Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
7. júl 2010

Ahojte! Idem sa s vami podelit o nejake novinky. Pytala som sa na darovanie tej pupocnikovej krvi. PA o tom nevedela nic, ale Loksa vedel. Spolupracuju s firmou Vivocell biosolutions (www.vivocell.org). Dal mi prihlasku / dotaznik, ktory musim vyplnit a poslat do tej firmy, ktora potom doda nemocnici banku na odobratie a prepravu. Len neviem, ci to stiham, kedze kazdu chvilu mozem zacat rodit.. a cele je to v nemcine, tak sa s tym bud chvilu potrapim, alebo musim ukecat nejaku kamaratku, co rozprava po nemecky, aby mi s tym pomohla.
Dnes vecer sme mali dalsiu kontrolu, maly narastol za 2 tyzdne 200 g, teraz ma 2960g. Este som sa nezacala otvarat, ale podla Dr. som uz hormonalne pripravena a tipuje, ze porodim najneskor v termine, teda 17.7. Keby sa nahodou mylil, asi o nejake 4 dni budeme vyvolavat. Tak uz iba cakat.

ellysa
8. júl 2010

@martinka1981 no my fajn, už si na seba zvykáme, čakala som, že malinká bude kľudnučké bábätko po rodičoch ale je to poriadny čertík, tak aj sem tam poplačeme ale už ma to tak nestresuje ako na začiatku 😉 , no spanie, nám v poslednej dobe už málinko spáva cez deň, aj keď práve teraz ju odvalilo, ale ako ju poznám za chvíľu je hore, v noci už prespí v kuse 5 hodín a potom ešte tak tri, tak sa celkom vyspím, ale keď počujem ako sa kamošky chvália, že ich deti spali od druhého mesiaca celú noc, no môžem snívať 😅 😅
trochu máme aj problém s bruškom a refluxom ale dúfam, že to skoro prejde.
inak je krásnučká, náš pokladík 🙂

@jenny5 no u mňa pri pôrode sa vystriedali tri zmeny, takže skoro všetci 😉 , mne odtiekla plodová voda večer a kontrakcie nikde, tak čakali, či sa to nespustí samé, lenže ja som prišla do pôrodnice a krčok mal 3 cm 😅 , čakali či sa to nespustí samé, ale potom som už začala mať aj dosť silné bolesti a nejak to nepostupovalo, tak mi dali vyvolávačku, v minútových kontrakciách som bolo asi 6 hodín, fakt som myslela,že tam zgegnem, potom už mi chceli aj pichnúť epidurál, lebo ešte po 20 hodínách hovorili, že porodím až tak za 10 hodín, čo som myslela, že už to ani nezvládnem a zrazu prišli tlaky a malá bolo do pol hodiny vonku.
bolo to dlho a dosť som sa potrápila, ale poviem ti nerodiť v Hainburgu ale na SK tak podľa mňa už nechcem deti, tak sa neboj
môj muž celý čas chodil za nimi, že nech niečo robia, že strašne trpím, ale oni sa len pousmiali a hovorili, že to je pôrod...tým nechcem povedať, že by to odflákli, naozaj stále za nami chodili, ukazovali mi ako mám predýchavať, snažili sa, no len čo keď Olivinke sa von nechcelo 😅

martinka1981
autor
8. júl 2010

@ellysa nam tiež mala začala spavať od 2,5 mesiaca celu noc,ale asi preto že sme boli na UM. Dovtedy sa budila normalne každe 3 hodky aj ked nebola kojena. Tak vam držim palce nech sa vam da bruško aj reflux čim skor do poriadku 🙂
Inak asi maš pravdu s tym že keby si rodila na SK tak už deti nechceš 😒 vela žien si to po porodu tu povie. Ja som rodila 11 hod a aj tak som mala dosť 😝 nie ešte 22 😔 dufam že druhy bude o kusok rychlejši 😉

chrastinka
8. júl 2010

Caute babule. Na chvilu som sa odmlcala a odskocili sme si do Hainburgu porodit 🙂 . Bola som velmi spokojna s vedenim porodu a hlavne ze hned od narodenia bola mala so mnou. Inak nijake horory sa neodohravali iba mozno manzel sa trochu vystresoval lebo cely porod trval asi 3 hodiny a z toho iba 1,5 v Hainburgu 🙂 Takze som nestihla ziadnu relaxacnu vanu ani rebriny atd. Dali ma tam aspon potom, ved mam to v cene 😀 Malicka, 52cm a 4250g, sa ma dobre a aj som uz uplne fit. Ak bude este 3. tak urcite o5 tam.
Maminy ktore este cakate na den D tak vela stastia aby ste mali take super zazitky s porodu a toho potom ako ja.

martinka1981
autor
8. júl 2010

@chrastinka Gratulujeeeeeeem 🙂 no Julinka ma krasne miery 😉
Dufam že aj moj druhy porod bude taky rychly 😀

k8y
8. júl 2010

@chrastinka Aj ja gratulujem! Je uzasne, ze to tak hladko prebehlo a tak rychlo si sa zotavila! Prajem vam, nech ste zdravucke! Skoda, ze sme sa tam nestretli 🙂

jenny5
8. júl 2010

@chrastinka aj ja blahozelam k narodeniu "drobceka"a ticho zavidim taky skvely porod 🙂 zelam vsetko naj naj,hlavne vela zdravia!a ako dlho si bola v nemocnici?to bola fakt bleskovka 🙂 rodila si na termin?majte sa krasne

jenny5
8. júl 2010

@ellysa dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 tak toto nieeeeeeeeeeeeeee!obdivujem tvoju statocnost.../.tak nech uz zazivate iba krasne chvile!

jenny5
8. júl 2010

@k8y tak uz iba my sme zostali! 🙂 vidim,ze ty sa uz chystas,ja tu budem urcite este bud.tyzden v klude vypisovat 🙂 loksa mi dal dokonca 2dni po termine este poradnu,on to tiez vidi na dalsi tyzden pokoja..ja ziadne vyvolavacky nechcem,rada si pockam 🙂som uplne v poho 🙂 malinka uz ma sice viac ako idealne miery 😉 ,ale snad to bude tiez v pohode...tak sa drz,ak by si ma predbehla a daj vediet 🙂

k8y
8. júl 2010

@jenny5 🙂 ja by som tiez najradsej vsetko nechala na uplne prirodzeny priebeh, ale kvoli tej cukrovke sa trochu bojim prenasat, tak by som pristupila aj na to vyvolanie. Ja sa este vobec necitim na to, ze by som mala kazdu chvilu zacat rodit. Ale kedze vzdy je vsetko inak, ako si predstavujeme alebo planujeme, neda sa to vylucit 🙂 A ktovie, mozno sa tam aj stretneme 🙂

zuzi118
9. júl 2010

Ahojte, opat sa vam vtieram do temy.... mam otazku na tie co chodili do Hainburgu pocas celeho tehotenstva... ako je to potom z materskou... normalne mi vypise papiere, tak ako keby som chodila tu na Slovensku k doktorovi?
A ako je to s preplacanim tych nakladov na vysetrenia (nie porod)... zaplatim u neho a potom s blockami nabehnem na svoju poistovnu a budem ziadat o preplatenie do vysky, co by zaplatili tu? Mam spolocnu, ci vlastne teraz uz vseobecnu zdravotnu, neviete kolko asi preplacaju? Niekto ste tu pisali, ze za jedno vysetrenie sa u Loksu plati 65e - to je plna suma, alebo sa este priplaca za uzv a pripadne dalsie testy... Dakujem 🙂

martinka1981
autor
9. júl 2010

@zuzi118 no neviem či ti niekto bude vedieť odpovedať uplne presne. Ja teraz chodim k lek.do AT od začiatku tehu takže ma to ešte len všetko čaka,vybavovanie mat.dov. a pod. Ako samoplatca sa plati u Lokšu 70€ plus vyšetrenia ako krvny obraz a pod.si platiš zvlašť. Ale v ordinacii ma UTZ a ten je v cene poradne 🙂
na poistovnu sa chystam aj ja,bločky zbieram ale ešte som tam nebola ale napišem aspon mail že čo a ako,nech sme mudrejši 😉

happy8051
9. júl 2010

@zuzi118 ano vysetrenie stoji 65 EUR ale ak nemas rakusku poistovnu nepreplatia ti nic.... rovnako s materskou, na to aby si mala narok na rakusku matersku, musis mat bud rakusku zivnost alebo pracovnu zmluvu

chrastinka
9. júl 2010

Dakujeme babule za gratulacie. Mala sa narodila vlastne na termin. 8 minut po polnoci.Den pred terminom sme boli este so starsou na Zeleznej v parku a tam som citila sem tam nejaku slabu kontrakciu. To ale do obeda uplne preslo a poobede som si myslela ze uz nic sa neudeje. Vecer, asi okolo siedmej som si dala vanu, pletovu masku a urobila manikuru. O devietej kontrakcie po 3 min. O desiatej sme vyrazili z domu. Ked sme prisli do Hainburgu uz boli kazdu minutu. Mala sa narodila 8 min po polnoci, na termin. Bolo super ze mi ju hned dali na telo este sme boli spojene snurou. Vobec neplakala len tak si mrmlala a krochkala. To bol uplne nejkrajsi pocit na svete. Podla mna aj preto mi prislo mlieko super rychlo. Vdaka tomu Julinka nemala ani zltacku. Pobudli sme 3 dni a na stvrty nas pustili domov. Takze Hainburg vrelo doporucujem.

zuzi118
9. júl 2010

@happy8051 ja nechcem matersku z AT, ale zo Slovenska... ale nato, aby som ju dostala mi musi lekar najprv vypisat take tlacivo do soc. poist.

@martinka1981 Dakujem za odpoved. Takze krv a tak je mimo. Dik za info. Ono podla pravidiel EU by nieco mali preplacat, ale v nasom kocurkove to platit nemusi. Skusim sa aj ja popytat v tej vseobecnej, ze ako to vlastne je.

martinka1981
autor
9. júl 2010

@zuzi118 viem že maju niečo preplatiť ale moc sa im do toho nechce 😝 ved sme na Slovensku no nie?! Lekar potvrdenie na matersku hadam da len asi rakuske a potom to bude treba možno preložiť alebo tak nejak,lebo neviem či uznaju pečiaku AT lekara aj keby to napisal po slovensky,no fakt netušim 😒 .
@chrastinka mne tiež dali malu hned na brucho ešte aj s tou šnurou a docela dlho nas tak nechali 🙂 naša tiež neplakala ked sa narodila iba chviločku a potom ticho a ja sa pytam že prečo neplače 😀 teraz si na to pomyslim ked mi vrešti za ušami 😀 a žltačku tiež nemala 🙂

zuzi118
9. júl 2010

@chrastinka to je krasny porod 🙂 Gratulujem 🙂

@martinka1981 ach jaj, preco by sa veci dali robit jednoducho, ked sa daju zlozito... Drzim paste, nech ti preplatia co najviac. Mas na to narok... inak nechapem co s tym robia take ofuky, ved nezaplatia ani o cent naviac.

k8y
9. júl 2010

@chrastinka a to si mala aj prvy porod taky uzasny? Lebo sa to uzasne cita a ja ti len tak tisko zavidim (v dobrom, samozrejme) a dufam, ze aj moj porod prebehne co najlepsie.. ale pri prvom to mozno nebude take rychle..

martinka1981
autor
9. júl 2010

@zuzi118 dakujem,napišem do tej zdrav.poist.že ako to treba urobiť aby preplatili tu časť a dam vedieť potom čo napisali,a ešte do tej soc.poist.musim zavolať alebo napisať ako to bude s materskou,som fakt velmi zvedava 😝
Zuzi ty planuješ dieťatko alebo už čakaš?

zuzi118
9. júl 2010

@martinka1981 tak chceli by sme druhe 🙂

martinka1981
autor
9. júl 2010

@zuzi118 jasne ,treba sa zaujimať dopredu 🙂
Teraz som pozerala tlačiva na stranke Dovery a maju tam tlačivo na to preplatenie amb.vyšetrenia,plus treba orig.učet alebo rozpis ukonov. Ale Lokša tam všetko rozpisuje tak to budu mať všetko dokopy 🙂
Pojdem si to vytlačiť a hned im to tam aj pošlem alebo radšej osobne odnesem a necham si potvrdiť že som im to tam dala. Lebo určite to niekam zapatrošia a ja budem mať smolu,kedže chcu original,že??!!!! To sa nam už vela krat stalo,takže to robime už takto,ako debili,potom mame doma milion papierov 😝

k8y
12. júl 2010

Ahojte baby! Tak dnes sme toho uz dost stihli - odniest krvny profil diabetologicke, CTG v Hainburgu, aj cudzinecku policiu..dnes uz nikam nejdem, ostavam doma so zapnutou klimou 🙂
Chcem sa spytat jednu vec. Ked ste boli v nemocnici v Hainburgu, tiez s vami chcel rozpravat primar (ci sef oddelenia, ci aku to ma funkciu)? Porodna asistentka sa nas po CTG spytala, ci mame minutku, ze s nami chce hovorit. Najskor nas nechal 15 min. cakat, lebo nieco riesil cez telefon a potom nam polozil par otazok o tom, kedy sme boli v nemocnici prvykrat, ako sme nasli Dr. Loksu a podobne. Cele mi to prislo take divne, vobec nerozumiem, ci iba potreboval prehodit par slov alebo robi prieskum, preco sme sa rozhodli pre Hainburg.. tak ma zaujima, ci to je to bezne.
Inak maly pri CTG zase spal, tak sme ho museli budit 🙂 A najblizsi termin CTG nam dali uz v sobotu, ked mame oficialny termin porodu, tak som zvedava. Vsetci mi uz minimalne tri tyzdne hovoria, ze "podla bruska sa uz neuvidime, kazdu chvilu budete rodit".. a nic. Zacinam sa bat, ze budeme musiet este aj vyvolavat. Neviete nahodou, ako sa lisia kontrakcie a priebeh porodu, ked sa to spusti prirodzene a ked je to vyvolane?
Dakujem za odpovede! A dajte vediet, ako sa mate.. @jenny5 mozno uz aj rodi 🙂

martinka1981
autor
12. júl 2010

@k8y ahojky,panečku ty si toho dnes teda fakt postihala,ja ani von nejdem až teraz sme vyliezli. Mala sa člapka v bazeniku a ja pozeram čo je nove. No s nami primar min.rok nerozpraval ale možno sa im to zda už čudne že čoraz viac Sloveniek si radšej za porod zaplati ako by mali rodiť na SK. Možnoi ma Lokša aj neaku proviziu 😀tak preveruju 😀
Nas už maju nahodenych v PC tak už hadam nebudeme pre nich zaujimavy 😉
No rozdiel medzi vyvolanymi kontra a normalnymi je že su silnejšie aspon je som tak počula,z vlastnej skusenosti neviem,mala som vyvolany 1.porod a bolesti boli fakt riadne ale neboj da sa to vydržať 😉
Inak sranda že ja sa vobec nebojim druheho porodu 😀

k8y
12. júl 2010

@martinka1981 a to som zabudla napisat, ze o 10:00 som uz bola doma 😉
No, je pravda, ze Loksa ma proviziu..polovicu z 1600 eur, ktore sa platia, ked si ho zazmluvnime ako porodnika. Ale cele to bolo divne.
A bala si sa vobec toho prveho porodu? 🙂

martinka1981
autor
12. júl 2010

@k8y ked si ho chces zazmluvniť je jasne ža niečo to bude stať,aj my sme chceli najprv ale len kvoli tomu že je slovak. Ale vobec nebolo treba 😉
No bala som sa a riadne, aj toho vyvolania,že čo ma čaka 😝 ale zvladli sme,pomaly aj zabudli na bolesť tak si dame repete 😀 ale už myslim naposledy 😵

jenny5
12. júl 2010

ze rodi..........haha a ja som prave z jazier prisla 🙂 ja som vam hovorila,ze sa tu este tento tyzden budem usmievat 😀 ale ked si spomeniem,ze uz to fakt ma prist,tak usmev zamrza,ja si ten normalny porod neviem absolutne predstavit,stale sa presviedcam,ze to bude lepsie ako cisarak,tak snad..inak,ja som si doktora ziadneho nezazmluvnila,nevidim dovod,s nemcinou problem nemam a aj tak tam nikoho dovernejsie nepoznam(tych par stretnuti s loksom ani neberiem do uvahy)a co sa tyka vyvolavaneho porodu-ovela silnejsie a nahle kontrakcie ako normalne,(kamoska skriabala steny,vraj keby jej nedali epiduralku,zomrie),ale snad len prehanala 🙂 jedina pozitivna vec vyvolavacky-islo to rychlo..

jenny5
12. júl 2010

a nam zatial nikto z oddelenia ziadne otazky ohladom hainburgu nekladol...mozno na dalsom CTG(ak este bude)..
no a mna podla bruska typuju na 8.mesiac 🙂 malej sa ani nahodou nechce zostupit,stale je to v stave-lahko nalieha.chudinka,asi si to tiez nevie celkom dobre predstavit,ze kam sa to ma ist prelisovat ☹

k8y
12. júl 2010

@jenny5 no s tymi vyvolanymi kontrakciami si ma velmi nepotesila 😕 Aj ked si stale hovorim, ze to vnimanie bolesti je strasne subjektivne..mozno by skriabala steny, aj keby to prislo prirodzene.. ale to sa len snazim sama seba ukludnit 😅
Ja som si Loksu zazmluvnila pre pokoj duse, fakt iba kvoli jazyku. Kedze nam to preplati manzelova poistovna, nejako som to neriesila. Keby sme to mali cele platit sami, asi sa radsej dam na rychlokurz nemciny 😀

martinka1981
autor
13. júl 2010

@k8y jeee to mate super že vam to preplati poisťovňa 🙂 .....
@jenny5 ešte ti nechcu vyvolať porod? Či ty sa braniš 😉

k8y
13. júl 2010

@martinka1981 ja viem, ze je to super, som za to velmi vdacna. Inak fakt neviem, ci by sme rodili v Hainburgu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre