Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kuratenko80
8. jún 2011

@martinka1981 ďakujem za info. a tých 500 euro to bolo iba ubytovanie? a potom zvlášť za pôrod? no ale asi človek musí aj vedieť po nemecky, že? lebo to u nas nikdo nehovorí, takže asi ostáva pre nás iba to SR.

martinka1981
autor
8. jún 2011

@kuratenko80 to bolo všetko aj s porodom,teraz je to 700 😒
No je dobre vedieť aspon trošku,ja neviem vela,fakt malo a dalo sa. Je tam dosť slov.hovoriaceho presonalu takže to nebol až taky problem 😉 ale neaky zaklad si myslim je dobre mať. Alebo angličtina nieje problem .Všetci tam hovoria po anglicky 😉

jana0706
29. jún 2011

@martinka1981 ahoj, citam ze mas skusenosti s porodom v Hainburgu, ja tam chcem rodit v oktobri (mam zdravotne poistenie v Rakusku), chcela by som sa spytat ci je nieco na co si treba dat pozor, pripadne co si treba dopredu zistit a ci sa tam da chodit na nejaky predporodny kurz. Gynekologa mam tiez v Hainburgu, Dr. Urbana. Dakujem 🙂

jana0706
29. jún 2011

@zutomasi ahoj, kde si mozem zistit kedy maju ten termin na obhliadku pre tehotne? rada by som si to tam isla omrknut, diky

jana0706
30. jún 2011

@martinka1981 ahoj, chcem sa opytat ohladom toho glukozoveho testu - treba sa nan nejako specialne objednat alebo ma automaticky posle gynekolog...lebo Dr. Urban mi zatial nic nespominal, zacinam teraz 26 tt, dakujem

martinka1981
autor
30. jún 2011

@jana0706 ahoj,lekar by ti mal napisať papier a povedať kedy tam maš isť. Ja som bola tušim v utorok a hned rano tušim na 7:15 ? Nepamätam sa už presne ale mne dr.povedal že kedy tam treba prisť 😉 spytaj sa ho.

jana0706
15. júl 2011

@martinka1981 dakujem za odpoved, som sa zbytocne plasila, lebo hned pri dalsej kontrole ma tam lekar automaticky poslal, bolo to v pohode, v utorok si mam ist k nemu pre vysledky

martinka1981
autor
15. júl 2011

@jana0706 tak super. Dufam že budu ok 😉
Voda chutila?? Mne ano v Rakusku,ešte mi malo bolo 😀 Na SVK to bolo len sladke 😝 ale dalo sa.

jana0706
16. júl 2011

@martinka1981 no praveze potom co som pocula od slovenskych bab som z toho mala obavy, a oni mi tam dali tu limonadku, uplne dobre to bolo 😀

martinka1981
autor
16. júl 2011

@jana0706 😀
ja ked som išla prvy krat na SVK tak som sa tiež bala že čo to bude,lebo všetky baby strašili že ako sa tam z toho pozvvracali atd. Tak s hruzou som tam šla že aky sajrajt budem piť ale dalo sa. Len to pichanie do prstov bolo neprijemne a ešte v čakarni bezdomovci ktorí sa tam prišli ohrievať a prišerny smrad a kašlali tam ,no humus.
Takže pri druhej som sa rozhodla že idem do AT a vyplatilo sa 😀 dobra limonadka,prijemne prostredie ...no super 😉

dani84
20. júl 2011

Ahojte, aj ja budem rodit v Hainburgu, tiez mam v Rakusku zdravotne poistenie. Inak je tam fakt mily personal a s SVK sa to neda ani porovnat 😉

martinka1981
autor
20. júl 2011

@dani84 gratulujem 😉 su fakt milí,rodila som tam 2x tak viem o čom hovorim 😵

dani84
20. júl 2011

@martinka1981 dakujem 😉 Ja som v Rakusku vydata, takze pre mna to nie je ziadny problem tam rodit 😉 Som rada, ze nemusim vybavovat tie vsetky papiere na to, aby som tam mohla ist 🙂

martinka1981
autor
20. júl 2011

@dani84 no pred porodom ani neni velmi čo vybavovať ale potom je to sranda 😀 😝
A tento rok tu mali strašnyyyy problem s tym že som tam rodila a inak sa zdržiavam a pracujem tu na SVK.
Nuž nebolo inej možnosti,ale som rada že som tam mohla isť,aj ked teraz po tom zvyšeni cien už by sme tuho rozmyšlali či to stoji za to 😝 Alebo porodiť a utekať hned domov 😀

jana0706
21. júl 2011

@dani84 ahoj dani, ja mam termin v oktobri a som definitivne rozhodnuta pre Hainburg. chcem sa spytat nezistovala si ci tam existuje nieco ako predporodna priprava? zrejme je to len na sukromnej baze ked ma clovek nejaku hebamme, neviem, budem sa musiet poobzerat na SVK..

martinka1981
autor
21. júl 2011

@jana0706 myslim že tam robili predporodnu pripravu,dole na prizemi bolo mutterstudio ale ta Hebamme už na porodnici nerobi ale možno tu pripravu tam stale ma. pozri na nete mutterstudio.at

dani84
22. júl 2011

@jana0706 existuje, ja sa chystam na tu predporodnu akupunkturu, kamoska si ju dala robit a chvalila si, takze vyskusam 🙂 A ten predporodny kurz neviem este. Inak uz si si bola obzriet porodnicu tam? Byva to len raz do mesiaca, ja som este nebola, ale cas sa nam uz krati, tak sa tam chystam zavolat, kedy to je najblizsie a urcite pojdem a potom sa rozhodnem ci aj na ten predporodny kurz pojdem 🙂

jana0706
22. júl 2011

@dani84 ahoj, byva to posledny piatok v mesiaci, ja sa chystam buduci tyzden - 29.7., je to o 12:30, ale kto ma zaujem o stretnutie s anesteziologom ma prist o 11:30
mozes mi napisat viac o tej akupunkture, kde sa da o tom informovat, o kolko stretnuti ide a kolko to stoji, lebo som predtym uz tiez o tom pocula ze to moze pomoct

dani84
22. júl 2011

@jana0706 jeej, ani volat nemusim 🙂 Ci sa treba dopredu nahlasit? O tej akupunkture je viacej na tej stranke mutterstudios.at co sem aj martinka pisala 😉
Ak tam teda toho 29. ides, tak sa tam stretneme, isla by som tiez 🙂

jana0706
22. júl 2011

@dani84 netreba sa nahlasit, teda aspon ja o tom nic neviem 🙂
no super, tak to by sme mali byt uz styri slovenky o ktorych viem - za chvilu sa tam mozno bude rodit viac slovenskych deti ako rakuskych 🙂 aj ked po znovuotvoreni Kocha v BA im zrejme klesne pocet samoplatkyn, lebo ja keby som si mala platit vela penazi za porod tak by som to asi nekomplikovala s Rakuskom a isla by som do Kocha..

dani84
28. júl 2011

@jana0706 ides teda zajtra do toho Hainburgu? Lebo ja sa tam chystam 🙂 Stretneme sa?

jana0706
28. júl 2011

Ahoj, aj ja sa chystam, takze sa stretneme 😉 ale mozme sa stretnut aj trosku skor pri recepcii ked chces, len myslim ze sa tam neda velmi kde sadnut. Ved navrhni nejake miesto a ja sa prisposobim.

dani84
29. júl 2011

@jana0706 ok, takze sa stretneme tam, dolu na recepcii, ved sa hadam nejako spozname 🙂 O kolkej tam budes?

martinka1981
autor
29. júl 2011

@jana0706
@dani84 dievčata prajem vam prijemnu obhliadku,ak stretnete dr.Lokšu že srdečne pozdravujem. Stači povedať Martina,isto bude vedieť 😉
Dajte vedieť potom ako sa vam pačilo 😉

dani84
29. júl 2011

@martinka1981 Ahoj, vdaka, potom povinne nahlasime ako bolo 😉

martinka1981
autor
29. júl 2011

@dani84 budem čakať 😀 ja som tvor zvedavy 😉

jana0706
29. júl 2011

@dani84 dobre ranko, myslim ze tam budem okolo 11:20, tak sa pohladajme okolo 11:20 na recepcii ok? dufam ze budem dobre stihat...budem mam hnedu kabelku cez plece ale myslim ze sa spozname podla tehotenskych brusiek 🙂
@martinka1981 jasne, budeme hlasit co a ako 🙂 ak mas nejake tipy co sa mame povypytovat tak sem s nimi 😉

dani84
29. júl 2011

@jana0706 ok, ja budem mat ruzovo sedy svetrik pasikavy, tak ta cakam dolu na recepcii 😉

martinka1981
autor
29. júl 2011

@jana0706 že prečo tak zdraželi pre samoplatcov 😀 😀 😀
Ale mne už je jedno,ja mam odrodene 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre