Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

happy8051
2. jún 2010

@martinka1981 viacer tato funkcia nefunguje ktovie preco... no nechcem ta strasit, ale mne v tvojom tyzdni fakt povedal, ze to este nevidi...🙂 ale budem sa tesit, ak uz dnes napises, ci si mala spravny pocit, alebo je to druhe dievcatko 🙂

martinka1981
autor
2. jún 2010

o ved som teda zvedava,lebo tu na fore som čitala že to vedia povedať aj skor, okolo 12-13-14 tt tak som dufala,no nič uvidime a dam vedieť 🙂 Ty si prečo chcela amnio? teda ak sa smiem spytať...

happy8051
2. jún 2010

@martinka1981 drzim ti palce, aby to uz bolo vidiet, mozno je babo tak super otocene 🙂 amnio ani nie ze som chcela, skor som to brala ako istotu ze je vsetko ok... moja sestra ma synceka s DS tak bol v tom trochu stres, hoci z predchadzajucich testov nevyslo nic zle... je to tak viac menej pre pokoj duse... a bonus to ma, ze budem na 1OO% vediet, co to teda je 🙂 moj sen je dievcatko, ale moj pocit hovori nieco ine...🙂

martinka1981
autor
2. jún 2010

Tak to chapem že si sa bala a chcela si mať istotu. Mne pri Miške testy vyšli pozitivne,lekarka ma nekontaktovala až ked som prišla na poradnu tak ma poslala na Kramare ale samozrejme že neskoro a testy z krvi už nebolo možne zopakovať,ale profesor ma ubezbečil že tie vysledky nie su až take zle a o amnio nepadlo ani slovo,povedal že riziko že može mať mala DS je populačne 2,5% no ale poviem ti že som sa strašne bala,ta cesta na Kramare bola hrozna,slzy som mala v očiach celu cestu ☹ my sme sa s mužom dohodli už davnejšie že ak by bolo dieťatko postihnute tak si ho nenechame,no ale ked už ho citiš ako sa hybe a kope ☹ no nebolo by to lahke.....Ale našťastie všetko dobre dopadlo a mala je zdrava a krasna 🙂
Inak ja som tiež tužila po dievčatku a vyšlo mi to 😉 takže teraz už može byť chalanisko....

ellysa
2. jún 2010

ahojte babule, tak mám po tom a trošku vám to opíšem
19.5. som bola večer na kontrole u Lokšu, pozrel ma , že krčok zavretý na 30 mm, že určite do termínu vydržím- 2 týždne a možno aj viac, tak som šla spokojne domov
večer sme ľahli do postele a v tom som cítila, že niečo puklo a zo mňa sa leje-odišla plodová voda, celý v strese sme sa po dvoch hodinách dostali do nemocnice-bývame dve minúty od nej ale nemala som ešte pobalenú tašku, doklady založené, však rodím až o dva týždne, nie 🙂
v nemocnici ma pekne uložili na izbu s vaňou a druhou posteľou, akože hotel all inclusive, keby som nebola vyklepaná ako ratlík
môj pôrod bol nekonečný, trval 22 hodín, ale môžem povedať, že ak by som rodila na SK asi sa zbláznim, na Hainburg nemám jedno krivé slovo, vystriedali sa pri mne tri služby, takže pri odchode z nemocnice som sa už kamarátila so všetkými, naozaj VŠETCI boli veľmi milí, ústretoví, snažili sa urobiť všetko pre to aby som sa cítila dobre.
tak isto po pôrode sa o nás starali, jedlo na izbe, mohla som sa pohybovať kde som chcela, bol tam kľud žiadny stres, manžel mohol byť pri mne koľko chcel, snažili sa ma rozkojiť, darovali klobúčiky, keďže nemám dosť mlieka ešte aj UM pri odchode, lebo nás púšťali cez sviatok, aby malá nebola hladná.
naozaj som veľmi spokojná a odporúčam všetkým
čo sa týka ceny, ešte neviem, ja som poistená v AT a mala by som platiť len stravu, účet nám príde domov na adresu, zatiaľ neprišiel, tak potom poviem...
ak sa chcete pýtať , tak sa pýtajte, keď budem mať čas odpoviem...
🙂

ellysa
2. jún 2010

Strohmayer Iveta
0664 4611160
02165 648 81
kontakt na pani tlmočníčku, je veľmi milá, už nám preložila aj rodný list, čo sme potrebovali na ambasádu a malinkej dokonca darovala šatočky
😉

k8y
2. jún 2010

🙂 Elyssa, blahozelam k babatku! To sa tak dobre cita, ze vsetko prebiehalo bez problemov a vyborne sa o teba starali. A mala je zlata, ma rozkosnu pusinku .. aj meno ste vybrali krasne, tiez sme nad nim uvazovali, keby to bolo dievcatko 🙂

happy8051
2. jún 2010

@ellysa mas krasnu dcerku, gratulujem ti 🙂 tiez budem rodit v Hainburgu a mam poistenie, ale zaujimalo by ma, co vsetko budem musiet zaplatit.. hod to sem prosim, ked ti pride ucet... su tie poistenia nejako odstupnovane na triedy? ci je jedno aku poistku mas? ja mam poistenie ako zivnostnicka a doplnkove poistenie 15 eur mescne

ellysa
2. jún 2010

happy8051 ja som pripoistená k manželovi, vôbec netuším aké rozdielne poistenia sú, ale napríklad moja kamoška bola pripoistená a muž musel za ňu doplácať, môj za mňa neplatil nič ale zasa tú stravu si budem platiť, tá kamoška si ju zasa neplatila, ta ja neviem, ako to funguje a či existuje aj viacero poisťovní, ako u nás, ja mám poistenie NO gebietskrankenkasse, sama som zvedavá 😕

lauraa
2. jún 2010

@happy8051 kedy mas doktora? Vsade v Rakusku sa pise, ze SVA sa nedohodla s lekarmi a za osetrenie si musis zaplatit a potom poslat ucet na SVA a bude ti preplatenych 80% a zvysok si samoplatca.....Chcela by som vediet nakolko to naozaj takto funguje ......DAj vediet prosim ci si musela nieco u lekara platit ....dakujem

ellysa
2. jún 2010

pridávam aj foto z miesta činu 😉

happy8051
2. jún 2010

@lauraa ja mam privatneho gynekologa takze platim za vysetrenie 65 eur zakazdym a potom mi nieco z toho vratia... teraz mam poradnu v stredu buduci tyzden, opytam sa, ako to bude s porodom...

happy8051
2. jún 2010

@ellysa pekne je to tam, v pohode 🙂 kde presne ta nemocnica je, mohla by si napisat adresu? teraz sa chcem ist pozriet a neviem kde to mam presne v Hainburgu hladat 🙂 diky

lauraa
2. jún 2010

@happy8051 ved ty platis do SVA , porod bude v pohode teda myslim lebo nemocnicam este platia...... a uz si dostala nejake peniaze naspät(z tej sumy by ti mali 80% vratit)......

martinka1981
autor
2. jún 2010

Ellysa gratulujem k dcerke 🙂 je nadherna!!! Som rada že si s Hainburgom spokojna. Inak to "miesto činu" mi je dobre zname,ja som tam stravila tiež dosť času 😉
No tak zatial nevieme čo čakame,mala si pravdu Happy,ešte to doky nevidel 😒

happy8051
2. jún 2010

@martinka1981 joooj no... tak ak to chces velmi velmi vediet a nechces cakat, daj si urobit krvny test v Genetone...

martinka1981
autor
2. jún 2010

Ale už to vydržim 😉 hlavne nech je to zdrave,no nie? ty si už bola na morfologickom ultrazvuku?

k8y
3. jún 2010

@ellysa Fakt to tam vyzera super.. to bola teda dvojpostelova izba? Nie jednotka nadstandard? A kolko dni si ta tam nechali? Inak uz mam konecne dohodnute prve stretnutie u Loksu - buducu stredu vecer, tak potom podam hlasenie, ako sa mi pozdaval 😉

martinka1981
autor
3. jún 2010

K8y to je relaxačna miestnosť v ktorej si počas porodu,vedla je miestnosť kde sa už priamo rodi. Tu straviš čas kym niesi dostatočne otvorena. Inak vaňa ju super,ja som v nej stravila dosť času,ulavila mi krasne od bolesti. Ja mam nafotenu izbu,ak sa mi podari tak to sem šupnem. Inak sa nemusiš bať,nechaju ťa na izbe samu,aj mna nechali a nič navyše som neplatila.

martinka1981
autor
3. jún 2010
martinka1981
autor
3. jún 2010

Jeeee ani som nevedela že som taka šikovnaaaa 😀

k8y
3. jún 2010

To si pis, ze si sikovna! 😵
A dakujem za fotky. Aj izba vyzera super. Inak vo vani asi stravim aj ja nejaky cas .. ked stihnem 🙂 Ja som povodne chcela rodit priamo do vane, ale odhovorili ma od toho..tak aspon pocas prvej doby porodnej by som to urcite chcela vyuzit. Manzel so mnou moze byt pocas celej pripravy, vsak?

martinka1981
autor
3. jún 2010

Jasne,oni tam nerobia vobec problemy s manželmi,cely čas je s tebou. Pre mna to bola velka opora 🙂 Neboj vanu stihaš ako prvorodička isto,aj ked moja kamoška prvu dceru porodila za 2 hodky 😀 ,tu rodila na Antolskej. Maleho rodila v Nemecku a do vody a povedala že nikdy viac 😝 že voda ju nadnašala stale hore a oni že musi byť pod vodou,tak potom kričala nech ju odtial vyberu 😀 a ani ju nechceli nastrihnuť tak sa viac natrapila 😝 ale v podstate tiež rachlo porodila.

happy8051
3. jún 2010

@martinka1981 idem na morfo utz v stredu.... vsetko naraz bude 🙂 aj vysledky z amnio

k8y
3. jún 2010

@martinka1981 🙂 tak o nadnasani som nepocula.. mna odhovoril moj gynekolog a porodna asistentka, ze je tam velke riziko pre matku aj pre dieta (infekcie, zapal pluc) a okrem toho ze tam ma lekar stazeny pristup, tak si vlastne odkazana sama na seba.. a to ako u prvorodicky nie je bohvieco. Som strasne zvedava, ako rychlo ten moj porod prebehne. Moja mamka rodila strasne rychlo, nic nestihli, lekar jej hovoril, aby este netlacila, ale slo to samo.. a vraj je ista sanca, ze by moj porod mohol prebiehat podobne. No uvidime, mozno to bude uplne naopak.

martinka1981
autor
3. jún 2010

Happy a kam ideš na ten morf.utz? Asi do Viedne čo?
K8y neboj,ja som sa tiež bala ay to nebolo 24 hodin ale zvladla som to za 11 🙂 nebola to prechadzka ružovou zahradou ale ani neviem ako to ubehlo a už som išla rodiť 😉 .Teraz som zvedava aky bude druhy porod,dufam že kratši 😀

ellysa
3. jún 2010

K8y, tak ako napísala martinka, tam si až do poslednej fázy pôrodu, potom ťa dajú na pôrodnú sálu, ale všetko je tam také útulné, vôbec som nemala pocit, že som niekde v sterilnej nemocnici
ja som bola potom na izbe so 4 posteľami ale boli sme tam len dve, takže v pohode 😉 dokonca sme tam boli naozaj len dve maminy až deň pred odchodom sa narodili ďalšie dve bábätká ale tie baby mali samostatné izby
a čo sa týka popôrodného stavu, nemala som ani klistír, ani nástrih, vôbec mi to nevadilo, mám tri štichy, šitie nebolelo a všetko sa krásne zahojilo, žiadny problém so sedením, alebo chodením na záchod...
happy8051 presnú adresu teraz rýchlo neviem, ale určite ju neprehliadneš, keď ideš od BA tak hneď ako je tabuľa Hainburg odbočíš doľava, hneď pri vstupe do mesta, keď sa pozrieš doľava uvidíš tam takú asi 4 poschodovú bielu budovu do Lka s hnedými oknami, pred ňou je červený kríž, určite to neprehliadneš

happy8051
3. jún 2010

@martinka1981 do viedne uz ani za nic nejdem... bola som tam na amnio a kym sme nasli spital...horor... ak ina moznost nebude necham si to urobit doma a donesiem doktorovi papier. ty si bola kde?

martinka1981
autor
4. jún 2010

Mne Lokša navrhol 3 možnosti,neake nove centrum čo otvorili neviem kde poblizku ale tam to stoji 190€,alebo si to dam urobiť na SK alebo hovoril že to možu urobiť aj v nemocnici len už nemaju certifikat,tak sme s mužom zvažili a dame si to urobiť v nemocke aj ked nemaju certif. Urobi mi ho Lokša,idem 24.6. Neviem ako je to v BA s terminmi ,my mame jedneho zamestnanca,oni čakaju babo koncom jula a hovoril že bol problem s tymto UTZ že nemaju volne a ani čas aby im ho urobili 😕 sme kukali jak puci že to čo ma znamenať. Tak radšej Hainburg aj bez certf.ja ako samoplatca ho nepotrebujem 🙂

k8y
4. jún 2010

Martinka, a nehovorili ste s tym vasim zamestnancom o dvoch roznych ultrazvukoch? Ty o morfologickom a on o 3D-4D?
Viem, ze s 3D je to komplikovanejsie, lebo tych pristrojov je v Ba menej - dobry 3D vraj robia v Hlohovci, ale tam som sa ani ja nedostala, lebo mali termin az o mesiac a pol a to uz by bolo babo prilis velke. Ale morfologicky ti urobia hocikde obycajnym ultrazvukom - len sa s tym lekar viac pohra..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre