Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

eniii
21. nov 2011

@luckalucka83 ten vas drobcek je tak nadherne rozkosnyyyy 🙂
mna pohlad na babatka teraz nejak dojima...tie hormony 😀

ildicka
21. nov 2011

@luckalucka83 je krasny 🙂 este raz blahozelam

ildicka
21. nov 2011

@luckalucka83 No ved ja jej dohovaram. Takze tlacenie uz ani nebolelo, ale asi tie kontrakcie predtym. Ale uz to mas za sebou. Potom sa uz lahko rozprava. 🙂 Ale ved aj ty si si to musela prejst, to musi kazda. Zvladnem to aj ja. Budem tam mat aj manzela. 🙂

happy8051
21. nov 2011

caute kocky, kto ma kontrolu u dr Loksu v stredu??? ja idem na 15:00

ellysa
21. nov 2011

@luckalucka83 krásny bubáčik dnes som bola pri vás - obzrieť nový bytík, či už okná založili, keď budeš s malým už chodiť von sa ozvi 😉

eniii
21. nov 2011

@happy8051 ja idem zase az o 2 tyzdne k nemu...velmi mily doktor podla mna 🙂

martinka1981
autor
22. nov 2011

@eniii aj ja idem 30. na preventivku 😝 😉

martina172
22. nov 2011

Ahojte kočky.... chcela by som sa spýtať na nejaké info o pôrodnici v Hainburgu, nakoľko to na SR vyzerá otrasne s pôrodnicami. Koľko tam asi vychádza pôrod, čo na to potrebujem a taký detail - rozumiete všetky tak dobre po nemecky, že nemáte obavu tam rodiť, lebo z toho mám dosť nervy, že aj to čo rozumiem, zrazu potom rozumieť nebudem, keď budem rodiť. 🙂 A čo sa epiduralky týka, čo stojí, treba tam ísť na dáke poučenie, alebo niečo? neviete dáku stránku ich pôrodnice? Ja som už poučenie o epi absolvovala v BA na Antolskej, ak by sa to dalo úradne preložiť, stačilo by to, neviete? Bola by som vám veľmi vďačná keby ste ma aspoň navigovali, kde by som k týmto informáciám došla.

luckalucka83
23. nov 2011

@lauraa
Dakujem za kontakt, uz aj preklad mam hotovy 🙂 Este raz dakujem

luckalucka83
23. nov 2011

@martina172
Ahoj Mati,
porod stoji 700 eur na den, pri normalnom porode pustaju na 4 den domov (den porodu sa nepocita) a pri cisarskom na 6ty den, v tych 700 eur je uz vsetko. Ked si samoplatca nepotrebujes viac menej nic len peniaze 🙂) Prehliadky porodnice byvaju posledny piatok v mesiaci o pol dvanastej je prednaska s anesteziologom a o pol jednej je potom prehliadka nemocnice. Prednaska s anesteziologom nie je povinna, to len ked chces. Daju Ti take poucenie, dotaznik, ktory vyplnis a ked budes chciet epi tak im to tam odovzdas. Neviem ako to je s nemcinou, ja som ucitelka nemciny tak neviem 🙂 Ale vsetci tam hovoria po anglicky aj. Rodi sa s porodnou asistentkou, starostlivost je vynikajuca, mozem len odporucat 🙂 Keby nieco, spokojne sa pytaj, poradime, pomozeme 🙂

dzuly6
23. nov 2011

700€ na deň? To čo je za sumu? To po 4 dňoch tam nechá človek 2800€???? Tak to sa ani nečudujem, že je tam taký úžasný prístup k rodičkám. Ešte aby nebol. No klobúk dolu, kto sa rozhodne dať toľko peňazí za pôrod.
Mňa to čaká na konci januára a som tiež veľmi zvedavá ako sa situácia v týchto našich nemocniciach vyvinie, ale aj napriek tomu, že neviem čo ma čaká......3000€ si viem predstaviť minúť aj na iné veci ako za pobyt 4 dní v nemocnici.......toľko môj postreh.

martinka1981
autor
23. nov 2011

@martina172 nakolko vidim termin v pase na 1.1.2012 😀 mohla by si už isť podla novych pravidiel ktore by mali platiť od januara 2012.
A to je že za porod zaplatiš 2500 eur ,v tom bude všetko. A nezaleži kolko dni tam budeš. Garantovana by mala byť 2 postelova izba. v tej cene je aj epi ,proste všetko,starostlivosť o teba,o babo.
Po nemecky nemusiš vedieť extra dobre,ja som sa učila len na zakladnej škole a strednej a vieš čo som si zapamätala,akurat zakl.frazy 😀
Je tam dosť slovakov a ked nebudeš vedieť pride ti niekto preložiť 😉
Rodila som tam 2x tak viem o čom hovorim.
A ako samoplatca 😉
ja som šla domov pri prvej na 4.den ,počitam aj den porodu a pri druhej 3.den. 😀 som sa vypytala a bolo.

luckalucka83
23. nov 2011

@martinka1981
Rozpravala som sa s Loksom a vravel, ze sa snazi presadit zmeny, znizenie cien a zaviest pausal, ale ze ten pausal zrejme neprejde, ale nejake zmeny od buduceho roka urcite budu - aspon on tak vravel, lebo ze tie ceny su riadne vysoke, ale stoji to urcite za to 🙂

luckalucka83
23. nov 2011

@brudra
Jani drzim palce zajtra, budem na vas silno mysliet a urcite Ta pridem pozriet do porodnice, aj maleho drobca 🙂
Drzte sa 🙂

yanus
23. nov 2011

@dzuly6 vacsina z nas ma AT zdravotne poistenie, resp. su prepoistene vdaka TP. Pokial je niekto samoplatca, tak ver mi, ze vie za co si priplaca ;). Ved nikto ta nenuti, mozes rodit aj na schodoch na kramaroch, at je libo 😎

yanus
23. nov 2011

@martina172 ak sa budes citit po porode lepsie, tak kludne mozes si vypisat domov, ved si samoplatca, nikto ta nemusi nutit tam ostat dni navyse. Cize je to na tebe a na tom, ako budete s dietatom v zdravotnom stave. Na SK bude coskoro katastrofalna situacia, pocnuc porodnicami az po detske oddelenia. Kiez by sme dostavali take sluzby, za ktore si platime a odvadzame na SK 😖 .

martinka1981
autor
23. nov 2011

@luckalucka83 mne hovoril že mu to primar už slubil 😕 ibaže by sa niečo zmenilo 😖
Ved sa ho spytam ked pojdem na tu preventivku.
To by ma fakt naštvalo keby to takto neurobili 🙄
som mala šťastie že som to ešte stihala za tych 500 e 😀 😖 😝

yanus
23. nov 2011

@martinka1981 ze preventivka, ja mam stale panicky strach z rukavic, co mam robit? :D:D:D:D:D

martinka1981
autor
23. nov 2011

@yanus no mam obavy čo to tu bude 😖
akurat som hovorila že si nemusime ani zdravotne platiť. Na čo?? ved to ide len niekomu do vačku a ked treba tak ťa nechaju pomaly zdochnuť 🙄

martinka1981
autor
23. nov 2011

@yanus zavrieť oči 😀 😀 😀

yanus
23. nov 2011

@martinka1981 Ved paradox je to, ze si odvadzame tie iste prachy za zakladnu skupinu a co dostavame? Ked 50 percent rozpoctu nemocnice ide pre upratovaciu sluzbu zazmluvnenu na 50 rokov ;). Tomu hovorim biznis na ludoch!

martinka1981
autor
23. nov 2011

@yanus ved toto 😖 a to neni všetko že jo?!
Tie peniaze čo su vyčlenene na zdravotnictvo tak prejdu X rukami a kym sa to dostane kam ma je z tej sumy asi tretina ☹ 🙄

yanus
23. nov 2011

@martinka1981 tretina? 🙂 nafandime nasemu systemu 🙂....Ono penazi je na SK dost ci z dani ci odvodov, len ta distribucia je trosicku nespravna ;)...Ale nebudeme politizovat, nic si nepomozeme 😎

ivka03
23. nov 2011

@brudra Zajtra uz budes mat svojho drobceka pri sebe 🙂 Velmi ti drzim palce, urcite to perfektne zvladnete obaja. A potom uz budem len zvedava, akeho kamosa (snad i na kocikovanie..) bude mat nas drobec 😉

martina172
23. nov 2011

@luckalucka83 Ahoj Luci, veľmi pekne ďakujem za podrobný rozpis... dnes som si bola vybaviť v poisťovni (mám VŠZP) európsky zdravotný preukaz). Ani neviem či to treba, alebo nie, ale pre istotu. Ešte som sa chcela spýtať, že či mi epi dajú aj bez toho, aby som absolvovala tú prednášku. Aj tak by som na nej asi moc nerozumela. 😀 Lebo si síce napísala, že len keď chcem, len som nepochopila, že či ju proste môžem absolvovať keď mám záujem si vypočuť čo a ako sa to pichá a tak, alebo keď chcem epi ju mám absolvovať. Že či je to proste podmienka na to, aby mi ju pichli. Ja sa dohovorím aj nemecky, aj anglicky, ale nie na takej úrovni, aby som s nimi komunikovala o pôrode a podobných záležitostiach. Ale ako sa majú a kade sa dostanem k shoppingu, to viem. 😀 a ešte som ti chcela zagratulovať k babatku. Prajem veľa zdravíčka. 🙂
@martinka1981 nou nás je to také kadejaké s tým termínom. Mám síce 1.1., ale pondelok na kontrole mi lekár povedal, že už sa začínam otvárať, tak preto som to začala takto narýchlo riešiť. Ono vždy som si hovorila, že kým to na mňa príde, tak situácia v zdravotníctve na SR bude vyriešená, ale keď mi lekár v pondelok povedal, že ešte aspoň dva týždne mám vydržať, tak sa obávam, aby sa malý nepýtal na svet zrovna začiatkom decembra, keď tu bude najväčší zmätok a bude to tu vyzerať otrasne. V každom prípade, bolo by to fajn, keby vydržal, lebo každý deň v brušku je pre neho len plus.

Budem asi samoplatca, obávam sa, že z našej poisťovne by som nedostala preplatené nič. Alebo nemáte info, či je dáka možnosť preplatenia aspoň časti? A tá suma je či idem cisárskym, alebo normálne? Treba im dať nejako úradne preložiť tehotenskú knižku, aby vedeli priebeh môjho tehotenstva a treba sa tam vôbec dopredu hlásiť, že chcem u nich rodiť?

raa2
23. nov 2011

Baby ja viam aj to ze suseda tam porodila a po 6 hodinach odtial odisla na vlastny podpis, s tym ze ju to stalo 1000 eur. Ona nemala poistenie, lebo tu boli v podnajme 😉

raa2
23. nov 2011

@martinka1981 co sa chystas rodit ked by ta to nastvalo 🙂

martinka1981
autor
23. nov 2011

@raa2 nechstam 😀 ale tak doprajem aj inym 😉 a pri tom chaose čo tu bude,dovi dopo 🙄

hoogy
23. nov 2011

baby treba sa v hainburgu nahlasovat nejak dopredu keby som tam chcela rodit? este necakame len sa zaujimam o moznosti. a este ako je to tam s navstevami a manzelom pri porode. dufam,ze tie ceny co tu hadzete su len pre slovenky co nie su poistene v AT 😉
@raa2 to som nerozumela preco nemala poistenie ked su v podnajme. len som nepochopila tu suvislost

yanus
23. nov 2011

@hoogy myslim, ze keby si tam prisla uvzdychana v 1.dobe porodnej tak ta nechaju odrodit, aspon tak pan primar vravel, ze prijmaju ;)
raa2 tym myslela, ze poistenie v AT vramci E-formularu mas len v pripade trvaleho pobytu v AT, alebo ked si v AT zdravotne poistena (alebo pripoistena na partnera)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre