Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
4. jún 2010

martinka skús zavolať do GPN alebo GIN-FIV v BA oni to robia, ak myslíš morfologický, ale robia aj 3D

martinka1981
autor
4. jún 2010

Tak neviem,musim sa ho na to ešte spytať. Lebo oni nevedeli že či čakaju jedno babo alebo dve 🙂 a tu im to mali povedať ale je to možne že to bol ten 3D. Opytam a uvidim.
Lokša hovoril že vyzera byť všetko v poriadku tak hadam to tak bude...

martinka1981
autor
4. jún 2010

Ellysa viem že v Gyn five to robia,chodila som tam v prvom tehu,ale už som sa dohodla s Lokšom tak to nebudem meniť. Inak v tom Gyn five neboli bohvie ako nadšeny ked som chcela mať aj muža pri UTZ 😒

Ellysa a ako sa vam dari?? Malinka sa ma ako? Rozkojili ste sa ?
Ja som malu nekojila,nevedela sa prisať tak som par tyždnov odsavala a potom sa mlieko statilo ☹ dosť som bola z toho hotova a ešte aj poporodna depka 🙄 Teraz sa bojim že čo bude pri druhom,už sa mi snivalo že muž kojil 😀

ellysa
4. jún 2010

martinka, no máme sa dobre 🙂 , v utorok sme mali strašnú koliku, nakoniec nám pomohol klistír z lekárne v Hainburgu, odvtedy kaká pekne.
pomaly si zvykáme, niekedy je lepšie, inokedy horšie, ale je to naše slniečko, dobručká je, pekne papá, ale rozkojiť sa mi nepodarilo, prisať sa už nechce vôbec, tak odsávam, ale presne ako píšeš, nemám toľko mliečka a ona si pýta stále viac, som rada, ak jej dám moje mliečko raz dva krát za deň, viac neodsajem, tak sa bojím, že tiež skončme len na umelom, tiež ma to štve 😒 , ale ja som sa tohto bála, ani moja mamka ani sestra nekojili, neviem, či to môže byť genetika 😖

martinka1981
autor
4. jún 2010

Presne ťa chapem ako ti je,tie hrozne pocity 😒 Ale ja som mala a mam strašnu oporu v mužovi,utešoval ma že som urobila maximum ča sa dalo a ked to nejde tak to nejde. Hlavne že su drobci zdraví 🙂
inak zvlaštne že nekojila ani tvoja mamina ani sestra 😨 ja čo si pamätam najmladšieho brata mama kojila ale potom som ho ja krmila z flaše a bol ešte take mimino takže asi tiež dlho nekojila 😖
Ach jo mame to ťažke my ženy....
Prajem vam nech to neako zvladnete 🙂 a nech je malinka hlavne zdravučka. Miška bola teraz po roku prvy krat chora,teda mala soplik cca tyždeň, a nebola kojena tak si myslim že to je ok 😉

ellysa
4. jún 2010

presne tak martinka,keď to nejde tak to nejde, zblázniť sa preto, ani si niečo vyčítať nemôžeme 🙂
aj moji synovci sú zdraví, tak prečo by nemali byť aj naše detičky 😉
a ty neboj, všetci hovoria, že druhé je už paráda, že je to úplné iné 😎

martinka1981
autor
4. jún 2010

no bojim sa len toho kojenia 😒 ostatne hadam zvladneme 😉 drahy slubil že po porode pomože tak som hrooooooooooooozne zvedava. Ked sa narodila mala tak naš šofer rozbil auto a tak drahy lietal a zhanal sučiastky a nahradne auto na rozvoz 😔 ešteže ma kamarata čo ma auto bazar,inak neviem neviem. Takže som bola dosť dosť času sama. U nas sa stale niečo deje,už ked si myslime že bude chvilu klud tak bum a niečo sa stane. Nehovorim o tom že ked mala malá 2,5 mesiaca tak mi muž rano hovori,že ako super klud že mame taku "dovolenku" a čo sa nestalo?? Poobede mi zomrela mama ☹ .............takže asi tak....

happy8051
4. jún 2010

@martinka1981 tak som sa nakoniec dnes dozvedela, ze morfo ultrazvuk mal byt sucastou amnio, ale nie som si ista, ci mi ho robili hoci snimok robili.... tak nevieeeem

martinka1981
autor
4. jún 2010

A nemaš v knižke napisane?si myslim že by to tam malo byť,alebo aj neaky papier pre dokyho b ti mali dať,teda aspon si myslim,neviem ako to chodi v At 😕

happy8051
7. jún 2010

tak ododnes viem ze je vsetko v poriadku a ze je to dievcatkoooo 🙂 Loksa mi zavolala hned ako mu prisili vysledky... zlaty bol 🙂

martinka1981
autor
8. jún 2010

Happy super !!! Tešim sa s tebou 🙂

ellysa
8. jún 2010

happy gratulujeeeeeeeeeem 🙂 inak v hainburgu sa rodia same babule

happy8051
9. jún 2010

dakujem 🙂
dnes poradna u Loksu, dufam, ze sa Natalka ukaze uz aj na sone...

k8y
10. jún 2010

Ahojte baby! Vcera som bola na prvom vysetreni pred porodom u Loksu..nechcela som si robit ziadne iluzie, aby som potom nebola sklamana, ale bola som celkom prijemne prekvapena. Elyssa, nerodia sa tam iba dievcatka, my budeme mat "na tisic percent chlapca" - to som citovala mojho gynekologa a Loksa to vcera tiez potvrdil 😉

martinka1981
autor
10. jún 2010

Ahoj K8y,som rada že si spokojna s Lokšom 😉
ja viem tiež o 3 chlapcoch čo sa tam narodili 🙂 dvaja min.rok a jeden tento rok....
Ja som zvedava čo budeme mať my 😨 snad sa to 24.6. dozviem.....vobec neviem ake meno dať ak to bude dievčatko,chlapec bude po tatovi ale dievča nemam tušenia 😝 dajte neake tipy 😉

happy8051
10. jún 2010

@martinka1981 dajte meno Nelka... to bola druha varianta, ale Natalka vyhrala konkurz 🙂
@k8y o kolkej si bola? ja 16:30

k8y
10. jún 2010

My sme boli az o 19.00. A najblizsie ideme 23.6. o 18.30. Takto vecer ma aspon moze odviezt manzel, co mi veeeelmi vyhovuje 🙂 Martinka, nase tipy, keby to bolo dievcatko, boli: Sofia, Karin, Julia, Lola, Mariana, Melania, Natalia, Nina, Sara, Sylvia, Veronika, Adriana, Marina, Sabina a Mia... tak vyberaj 😀

martinka1981
autor
10. jún 2010

😀 K8y tak dobry zoznam 😀
Nelku som chcela aj ja ale mojmu drahemu sa to moc nepozdava,že ked mame Michaelu tak nech ma aj druha dôstojne meno 😀 ale že ked inak nedam môže byť aj Nela. Pači sa nam aj Viktoria ale môj brat ma Viktoriu tak neviem či by to bolo vhodne,ale priezviska by nemali rovnake 😕
Inak u nas v rodine su rovnake mena Miroslav a Martina,Miroslavovia maju aj rovnake priezviska,ja mam ine tym že ma mama mala za slobodna ale inak by sme aj my Martiny mali rovnake priezviska 😀 Ach jo............

k8y
10. jún 2010

@martinka1981 .. a este mozes mat Petronelu a volat ju Nela 😉

k8y
12. jún 2010

Ahojte baby! Tak som dostala od mojho gynekologa na rozlucku este jednu diagnozu..vraj gestacny diabetes ☹ Teraz, ked som sa uz nastavila na to, ze o par tyzdnov rodime a nic sa nam uz nemoze stat, tak budem este okrem hematologicky navstevovat aj diabetologicku a drzat dietu 😒 Stavim sa, ze to zas nebude nic extra vazne, na jednej strane som rada, ze sa taketo veci sleduju a eliminuju pripadne rizika, ale na druhej ma to zbytocne strasi a nuti chodit po lekaroch.. Dufam, ze ste na tom lepsie ako ja..

happy8051
12. jún 2010

@k8y ja mam tiez nabeh... tiez som mala teraz zvyseny cukor.. ale neboj nic :D bude to ok

ellysa
13. jún 2010

K8y no moje nieč neboj, zvládnete to, ja som mala túto diagnózu od 24 tt, tiež som držala diétu, nie je to nič hrozné a ty to už tých pár týždňov vydržíš 😉

k8y
13. jún 2010

Dakujem baby. Ja viem, ze to nejako vydrzim.. ale ked ja sa tak nerada obmedzujem.. a tak strasne mi teraz chuti 😒 No je pravda, ze zdravie babatka je teraz prvorade, tak sa snazim.

martinka1981
autor
13. jún 2010

Ahojte
@k8y neboj to maš len par tyždňov to zvladneš 😉

@happy8051 ty si už bola na tych testoch na diabetes? Ak ano v nemocke v Hainburgu či kde?

happy8051
14. jún 2010

@martinka1981 teraz pojdem pri buducej poradni na test na gestacny diabetes... robia to v nemocke v hainburgu

martinka1981
autor
14. jún 2010

@happy8051 tak daj vedieť potom čo a ako,či tam tiež budeme musieť sedieť 2-3 hodky ako u nas. Inak to nieje nič strašne len to sedenie v čakarni je dlhe. Na to nemam dobre spomienky,ja ked som bola na to v prvom tehu tak som sedela v studenej chodbe a ešte sa tam došikovali 3 bezdomovci a tvarili sa že idu k lekarke. Ten smrad čo tam z nich bol 😒 ani sa nepytajte!!! Okrem toho tak kašlali jeden cez druheho som sa fakt bala že niečo chytim. A nikto s nimi nič neurobil. Zavolala som mestsku policiu lebo ešte aj čučo tam chlastali a čo spravili policajti,skontrolovali im občianske preukazy a to bolo všetko. Som myslela že ma picne 😝 🙄
no ale Hainburg to je iny level,tam sa to stať isto nemože
😵

k8y
14. jún 2010

@martinka1981 Martinka, zazitok z bezdomovcami za vsetky drobne 😉 Tiez by som sa bala, ze nieco od nich chytim 😝 Ja som to nastastie absolvovala v malej cakarni vyhradenej pre pacientky gynekologa, dobre vybavenej casopismi a knihami, radiom a fontankou s vodou..to cakanie bolo najmenej.
Viete mi niektora povedat, ako dlho trva CTG v nemocnici v Hainburgu? Ked to bude spojene este s nejakym vyplnanim formularov ci co? Mam tam termin buduci pondelok o 10.00 a diabetologicka v Ba mi dala termin v ten isty den o 12.00, tak neviem, ci to stihnem.

chrastinka
14. jún 2010

Vraj to trva tak hodku. Ja mam termin na zajtra o 11 a povedali ze tak okolo 12 by som mala byt hotova.

k8y
14. jún 2010

@chrastinka Dakujem!

k8y
14. jún 2010

@chrastinka ozaj, a kedy mas termin? Asi nejako podobne ako ja, vsak? Ked teraz ides na prve CTG..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre