Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katarinana
2. nov 2014

@kiki68 ano viem, preto som to ani neriesila. tiez som tak uvazovala a ak by som si necitala prispevky v diskusii, ani by ma nenapadlo, ze je na tom nieco nekale 🙂 @danka237 myslim, ze toto je jedna z najmensich prekazok 🙂

nixon
2. nov 2014

@mahalo nevedela som, ze poistovna ma podmienku, ze treba ostat v nemocnici aspon 24 hodin, vsade som citala, ze poistovna preplati cast poplatkov a neoverila som si to v poistovni, moja chyba :(
ale to nic nemeni na tom, ze su to svine skupe

danka237
3. nov 2014

@katarinana Super, dakujem za info, myslela som si, ze to tak nejak bude, ze potrebuju 2-3 dni na vystavenie.
No tiez to asi nebudeme riesit a pojdeme domov skor.
@kiki68 Viem, ze je velmi nepravdepodobne, aby nas na tych par kilometroch zastavili a kontrolovali, ale zrovna mojmu muzovi sa to stalo 🙂 Viezol sa s jednou kamoskou a zastavili ich v Hainburgu policajti na rutinnu kontrolu dokladov vsetkych pasazierov v aute (nielen vodica, pricom za volantom sedela kamoska). Moj muz je cudzinec s trvalym pobytom na Slovensku, mal so sebou karticku o povoleni k pobytu, ale zabudol si vziat cestovny pas, tak dostal pokutu 35 euro, ze nema vsetky doklady.
Neviem, ako by to riesili v pripade dietata, ci by sme museli dokazovat, ze je naozaj nase a nikoho sme neuniesli, alebo co... No snad sa nic neprihodi.

le4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
le4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
3. nov 2014

@le4 pozor na vec, co viem,tak v Rakusku sa vsetko berie tak nejak prirodzene a moc sa to neriesi. Cize asi preto problem nevideli. Je to nieco ine ako SK v tomto pristupe. Moje zname si vacsinou nechali deticky este skontrolovat na SK niekym znamym alebo tak, lebo tu v Rakusku dost vela veci neriesia.

le4
3. nov 2014

@kiki68 dakujem a mas pravdu, chcem chodit ku slovenskej pediatricke, ale povinne ockovanie ma odradza.

kiki68
3. nov 2014

@le4 tak nedaj povinne ockovat, dostanes blbu pokutu a tym to hasne. Ja by som tiez ockovaie zvazila,lebo mam sama Aspergerov syndrom,takze ani boh nevie,co by to u decka mohlo spustit. A nepotrebujem,aby moje decko prezivalo v skole to,co ja. Autizmus nie je zrovna med lizat,aj ked je to u mna to najjemnejsie spektrum.
Cize mozes si na SK veci vydupat,len sa toho netreba bat. Cim dalej tym viac je to beznejsie,ze dieta nie ej povinne ockovane,alebo sa ockuje iba nieco. To nema s tym,co chces inak u svojho dietata sledovat spolocne. Ak mas overenu pediatricku na SK,tak chod k nej. Neviem ci byvas na SK,ci v AT.

lauraa
3. nov 2014

@le4 v AT musis prist k lekarovi , povedat si diagnozu, naordinovat si lieky ...

catalina30
3. nov 2014

@nixon @mahalo Ja som sa bola pýtať v Dôvere asi 2 týždne dozadu a povedali mi zas niečo iné...O tých 24h krútili hlavou že to tak nie je, mne pre zmenu spomínali hranicu 1000 Eur. Že ak je faktúra do 1000 uhradia tých cca 600 ako za pôrod na SK, a hneď, ak je to viac ako 1000 že sa to posudzuje ako zahraničný pôrod a uhradia viac, ale že to trvá aj viac ako pol roka. Tak teraz buďme múdri, že ako to vlastne je.

danka237
3. nov 2014

@catalina30 Čože??? To je nejaký krycí manéver na zmiatnutie nepriateľa (rozumej, každého, kto od nich chce nejaké peniaze). Ja som sa informovala 16.5. a citujem z ich odpovede: "porod v nemocnici (nie ambulantny porod) si mozete naplanovat uz aj v statoch Europskej unie. Nas suhlas vopred nebudete potrebovat. Preplatime Vam ho do vysky cien na Slovensku a peniaze Vam vratime do troch mesiacov od podania uplnej ziadosti o refundaciu." Podotýkam, že je to copy-paste z oficiálnej stránky. Na moju otazku, co je povazovane za ambulantný pôrod, som písomnú odpoveď nedostala (len infomail, že môj dotaz bol posunutý na príslušné oddelenie), ale keď som tam potom telefonovala, tak mi povedali, že musí nasledovať ústavná liečba minimálne 24 hodín.
Tak som z toho jeleň teraz. 😎

catalina30
3. nov 2014

@danka237 No ja som tiež ostala z toho paf, úplne iné info ako doteraz baby písali; podotýkam že to bola Senecka pobočka... Pani tvrdila že volala niekam na centrálu aby to overila. Budem rada ak vôbec tých 600 E vôbec niekedy pošlú..

martinka1981
autor
3. nov 2014

@danka237
@catalina30 baby dovera je otrasna poisťovna....tak fakt držim palce nech niečo preplatia

martinka1981
autor
3. nov 2014

@le4 ja som tiež mala poporodne depresie..aj po prvom aj po druhom porode ...ale po druhom trochu menej kedže maš už dve deti 😀
a tiež som mala problem s kojenim a nikto moc nepomohol...akurat Jarmilke sa podarilo aby sa druha dcera prisala ale žial ona tam nebola stale ...

danka237
3. nov 2014

@martinka1981 No ja som zas prepásla 30. septembra... Ale z tých ostatných dvoch poisťovní si tiež neviem vybrať. A celkovo ma irituje, ako to funguje s preplácaním zdravotnej starostlivosti na Slovensku, ako poisťovne vydierajú lekárov a nútia nemocnice robiť zbytočné drahé zákroky, bez ohľadu na dobro pacienta.
A neviem sa na stránke Dôvery dopátrať k ničomu, čo by pripomínalo "Všeobecné obchodné podmienky", takže mám zmluvu s akousi firmou a netuším, aké sú pravidlá. 😕

nixon
3. nov 2014

@catalina30 @mahalo ja mam "skvelu" vseobecnu poistovnu a oni maju takuto "ferovu" politiku

martinka1981
autor
4. nov 2014

@danka237 je to cele na prd čo si budeme hovoriť 😖
ja ked som chcela od Dovery preplatiť niečo pred tymi necely 4rokmi tak absolutne nevedeli čo od nich chcem...volali kade tade...a to šlo len o ambulatne ošetrenie v AT a porod som ani neskušala v tom čase. Tak ma prehanali s dvomi malymi deťmi 🙄 a zaplatili ledva par eur ( z cca 300e čo som zaplatila v AT mi vratili asi 94 e a aj tom mi na pošte ukradol neaky super zamestnanec )

danka237
4. nov 2014

@dulkagabulka Gabi, Tvoja dcéra tiež rodila ambulantne, však? Preplatila vám poisťovňa niečo? Spomínala si tu, že ste si podali žiadosť, ale som nezachytila, či si potom napísala, ako to dopadlo.... Ďakujem.

dulkagabulka
5. nov 2014

@danka237 Moja dcéra rodila ambulantne, poisťovňa jej nepreplatila nič z pôrodu. Považujem to za prejav diskriminácie slovenských žien, ale nie je mi luto ani jedineho centu. Osobne som bola ochotná aj zobrať si pôžičku, keby to dcéra potrebovala. Tie peniaze stáli za to.

bobova
5. nov 2014

@martinka1981 aj le4, mozno tam teraz uz su ine sestricky. Ja som rodila pred 6t a velmi mi pomahala najmä sestricka Andrea s dojcenim, babätku sa nedarilo prisat lebo som mala po porode ploche bradavky. Najprv sme skusali klobuciky a mlieko, ktore som si odsala som vstrekovala striekackou popod klobucik, aby aspon trosku tieklo, niekedy sa podarilo, inokedy nie, kazde tri hodiny som prikladala, a postupne sa malicka ,,rozbehla,, a aj moja tvorba mlieka. A ked uz sem pisem, tak spomeniem aj porod: koncom panvovym, spontanne, rychlo, pod vedenim porodnej asistentky Evy, v pozicii na styroch. ja som oxytocin dostala lebo vraj stahy boli prikratke a nestacili na vytlacenie babatka, a potom este aj na vytlacenie placenty, co som nechcela ale nestihla som to povedat... Sestricka sa spytala ci moze malicku okupat, suhlasila som, na chvilku som ju dostala na hrudnik a potom ma brali na operacku zasivat, lebo som sa velmi potrhala. K porodu - ked som uz tlacila prisli este dve lekarky, dalsia hebamme Suzanne - tiez velmi sympaticka, nakoniec detska sestricka a este nejaky mladik - student. Cize dost ludi, ale asi kvoli polohe babatka, z jednej lekarky som citila tichy nesuhlas, ze nechcem cisarsky rez, mozno ze ohrozujem dieta. Mozno aj som naivny blazon, no vnutorne som to vnimala tak, ze babatko sa otocit nechce a ze to mam nechat plynut. Nebojte sa a dajte na svoje vnutro.

le4
5. nov 2014

@martinka1981 len ja som poporodnu depresiu nemala, to som kvoli tym kolikam bola taka 🙂. Inak Jarmilka je skvelaaa, ona bola moja PA, a hoci nemala cas na chvilu ma bola kuknut tusim tri dni po porode, a chvilku mi aj pomohla s kojenim, ale inak nikto.

le4
5. nov 2014

@bobova tak to je super, mala si dobru starostlivost, inak aj ja som dostala oxytocin, hoci som najprv nesuhlasila, ale ma presviedcili. Jedna mamicka odmietla, ale mala problem so stahovanim maternice, myslim, ze potom musela aj tak dostat.

danka237
5. nov 2014

@dulkagabulka Ďakujem za odpoveď, úplne súhlasím s Tvojimi slovami. Na tento pôrod mám už dávno našetrené a odložené a prosíkať poisťovňu na kolenách nebudem. Len som si chcela overiť, či náhodou motyka nevystrelila 🙂

dulkagabulka
6. nov 2014

@danka237 nevystrelila...ale snáď sa nám časom podarí svojimi aktivitami túto diskrimináciu zastaviť

martinka1981
autor
6. nov 2014

@bobova Suzanne som mala pri prvom porode a neaku časť dna aj pri druhom...potom ju vystriedala Jarmila. A teda Suzanne je suprova fakt 😉

martinka1981
autor
6. nov 2014

@dulkagabulka to je ubohe fakt ☹ ☹
my tiež nelutujeme ani cent...fakt to stalo za to...

martinka1981
autor
6. nov 2014

A ešte sa mi vyborne komunikovalo s nebohou Hebamme Edith ...ta bola tiež zlata a aj napriek tomu že som vedela nemecky malo s nou som nemala problem sa dohovoriť a porozumieť jej.

catalina30
7. nov 2014

Ja som porodila včera s hebamme Zuzanou - Slovenkou - a bola skvelá - mala som šialené bolesti, tlacenie trvalo viac ako hodinu, pomáhala, povzbudzovala.. Okrem nej nikto pri pôrode až na konci prišla mladá doktorka, musela trocha zasivat. Žiadny oxytocin. Bola som 40 h v pôrodnici tak som zvedavá či podľa poisťovne splnam podmienku neambulantny pôrod ;).

danka237
7. nov 2014

Tak sa pridávam k úspešným hainburským rodičkám - včera sa nám narodila dcérka. Pôrod prebehol rýchlo, za 5,5 hodiny, spontánne a bez komplikácií. Prekvapilo ma, že bol bolestivejší než prvý, aj tlačenie trvalo dlhšie, asi hodinku. Posledné dve kontrakcie podporili trochou oxytocínu, v danej chvíli som im bola veľmi vďačná, lebo som už mala pocit, že ma roztrhne, čo sa tak snažím tlačiť a dieťa ešte nie je vonku. Napriek tomu nemám žiadne poranenia a teraz na druhý deň sa cítim oveľa viac fit než po prvom pôrode, pri ktorom som sa natrhla. Žiaľ, neviem, ako sa volala moja Hebamme, ale na tejto stránke sú uprostred tri malé fotografie a na prvej z nich je ona:
http://www.hainburg.lknoe.at/abteilungen/frauen...
Ak ju niekto poznáte, napíšte mi, prosím, kto to je 🙂
Počas prvej doby som bola sama, snažili sa ma čo najviac nerušiť. Službu mal doktor Szalkiewicz, nebol najmenší problém dohodnúť sa s ním, že odmietam preventívne ATB (kvôli streptokokovi B), taktiež vyšli v ústrety môjmu prianiu minimalizovať vaginálne vyšetrenia. A na všetko sa vždy dopredu opýtali.
Počas tlačenia bola prítomná Hebamme a doktor, v závere prišiel aj anesteziológ, ktorý pozoroval postup a potom navrhol dať trochu oxytocínu. Všetci ma celý čas veľmi povzbudzovali, žiadne kričanie a nervozita, ale atmosféra plná dôvery v to, že všetko je na najlepšej ceste a že to zvládnem.
Jediné, čo ma zarazilo, bolo, že pri poslednej kontrakcii, počas ktorej sa narodila dcérka, sa anesteziológ snažil pomôcť tým, že mi začal tlačiť rukami na brucho. Myslela som, že od Kristellerovej expresie tu už dávno upustili. Prekvapilo ho, keď som mu tú ruku dala preč, ale nepovedal nič. Len sa potvrdzuje, že čím viac ľudí je okolo rodiacej ženy, tým viac zásahov stíhajú urobiť, keby tam bola len Hebamme, tá stíha maximálne chytať dieťa.
Malá sa narodila krátko po siedmej ráno, večer o piatej sme šli domov. Po prvom pôrode som strávila dve noci v nemocnici a keď som prišla domov, mala som pocit, že som sa vrátila z dlhej cesty, úplne z iného sveta, a museli sme si všetci aj s mužom zvykať, že sme spolu doma. Včera to bolo krásne v tom, že sme nadránom vstali z postele, odviezli sa do Hainburgu, tam som porodila, a večer sme si zasa šli ľahnúť do tej istej postele 🙂
Prajem všetkým ženám, nech majú pekné pôrody a zdravé detičky 🙂

bobova
9. nov 2014

@danka237 Ta Hebamme ma v noci prijimala, vola sa asi Gertrude... Gertraud... nerozumela som jej dobre meno, je velmi prijemna, a do rannej smeny prisla Eva a s tou som rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre