Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
14. júl 2015

@andromeda10 super som rada ze ste ok. 🙂 a sa citis super. v ktorej casti Petrzalky byvas? By sme mohli ked tak vybehnut potom na prechadzku 🙂

Inak poslusne hlasim ze CTG ok, dr mi dnes urobila aj sono malicka ma 3200g, hlavicka nahlieha dole uplne, prietoky ok a na prst a pre prst..cize sa to moze kedykolvek spustit.

ivkadracova
14. júl 2015

@dugyna s tymi cenami, nie je to nahodou tak, ze xy za 24 hodin? proste o polnoci je reset a rata sa nova taxa .. ja som teda prisla niekedy o 6 vecer, bola som do druheho dna popoludnia, a platila som 2 plne dni, preto si to tak vysvetlujem, ze o pol noci je reset

dugyna
14. júl 2015

@ivkadracova ano to si vystihla je to od polnoci do polnoci 625 eur., ked prides 23.30 zaplatis za 30 min 625 eur 🙂

lenulienka86
14. júl 2015

@dugyna @ivkadracova ked mas rodit pred polnocou tak to musis este nejak na parkovisku vydrzat 🙂 🙂
Neviem ci je to realne ale hadam by to uz nejak zohladnili. Aj ked nikdy nevies. Kazdy si necha rad zaplatit.

dugyna
14. júl 2015

@lenulienka86 eee nezohladnili bola u jedna kocka ktorej sa babo narodilo par minut pred polnocou..ale povedala ze tie peniaze nelutuje.

andromeda10
14. júl 2015

@dugyna ja byvam na budatinskej ako je bezpecn. urad. kludne sa mozme dohodnut..budem rada lebo sama kočíkovať je nuda 🙂 ked budeš po a budeš už chodiť von tak mi napis. tak drzim palce nech to je čo najkrajši a najednoduchejši porod.l.potom napiš tvoje dojmy z nemocnice 🙂 noo bola som tam dlhych 7dni. ale musim povedať čo som bola po nociach hore. najviac sa rodilo neskoro v noci. a rano okolo 2,3.4 sranda počuvať chudattka mamičky ako tam tlačia na cely hainburg to bolo počut. tak sme s babami sledovali za kolko zatlačeni to dali 🙂

andromeda10
14. júl 2015

pridavam par fotiek z porodnice...nevsimajte si mna som tam spuchnuta riadne 🙂

ivkadracova
14. júl 2015

@lenulienka86 rozmyslas jak moj manzel : ))) financie na prvom mieste, ved naco plytvat ze? myslim ze par minut vydrzis, ale ked nevies co a ako, nebudes taketo blbosti vobec riesit, a myslim ze ani ako druho ani tretorodicka si nebudem ista ci uz.. a ze na kolko som otvorena a pod.

dugyna
14. júl 2015

@andromeda10 krasny ste vsetci traja a pokojny..fakt krasa pozerat aj napriek tomu ze teda bola sekcia. ja sa ta pamatam zo dna otvorenych dveri 🙂
no ja byvam zase jak je ten lidl pri terne co ho prerabju teraz.

inak hlasim sa ze odisla zatka baby 🙂
@ivkadracova mozem kaslat na peniaze...nic za to nestoji..ak sa ma mala narodit pred polnocou tak to bude stat viac a hototvo...ale nebudem rodit v aute :P

andromeda10
14. júl 2015

@dugyna no moj otec tiez ze aka som vysmiata na to ze ma maju ist rezat.a co by som sa stresovala.tesila som sa lebo sem ani netusila co ma caka xixi.ano viem tadial chodievam kocikovat.tak sup sup rodit nech uz mozme ist von. A vlastne co cakas. ?

ivkadracova
14. júl 2015

@dugyna vies co : )) kebyze mam tak lahke porody, tak je mi to jedno, aj v aute. . len neviem neviem ci by cistenie alebo vymena sedaciek nestala viac ako porod pohodli v nemocnice hoci aj za 1500 za 4 hodiny :D

ivkadracova
14. júl 2015

@dugyna oo teraz som zachytila : )) uz to ide, uz to ide ... YES, kontrakcie nic? normalne v pohode si internetujes, a deti okolo teba behaju? teda neviem ci mas teraz dajake doma alebo kade tade po skolke a jasliach..

sihaweh
14. júl 2015

@dugyna
@mirufee
Cenník mám priamo z nemocnice z Hainburgu, aj keď opečiatkovaný a podpísaný nie je. Každopádne dievčatá, volali sme do nemocnice a overili to pre istotu. Vec sa má tak, že iba v prípade izby 1. alebo 2. triedy sa priratávajú Arzthonorare, čiže všetky tie vysoké sumy za úkony. Pokiaľ beriem 3. triedu, je to 625,-/noc s úkonmi ako ste písali. 🙂 Pozitívum.
Mimochodom zajtra sa tam chystám aj osobne, chce niektorá z vás ešte niečo vedieť, aby som pozisťovala? Napíšte mi.

@mirufee neviem ako je to u Kocha, ale ak si rozhodnutá pre Hainburg, tak ti CTG + UZV tak či tak urobia u seba a podľa seba. No ty máš ako píšeš ešte čas. 🙂

@dugyna Fííííha, odišla zátka? Aj mňa by zaujímalo či ti prišli kontrakcie. Zdá sa, že to už ide rýchlo. 🙂

@andromeda10 Teším sa, že máš pôrod úspešne za sebou a si spokojná. 🙂 Kráááásne bábatko, jéééééj.

dugyna
14. júl 2015

@andromeda10 tak super budeme to mat poceste , cakame tretiu princeznu 🙂 tak sa budeme tesit na vas.inak mozno sa ma tiez pamatas mm bol na tom dni vtipnu ze sak ak to nemoze tak homeopatika to istia :P tam zahlasit ked nieco rozpraval anesteziolog
@ivkadracova ano ano to cistenie auta by muselo stat viac ako samotny porod :P tak potom jedine na parkovisku :P
@ivkadracova baby su len do 12h v skolkach. ne boli sme na zmrzke a vonku, zatial nic a idem este zavarat marhule :P

ivkadracova
14. júl 2015

@sihaweh tiez tam musim ist na nejaku tu vstupnu kontrolu, len tentokrat nie som s nikym dohodnuta .. Ty ides len tak, ze kto bude ten bude, neriesis?

ivkadracova
14. júl 2015

@dugyna to su take stavy tesne pred porodom, ze zavarat? : )) .. no mna to opat minie .. nemam odkial mat domace a svokra volala ze mam poslat zavaracie flase a ona doruci zavaraniny : D zlata je.

andromeda10
14. júl 2015

@dugyna anoo spominam si na vas 😀noo tata musi byt spokojny styri zeny mat doma 😊a uz ti odisla zatka tak to uz moze prist hocikedy ci ? Budes do vody rodit ?

dugyna
14. júl 2015

@sihaweh tak super vidis s tym cennikom je to potom ok. a teda pre nas za 625eur/noc.

ne kontrakcie este nemam nic..ale tak ono ked odide zatka niekto rodi do niekolko hodina niekto do niekolko dni..tak uvidime.

sihaweh
14. júl 2015

@ivkadracova Minulý týždeň som prišla na oddelenie CTG a bola tam jedna sestrička slovenka a zvyšok rakušanky. Dohodli sme si termín návštevy na zajtra a povedala, že ostatné veci preberiem potom s ňou, alebo s niekym iným kto bude mať službu. Nemala čas na mňa.

dugyna
14. júl 2015

@ivkadracova tak super ze svokra ti zavari.ja nieco nasusim a nieco zavarim. ano to su tie stavy ze sa citis uplne uzasne a vsetko mozes robit 🙂
na vysetrenie sa ale musis objednat, neberu len ta pokial viem.

@andromeda10 ak bude volne tak skusim aj do vody mozno ako vyslovene nemam poziadavku ale sprcha mi minule robila velmi dobre takze by som to aj skusila

sihaweh
14. júl 2015

@dugyna Áno, ten cenník je potom fajn. 🙂 Hneď to je lepšie. Ak sa ti bude dať, tak daj ďalšie echo o sebe. Ako pokračuješ.

canama
14. júl 2015

@lenulienka86 myslim ze by to nezohladnili, pretoze to nie je o rozhodnuti toho konkretneho cloveka, ktory sedi za okienkom kde ti robia vyuctovanie...on nahodi udaje do systemu a system vyhodi ciastku.

Inak koho by zaujimalo, tak dnes mi dosli konecne peniaze z VSZP. Za porod v Hainburgu mi preplatili 851 eur. Bola som tam 3 dni, spolu som platila aj s vysetreniami 2060 eur plus 500 eur zazmluvnenie por. asistentky, takze ma to stalo vo finale len o malo viac ako by som zaplatila v Kochu....a vysledok neporovnatelny. 🙂

lenulienka86
14. júl 2015

@canama inac taky detail... ako postupovat ked budem mat v ruke ten rakusky rodny list? Treba ho dat zas uradne prelozit do slovenciny? Alebo o vystavenie slovenskeho ziadam na nasej matrike len na zaklade mojho a muzovho op a rod listu? Dik

canama
14. júl 2015

@lenulienka86 ano, rakusky rodny list treba dat uradne prelozit do slovenciny a s nim potom ist na matriku v mieste trvaleho bydliska. nam povedali ze do mesiaca budeme mat slovensky rodny list, nakoniec to ale trvalo skoro 2 mesiace. 😒

lenulienka86
14. júl 2015

@canama a vsetko kolo socialky a zdravotky sa vybavuje zrejme az s rodnym listom... alebo mozno pouzit rakusky? Myslim tym napr prispevok pri narodeni dietata a pridavky... rodicovsky prispevok ma trochu cas ale predsa... kedy to vsetko zacat riesit?

canama
14. júl 2015

@lenulienka86 nemozno pouzit rakusky rodny list, lebo v nom nie je rodne cislo....bez rodneho cisla obcan pre urady akoby neexistuje...bez rodneho cisla nevybavis vobec nic.

sihaweh
14. júl 2015

@canama Ďakujeme za info ohľadom pôrodu a cien. 🙂 A ako si rodila? Vaňa, alebo nejaká špeciálna poloha? Ešte teoretická otázka k rakúskemu rodnému listu. Môžem si ponechať iba rakúsky, keď nechcem slovenský?

sihaweh
14. júl 2015

@canama Tak už vidím aj odpoveď. 🙂

canama
14. júl 2015

@sihaweh chcela som vanu, ale zrovna ked som rodila bola kvoli nejakym problemom odstavena...ale vo finale mi to vobec nevadilo, lebo rodila som v polohe identickej ako by som rodila aj vo vani, len to bolo na porodnickom lozku...a porodila som hodinu po prichode do porodnice, takze uz som naozaj svoju energiu venovala inemu ako banovaniu za vanou. 🙂 ale inak super, bolo to v sobotu vecer, nebolo tam ani zivej duse okrem Evy Bauer a doktora, ktoreho som videla len na par minut ked mi pichol infuzku a potom ked prisiel vysetrit malu...mna ani nevysetroval...ale v tom ma prsty samozrejme tak trochu aj Eva, kedze ju si vacsinou zaplatia zeny, co chcu porod 100% natural, a teda stalo to za to. 🙂

dugyna
15. júl 2015

@lenulienka86 teta na socialke povedala ze kedze vie ze idem rodit do rakuska nech jej poslem rakusky ze ak by to nasim dlho trvalo aby mi nemusela stopnut zatial matersku
ale inde ho nemozes pouzit koli rodnemu cislu ale prvych neviem kolko dni dieta osetria na tvoju karticku poistenca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre