s tym problem? Diky za info

dmka
30. sep 2015

@malula na antolske a to bolo nahodne lebo sme boli v nemocnici mozno koli tomu ze sa na istu vec nedoslo skor...este to nemame potvrdene na isto.

lverffy
1. okt 2015

@dulkagabulka ahoj mohla by som poprosit tiez do sukromky na fb? Moc dakujem poslem mail do ip

jana0706
2. okt 2015

@dmka nam pred styrmi rokmi robili screeningy, aj som dostala nejake informacie k tomu s tym, ze sa ozyvaju len ked nieco nie je v poriadku…vtedy som mala rakuske zdravotne poistenie…podla mna vacsina slovenskych zien odide z porodnice este kym tie screeningy stihnu spravit…tentokrat nemam zdravotne poistenie tak netusim ci si to uctuju nejako extra pokial to spravia (ak nam to vobec stihnu spravit, chcem tam ostat tak 3 dni)…ale som uz dohodnuta tu s pediatrickou ze nam odoberie krv na to a posle to kam treba...

dmka
2. okt 2015

@jana0706 ahoj ano robia odber s paty a posielaju to do viedne ale to je na dve dedicne choroby ja som mala na mysli sona napr oblieciek sa tam nerobia srdce sa nekuka ani oci to ni vsetko dorobili tu ked sme boli nemocnici. Ja som bola prepustena az po tydzni skoro skor ta aj tak nepustia iba na reverz.

jana0706
5. okt 2015

@dmka no ja som tie dalsie vysetrenia pri synovi neriesila, teraz vezmem babatko k nasej pediatricke na sk a necham na nej ktore vysetrenia su potrebne. Baby rodia aj ambulantne takze na reverz prepustaju aj hned bez problemov. Mne povedala hlavna Hebamme ze ked bude vsetko v poriadku tak po troch dnoch ma mozno primar pusti aj bez reverzu - ked nie pojdem na reverz ak bude vsetko v poriadku...

lalitagopi
5. okt 2015

@jana0706 po troch dňoch? však na 4 deň ma pustili domov aj na slovensku po cisárskom 😕

lauraa
5. okt 2015

@lalitagopi pri klasickom porode 72 hodin, pri cisarskom o 48 dlhsie

ivkadracova
5. okt 2015

Info o preplateni:
Z prveho Ultrazvuku a CTG co cini spolu 187.80,- Eur, mi bolo preplatene VSZP 11.33,- Eur.
Asi idem vyplnat dalsie ziadosti : ) Nespasi ale potesi.. Som zvedava na samotny porod. Bola som tam iba od rana do poobedia.

ivkadracova
5. okt 2015

Nemciny znali prosim o preklad... nakolko to slovo mi po zadani do guglu vyhodilo iba dajake grafy : ))
Nasla som si papier, ktory som pred tym ani nevidela - kedze manzel riesil papiere.. ja som si pisala na mobile :D
Sprava je tato: Behandlungsschein GEBURT - to je mi jasne..
ale toto? na spodku spravy:
zuweis. Arzt: Ohne Einweisung/Selbstzuweiser
lebo chapem, co bolo vyssie, ze poistenec - asi samoplatca .. ale ...::: selbstzuweiser :::... mi ani translate.google.sk neprelozilo, ani v google obrazky mi nic nehovoria ...

katka339
6. okt 2015

@ivkadracova prosim kde najdem tie ziadosti? Dakujem 🙂

ivkadracova
6. okt 2015

@katka339 co sa tyka VSZP tak tu: http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl... - na spodku stranky su tri .rtf subory na stiahnutie, tak ten stredny je na to, ak ides napr. porodit za hranice, a byvas na SR. Cize Žiadosť o preplatenie nákladov cezhraničnej ZS poskytnutej v inom ČŠ EÚ.
Kazda poistovna ma tie ziadosti niekde na svojej stranke.

malula
6. okt 2015

@ivkadracova co si prikladala ku ziadosti? Ja mam iba fakturu ktoru mi dali na prijme pri plateni, nic viac. Muselala si si vyziadat nejaku lekarsku spravu? dakujem

jana0706
6. okt 2015

@ivkadracova zuweis. Arzt: Ohne Einweisung/Selbstzuweiser - v preklade to znamena ze ta tam neposlal ziaden lekar, ale ze si sa tam rozhodla rodit sama (pokial by si mala rakuskeho gynekologa tak by tam bolo meno tohto gynekologa ktory ta po poslednej prehliadke u neho preposlal na dalsiu kontrolu do porodnice)

jana0706
6. okt 2015

@lalitagopi ja som tam bola pred styrmi rokmi prepustena az na siesty den…po normalnom prirodzenom porode s uplne zdravym (aj ked mensim) babatkom, bez akehokolvek porodneho zranenia…samej sa mi to zda teraz dost dlho, ale pamatam si ze som tam bola vtedy spokojna, syncek bol cely cas so mnou, na izbe sme boli len dve, strava bola dobra, muz tam bol cele dni s nami, a bolo to zadarmo, tak sme to asi neriesili 🙂

ivkadracova
6. okt 2015

@malula Nam bud dala PA automaticky, alebo ked zabudli, alebo nie kazda PA dava, tak sme pytali, nieco ako medical report, alebo record : ) A to bola vlastne sprava, kto som co som, kto mi co robil.. vsetko po nemecky samozrejem. Bolo tam vzdy aj meno doktora ktory CTG a/alebo sono vyhodnocoval.
Takze prikladala som tri veci:
lekarsku spravu, kt. opisujem vyssie - iba PA alebo lekar vie vytlacit z PC na oddeleni,
rozpis na fakture, ktoru tlacia dole na recepcii,
a samotny blocek, co vysiel zo stroja po zaplateni kartou.

jana0706
7. okt 2015

@ivkadracova fuu ja som si vcera zobrala tusim len tu fakturu dole z recepcie, tak za tyzden si to musim vypytat tak ako to popisujes, nech tiez skusim nieco zinkasovat (aj ked ja som v Dovere)...idem si prave pozriet ich stranku a stiahnut tie ziadosti...

jana0706
7. okt 2015

@ivkadracova este by som sa chcela spytat ci si musela poistovnu ziadat vopred o suhlas ze ti preplatia cast tych vysetreni (lebo viem ze co sa tyka porodu tak netreba), lebo v Dovere nieco mleli ze iba porod nemusim oznamovat ale ze tie vysetrenia musim ziadat dopredu...

ivkadracova
7. okt 2015

@jana0706 nic som neoznamovala dopredu, zatial som dala preplatit len to prve vysetrenie dva tyzdne pred samotnym porodom, a nic k tomu nepovedali, iba mi dosli peniaze, a neskor oznamovaci list s tromi riadkami. Este mam takych vysetreni pat, a potom porod.. Na ten som zvedava, lebo na tlacive je ustavna starostlivost od do, a to bude ten isty den : )

jana0706
7. okt 2015

@ivkadracova no mne volali z Dovery ze tiez to nepotrebuju dopredu, tak si budem od buduceho tyzdna pytat aj ten medical record 🙂, lebo za vcera to nemam...no a porod ma Dovera jasne napisane ze preplaca, ale nie ambulanty...ale ja sa chystam ostat zo dve noci v porodnici takze by to nemal byt problem s tym preplatenim....no ale uz teraz som zvedava na aku sumu to nakoniec vysplhame 😝

ivkadracova
7. okt 2015

@jana0706 Kazda poistovna podla zakona musia preplatit akykolvek porod, je jedno ci pojdes na revers domov v ten den, alebo na druhy, alebo treti .. na slovensku mozes urobit to iste, a tiez to musia nemocnici preplatit. Neexistuje ziady zakon kt. by to vyvracal.

katkatt
7. okt 2015

@ivkadracova to je teoria, prax je zial ina, vseobecna nepreplati nic, ak si tam menej ako 24 hod.

ivkadracova
7. okt 2015

@katkatt na to sa pozriem ... ked mi neukazu zakon na to tak maju po chlebe, lebo ako som pisala, keby som dosla na kramare, tiez idem domov po 8h, lebo som to tak chcela, porod by bol predsa taky isty

ivkadracova
7. okt 2015

@katkatt a ako si to vykazovala? normalne ziadost a vyplnila si cast ze "ustavna starostlivost" ,alebo ambulantna?

katkatt
7. okt 2015

@ivkadracova no to uz si presne napamatam, bola som tam dva dni, ale oni si vyziadali presne casy prichodu a odchodu a kedze tam cosi chybalo do 24 hod, tak ze nepreplatia nic, lebo u nas nepoznaju ambulatny porod, tusim sa odvolali na nejake zakony, vyhlasky, ci co...

ivkadracova
7. okt 2015

@katkatt u mna casy netreba, mam od - do 18.8. - 18.8. z toho nijak 24h neurobis :D

ninan2
8. okt 2015

@ivkadracova Ahoj, @katkatt ma pravdu, podla mojich informacii z roznych zdrojov naozaj poistovna ambulantny porod nepreplati, nakolko tento "pojem" tu v zakone nepoznaju, musi to byt hospitalizacia trvajuca aspon tych 24 hodin... Preto som Ti tusim v IP aj pisala, ze v pripade porodu tam zostanem zrejme dlhsie, medzi 24 - 48 hodin, kedze financne ma to vyjde velmi podobne (v tomto pripade poistovna zaplati ciastku za porod ktora je porovnatelna s cenou za 1 den v porodnici), sama si teda zaplatim 2. den... alebo je teda moznost byt tam menej ako 24 hodin a nedavat to poistovni preplatit, tie naklady budu podobne.

ivkadracova
8. okt 2015

@ninan2 pozerala som to .... hospitalizacia - cize ustavna liecba, ma byt 24h, ale podla mna to nie je podmienka.. lebo ja som uz na SR bola kvoli inemu hospitalizovana menej ako 5h, a co teraz im to nepreplatili? pochybujem. No ok, dajme tomu, ze tymto sa ohanaju, lebo daco s tym je v zakone spomenute. Ale ked zaskrtnem "ambulantna starostlivost - liecba" (a nie ustavna), a budu tam ukony spojene s porodom, na to nie je v zakone ziadna vynimka.. vsetky tieto ukony musia preplatit. .. to je akokeby si si zadrela triesku, v rakusku Ti ju vyberu - ambulatne.. na to sa nemusis hospitalizovat. Podmienka dobre odvedeneho porodu, a toho aby to preplacali doktorom aj na SR, nie je hospitalizacia. Takze ked poslem ziadost takto, neviem aky dovod si vymyslia na nepreplatenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre