Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
1. mar 2012

@nastasia ano,toto treba zvažiť a myslieť na to,človek nikdy nevie a je dobre mať rezervu ak by sa niečo stalo.
Tiež som sa toho bala ale treba myslieť pozitivne 😉
ja tam mam za sebou dva porody a nelutujem ani jeden jediny cent 😉 😉

mauerka
1. mar 2012

Babule, ja vobec nechodievam kvoli Familienbeihilfe do Brucku - roky posielam potrebne papiere postou a kein Problem. Nachodila som sa na FA dost, ked som vybavovala veci okolo auta...ale pridavky bez problemov len postou. Trva im to tak ci tak min. pol roka 🙂 @brudra @luckalucka83

mauerka
1. mar 2012

Ale na druhej strane - vylet vam doprajem 🙂 @brudra @luckalucka83

luckalucka83
1. mar 2012

@mauerka
No este ze tak 🙂 Musime si najst dovod, preco sa vyvencit az do Brucku 😀

mauerka
1. mar 2012

@luckalucka83 Hned som vas odhalila hehehe "Podla seba sudim teba" 🙂

ivka03
1. mar 2012

@brudra @luckalucka83 Kocky, ked pojdete do Brucku, dajte mi vediet, isla by som rada s vami 🙂

eniii
2. mar 2012

Kocky hlasim sa, stale ako kinderko, malinkej sa v brusku ocividne paci,lebo ziaden naznak zeby sa chystala von... a to som bola na "ture" na Hainburg hrad 😀
v pondelok mám termin tak uvidime rano v nemocnici co dalej,ale asi uz tu vyvolavacku potom 😕
Uz aj ja chcem ist na vylet do Brucku s vami 🙂 uzite si to tam, este je aj krasne jak jar uz 🙂

brudra
2. mar 2012

@eniii dobra si ked si zvladla este vyslapat na hrad 🙂 v pondelok budem na teba mysliet, drzim ti palce, nech to mas rychle a bez nejakych komplikacii uz za sebou 😉

martinka1981
autor
2. mar 2012

@eniii drž sa ,budeme na teba myslieť 😉

luckalucka83
3. mar 2012

@eniii
Ty si zvladla hrad? Vav, ze jaky macher si 🙂 Budeme na Teba mysliet, nech to mas hlvane co najrychlejsie za sebou a malu uz pri sebe 🙂

luckalucka83
3. mar 2012

@brudra
Jani, super foto, jaka si kocka, vaaaav 🙂

brudra
3. mar 2012

@luckalucka83 dik 😀 to je z krstin, konecne mam prvu fotku s obidvoma 🙂

ivka03
3. mar 2012

@eniii Drzim palce, budem na teba mysliet v pondelok 🙂

ildicka
4. mar 2012

Ahojte baby, davno som tu nebola. Vidim ze babätka sa maju dobre, uz by sme mohli dat nejake to stretko aj s babätkami. 🙂 Nasa Patricia ma dnes 3 mesiace a rastie ako z vody. Papka pravidelne a spinka dobre. V noci sa budi iba raz, co mi veeelmi vyhovuje. Je to mala baculka 🙂 Manzel vravi ze cela mamina, aky je netaktny 😢 . Vidim ze Eniii este stale nerodila, tak drzim palce na zajtra. Konecne som dostala Bescheid z Finanzamtu a buduci tyzden idem na WGKK a konecne budem mat vsetko vybavene. Vidim, ze ste uz mali poniektore krstiny, my ich budeme mat na Velku Noc v nedelu. Hladali sme termin aby bol moj brat ktory bude krstny doma, on je sofer na mkd, takze nieje tak casto doma. Dufam, ze sa coskoro stretneme, prajem pekny vecer. A drzte sa.

jana0706
5. mar 2012

Ahojte baby, viete mi niektora poradit ako sa priezviskom vola Hebamme Susanne z porodnice? dakujem a prajem pekny dnik

martinka1981
autor
5. mar 2012

@jana0706 to neviem 😖 ale snad niekto bude vedieť 😉 @brudra?? 😉

nastasia
5. mar 2012

@jana0706 Susanne Koerber 😉 ked ides na stranku nemocnice vyber si v okienku Frauenheilkunde und Geburtshilfe a potom vlavo dole najdes Finden sie hier die Broschure zum Download. tam najdes este nejake info a su tam odfotene por. asistentky a pod fotkou su mena 🙂

jana0706
5. mar 2012

@martinka1981 @nastasia dakujem za odpovede baby 🙂 nastasia si sikovna, ja som iba mrkla na stranku a ked som to nenasla priamo tam tak ze sem napisem, som si to ulahcila 😉 tak este raz diky

brudra
6. mar 2012

včera sa mi znova potvrdilo ako to ide so slovenským zdravotníctvom dole vodou 😒 Včera som išla s malým na očkovanie a ona že nemajú vakcíny, nevedela mi ani povedat čo ako dalej, že vraj si museli lekári nakupit vakcíny do konca novembra minulého roku, lebo inač im to teraz už poistovna nepreplatí a odkial ona mala vediet kolko vakcín bude potrebovat 😠 no hrúza, jedna vakcína stojí 80 € a potrebujeme ich 3. Dieta musí byt do 16 týždna zaočkované, tak som zvedavá ako to do 3 týždnou vyrieši. @luckalucka83 vy ste to mali ako s očkovaním, nebol problém ?

luckalucka83
6. mar 2012

@brudra
Jani to ma mrzi,
my sme ziaden problem nemali, ja som sa aj pytala doktorky ze ci ma vakciny a ona, ze samozrejme, ze to je jej povinnost ich zabezpecit. Doplacala som 12 eur, lebo som si vybrala tu proti 13 kmenom, proti 10 sa nic nedoplaca.
A teraz ste to ako poriesili? Objedna este tie vakciny?

brudra
6. mar 2012

@luckalucka83 neviem, mám čakat že mi možno zavolá

nastasia
6. mar 2012

@jana0706 nemas za co 🙂

mauerka
6. mar 2012

Urcite nie som sama v napati, ako s @eniii ....

martinka1981
autor
6. mar 2012

@mauerka veru,snad to ma už za sebou 😕

topolinko56
6. mar 2012

ahojte kocky, treba pochopit ze mozte mat dobreho lekara ako chcete aj ho zaplatit ide o cely system v ktorom sme nenormalne zaostaly oproti eu, mamicky ktore rodia v zahranici nemecku alebol rakusku vedia o com hovorim a bohuzial nase slovensky su zvyknute na to co sa im ponuka a nemaju vela krat na vyber o to smutnejsie su len tie zle zazitky a problemy s porodom ci po porode. nejde o to ci sa na slovensku otvori nova draha klinika za velke prachy aby sa zase niekto nabalil na tom systeme ktory tu nasa vlada zu roky kazila,,nehovoriac o tom ze lepsie to bohuzial nebude, nasi lekari nemaju moznosti ako nemecky ci rakusky sme vo vela veciach co sa tyka tehchniky, liekov moznosti liecby ako za opicami, verte mi zila som roky v nemecku viem o com hovorim, ani si neviete predstavit co si myslia nemci o tom ked som hovorila o praktikach nasich lekaroch pri porodoch ....myslia si ze sme ako rumuni, takze slovensko nema vela dobreho pozitiva v eu ako si mozno myslite. no to co je vonku uz od 80 rokov standart pri porode si chodia nase mamicky platit do kochu v BA alebo so BB do nemocnice ale bohuzial ono to nie je aj tak ono....pristup lekarov, to co si vsetko musite nabalito do porodnice ake trapne, v nemecku si zoberiete oblubene cd, ovocie a mineralku k porodu, hroznovy cukor a mozte pocas celeho porodu jest a pit, klistir ? sa v zivote nerobil, holenie nepoznaju ...PDA sa naplati od 80 rokov v zakone ze kazda matka ma v 2000 tisicroci narok na bezbolestny porod a pda je liek, takze ako to funguje u nas ? skoda reci mne je len vela krat luto nasich mamiciek kamosiek ktore tu rodia, nie kazda mame to stastie spomynat na porod ako na nieco nadherne, ja by som sla rodit este 5 krat, ako sme si z manzelom porody vychutnali

topolinko56
6. mar 2012

inak som zabudla, je dobre ze neviete ako to tu je zle v porodniciach inak by ste ani radsej neboli tehotne, aj moja svagrina ide rodit, neda sa ani hovorit o tej hroze a nedovere aku ja mam uz v nasich lekaroch odkedy som bola vonku mozem len dufat ze moja svagrova bude stastena pri porode a bude vsetko ok lebo tu je zaruka nanic, keby sa vedelo viac o porodoch v zahranici ako to vlastne je vonku, myslim ze si ale nepomozeme, zaujimave je ale ze mame na slovensku najhorsie podmienky co sa tohoto tyka a rodime ako salene, ved deti sa rodi stale vela oproti inym krajinam, kde je problem ? ja si myslim potrodnost tu neklesa tak nasi politici naco by sa namahali sa o tuto temu viac zaujimat a investovat, ja si myslim ze u nas bude lepsie mozno o 10 rokov skor nie, podotykam mozno, je to velmi nespravodlive ako na to doplacaju mlade kocky v dnesnej dobe ved nerodime ovela inak ako nase mami v 80 rokoch...

topolinko56
6. mar 2012

a rozculuje ma vela inych veci ktore tu nie su pre mladych, vratane rodinnych pridavkov ake sa tu poberaju som znechutena......ved o co je tu lacnejsie ako v nemecku ? v dm drogerii je vsetko lacnejsie tam ako u nas v dm, plienky, mlieko a ostatne. tu je vsetko predrazene, za 20 eur co uz kupite ? hanba statu,,,,fuj, v nemecku su rodinne 190 eur na dieta po 3 dieta, od 4 dietata 200, od 5 dietata 210 takze ako sa zije mamickam tam ?

ivka03
7. mar 2012

Kocky, kto vie, ako je to s @eniii? 😉

luckalucka83
7. mar 2012

@topolinko56
Mas pravdu, na Slovensku je to velmi tazke, male platy, neskutocne vysoke ceny ale niekedy ani tiepeniaze nestoja za to, aby bol clovek v cudzine daleko od rodiny ☹

luckalucka83
7. mar 2012

Hej kocky, @eniii je na tom ako? Este je 2v1?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre