Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

zwalsh
11. feb 2016

@lucmar2015 super vďaka za info, pozerám že máš termín v marci ja tiež na začiatku. Informovala si sa už ako je to potom s vybavením rodného listu? Ja mám poisťovňu Union kde mám e-mailom potvrdené že preplatia 608 EUR za pôrod a 578 za dieťa.

lucmar2015
11. feb 2016

@zwalsh na matriku treba prelozene rodne listy rodicov a prelozeny sobasny list !treba peciatku od prekladatela vraj, nieco ako sudny preklad. Co sa tyka toho tlaciva o mene co je na slevensku normalne odovzdat na matrike neviem ake tam priniest tlacivo.. Ak vyzistis daj vediet. Ja mam vszp tak to preplacanie budem mat asi trocha inak..

zwalsh
11. feb 2016

@lucmar2015 myslíš teraz na osobitnú matriku v Blave? Ten preklad rodných listov? Alebo v Rakúsku to bude komplikácia manžel je cudzinec a má rodný list mimo eu ma porazí.

zwalsh
11. feb 2016

@lucmar2015 inak dcérku som pred 5 rokmi porodila v ČR tam sme šli na SK ambasádu a požiadali o zápis do osobitnej matriky a nepamätám si že by to bol problém

lucmar2015
11. feb 2016

@zwalsh no ale v cechach si to vefia prelozit. Neviem, nam odporucili mat prelozene a aky je presny postup neviem. Sestra rodila tiez v cr a nebol jej treba preklad.

zwalsh
11. feb 2016

@lucmar2015 vďaka čítam fórum dozadu spätne tam sú aj ceny tak je to prijateľné ten rodný list bude asi trochu problém skúsim vyzistiť

zwalsh
16. feb 2016

@lucmar2015 tak padlo definitívne rozhodnutie ideme do Hainburgu, appointment mám teraz v piatok o 8 ráno, tak uvidíme. Boli trochu v šoku keď som povedala že pôjdeme 4,5 hodin autom. Ale ukľudnila som sa a teším sa tam. Idem hľadať prekladateľskú úradnú do nemčiny aby sme mali aspoň niečo.

lucmar2015
16. feb 2016

@zwalsh my sme akurat dnes zaplatili za preklady.. Dali sme si to robit v Ba. Ak nezozeniete napis a poslem kontakt.

zwalsh
16. feb 2016

@lucmar2015 super asi využijem len najprv pozriem v Poprade. Ty si už bola u nich alebo sa len chystáš? Mne povedali že berú od 38tt ale keď som im povedala že som obe deti predtým porodila v 38tt tak ma vzali skôr. Len ja okrem tehu knižky nemám nič iné lebo všetko bolo negatívne. V poriadku tak som dnes eśte ukecala našu obvodný aby mi aspoň natočila EKG. Do ambulancie sa nemožem dovolať pre negatívneho steptokoka, myslím že by tieto info mali dávať do tehu knižky aj keď je to negatívne.

lucmar2015
16. feb 2016

@zwalsh ja som objednana presne o 2 tyzdne. Ani neviem co vsetko si mam na tu prvu prehliadku priniest. Vies mi poradit? Ekg mam, streptokoka mi budu brat odber az teraz v pondelok..

michala.s
16. feb 2016

Baby z osobnej skusenosti. Piatky a vikend nikdy viac porod v hainburgu. A celkovo hainburg nikdy viac 😠

lucmar2015
16. feb 2016

@michala.s preco piatky a soboty nie? Rozpis prosim svoju skusenost. Kludne aj do ip

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s ak budeš písať ip tak prosím pošli aj mne.

zwalsh
16. feb 2016

@lucmar2015 v podstate nepovedala nič ale nechcem aby mi tam robili double vyšetrenia tak si ich radšej chcem priniesť.

janka_petrzka
16. feb 2016

@lucmar2015 este budes potrebovat od gyn. papier s krvnou skupinou, len krv.skupina vytlacena a peciatka lekara

janka_petrzka
16. feb 2016

@michala.s aj mna by zaujimalo 🙂

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s vidím že si prišla o dieťatko tak si veľmi zranená, my sme pred pôrodom a nie že by som ťa nechápala ale my potrebujeme povzbudenie. Ja sama som o dieťatko prišla kedysi dávno a viem ako to bolí a po preskúmaní situácie na SK radšej porodím v Hainburgu alebo v aute polceste než na SK. Také zlé zážitky mám. Prajem ti aby sa ti srdiečko vyliečilo ešte si mladučká a viem že sa nedá zabudnúť a ani sa nemá, veľmi ti prajem aby sa ti v živote darilo vo všetkom. S láskou zuzana

zwalsh
16. feb 2016

@janka_petrzka vďaka, už zajtra mi do knižky napíšu že streptokok neutrálny a hneď si popýtam aj krvnú skupinu, možno obvodná bude schopnejšia než sestrička na gynde.

chrummka
16. feb 2016

@michala.s mozem vediet preco prosim?

zwalsh
16. feb 2016

@lucmar2015 daj si vziať ster skôr aj ja som si pýtala, moj lekár sa so mnou nikdy neháda nepresviedča ma k ničomu tak to urobil. Normálne tam choď a povedz že porodnica kde si sa rozhodla rodiť to potrebuje. Ja som to mala ťažké oznámiť to lekárovi on je zástupca primára ale vysvetlila som mu dôvody prečo a on to pochopil

lucmar2015
16. feb 2016

@zwalsh a okrem info o streptokokovi, ekg zaznamu a tehu knizky mi co bude na kontrolu treba? Si odvazna s tou cestou, ale verim ze to bude tak ako to ma byt ;)

michala.s
16. feb 2016

@zwalsh lebo vtedy tam nie je pediater a dieta nevysetria

michala.s
16. feb 2016

@chrummka lebo nie je pediater a dieta nik neprezrie. Deti posielaju zbytocne daleko a ked je stav zly tak aj tak z tej druhej kliniky posielaju do viedne. Navyse klamali o priebehu porodu

michala.s
16. feb 2016

@janka_petrzka pozri moje odpovede vyssie. Aby som dodala jednalo sa o bezproblemove tehotenstvo

chrummka
16. feb 2016

@michala.s tak to ma mrzi...ja som bola na 90% spokojna, ale to samozrejme neznamena ze vsetci musia byt...

michala.s
16. feb 2016

@chrummka pokial je zdrave dieta a nenastane absolutne ziadna zla situacia spokojnost byt moze. Lekari vo viedni mi povedali ze na kliniku bez pediatra sa rodit nechodi, nikdy nevies co sa doserr

lucmar2015
16. feb 2016

@chrummka a zvysnych 10%? Co sa ti nepacilo?

zwalsh
16. feb 2016

@ivkadracova
@mirufee dievčatá napísali by ste ešte raz aké dokumenty si pýtať pri prepustení ktoré oni sami nedávajú ale poisťovňa ich źiada? A tiež ako ste šli tak skoro po pôrode s deťmi cez hranice? Či ste už mali RL alebo ste sa preň vracali? Čítala som všetko spať ale nepiśala si poznámky. Ako treba íšt pre ten RL v Hainburgu? Viem že treb súradných preklad RL rodičov a sobášneho listu. Ďakujem Vám veľmi pekne, teraz v piatok idem na konzultáciu, poprípade ak by ste vedeli čo eśte treba ku konzultácii. Mne doktor nedá samostatné potvrdenie o streptokokovi len to zapíše do tehu knižky a rovnako je to s krvnou skupinou.

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s ja mám dieťatko detailne vyšetrené v 23tt na veľmi špeciálnom UTZ. Samozrejme že existuje možnosť že niečo nepojde ako si predstavujeme ale je to veľmi mizivej percento, to že ja som vo veku akom som tak toto špeciálne vyšetrenie som nemohla ani odmietnuť ale odmietla som veľa. Je mi ľúto že máš taký zážitok v živote ale verím že časom sa na to budeš dívať inak a hlavne ak by si niekedy rodila na SK tak by si tam už nešla ak by to záležalo na tom ako sa tvoje dieťatko narodí. Toto je naše posledné a je to pre nás o to dôležitejšie lebo prvé sa narodilo za komunizmu to popisovať nemázmysle ale dcérka sa narodila v ČR nebolo to ideálne ale bola som spokojná, teraz mám veľké nároky lebo vidím ten rozdiel medzi deťmi ako sa narodia, pracujem s nimi a nǎsša dcérka je kľudná, spokojná a myslím že to potvrdia vśetky maminky čo mali pohodový pôrod.

michala.s
16. feb 2016

@zwalsh ja som mala zdrave dieta ktore sa posledne tri dni v brusku nakazilo bakteriou e.coli. Sanca 1 z vyse miliona. A ver mi hainburg nie je ziadna vyhra. Vieden na nich nemala pekneho slova. Hlavne preto, ze im klamali o porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre