Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

beeseh
10. aug 2016

@kattyy3 Ano, len je teraz na dovolenke a uprimne povedane, pri tejto slovenskej sestricke by som ani nechcela rodit, typicky "nasinecky" pristup rozkazovania, to typicke "takto to musi byt lebo ja som to povedala", no tak toto rozhodne nie...

kattyy3
10. aug 2016

@beeseh to ta uplne chapem a nevies ktora z nich to bola?

lukamka
10. aug 2016

@kattyy3 veď ja sa ešte nechystám ;) verím že babo sa vypýta sa samo, zvažujem Hainburg, lebo tu mám poistenie, plus jednu alternatívu v BA, keby niečo, ale ešte som sa nerozhodla

jannet07
10. aug 2016

Beeseh,mna odrodila eva bauer,bola vynikajuca.ona je proste top.ani nevies ze rodis.skutocne empaticka,profesionalna.prajem ti ako aj vsetkym ostatnym zenam ktore tam budu rodit aby mali ju pri porode.

beeseh
10. aug 2016

@jannet07 Aaaaach, ved po tom tuzim aj ja! Je neskutocna zena, fakt ludska profesionalka, len aby som vydrzala, kym sa vrati z dovolenky. Je to aj o stasti a dufam, ze aspon teraz budem mat v zivote trosku stastia. Velmi sa mi nepaci, ze ma ta Slovenka tak tlaci do vyvolavacky. Ked jej potom volal spat moj muz, uplne inak sa rozpravala. Nemam rada takychto ludi... Aj na kontrole bolo citit, ze sa skor pretvaruje.
@kattyy3 Nepamatam si jej meno, ale radsej asi ani nechcem vediet.

jannet07
10. aug 2016

Áno je to o šťastí.mňa mala najprv odrodiť ina,len potom dobehla EvaŽe ona ma preberie.to som ešte vtedy nevedela že je taká populárna medzi rodickami.až keď som si všimla jej meno na vizitke tak som si uvedomila že som o nej veľa čítala na internete

lukamka
10. aug 2016

@jannet07 aj ja som o nej veľa počula, aj som jej písala, ci sa dá ešte zazmluvnit, ale ona berie len jednu ženu mesačne a vtedy uz mala vybookovany aj november (myslím že som jej písala v marci) ale odpísala, že snáď budeme mat na seba šťastie a ak nie ma veľmi milé a kompetentne kolegyne. Podľa mna je to aj o našom nastavení, hlavne sa treba sústrediť a veriť, že to pôjde hladko

jannet07
10. aug 2016

@lukamka ked mala podrastie,pojdeme sa jej este raz podakovat😀.ja som z fachu a musim povedat,ze tak empaticku sestti ako ke ona nepoznam

lukamka
12. aug 2016

@jannet07 mala si tam aj partnera? stale zvazujeme jeho ucast 🙂

jannet07
12. aug 2016

@lukamka ano ano,mala.asistoval- a to doslova🙂eva(hebamme)ho zapojila.pre mna bol on velka opora..co som mala spolubyvajuce na izbe,pri kazdej bol partner.

beeseh
13. aug 2016

No, ja uz zvazujem, ci tam vobec pojdem rodit...

oskarosh
14. aug 2016

Mozem sa spytat, preco si to zacala zvazovat?vdaka za odpoved

beeseh
14. aug 2016

Viac v sprave?

lukamka
14. aug 2016

@beeseh aj ja si prosim do spravy 😉

oskarosh
15. aug 2016

@beeseh ok. Supish. Budem cakat na mail. Dik

beeseh
17. aug 2016

Uffff, no mame to za sebou... nestastne-stastne... Rodili sme v pondelok vecer, zacalo sa to ako normalny porod, len sa to potom cele nejak rychlo zvrtlo ☹ Personal sme mali uzasny, boli tam 99% Slovaci, aspon co si pamatam z toho zmatku. Sestricka Mariana sa tusim volala bola neskutocne mila a snazila sa pomahat, len bohuzial to nezaviselo od nej. Je strasne, ked sa cele mesiace tesite na vymodlene babatko a na prirodzeny porod a na to vsetko a potom vase telo zlyha a vsetko je inak. Nemat tam uzasne Hebammen a skuseneho doktora, ktory sa naozaj vsetci snazili umoznit "normalny" porod, neviem ako by nas maly dopadol. Nudzova sekcia asi tak v hodine dvanastej, muz bohuzial nemohol byt pri nas, ale cely team lekarov a sestriciek pri sekcii sa ma snazili upokojit a vytvorit si atmosferu akoby vsetko je v poriadku, maleho hned po zakroku mi ukazali a potom isiel za tatinkom do Entspannungsraum, do hodiny nas dali na izbu typu Familienzimmer. Este v tu noc som dostala aj najest (kedze som cely den iba vracala), sestricka chodila skoro kazdu hodinu kontrolovat, ci sme v poriadku, pomahala maleho prikladat, radila, povzbudzovala. Kazdy den kontroly, rady, ochota a pochopenie (asi maju skusenosti, co to spravi s matkou, ked sa porod takto zmeni a ani kojenie nie je to, co by malo byt). Takto by to malo byt aj u nas na Slovensku... Sme hrozne unaveni, vojna este daleko nie je vyhrata, ale uz sme doma a snazime sa dalej, tentokrat prirodzene papat!

jannet07
17. aug 2016

Gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka a tebe skore uzdravenie.Tesi ma,ze mas prijemnu skusenost.
ktovie,mozno si to tu niekto z personalu cita a snazia sa naprvit poporodnu star.Drzte sa 👍@beeseh

kattyy3
18. aug 2016

@beeseh gratulujem k drobcekovi a som rada ze si mala takuto prijemnu a pozitivnu skusenost s nemocnicou kde budem aj ja uz coskoro rodit. Moc Vam drzim palceky nech spolu nabehnete na rezim a ste stastny. Ja som tam dnes bola opat na ctg a ako vzdy cely personal neskutocne mili, vsetko bolo ok teda okrem toho ze sa zlakli lebo som mala zasa nizky tlak ako vzdy ze 88/52 ale inak zaznamenane nejake 2 kontrakcie no vobec som ich necitila a asi sa nam to pomalicky blizi tak uvidime, teraz mam dalsiu kontrolu 26.8 co je moj TP...tak sa drzkajte

bobova
19. aug 2016

Prosim vas, bol niekto z vas na vaginoplastike alebo inej gyn. operacii v Hainburgu, potrebujem poradit, ako sa to vybavuje, dakujem ak sa niekto ozve, aj IP.

katka2365
5. sep 2016

Ahojte baby neviete kolko stoja tehotenske prehliadky u sukromneho gynekologa v rakusku?

lukamka
5. sep 2016

@kattyy3 vy uz ste na svete? ako sa vam dari?

kattyy3
5. sep 2016

@katka2365 zalezi od toho co ti bude robit, viem ze kontrola v nemocnici tu v AT s ultrazvukom a ctg stoji okolo 200

katka2365
5. sep 2016

@kattyy3 od oktobra nastupujem do prace v salzburgu, cize este nemam e-card a zistila som ze som tehotna a chcem ist radsej v rakusku k lekarovi. Tak som rozmyslala zeby som zatial isla k sukromnemu a potom presla k inemu co berie ecard. Da sa to podla teba?

kattyy3
5. sep 2016

@lukamka ahojky ano uz mame dnes 10dni narodili sme sa 26.8 presne tam termin a mali sme 3530g a 49cm. Porodne kontrakcie ma trapili dlhych a unavnych 37hod no samotny porod teda tlacenie trvalo asi 5 min fakt rychle a vdaka aniballu som bez sitia ci poranenie je to zazracna pomocka. Co sa tyka nemocnice Hainburg proste skvely ludia, super pristup, vyborne vybavenie, chutne jedlo a pozornost a starostlivost na kazdej strane. Inde by som rodit viac nechcela vdaka super porodnej asistentke Janke a tiez Evke by som to nedala, no obe mi velmi pomohli, motivovali ma a skvelo viedli az k uspesnemu koncu. Dve spominam len preto, ze sa medzicasom vymenili na sluzbach a jedna mi dopomohla cez celu noc a otvorit sa a druha cely zvysok konca az s porodom. Treba sa vlozit plne do jejich ruk a nevymyslat oni presne vedia co zvladnes a co nie a ci je tvoje telo napomocne alebo co pomenit, staci pocuvat nechat sa viest spolupracovat a koncentrovat sa a budete mat uzastny a neopakovatelny zazitok z porodu ako my s manzelom. Samozrejme dostanete ako darcek noznicky s ktorymi manzel prestrihne snuru, krasny obrazok s gratulaciou od nemocnice a fotkou drobceka hned ked vijde z bruska plus odtlacok nozky, pekne bodycko ze som maly dolborakusan a este vam urobia fotku s bocianom nez odidete z nemocnice takze spokojnost na milion percent

kattyy3
5. sep 2016

@katka2365 urcite ano ved u sukromnika niesi nicim viazana zaplatis si a on ti urobi prehliadku a ak ti vystavi tehu knizku tak uz s tym ides dalej a tam ti budu vsetko vpisovat inak gratulujem k tehu ako si daleko?

kattyy3
5. sep 2016

@lukamka inak sa mame dobre len sme velky papkaci a tak musim aj dokrmovat bo mliecka nemam este tolko aby som pokryla jeho apetit...inak to je nas anjelik robi nam len a len radost

katka2365
5. sep 2016

@kattyy3 poslednu menstruaciu som mala 5 augusta cize take 3 tyzdne az mesiac mozem byt tehotna. Uz keby som to mala za sebou ako ty 🙂 ale este si pockam

kattyy3
5. sep 2016

@katka2365 neboj sa ubehne to ako voda uzivaj si kazdy dnik bo je neopakovatelny...ale s prehliadkou u lekara este pockaj je to skoro nic tam neuvidi pokial nemas problem chod az okolo 7t to uplne staci aj ja som tak bola a uz bol drobcek vidno

katka2365
5. sep 2016

@kattyy3 Dakujem tak to pojdem az koncom mesiaca alebo zaciatkom oktobra. A ako casto su tu kontroly? Kazdy mesiac ako na Sk?

kattyy3
5. sep 2016

@katka2365 ja tu sice doktora nemam no susedky maju a myslim ze chodili raz do mesiaca ako na svk alebo keby bol nejaky problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre