Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kiki68
13. júl 2014

@vivika79 nemas na wgkk pridelenu osobu pre vybavovacky? lebo ja mam, riesili s nou dokonca aj na SK veci,aby ma pustila odtialto poistovna,lebo na SK to bola fuska,aby ma pustili, lebo uz som bola v AT nahlasena. Osobne som u nich nic nevybavila pre tu zmenu 😉

martinka1981
autor
14. júl 2014

@catalina30 no teda ti poviem že mna po druhom porode dr.Karovič vyšetroval aj zo spodu 😖 😖 čo som teda vobec nebola nadšena lebo pri prvom porode ma rakuska lekarka pozrela len zvonka a prehmatala brucho. Takže by som povedala že zaleži od lekara 😖

martinka1981
autor
14. júl 2014

@dhaarma ja som odchadzala skor aj po prvom aj druhom porode. Po druhom som tam bola tak že mala sa narodila vo štvrtok o 21:24 a v sobotu som trielila domov 😀

catalina30
14. júl 2014

@martinka1981 Fuha no za tých 7 dni čo som tam bola nikoho na izbe nepozreli zdola. A inak menovaný doktor je to jediné čo mi v Hainburgu vadilo.

dulkagabulka
14. júl 2014

V žiadnom prípade to nebolo jednoduché, možno aj to najťažšie, čo som v živote robila, ale nádherné. Kontrakcie som nevnímala ako bolesť, ale neskutočnú energiu, ktorá prúdi telom.
Ďalší z inšpirujúcich príbehov - ďalší z Hainburgu s Evou Bauer.

www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribehy/item...

majka2491
14. júl 2014

@vivika79 dakujem ti krásne...je toho strašne vela,o čom ani netuším a myslím,že sa po tom tretom mesiaci asi aj do toho pustím pomaly,myslím,že by mi mohli pomoct aj na AK,uvidím,ale určite najlepšie je si vytelefonovat,či osobne vybavit...vo Viedni si bola na centrále alebo sa dá íst napr.na pobočku v tom Bezirku,kde pracujem?

martinka1981
autor
14. júl 2014

@catalina30 on ma pozeral ako som odchadzala domov...cca po 2 dnoch....hral sa na doležite a hovoril mi že zle vyzeram 😀 😀 😀 a že nikto ma neprijme v ba ked mi bude spatne alebo budem mať problemy ked som rodila tam....no čo ti poviem 😖 😖

martinka1981
autor
14. júl 2014

@catalina30 a ta rakuska lekarka tiež až pri odchode domov 😉

vivika79
15. júl 2014

@kiki68 ahoj, mne nikoho nepridelili. Som europoistenec, chodim tu u nas k lekarovi a aj rodit budem v ruzinove. Nemusim mat rezen ns obed, citala som tiez plno ulych skusenosti s porodom v hainburgu... ked sa dakto dostane s nejakou turkynou alebo arabkou na izbu a budes tam mat izbu plnych chlapov...tak dik neprosim...

kiki68
15. júl 2014

@vivika79 a to v Ruzinove Ti to nechaju zaplatit v hotovosti? lebo ja odkedy som v AT poistena,tak na SK mam velke komplkacie u lekarov, vsetci su vsetko v hotovosti platit. Takze si vsetkych lekarov prehadzujem do AT.
Tak u mna by to nebol Hainburg, neviem ako by som to tam stihla na dnesnej situacii na dialnici 😉
Neviem ako to je,porod na SK stoji asi 500eur,ale netusim co by bolo,keby sa nieco stane decku,kto by to platil tu starostlivost? rovnako ako je s tym problem,ked sa rodi v Hainburgu a dieta prevazaju na AKH do Wien,tak tak by asi bola pekna palka aj to,keby dieta napr. 2 tyzdne pobudne v inkubatore a robia sa vsetky tie drahe ukony okolo neho na diagnostiku atd. Ze kto by to platil,ci rakuska poistovna,ci ja v hotovosti a oni by to preplatili do nejakej vysky.

lauraa
15. júl 2014

@kiki68 staci ked si na Krankenkasse vybavis medzinarodnu karticku a mas po Probleme...

vivika79
16. júl 2014

@kiki68 ja som si vybavila v dovere europoistenec kartu kedze pendlujem takze mozem ist aj tu aj tam k lekarovi. Nikdy som nic neplatila. Dovera si to riesi s wgkk.a maly bude tiez poisteny aj tu aj tam.

vivika79
16. júl 2014

@kiki68 a v ruzinove si zazmluvnim max lekara zaco si zaplatim ako aj epi. To je vsetko zaco budem platit. Nevybavila si si e106 formular? Tak asi preto chcu aby si platila..

luckalucka83
17. júl 2014

@eniii
Dakujem Eni za blahozelanie, ai sa mi nechce veri, ze uz mam dve deturence 🙂
Ja som pri Matejovi dokladala prefotenu slovensku tehotensku knizku a stacilo - ale to dokladas aj tak ku materskej a nie ku pridavkom. Finanzamt nevyzaduje tehu knizku kvoli pridavkom, to az neskor Krankenkasse pre Kinderbetreuungsgeld a tam im stacila slovenska prefotena
Blahozelam ku druhemu tehu, krasna sprava 🙂)) Kedy mas termin Eni? A ako sa citis? Vsetko ok?

eniii
17. júl 2014

@luckalucka83 dakujem Lucka 🙂 termin vychadza na 29.12. 😆 tak to bude napinave koncom roka
A zatim vsetko ok, je to ine ako prve tehotenstvo, uz sa tesime aka z nas bude stvorka 😊

majka2491
21. júl 2014

@evko1 ahoj,prajem pekný večer....viem,že si mi už raz písala,radila....len akosi v tom všetkom nemám jasno a naozaj by som sa potešila každej jednej dobrej rade....predpokladám,že si moj prípad,čiže pracuješ v Rakúsku a trvalý pobyt máš na SK....ak by si mala chvílku čas,rada by som sa na pár doležitých vecí spýtala...dakujem!!!!poprípade,ak sa tu nájde niejaká tehulka,ktorá bude musiet riešit podobné vecí ako ja(materská,poistenia,FA.GKK,atd...) a mohla by poradit,či ja jej,som tu rada pre vás...

evko1
21. júl 2014

@majka2491 Ahoj Majka.Pytaj sa.Poradim ak budem vediet.

majka2491
22. júl 2014

@evko1 ahoj Evko....Evka?
tak je toho dost vela,čo by ma zaujímalo,resp.čomu sa nevyhnem...asi najviac ma zaujíma,ako to je vlastne s materskou....modely,či poberám peniažky z SK a vyrovnanie je len raz ročne,čo(napr.KBG,rodinné prídavky) a kde všade musím všetko vybavit.FA,GKK...ako je to s tým poistením po uplynutí 8Wochen po narodení...možno by sme sa mohli nakontaktovat aj inak,mail,atd....som vdačná za tvoju odpoved,verím,že každá z vás ma toho dost,ale velmi poteší akýkolvek záujem pomoct...
prajem pohodový pekný večer....

evko1
23. júl 2014

Maji pisem ti spravu

evko1
23. júl 2014

@majka2491 Maji pisem spravu

jankapare
28. júl 2014

Mamicky prosim o pomoc! tie ktore ste rodili v Hainburgu, nasli ste pediatra, ktory s tym nemal problem? najlepsie z BA, Ruzinov. lebo ja som sa prave vratila od jednej pani doktorky, ktora mi bola odporucana a ze ona ma bez slovenského rodneho listu nezoberie. Dakujem.

martinka1981
autor
28. júl 2014

@jankapare Fiiha.....tak ja som tento problem vobec nemala ...to su asi neake nove moresy 🤐

jankapare
28. júl 2014

@martinka1981 no ved ja som bola riadne zaskocena...jej vravim, ze vsak vsetko moze byt na mna predsa hradene z poistovne a ona ze je problem s dohadovanim s poistovnou o vykony. ze na mojom mieste by si ten Hainburg rozmyslela. a samozrejme nezabudla pripomenut, ze ma dost pacientov 😖

dulkagabulka
29. júl 2014

@jankapare pohladaj nového pediatra 😉

lauraa
29. júl 2014

@jankapare ale ty predsa slovensky.RL budes mat tak preco ta nechce zobrat? ste zdravotne poistenie cez AT? nejako nechapem....

jankapare
29. júl 2014

@lauraa no slovensky RL budem mat az ked mi ho vydaju urady, lebo ked porodim v Hainburgu, tak dostanem rakusky RL...a nasim uradom to trva...

jankapare
29. júl 2014

@dulkagabulka ved sa snazim, ale vravim, najradsej by som brala uz mena odskusanych doktorov, lebo nexcem zase vysedavat v kazdej detskej cakarni pol dna a sestra ma vzdy odbije cez telefon len ano ano, neni problem

lauraa
29. júl 2014

@jankapare ale na prihlasenie do zdravotky na sk ti staci aj uradny preklad( rodny list donesies neskor), a ked mas karticku poistenca tak naco riesi lekarka rodne listy? ja som skor myslela ze ma lekarka problem s poistenim dietata v at...mozno o bude tym ze ma vela pacientov a uz nechce viac.... vsak urcite najdes pediatra vo vasom okoli....

dulkagabulka
29. júl 2014

@jankapare v tom pripade chod tej, ktorej patriš podla obvodu..ta ta zobrať musí

jankapare
29. júl 2014

@dulkagabulka lenze ja nemam trvaly ani prechodny v BA, takze mna sa tieto obvody netykaju...tazky pripad som ja 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre