Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kinluska
4. feb 2014

@crazyberry super, ďakujem, budem čakať... ja som počula že poisťovňa doplácia viac, nejako cez 1000 EUR

crazyberry
4. feb 2014

@mamusia a tvoja kamoska tam bola kolko dni? lebo ked to vyjde na vikend, rodny list asi na pockanie nevybavime a potom neviem, ci by sa dalo ist domov a vybavovat to u nich na matrike dodatocne ??

crazyberry
4. feb 2014

@kinluska az tolko? to by bolo inak super, musim sa na to teda popytat, lebo to teraz nejak od januara preplacaju uz oficialne vraj..len by ma este zaujimalo, ci si to musim zaplatit sama a potom dat fakturu postovni..ale tak povedala som si, ze nebudem rodit kazdy den 🙂

martinka1981
autor
4. feb 2014

@crazyberry jasne že z porodnice možeš isť domov a potom može isť tvoj muž vybaviť RL.
Porod si zaplatiš sama a fakturu odnesieš poistovni. Len si urob zo všetkeho kopie a daj si aj v poistovni potvrdiť že to prevzali lebo oni ti zoberu originaly...a ked ich stratia tak konec...istota je istota 😉

crazyberry
4. feb 2014

@martinka1981 ahaaa, takze aj keby nemam tie rodne listy a ostatne veci poprekladane nacas, tak to mozeme potom aj dodatocne vybavit a ked pojdeme s babom domov nebude mat vlastne nijake doklady nebude z toho pruser? ci to by musela byt asi velika smola, ze by nas niekde zastavili

martinka1981
autor
4. feb 2014

@crazyberry budeš mať M-K-P čo ti velmi nepomože ...ale holt....inak to asi žiadna z nas neurobila 😉
ale ten RL treba čim skor vybaviť...a mimichodom ten na prechod na SVK tiež nestači...ak to chceš legalne musela by si isť vybaviť neake povolenie do Viedne??...takže tak...

martinka1981
autor
4. feb 2014

@crazyberry ale pozeram že si len 31tt tak to maš časuuuu...preložiť daš tvoj aj mužov RL ...sobašny list ak mate...a myslim že stačia OP. Ja som davala pasy ale to len preto lebo matrikarka ich zobrala z porodnice na urad a keby som dala OP tak som bez dokladu totžnosti. A RL vždy vybavoval moj muž aj ked sme neni zobratí....takže pohoda 😉

mamusia
4. feb 2014

@crazyberry bola na ambulantny len, v nedelu porodila,v nedelu sla dom. Jej manzel to siel v pondelok sam vybavit - platenie a pre rodny na matriku..

crazyberry
5. feb 2014

@kinluska @mamusia takze plati sa tych 580 eur a to je za jeden den pobytu se vsim vsudy, za otecka sa neplati pri porode, tam si mozes zobrat aj celu rodinu :D jedno vysetrenie stoji 80 eur, ale ked tam prides rovno rodit, tak sa vlastne nic nestane, len budes musiet este pocas toho vyplnovat udaje, preto ze je lepsie ist tam aspon na 1 prehliadku..ale neni to nutnost, takze si budes chodit dalej svojmu doktorovi, keby si chces zaplatit PA, tak 500 eur a spreplacanim neviem teda, vseobecna len nejakych 500, dovera mozno aj viacej.. asi ako ktora..inak napriklad vo Vyskove sa neplati vobec nic, len za pobyt otecka 160 kc cca
ja mam v plane ist toho 28. v piatok, nech to tam omrkneme a asi sa spytam aj na mudr. Loksu a skusila by som si aspon jednu prehliadku dohodnut :D

mamusia
5. feb 2014

@crazyberry super teda,tak sa spytaj,ci aj dievcata moje mozem priniest na porod 😀 ale jasne,je lepsie mat papierovacky hotove pred,nez si zastavovat tym porod potom.....aj tych 80e by mala poistovna preplatit.

crazyberry
5. feb 2014

@mamusia hej mala by aj tych 80 preplatit a viem, ze si bravaju aj deticky so sebou, ked sa malinke narodi, tka sa hned cela rodinka spolu zoznamuje 🙂 ja este rozmyslam aj ten vyskov, tam predsa vobec nic platit nemusime..ale spravim to tak, ze pojdem na kontrolu do hainburgu a keby nahodou este sa mozem narychlo rozhodnut ci ideme tam alebo tam :D ale zase v blave mame aj rodinu a za hranicami znamych, takze to bude asi rozumnejsie :D cista schyza som ja

mamusia
5. feb 2014

@crazyberry no mne sa zda Vyskov daleko z Dunajskej Luznej uz, 3ti porod moj....a ten Hainburg je taky viac hotelovy typ 😅 😝

crazyberry
5. feb 2014

ja to mam bud necelu hodku alebo necele 2 hodky :D to je pravda, ze hotelovy typ a najlepsie, ze si mozem ist nakupit fajnovucke rakuske milky a pocula som chvalu na plienky my baby, ci tak nejak sa voalju :D tak spojime hned prijemne s uzitocnym :P

kinluska
5. feb 2014

@crazyberry možno blbá otázka, ale 580 EUR se vším všudy tam je aj pôrod, nejaká starostlivosť pred, po a ubytko - myslené v ten jeden deň?

martinka1981
autor
5. feb 2014

@kinluska so všetkym je to 580 eur/24h

@mamusia aj za ambulantnu starostlivosť vam niečo preplatia...ale 80 e isto nie....len par eur ratajte

mamusia
5. feb 2014

@martinka1981 no ja ratam,ze nic nepreplatia v takej vyske,ako tam my zacvakame... 😅 ale ja by som tam sla,aj keby to nepreplacaju...toto je len npvy bonus 🙂

martinka1981
autor
5. feb 2014

@mamusia jasne...ja som pri prvej cvakala všetko...aj prehliadky. Pri druhej preplacali aspon časť ambul.starostlivosti...no ale asi z 300e vydavkov mi zaplatili cca 94e a aj to mi na pošte ukradli 😀 😀 😀
no komedia slovenska.... a za porod ani korunu...aj tu amb.starost.sme si museli vydapať...už som to tu pisala x krat 😀 😎 😝

crazyberry
5. feb 2014

teraz co boli baby rodit, tak to preplatili..ono by to malo byt asi podla noveho zakona, co aj v telke nedavno davali... mozes ist na ten isty zakrok aj do zahranicia, ale preplatia ti to do vysky, co by to stalo u nas..ved potom vam baby skusim odfotit cennik, mal by tam nejaky zevraj byt 😀

crazyberry
5. feb 2014

inac baby, ked si to tak zoberiete.. u nas si zaplatite k porodu doktora, PA, otecka, potom nejaky priplatok za izbu a neviem co vsetko a ste tiez na nejakych 500.. uz za tie peniaze sa k vam asppon nebudu spravat ako k nejakej chudere, nanucovat vam veci, co nechcete, ocumovat vas jak vo vyklade a drzat vas tam neviem kolko este

kinluska
6. feb 2014

moja kamarátka porodila v piatok na Antolskej, nemala žiadnu epidurálku, druhá doba pôrodná 7 min., tretia doba pôrodná 3 min., kontrakcie boli nepríjemné, ale žiadna hrozná bolesť. Bábätko vytlačila na prvé dve zatlačenia. A najväčšia bolesť bolo nastrihnutie a zašívanie. Nedostala žiadne lokálne analgetikum a pri zašívaní ešte aj niekoho zaúčali, tak to hrozne dlho trvalo. A to nemala epidural (šili ju tam hrozne dlho bez umrtvenia)!!!! a mala zaplateného doktora!!!

dulkagabulka
6. feb 2014

@kinluska uplny otras...prave chystame dotaznik o šití pôrodných poranení..zatiaľ sme vydali iba skúšobnú verziu a sme absolútne zaskočené a zhrozené, ako často sa u nás šije bez akejkoľvek anestezy.../ z toho,ako často sa strihá a strihá aj mimo kontrakcie, kedy je tento výkon mimoriadne bolestivý, nehovoriac/...ženu, ktorú šijú bez umrtvenia napomínajú, aby bola ticho, vraj " s jej vzdelaním by nemala kričat ako cigánka"...výsledky dotazníka budeme reportovať do zahraničia...toto je neskutočné násilie na ženách...neuveritelné, čo sa tu deje...neuveritelné...hamba tým, ktorí tak činia...

mamusia
6. feb 2014

@dulkagabulka mne ked davala sestricka klystir,tak som mala brutal kontrakcie uz a zrejme aj horucku a trasiem sa vzdy a total po mne vrieskala,ze co sa trasiem....no co asi,lebo sa mi to paci! 🙄

kinluska
6. feb 2014

@mamusia asi by som jej dala facku :D

martinka1981
autor
6. feb 2014

Toto sa v Hainburgu nemože stať že by niekto po vas kričal... 😉

crazyberry
6. feb 2014

kamosku tu tak dodzubali, ze ked ju jej doktor videl na kontrole, skoro plakal... nastrihnuta az neviem kam, zasite uplne cele zle a este jej tam aj nejaky nerv chytili... "spomienka" na cely zivot ...vizitka trnavskej

dadach84
7. feb 2014

inak tuto je aj cennik, len je to dost chaoticke
http://www.cas.sk/clanok/271688/herecka-helena-...
ono poplatok je predsa tych 580 za den a je jedno ako sa rodi a ktory den nie nahodou?

martinka1981
autor
7. feb 2014

@dadach84 oni to robia tak že ked je niekto samoplatca zvyčajne plati 3.triedu...vtych dvoch vyššich niesu neake extra vymoženosti...jedine len počet žien na izbe. Ale snažia sa samolatcov davať na izbu po jednej...max.2
Ja som bola sama na izbe 2x

kinluska
10. feb 2014

Takže toto mi prišlo:

Dobry den,

legislativa nam umoznuje preplacat cezhranicne zakroky vo vyske priemernych cien na Slovensku. V pripade prirodzeneho porodu Vam preplatime priemerne 590 eur z ceny zahranicneho pracoviska.

V pripade otazok nas mozete kontaktovat na Zakaznickej linke 0850 850 850 alebo e-mailom na info@dovera.sk.

martinka1981
autor
10. feb 2014

@kinluska nič moc 😝 ale zas lepšie ako nič 😅

dadach84
10. feb 2014

@kinluska to je dobra sprava, snad aj vseobecna preplaca podobne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre