Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

yanus
15. jún 2012

@katy213 Anestezu tam miesaju dobru, aj EPI dobre pichnu. Co som zatial pocula, tak len velmi pozitivne. Ziadne nasledky, ziadne bolesti hlavy, ziadna malatnost. Zalezi mozno, ako dlho trva porod a ako velmi je rodicka vycerpana, ako velmi bude vladat dalej "bojovat a dobojovat" ;).

eniii
15. jún 2012

@katy213 tak to mas pravdu, co tam po jedle, hlavne ze babo s maminkou budu zdrave a dobre o nich postarane, co je v Hainburgu samozrejmost 😉
co sa tyka EPI, ja som ju mala, ten vpich som vlastne ani necitila (alebo to bolo prebite tymi silnymi kontrakciami 😕 ) a mne to nachvilu pomohlo, ulavilo sa mi od bolesti z kontrakcii ale ked prislo k samotnemu porodu, po cca 25 hodinach kontrakcii, tak dalsich 5 hodin mi to uz moc ani po dalsej davke dopichnutej nejak nezaberalo 😢 akurat nohy som mala jak keby zmrznute, ale vsetko ostatne som citila....a aj tak som nakoniec skoncila na cisarskom...sama neviem ako sa rozhodnem pri druhom, ci sa budem opat pokusat prirodzene alebo len rovno bez trapenia pod skalpel....kazdopadne to babatko potom v naruci je najlepsi liek na vsetku bolest 😉

katy213
15. jún 2012

prednaška s anesteziologom / myslim, že ju viedol vtedy Dr. Pavlovic / na mňa urobila dobrý dojem a aj on tvrdil, že používajú " ľahšie " lieky, aby sa výrazne neovplyvnila schopnosť rodičky tlačiť a kliešte už nepoužívajú dobrých 20 rokov.... Osobne by som rada čo najviac chodila, kým sa bude dať a využívala gravitačné polohy, aby to postupovalo rýchlejšie...ale to hrám na hrdinku teraz 😀 keď ma ešte nič nebolí....Aby EPI zabrala správne, treba ju pichnúť včas, takže sa stále rozhodujem pre a proti 🙄

yanus
15. jún 2012

@eniii a potom ti pichli spinal, alebo mala si celkovu anestezu? Musel to byt uplny horor, ani si to nechcem predstavovat 😔 ☹

yanus
15. jún 2012

@katy213 nerozmyslaj nad tym teraz, vedz ze kvalita prevedenia je dobra...sama sa rozhodnes na co sa citis v tej danej chvilke, kazdy porod je iny, kazda zena ma iny prah bolesti a iny typ kontrakcii...ak mas uz pohovor o anesteze za sebou, ak si ju budes zelat, tak o nu dobre KRIC, lebo moc sa k nej nemaju co som pocula ;)...radsej nechavaju rodit prirodzene bez zasahov...

eniii
15. jún 2012

@yanus ano, potom uz len dopichli dalsiu silnejsiu davku, asi spinal, ja uz ani neviem, bola som mimo, tych 30 hodin ma tak vycerpalo, ze som uz kontrakcie nezvladala a mala sa mi len trochu zosunula nizsie, viac som nemohla ☹
ale chybou najvacsou si myslim bolo to ze som suhlasila s vyvolavackou 2 dni po stanovenom termine, ze to bolo cele tak umelo vyvolane a babatko este nebolo pripravene ist von...mala som este cakat 😕 ale vsak hlavne je, ze babo bolo v poriadku 🙂
jeej, pozeram ze bude babatko 🙂 uz vies pohlavie? ci bude prekvapko 😀

yanus
15. jún 2012

@eniii veru, vyvolavacky su HOP alebo TROP...sama neviem co pri druhom spravim 😒
Mas moj velky obdiv, takto byt znicena a odkrutit si jedno aj druhe, uplny koniec.
Stvorhlavy dracik to bude 😎 😎 😎 , uz druhy do poctu ;).

katy213
15. jún 2012

ono to ma asi naozaj niečo do seba, že zásahy liekmi na zmiernenie bolesti spomaľuju cely priebeh porodu a mnohokrát to napokon preto končí akutnou sekciou 😒 ... a naozaj klobuk dolu nad všetkými spomenutými 2 až 3 dňovými maratónmi 😝

katy213
15. jún 2012

ešte by som sa rada dozvedela, či bábätko po pôrode - /pokiaľ je to možné zo zdrav. hľadiska jedného alebo druhého-/priložia na hrudník mamine v dostatočne dlhom čase, aby sa mohlo prisať - a ako dlho ho tam môže mamina mať, resp. treba tuto požiadavku zdôrazniť už skôr?

yanus
15. jún 2012

@katy213 co sa tyka bondingu popripadne samoprisatia, pokial budete s babatkom v poriadku nemal by byt problem, len ich vopred informuj o svojich poziadavkach. Najlepsie je hned prilozit, oceni to aj hebamme, oxitocin uz lahsie dopomoze k vyludeniu placenty. Hlavne nenechat babatku umyt rucicky, nech mu zostane vona plodovej vody na nich, o to lahsie si zvykne na bradavku.

katy213
16. jún 2012

@yanus 😉

ivka03
16. jún 2012

@eniii @luckalucka83 Aj mne jedlo velmi chutilo, vsetko. Zdalo sa mi ale tiez obcas velmi slane - hlavne polievky. Ale to mi az tak nevadi.

luckalucka83
17. jún 2012

@katy213
Ja som rodila uplne prirodzene, bez akychkolvek liekov, epi, nic nic vobec nic, tazke, narocne, bolestive ale dalo sa to zvladnut a myslim, ze druhe by som tiez rada bez akychkolvek liekov ci utlmovakov 🙂

martinka1981
autor
17. jún 2012

@luckalucka83 ked si dala už prve takto ,tak daš aj druhe 😉 viem o čom hovorim 😎

eniii
17. jún 2012

@luckalucka83
@martinka1981
jaj kocky to vam uprimne zavidim ze ste to tak dobre zvladli a prirodzene dobojovali...ja budem pri druhom asi rozmyslat ze aj napriek cisaraku prvemu by som sa pokusila normalne, ale vraj to je riziko uz :-/

martinka1981
autor
17. jún 2012

@luckalucka83 Miška kym prišla na svet trvalo 11h a Viki 5,5 h . Takže aspon to bolo kratšie,ale na intenzite to citiť nebolo 😝
ale teda poviem ti že ked som čakala Viki tak ma ani nenapadlo že EPI a pod. Proste ked už som zvladla jedno tak som si povedala že aj druhe,lebo som verila že to bude trvať kratšie 😀

martinka1981
autor
17. jún 2012

@eniii nooo,ty si si to vytrpela dvojmo ☹ aj kontra aj CR potom.
Však toto ,že riziko tam potom je,ale napr.moja kamoška porodila prveho sekciou a druhy šiel raz dva prirodzene 😉

eniii
17. jún 2012

@martinka1981 tak to by som si priala aby to bol aj moj pripad, rada by som sa vyhla tomu rezaniu, jazva ma este stale boli 😖
ale tak ci tak, v Hainburg.nemocnici sa nebojim uz ani jedneho kedze tam je o kazdeho super postarane 😉
a ty sa nechystas este do tretice? 🙂

ellysa
17. jún 2012

@katy213 ja by som epi nechcela, mám kamošku, ktorá má kvôli nej doteraz migrény a bolesti chrbta, navyše jej ju pichli zle a nezabrala, nie v hainburgu, ale to je jedno, neboj zvládneš to aj bez nej
ja som rodila 23h, z toho 11 h kontrakcie každú minútu, nehovorím, že so neškrabala steny a nechcela umrieť,ale aká budeš potom na seba hrdá 😉

katy213
17. jún 2012

baby, ďakujem za vaše názory...asi to naozaj nechám na aktuálne rozhodnutie, podľa toho, ako sa ma malý rozhodne potrápiť

ivka03
17. jún 2012

@martinka1981 ty si obe deti rodila bez epi? Tak dufam, ze aj ja budem tak aj druhe 🙂
Tiez sa pripajam k @luckalucka83 ... Luci, tusim sme to mali podobne, aj nam chutilo, aj porod dlhy, aj bez epi.. 😉

ivka03
17. jún 2012

Baby, tusim tu mame same porody-maratony... aj moj bol dlhy 28h 😖

dani84
17. jún 2012

@ivka03 😅 No tak nam to trvalo 5 hodin .... 😵

martinka1981
autor
18. jún 2012

@eniii daj pokoj,že do tretice 😝 keby si bola niekedy u nas tak by si utiekla za pol hodku aky krik tu vie byť 😀
takže ja mam dosť,vdaka. Prenecham vam rodenie 😉

martinka1981
autor
18. jún 2012

@ivka03 ano obe,aj som pri prvej chcela,ale akosi ma nikto nepočuval v nemocke 😀
takže preto viem že im to tam treba zdoraznovať a kričať že ju chceš 😉
takže zvladla som obe bez EPI a veru že som aj na seba hrda 😀 😎

ivka03
18. jún 2012

@dani84 Dani ano, ty si vynimka, mala si to ukazkove 🙂 Ja som sa bala, aby som to stihla do nemocky... 😀 za 28h by som prisla aj z Australie ...

ivka03
18. jún 2012

@martinka1981 To verim, aj ja som na seba 😉 A vies co, normalne sa cudujem, ze ma v nemocke ani nenapadlo pytat si epi. Uplne som tam na to zabudla, dodnes nechapem ako je to mozne. Snad tym, ze som sa dlho neotvarala a potom uz som bola taka rada, ze sa to pohlo, a tak som zabudla...

eniii
18. jún 2012

@martinka1981 😀 ja hlavne nechapem jak to zvladaju zeny ktore maju dvojicky... ja mam inak zatial velmi pokojne babatko, ale tuto noc prvykrat strajkovala a spat teda ani nahodou, som jak v mrakotach 😵

martinka1981
autor
18. jún 2012

@ivka03 mna nenapadlo pri druhom pytať si, absolutne. Ale už ked som liezla na por.kreslo si hovorim že som tam naposledy ,že toto už fakt nepotrebujem 😀

martinka1981
autor
18. jún 2012

@eniii tiež si neviem predstaviť dvojičky,šťastie že sa nam tak nezadarilo 😎
deri maju svoje svetle a tmave chvilky,to bude tak stale. Raz bude obdobie že budu ukažkove a potom by sme zas utiekli ak by sa dalo 😝
A ešte ked začnu obe revať v noci tak som ako chobotnica a každa ma jednu ruku. Tak uznaj že dalšie babo nehrozi 😀 čo mu dam nohu? 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre