Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katy213
4. jún 2012

baby, ďakujem pekne za rady.... stále sa síce vrtam v informáciach ohľadne kojenia, ale aj tak, viem, že prax može byť napokon uplne iná ako teoria a mnohé suvisí od toho, ako sa vyvinie celá situacia, aj od službukonajúceho personálu / ako poradia a usmernia /, a hlavne v akom psychickom stave je mamina potom...takže len pevne veriť a potom sa nevzdať 😵

katy213
4. jún 2012

@luckalucka83 a ten hotový rodný list si potom predpokladám vyzdvihneme na Standesamte? A dostanem pri prepusteni domov aj nejaku spravu pre pediatra, alebo su to len udaje v Mutterkindpase? Planujem totiž asi len ten ultrazvuk klbikov v Heinburgu /v tom štvrtom týždni/ , inak by som chcela chodiť k detskej l.v Ba.

yanus
4. jún 2012

@katy213 Hlavne ziaden stres, podporuj a ziadaj si vela bondingu s dietatom, stale prikladaj, mojkajte sa...Ono to uz pojde samo, 60 percent tvori psychika matky, ak nie viacej ;). Drzim palce.
Dostanes spravu o tebe pred odchodom, v MUKIP zapisane dieta a jeho stav, plus si mozes kludne vyziadat spravu od pediatra, kedze nebudes chodit k miestnemu ;).

luckalucka83
4. jún 2012

@katy213
Presne tak ako pisala @yanus,
ja tiez chodim k pediatricke do Ba a ona mu spravila kompletnu vstupnu prehliadku, nebol ziaden problem 🙂

luckalucka83
4. jún 2012

@evulka3
Ja som tiez davala pasy, ale tie som neprekladala 🙂
A my sme tiez chodili cez hranice "nelegalne", kym na prisiel slov, rodny list a kym som maleho dala zapisat do pasu a teraz zase pas treba vybavit, no parada 🙂

katy213
4. jún 2012

tak jo 😉

evulka3
4. jún 2012

@luckalucka83 dakujem za odpoved 😉 no tak asi ani nam nebude nic ine ostavat ako tiez chodit cez hranice aj bez dokladov,snad nas akurat nezastavia 😉 to ti verim,ze to je na nervy zase ist vybavovat pasy,hlavne teraz pred dovolenkami asi bude naval..v oktobri uz snad bude kludnejsie.tak pevne nervy 😉

zuzana38
11. jún 2012

Ahojte.Zijem tu uz dva roky a vacsinu nasho casu stravime aj s detmi u nas na zahrade.neviete niektora kde sa tu da s detmi niekde zabavit (okrem toho "uzastneho "ihriska pri Dunaji) dakujem rada spoznam aj novych ludi 🙂

eniii
11. jún 2012

@zuzana38 my tiez u nas na zahrade alebo Neusiedler See, Schlosshof, tam je velmi pekne 🙂 a chodievam aj pred euroveu k dunaju sem tam 😉

luckalucka83
12. jún 2012

@eniii
@zuzana38
Veru v Hainburgu takmer nic nie je, stale treba ist niekam autom, skoda, nieco pre deti v Hainburgu chyba

ellysa
12. jún 2012

ževraj sa má stavať nejaké nové ihrisko, ale bohvie kedy a kde

zuzana38
12. jún 2012

dakujem,to ste ma teda moc ani nepotesili :(
a co s tym pasom?neviete kde je to rychlejsie na Slovensku alebo v Rakusku?

ellysa
12. jún 2012

@zuzana38 myslíš s pasom pre dieťa? ja som bola vybavovať v petržalke na záporožskej, v piatok od 12-18.tej sp hodiny len pre deti, ževraj vybavenie trvá 2-3tt, my sme boli len tento piatok

pingu1
12. jún 2012

ahojte kocky, mozem sa pridat? v auguste sa stahujeme do hainburgu a chcela by som si tam nejake kamosky najst. 🙂

zuzana38
12. jún 2012

@pingu1 ahoj ja som tu uz dva roky a ziadnu slovenku tu zatial nepoznam :(
len vcera som sa sem na modreho konika prihlasila.tesi ma,ze je tu tak vela sloveniek v Hainburgu : D
dufam,ze si aj ja nejake kamosky najdem :D

zuzana38
12. jún 2012

@ellysa a nevies nahodou do kedy sa tie pasy pre deti musia dat spravit?ci uz teraz je neskoro? :(

ellysa
12. jún 2012

@zuzana38 ževraj od 15.6, už sú povinné pasy aj pre deti do 5 rokov, ale ak máš malé zapísané v pase, tak rakúsko aj slovensko to akceptuje-včera to bolo v telke, ale napríklad do čiech u bez pasu nesmieš vycestovať

zuzana38
12. jún 2012

@eniii co je to eurovea?

zuzana38
12. jún 2012

@ellysa super do ciech nechodim ;)
a do kedy to budu akceptovat,to nepovedali?

pingu1
12. jún 2012

@zuzana38 shoping centrum

yanus
12. jún 2012

@luckalucka83
@ellysa
@eniii
To ihrisko pri Dunaji je pre deti??? No ja sama by som sa tam asi prizabila, to naisto projektoval bezdetny chlap 😎 😀 😎

ellysa
12. jún 2012

@yanus moja zvláda kolotoč , malý domček sama-samozrejme ju potom musím zložiť, šmykľavku a ešte sa trochu pohojdá a to je všetko a hrá sa s kamienkami, ale naozaj je dosť o ničom

pingu1
12. jún 2012

inak baby, kam chodia vase deti do skolky? z brunnengasse str. nam napisala radnica,ze tam je full, a ostatne dve neviem. viete tam o nejakej sukromnej?

ellysa
12. jún 2012

@pingu1 my budeme od novembra práve na brunnengasse, skúste počkať možno sa niečo uvoľní, potom je škôlka aj na Alte Poststrasse a na Landstrasse, potom je ešte nejaká v nemocnici, ale len pre zamestnancov
a kde sa budete sťahovať? my sa tiež v auguste sťahujeme práve k tej škôlke, či nebudeme susedy 🙂))

ranya
12. jún 2012

ahojte baby...odveci optazka - ale vidim, ze byvate v rakusku - neviete poradit ako je to s uverom na byvanie? ked pracujeme na SK, da sa tam nieco vybavit? alebo ma niekde odporucte, nemam sajnu ako to funguje dakujem🙂

ellysa
12. jún 2012

@ranya dá, stačí ísť do ktorejkoľvek banky, odporúčam ti sparkasse, oproti námestiu, robí tam slovenka

ranya
12. jún 2012

@elyssa ahaa..to som nevedela, musime aj nad tym pouvazovat....myslis sparkasse v hainburgu?

ellysa
12. jún 2012

@ranya áno 😉

indira
12. jún 2012

ahoj ja som rodila dvakrat hanburgu ,,,pri prvej dcerke sa my venovali mala som vlastnu hebane dali aj do vane cely cas bola somnou aj manzel proste super este ked sme odchadzali z nemocnice sme sa fotli mam tu fotku dodnes ako spomienku
pri druhej dcere som si povedala nikdy viac nechali ma trapit klebetili si ja bolestiach od rana do rana proste bezohladny ani my nepovedali co idu robit proste necakane veci ani sme nemali foto baby na izbe boli po cisarskom reze a museli stavat sposteli prejst celu chodbu s babou ,a to nehovorim o jedle pikatne onicom ,pitala som si placku a dostala som nielen placku ale aj kvety tam boli no mam dost vsetky jedla pikatne s coho my mala nemohla kakat ,,,,,,uz nikdy viac by som do tej nemocnice neisla ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

indira
12. jún 2012

a zabudla som ty napisat ak nevies nemecky jazyk doktory aj hebane aj sestricku su tam slovenky 🙂 co je velke plus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre