Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

tehula
18. feb 2016

@alenie_ ja som jednoducho chcela len napisat, ze nie vsetko je pravda, ako si mnohe zatracujuce Cukiny myslia a tokaju dalej. Samozrejme ani vsetko ruzove nie je, a je fajn, ze sa da porodnica vybrat, ale netreba zabudat, ze ide hlavne o dieta a tomu prisposobit okolnosti

zwalsh
18. feb 2016

@hoota s tym s tebou suhlasim ale uz tu padalo prilis vela info o BA a Koch a to sem nepatri, tym som myslela ze baby co sa rozhodnu inak tak je to v poriadku lebo su takto spokojne. Ale kto ma potom citat spatne natahovacky o Tom ze poloha na lezato je dobra. Chcem info kolko to stoji, co je tam standard, co potrebujem vybavit, ako sa tam dostat a co so sebou priniest. To ze je to dedinska porodnica viem a som zrozumena s tym ze ak problem tak Vieden.

alenie_
18. feb 2016

@tehula Áno, ale nie každá žena porodí do 3 hodín alebo 4,5 hodiny a zvláda pôrod takto 'ľahko' a bezproblémovo. Takže nemôžeš a nemáš práve porovnávať 3 hodiny a napríklad 21 hodinový pôrod, čo je úplne normálne.
Predpokladám, že to bolo v nejakej malej nemocnici, vo väčších pôrodniciach sú aj tie 3 hodiny rezervácie dosť a to nehovorím, že prvorodičky zvyčjane rodia minimálne 10 hodín.

zwalsh
18. feb 2016

Baby zajtra mam uz appointment v Hainburgu, rano o 8 takze vyrazame z domu o 3. Mam papier s peciatkou o krvnej skupine aj streptokokovi, hodila som dnes smutne oci na sestricku, pochvalila jej uces a mam to ;) dam vediet zajtra ake pocity ;) tesim sa nesmierne ale pre istotu uz mam v aute zbalene veci aj pre mna a baby, dnes v noci neskutocne kontrakcie ;)

alenie_
18. feb 2016

@tehula Tak povedz kde si rodila Ty a zistíme kde by prevážali dieťa v prípade komplikácií. 🙂

alenie_
18. feb 2016

@zwalsh good luck, ja idem v pondelok 😉

lucmar2015
18. feb 2016

@zwalsh no tak mozno to hned aj odbijes ked si mala silne kontrakcie. Daj vediet ak od teba budu pytat este nieco popripade ak sa nieco dozvies nove.

tehula
18. feb 2016

@alenie_ ja asi fakt dnes pisem ako retart pardon. Na Antolskej som bola, lekara som mala zazmluvneneho. Prvy porod mi skoro nestihol ani dobehnut, anpriek bezproblemovemu priebehu sa dieta narodilo s pupocnikom okolo krku a Apgar 4/7, plodovka zelena. Bol to porod 2dni pred terminom, takze mi nebolo vsetko jedno.
Druhy som prenasala, co sa mi nepacilo, aby sa nahodou neopakovala zelena plodovka a pod. tak sme sa bavili o indukovani. Lekar navrhol den, kedy nemal operacny program, aby bol k dispozicii cely cas, ja nemozem kriveho slova povedat, ani na PA, co tam boli, ale ja uprednostnujem porodnika teda
Uz tu nebudem prudit, mrzi ma, ze mozno moje slova vypalili horsie ako boli myslene

michala.s
18. feb 2016

@alenie_ nasho maleho prevazali sanitkou aj z hainburgu do mistelbachu aj z mistelbachu do viedne co mi vieme. A to pri prevoze mistelbach vieden bol zaintubovany s potrebou kyslika...

alenie_
18. feb 2016

@michala.s Miška to už neviem, prečo bolo, aké boli komplikácie a čo sa dialo. Ja mám informácie o vrtulníku.

michala.s
18. feb 2016

@alenie_ aj ja som myslela, ze to riesia vrtulnikom. No minimalne v hainburgu maly strasne dlho cakal na sanitku. Pre mna prisla o 12 tej sanitka a pre malickeho az o 14tej.

sardinka335
18. feb 2016

@michala.s u nas by uz podali podnet na dohlad nad ZS....a tam potichučky čakaju ludia....ani nepipnu.
Dufam, ez to dobre dopadlo a ste ok.
@tehula nepišeš ako hotentot...ja sa len usmievam ako to maju naštudovane prvorodičky...a ako spokojne chcu rodiť aj 10 hodin...po pár hodinách v kontrakciách tam bude aj steny škrabať a prosiť o ,,chemiu,,. Prvorodičky rodia 10 hodin...dobreeee....ja som porodila za hodinu kazde dieťa...a x kamošiek okolo max 5 - 6 hodin...prve. Ja som mala vzdy lekara len pre seba zazmluvneneho a vo velkej porodnici, bez problémov.

michala.s
18. feb 2016

@sardinka335 Staci ti v skratke pozriet ku mne do blogu. Maleho zanedbali oni uplne v hainburgu, nepozreli ho, nevzali krv... Mna potom uz dalej riesil mistelbach a na mistelbach nemozem pol kriveho slova povedat.

alenie_
18. feb 2016

@sardinka335 ja nie som prvorodička a neviem teda s akými rodičkami sa Ty stretávaš, ale keď si dala všetky pôrodné fázy za hodinu, to by si bola ako žaba skôr. Tak netrep prosím Ťa 😀

alenie_
18. feb 2016

@michala.s Miška nehnevaj sa, ale malého nepozreli? Myslím, že tu trošku niečo skresluješ alebo nehovoríš úplne pravdu. Ako nemohli dieťa po pôrode pozrieť? Krv nebrali ani jednému môjmu dieťaťu po pôrode.
ja som si nemyslela, ale som sa na to pýtala primara a povedal že akútne prípady prevážajú vrtulnikom.

michala.s
18. feb 2016

@alenie_ Su veci ktore vidi iba pediater a osobne si nemyslim, ze ked dietatu zaistia zakladne zivotne funkcie, ze je dostatocne prezrete. Mali tam stonajuce dieta, ktore sa celu noc nedokazalo upokojit a oni ani len nezavolali do sluzby pediatra a teda ako som pisala maleho az po 16 hodinach stonania dopravila sanitka do mistelbachu.
Je celkom normalne, ze pri zdravom dietati neberu krv, ale ked im tam do kelu ten maly cloviecik celu noc stonal a trapil sa, tak tu krv zobrat mohli.
Ja vychadzam aj z toho ako velmi boli nahnevani neonatologovia vo viedni, ktori povedali, ze hainburg spravil seriu chyb a este si aj dovolia klamat im do telefonu

sardinka335
18. feb 2016

@alenie_ tak som asi žaba - a som za to veeelmi vdačna, prišla som, ,,prdla,, som a bolo po porode..všeho všudy hodina,..a zaujimave ze to bolo 3x. Kto chce verí a kto nie je mi to jedno.

Dieťa malo ruky, nohy tak podla Hainburgu bolo ok...x zien pisalo aj tu na fore, ze lekari v H. ich problémy bagatelizovali, nebrali vazne.

malula
18. feb 2016

Dlho som odolavala ale dam aj ja moj prispevok na temu Hainburg. Po dlhom rozhodovani medzi Kochom a Hainburgom som sa ako prvorodicka rozhodla pre Hainburg. Jazycek na vahach v prospech Hainburgu posunul fakt ze sa tam da rodit v polohe aku si vyberiem a je moznost rodit do vody. Ako prvorodicka som si nebola ista nicom ale prislo mi fajn minimalne mat tie moznosti. Moj porod bol nastastie bezproblemovy, rychly ( 3 hodky od prvej kontrakcie bola mala von - skoro sme to do porodnice nestihli). Z Hainburgu som ale nijako nadsena nebola. Nemam ziadnu traumu z porodu ale uzasne mi to teda neprislo. Vlastne som bola celkom sklamana. Prislo mi cudne ze po porode ma nikto ani len nepozrel ci som V poriadku, vizity mi prisli iba take ze akoze sa niekto prisiel ukazat do izby. Laktacne poradenstvo veskere zadne. A zo vsetkych sestier mi prisla mila jedna jedina. Ked som chcela na treti den podpisat reverz a ist domov sice to nebol problem ale tvarili sa ze som na hlavu padnuta. nechapem preco ked sa tam nikto poriadne nestaral. Moja mala bola spava a ja neskusena takze prvy den spala spala spala a nepapala 12 hodin a nikoho to nezaujimalo a ja som nevedela ze ju mam budit ked sa sama nebudila. Nastastie prisla sluzba tej jedinej milej sestry a ta mo vysvetlila ze ju musim aj nasilu budit ale to teda trvalo... Tiez som ako prvorodicka kojit samozrejme nevedela a s tym mi pomohla laktacna poradkyna ktoru som si zavolala az doma. Este dobre ze som sla domov tak skoro onak meviem ako by to dopadlo s mojim kojenim... Porod do vane by som sice s tempom akym to islo nestihla ale aj keby som stihala tak vana bola obsadena takze smola...Po porode bonding sice bol dve hodiny a bol tam s nami aj manzel ale porodnej asistentke vobec nebolo blbe prist tam uprpstred a zacat vyplnovat co si zelam na ranajky obed a veceru nasledujuci den a neviem ake este hovadiny riesit... Hodinu po porode mi bol jedalny listok fakt suma fuk... nikomu som to este nepovedala ani manzelovi - chudak vybehaval vsetky tie papierovacky tak aby ho to nemrzelo- ale teda od toho co som cakala to malo daleko..

alenie_
18. feb 2016

@michala.s no už tomu rozumiem. Oni vlastne volajú k urgentným prípadom vrtulník tak ako hovoril primár, keď sa niečo stane počas pôrodu. Keď počas hospitalizácie tak buď čakajú na pediatra, alebo volajú 'iba' sanitku. Veď aj to je dobre vedieť, dik.Netreba nečakať.
V noci si Ty si nebola s malým? Dobre vedieť aj pre rodičky, čo sa tam chystajú. Nielen na pôrod sa pripraviť, ale riešiť hneď aj bábätko.

alenie_
18. feb 2016

@malula Ty si nejaká moc emotívna, predsalen je to nemocnica, vieš o tom, že? 🙂)

malula
18. feb 2016

@alenie_ ;) ved prave. Mam silny pocit ze keby som nebola taky bezproblemovy pripad tak by somlutovala ze nie som v normalnej nemocke...

canama
18. feb 2016

@malula No laktacne poradenstvo v Hainburgu nie je, to si si tu mohla pred porodom nastudovat, ale v Kochu tiez nie...ja som rodila prve zase tam. Kedze moje dietatko malo silnu zltacku a bolo velmi spave, plus dva dni po porode v inkubatore, tak nepriberalo, nedarilo sa mi kojit, ani flasou dostatocne dokrmit, lebo po 3 minutach jedenia zaspalo. No a jedina rada ktoru som dostala od primarky novorodeneckeho bola, ze to s tym kojenim nedam a polozila predo mna reklamny letacik od Nutrilonu...este dodam ze v tom uzasnom Kochu ma chodili pozerat casto aj sestricky aj lekari a davali mi najavo ze sa nesnazim dostatocne, ked moje dietatko nepribera ako by si oni predstavovali, ako ano, chovaju sa slusne, ale empaticky a napomocne nie...Neviem teda okolnosti tvojho porodu, ale pokial neboli komplikacie nevidim dovod na to aby ta po porode niekto kontroloval s vynimkou prehmatania bruska. Mna teda v Kochu tiez nikto nekontroloval a medzi nohy mi nepozeral...to je prave uchylne co sa deje v SK statnych porodniciach ze celej delegacii lekarov a casto aj studentov mediciny musis ukazat rozkrok, uplne bezdovodne. Ale chapem asi co chces povedat...v Hainburgu je to naozaj take salamove, kdezto v slovenskych nemocniciach personal zase vkuse stresuje a nieco do pacientov huka. Ja som si ako druhorodicka Hainburg vychutnala prave preto ze mi tam vsetci dali pokoj...ale je pravda ze ked sa mi narodilo prve tak som bola viac v strese co a ako s dietatom...no a personal dokazal moj stres naramne vyspickovat...

janka_petrzka
18. feb 2016

@malula dakujem za zazitok 🙂 ja len pre porovnanie ti dam moje skusenosti z antolskej, prudko "baby friendly" nemocnice (aj ked u nas zial ani jedna z nemocnic nenaplna podmienky pre baby friendly, ako uz dlhsie riesia OZ Zenske Kruhy, ale nikto sa tym nechce zaoberat). Takze laktacne poradenstvo- je to velka nemocnica, ano, maju poradkyne ale maju casto zastarale nazory a odporucania a teda, potrebuju si Ta odskrtnut, ze u Teba uz boli a "vsetko" potrebne povedali ale nemam pocit, ze by si dostala adekvatne informacie, podporu ci starostlivost. Ako som spominala, velka nemocnica, vela zien, malo personalu, je to urcite tazke zarucit osobnejsi pristup. Na kazdej izbe mas obligatny papierik na nastenke s polohami pri dojceni. Mne hned povedali, ze "tak sa takymito bradavkami nebudete vediet kojit" a dostala som klobuciky. Polohu ukazali jednu popravde, nikto sa nezaoberal tym ako to ide...
K "milote" personalu sa radsej nevyjadrujem, boli tam sestry, ktore boli milsie, potom uplne prisery a jedna taka viac menej mila, ktora mi dokonca pustila muza pozriet si svoje dieta na oddelenie (!!!).
Vizity kazde rano 2, v pondelok, stredu a piatok 3, buzeracia od sestier k mojej spolubyvajucej - to co mate za spinavu koselu, dajte si cistu, pride pan primar! upracte si stolik, bude vizita! kde mate rie papuce! a podobne "pioniersky tabor" hlasky...
K samotnemu porodu sa nejdem vyjadrovat, bola to naozaj velmi zla skusenost a nezelam ju nikomu.
Pre mna je Hainburg hlavne o tom, ze si mozes vybrat polohu, ktoru ti u nas naozaj v akej takej blizkosti BA nepovoli a to nemyslim nic nestandardne, len prirodzene gravitacne polohy pre porod. Tiez mam z toho prostredia skor taky domacky pocit, nemam strach, ze ma tam niekto bude buzerovat, pripadne mi branit vo veciach pre ktore sa rozhodnem.
Hladam miesto, kde sa k nam budu spravat s respektom a komunikovat a toto tam urcite najdem. Nasa PA je jedna z najempatickejsich osob, ake som stretla a viem, ze o nas bude dobre postarane 🙂

canama
18. feb 2016

@janka_petrzka heh, super laktacne poradenstvo: "...s takymito bradavkami nebudete kojit." 😲 to radsej keby si ju aj nebola stretla. vraj na Kramaroch je super laktacna poradkyna, ale pokial viem robi len na ciastocny uvazok, takze sa pokojne moze stat ze sa s nou niektore rodicky vobec nestretnu, lebo jednoducho bude mat volno, alebo dovolenku, alebo bude na PNke...kto chce laktacne poradenstvo, jedine certifikovana laktacna poradkyna.

alenie_
18. feb 2016

@malula podla mňa eštelen to by si hrozne prežívala že sa Ti nevenovali, otravovali Ťa s jedlom, nepovedali Ti, že máš budiť dieťa na kojenie a že neboli milé sestričky 🙂))

canama
18. feb 2016

@hoota osobne si myslim ze to co si pocula je taka story jedna pani povedala. v Hainburgu je lekar vzdy v sluzbe....a dokonca pri 2 dobe porodnej by aj mal byt pritomny pri porode...ale ak rodicka nechce a porod je bezproblemovy tak je tam zbytocny. ak ta pani mala komplikacie a doktor tam nebol, je to chyba personalu.

malula
18. feb 2016

Ale ved hej ja sa v zasade nestazujem. Len som si pred porodom precitala take pribehy z H. ze som si to vsetko predstavovala asi tak nejak cez ruzove okuliare a nejak som si pri tom neuvedomila ze to ospevuju hlavne ten salamisticky pristup ;) hodne zohralo ulohu ze somtam rodila moje prve babo a naozaj sa tam moc nestaraju ako to mame s tym drobcom ide. Takze tiez odporucam skor babam co uz nejake skusenosti maju;)

michala.s
19. feb 2016

@alenie_ mala som velku stratu krvi ( na 3transfuzie) a navyse som hned po porode absolvovala pomerne silnu narkozu. Nakolko som si nedokazala ani sadnut co som hned odpadavala, tak maly bol celu noc u sestriciek. V noci som s nim bola asi hodinu a rano tiez asi hodinu.

tehula
19. feb 2016

@canama boze zasa hovadina spred pomaly 10tich rokov
V 2009 sa este bobre a zosite cisare kukali jak pises na vizite, o rok neskor uz s tym prestali aj v zapadakove zvanom Slovensko. Lekar uzz neprisiel s celym nemocnicnym personalom ako delegacia sa spytal na vizite, ci je vsetko ok, jak sa rodicka citi a ci nieco nepotrebuje......ale!!! treba urobit uzv po porode na 3-4ty den, ci sa maternica zvinula (ak nie, dat pripadne oxik), a pozriet, ci sa vycistila, alebo treba kyret. Skontrolovat KO, ci nesttratila zena vela krvi, ci netreba zelezo doplnit...U dietata bbilirubim checkovat, aby sa zltacka podchytila. A to niekde v tych nacural friendly nemockach nerobia. Neviem ako je na tom v tomto Hainburg.

hoota
19. feb 2016

@canama tak kazdy zazitok, ktory si clovek neprezije na vlasnej kozi, je v podstate iba "jedna pani povedala". neviem detaily ani presne okolnosti, iba mi to povedal ten lekar, ze ked pocuje hainburg tak sa mu otvara nozik vo vrecku. tu zenu nemal nikto pustit domov v stave v akom bola. a ja som tam chcela ist rodit, ale uz mam chaos v hlave z toho 😅 ale jasne, ze chyby sa deju aj u nas. a ked sa mozem vyjadrit k vizitam ako @tehula pise o kukani zasitych bobrov, ze to prestalo po roku 2009, tak moj syn sa narodil 2011 a teda na antolskej stale ficali taketo vizity v style ze sa rozleteli dvere na izbe, prislo asi 10 ludi, a hodicjaki studenti kukali medzi nohy jak do vykladu.. a zeby sa nieco zmenilo teda neviem.
zaujimalo by ma co si myslia rakusanky o hainburgu, neviete? ci tam tiez chodia s nadsenim ako slovenky, alebo to povazuju za zapadakov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre