Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
18. feb 2012

@brudra
Fakt a snehu nikde, mrzi ma to kvoli Tomikovi, ze sa nemozete ist sankovat ale celkom egoisticky sa tesim a tajne dufam, ze toto je uz predzvest jari 😀

luckalucka83
19. feb 2012

Kocky, na konci marca uz budem pojazdna 😀 😀 😀

brudra
19. feb 2012

@luckalucka83 jak super 🙂 už si v PP ?

luckalucka83
19. feb 2012

@brudra
Ano ano, uz som v PP 🙂 Snehu koooooopec, Tomik by sa tu posankoval 🙂

ildicka
19. feb 2012

@brudra ja som bola vo viedni. a tam je to katastrofa, tam sa snad schadzaju ludia z celej viedne ☹ ale uz to mam za sebou.

raa2
23. feb 2012

Ahojte zienky, poradte mi 🙂 V pondelok idem prvy krat k dr. Urbanovi, a chcem sa pripravit, ze co sa ma tak bude pytat, aby som tam neostala zaskocena ako puk. Dalej co treba vsetko doniest a ci sa on vyzna v slovenskej materskej knizke, ci mi on vystavi rakusku alebo ako to tam chodi.
Ako sa inak mate? Dufam ze uz nie je v rakusku snehu, lebo tu v ziline ho je este pozehnane, ale uz sa pomaly zacina topit. @eniii ty ako? Este drzis pokope? myslime na teba, nech to mas rychlo za sebou!

ellysa
23. feb 2012

@raa2 no ja neporadím, ale bola som uňho v pondelok a podľa mňa je veľmi milý, ja som chcela ísť na kontrolu, lebo už chceme druhé... 😉
a asi ti vystaví rakúsku materskú knižku, tú budeš určite potrebovať

raa2
23. feb 2012

@ellysa a je v pohode? aky si mala z neho dojem?

ellysa
23. feb 2012

@raa2 podľa mňa bol úplne v pohode, slušný, síce som si odsedela hodinu a pol v čakárni aj s malou, takže to bolo na zabitie, ale inak v pohode , aj som mu celkom rozumela,pýtal sa len také základné veci, ja som sa mu snažila vysvetliť,aké sme mali problémy , tak sa ku všetkému vyjadril, povedal, že on by to skúsil, ale že ak chceme môžeme si urobiť vyšetrenia a on to bude akceptovať...
kamoška, čo k nemu chodí od začiatku tehu, chodí aj paralelne na sk, a on v tom nevidí problém, ešte jej aj hovoril, že ak niečo je pre ňu lepšie na sk, nech ide tam na vyšetrenie...
toto som bola prekvapená, lebo čo som ja počula, tak rakúšania sa vedia dosť urážať, keď im spomenieš iných lekárov, alebo iný postup, ako chcú oni

raa2
23. feb 2012

@ellysa tak fajn pristup, vies co oni ti doktori si uz musia zvykat, moja dr. bola pri matkovi nasrdena, ze idem od 30 tyzdna do at, ale teraz ked som tam dneska bola a vlastne celu tehu bola ako med na mna. a este mi dneska povedala ze nech potom pridem vsetko porozpravat, priebeh porodu a tak 😉 a hovorila si po nemecky ci anglicky? nakolku si bola objednana? ale ved aj u proksu ked sa objednas na 10 tak ta vezme po 11 😀 len ti verim ze s malou to bolo o drzku. ja som na 17 objednana, je tam do 1730 tak hadam budem kratsie cakat 😀

ellysa
23. feb 2012

@raa2 bola som na 17.30, vtedy robil do 19 a prišli sme domov bolo skoro pol osmej 😅 , asi 5 žien bolo predo mnou, inak to uňho celkom fičí, ale aj tak , ešteže tam mal kopec hračiek v čakárni a malá sa prebavila, ale tak hlučná bola statočne 😅
a po mne bolo asi ešte ďalších 5 tak neviem dokedy tam je

raa2
23. feb 2012

@ellysa no ved uz vydrzim nejako 🙂 max. matko z koze vyskoci 🙂

ellysa
23. feb 2012

@raa2 a ja som sa bavila po nemecky, noooooo snažila sa, ale tak on sa pýtal tak, že som mohla odpovedať jednoducho-slovo-dve

raa2
23. feb 2012

@ellysa hadam sa nejako vvykokcem 🙂

luckalucka83
24. feb 2012

@raa2
Urban Ti vystavi rakusku teh. knizku, vyznaju sa v pohode v slovenskej, mne to spravila sestricka,
povazila ma, popytala sa ma na tlak, a a ko sa citim a popozerala slov. teh . knizku a poprepisovala to do rakuskej.
Urban je velmi prijemny, taky pokoj z neho ide, vie aj po anglicky tak nebudes mat problem 🙂 Ja ked som k nemu chodievala tak som cakala stale max. 10 minut, asi som mala stastie 🙂

luckalucka83
24. feb 2012

@ellysa
Jeeeeeeej, druhe chcete?
Drzim palce, nech sa skoro zadari 🙂

luckalucka83
24. feb 2012

@eniii
Enii ako? Pocuj, musis priebezne tuto nam podavat hlasenie, ved vsetky budeme s Tebou rodit 😀
Myslim na Teba 🙂

hoogy
24. feb 2012

kocky chcem sa vas opytat. tie co ste najprv mali slovenskeho dr. v tehotenstve ako ste potom prechadzali k rakuskemu? dakujem 😉

raa2
24. feb 2012

@luckalucka83 aj sono ti spravil?dakujem za info.

raa2
24. feb 2012

@hoogy som sa dohodla so slovenskou DR.ze idem rodiť v rakusku a že pridem 6 týždňov po pôrode.a zároveň som sa objednala k DR. V Hainburgu.tak som to aj pri prvom riešila.

luckalucka83
24. feb 2012

@raa2
ano ano, hned mi aj sono robil, vsetko povysvetloval, objednal o dvy tyzdne a bolo 🙂

luckalucka83
24. feb 2012

@hoogy
Asi tych 6 tyzdnov ako pisala @raa2 som sla uz ku rakuskemu gynekologovi a mojmu som povedala, ze pridem uz len po porode 🙂

hoogy
24. feb 2012

@raa2
@luckalucka83 diky kocky. moja dr vie ze budem rodit v rakusku od zaciatku. takze uz mi len zostava niekoho najst tu 🙂 ale na to mam este casu. a este otazocka rodili ste niekora ambulantne?

mauerka
24. feb 2012

@luckalucka83 Aj my sme boli cely tyzden na vychode sa "vysnezit" do vole 🙂 Tam je skutocne zima, nie toto tu...ale mne osobne stacilo, ja sa uz tesim na oteplenie a na prechadzky pri "nasom" Dunaji 🙂))

raa2
24. feb 2012

@hoogy ja nie,ale jedna moja suseda,odrodila a po 6 hod.odisla na reverz domov..
@luckalucka83 super,tak dam vediet ako som dopadla.

luckalucka83
24. feb 2012

@mauerka
A kde ste boli?
No uz ide sneh dole, tu v Poprade je dnes 8 stupnov 😨 Vsade sama voda, umenie dostat sa niekam s kocikom.
A ja by som sa zase tak vratila sem do PP, no neviem, ako sa sama so sebou dohodnem , ze kde chcem byvat 😀

luckalucka83
24. feb 2012

@hoogy
Chces rodit ambulantne? A kde, tu v Hainburgu? Ja som po porode bola vdaaaaaacna za sestricky, ktore poradili a pomohli 🙂

martinka1981
autor
24. feb 2012

@luckalucka83 ked už maš jedno dieťa doma tak sestričky nepotrebuješ 😀 😀 😀 všetko už maš v maličku 😎
ja som porodila vo štvrtok večer a v sobotu som padala domov 😀 pozerali na mna ako na blazna,ale čo tam budem,no nie??

hoogy
24. feb 2012

@luckalucka83 no ja by som chcela. nie ja budem pravdepodobne rodit v eisenstadte. vies ked ja uz cakam druhe babo a ja neznasam nemocnice proste to bolo pre mna utrpenia 😒
@martinka1981 no pri prvom by som sa asi neodvazila,ale druhe by som si uz trufla

a plus ked mas dopredu planovany ambulatny tak hebamme i tak chodi k tebe domov na navstevu(8 navstev je hradenych poistovnou) a v nemocnica sa teda sestricka o mna starala len ked mi ukazala ako mam kupat maleho, ked mi nakazala ze si mam upratat lebo ide vizita. a mm bude mat 3 tyzdne dovolenku.

hoogy
24. feb 2012

@raa2 to je ine na reverz....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre