Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

veroni111
11. aug 2015

@dugyna nasa poistovna nepreplaca nic?

monika155
11. aug 2015

@lenulienka86 Ahoj Leni.taktiez som ziadnu nenasla.ja neprikladam tiez, mala ma nato strasne nervy.Je strasna hladoska zje 90 aeste pyta.Tak odsavam ale len obcas, kedze mam este jednu krpanu doma, nestiham...

dugyna
11. aug 2015

@veroni111 nerozumiem tvojej otazke.

dugyna
11. aug 2015

@lenulienka86
@monika155

baby a preco neprikladate s cievkou na prsku??? Leni ty pouzivas cievku cez palec..ale preco ju nedas na prso?
sak prave tak sa pouziva aj u zien ktore si adoptuju dietato a chcu ho kojit..
cize davas UM s cievkou na svojej bradavke stimulujes ju a dieta sa nejeduje.
uz som to tu raz pisala...mozno ste si to nevsimli.

a co sa taky pupku je to individualne. ale svorka na SK dava dole vacsinou na 4 den ako ides z porodnice, vtedy uz tam bavy pahyl suchy. mi sme malej doma dali svorku na 4 den dole.
a potom ti odpodne cca 4-6 dni od prichodu z porodnice. liehujes a medzi plienku a pupcek davas suchu gadzu aby sa nedral.

lenulienka86
12. aug 2015

@dugyna ale davala som aj tak. No neslo nam. Je to strasne tazke. Prstom je podnebie pohladkam a uz saje. Bradavku ledva spravne prilozim. Hned sa mykne. Prejdu 3sekundy a uz reve. Jasne ze sim chcela bradavku dat. No nechce ju.

lenulienka86
12. aug 2015

@dugyna uz zacinam sem tam aj flasu davat. Lebo aspon raz denne jej dam tolko co pisu na um teda 60ml naraz. To s cievkami je nekonexne. A mala by jest 7x60ml denne. Ani zdaleka tolko nedavam

sardinka333
12. aug 2015

@monika155
@lenulienka86

Dieťa ,,na flaši,, nie je žiadny vzácny exemplár. Doležité je aby ste boli spokojné obe - mamina aj dieťa. My sme (aj) na flaši a neviem si to vynachváliť. Muž dojde z roboty a krpata jej jeho...nakrmi a nosííí do bludu, spinka mu spokojna na hrudi. Ja idem zatial s ostatnými deťmi na ihrisko, na bicykle proste venujem sa im.
S tou cievkou je to o držku...na kočku a odveci..tolko vecí zosynchronizovať aby ,,to jedlo,,....vonku sa to robiť nedá a ja odmietam byť zavretá non stop doma koli krmeniu, čo sa pri 3 deťoch ani nedá.

@lenulienka86 vobec sa neriadim tým ,,kolko by mala vypiť,, ja zatial robím vždy 90tku...a niekedy si vypýta viac a niekedy nezje ani to. Pokial priberá tak nie je o čom, všetko je v poriadku. To na krabici su len orientačné davky.

dulkagabulka
12. aug 2015

@lenulienka86 zavolala si laktačnú poradkynu? To by bolo najlepšie.
Dokrmovanie cievočkou na prsníku má význam. Jednak sú detičky, ktoré pijú flaškou, každým ďalším použítím flašky dalej od dlhodobejšieho dojčenia, pretože z flašky je úplne iná tehcnika satia ako z prsníka a na druhej strane má satie na dvorci význam z hladiska budovania imunity. Niekedy sa cievka používa iba párkrát ,alebo iba pár dní- kým nepríde k náprave . A potom už matka čisto dojčí.

lenulienka86
12. aug 2015

@dulkagabulka Ano. Dnes u mna bola. Radi mi liek costi. No mne sa to zda tak, ze proti prirode necjcem ist. Aj tak by som nebola ochotna brat to svinstvo viac nez mesiac. A na 99% by bolo po mesiaci po dojceni. Farmaceut z rodiny mi to kvoli dojceniu nedoporucil brat.
Laktacna este hovorila veci ktore poznam. Mam aj knizku z mamily. Teoria by bola ale bez mlieka sa moc nie je o com bavit. Prisatie bolo aj spravne ale tak na 5 az 10sekund. 10ty den sa trapime. Uz to pomaly vzdavam. A pritom bonding bol. Podmienky na to idealne. Aj v hainburgu aj tu doma. Mama za mna vari perie zehli. Latkujeme. Ja len cele dni zahadzujem s cickami. Uz mam z toho depku. Proste nik ma nepresvedci ze kazda zena ma mlieko. Hormony neoblbneme. Su zeny co su pod tlakom v strese bez penazi bez pomoci bez vyzivy a pod este bez ale mlieko maju. A ja sa tu mozem aj pototo... ked to do 2tyzdnov neprislo tak uz je to dovidenia.. moja mama presne to iste

sardinka333
12. aug 2015

@lenulienka86 vobec sa tým nestresuj..ako to že deti na MM su ,,zdravšie,, je veeeelmi diskutabilné. Moje subjektivne pozorovanie v okolí čo mam kamaratky tak ich dojčené deti su rovnako ak nie dokonca viac chorí ako deti na UM...tiež maju alergie, astmy,bronchitidy, švagrinin non stop sopel, vitiligo, kašel a idu na liečenie...tak kde je ta imunita? Ved ked je mliečko, ked to ide tak prečo nie, ale ked maš byť v nervoch, doma prikutá a aj tak vo vysledku davaš flašu tak neni o čom.
A to costi sa vykašli! Ak si nebola posledné 2 roky na prevencii srdca, sono, ekg...tak by som to nebrala, užívanie tohoto lieku sa v sučasnosti prehodnocuje - šukl k tomu vydal varovné stanovisko. Okrem toho ta laktačna liga nema niekedy sudnosť - dojčenie odobria aj na antidepresivach, benzodiazepinoch...ved len ,,nepatrne,, množstvo sa dostane do mlieka.

hanka_april
13. aug 2015

@lenulienka86 vitaj v mojom svete 😏 akurat ja som sa na to vyprdla po tyzdni....

monika155
13. aug 2015

@sardinka333 Uplne mam tvoj nazor.Aj ked ma mrzi ze nekojim, no aspon raz za den jej dam 60mojho oodsateho.Tiez nemam cas sa len odsavat, ked sa chcem venovat starsej dcere.Mala vypije 90a niekedy este pyta.cize by jej ajtak nestacolo prso;))

sardinka333
13. aug 2015

@monika155 čo ti poviem moni! aj mna mrzelo pri prvých 2 deťoch...a prestalo! proste niektoré na to ,,nie sme,, ja som si prešla peklom pri prvom synovi a skončila na tabletkách koli stresu a tých ,,dobrých,, rečí ako nič nie je problém a ,,treba vydržať,, len nikto nevedel kolko a ja som pri pohlade z okna myslela že skočím.. 😖
Tretie dieťa som už naozaj ,,neriešila,, v porodnici som mala Nutrilon a flašu, krpata vypila odo mna malo a ja som ju tajne dokrmovala 😖 furt ma strašili ako nepriberá a nepojdem domov...no som si myslela, koli jedeniu aby som ja v nemocnici trčala a doma dalšie 2 deti...možem to ja cele prdeť.
Flaša ma veeeela výhod. Dieťa ,,pozná,, aj otca, nie je furt naviazané na matku, keby išlo len o jedlo tak ok ale ako tu iste často aj ty čítaš deti si na ceckoch riešia každý problém. To je užasny pohlad ked vidim manžela ako krmi malu a ako na seba pozeraju...ona na neho pozerá ako na ,,svätý obrázok,, tak na mna nepozerá. Usmieva sa na neho. Ja sa možem venovať ostatným deťom, ideme von...porobiť čo treba, aj tak padam od unavy na hubu. Vo vysledku žiadne problemy s odstavovaním, škreky, vresky, non stop v noci hore koli tomu že ,,si chce cucnuť,,.a ako sa toho zbaviť...chvala bohu to ja nepoznám aj ked musime krmiť 2 - 3x v noci lebo je ešte mala.
O kecoch o imunite.....čo mám kamošky v okolí tak deti maju choré pomaly ovela viac, alergie, astmy, non stop sople, problémy s jedením, spaním. Staršie deti nebyvaju vobec choré, syn mal 0 vymeškaných hodín, obe deti si praveže tu imunitu posilnuju plavaním v plaveckom klube v zime v lete - vieš ako to tam je v šatnich furt fuka,voda studená, maju dostatok pohybu, ovocia, varenu stravu...Ked si toto všetko ,,spočítaš,, (spočítam) tak čo ma má mrzeť? Asi len to že som to neurobila už skor - pri prvom synovi. Mohla som si ušetriť navštevu psychiatra koli PP depresii.

dulkagabulka
13. aug 2015

@lenulienka86 chapem, začiatok dojčenia moze byt niekedy velmi tazky...môžes skusit bylinky..nie lieky..

lenulienka86
13. aug 2015

@hanka_april brala si ho? Ked som si precitala o tom viac tak som sa rozhodla ze to uz ee. Urobila som pre to kojenie daleko viac nez ine zeny. Ale urcite hranice su ;)

canama
13. aug 2015

@lenulienka86 ako uz si si sama zazila psychika zohrava sakramentsku ulohu, pri porode, ale aj po nom. tvoja mama ti sice moze pomoct s varenim a upratovanim, ale ked ti zaroven do hlavy implantovala myslienku ze vo vasej rodine "nie je mlieko", tak ti vlastne vobec nepomaha. podpora rodiny a samozrejme aj tvoja viera v seba ze to dokazes su velmi dolezite. ja kym som rozbehla dojcenie pri prvej dcere trvalo to mesiac, pri druhej to trvalo paradoxne este dlhsie. moj manzel ma ale vzdy podrzal a ked uz som mu zo zufalstva nakazala nech kupi v obchode UM, vzdy sa z nakupu vratil bez neho. 🙂 hlavne sa skus uvolnit a prestat stresovat, lebo je jasne tvoje dieta prezije aj na UM, a koniec koncov ci budes alebo nebudes dojcit je tvoje rozhodnutie. skus sa zamysliet nad tym ci dojcit naozaj tuzis alebo citis ze musis, lebo taky je tlak spolocnosti. a jasne ze prve mesiace s dietatkom ktore je dojcene su ovela narocnejsie, ale celkovo je dojcenie ovela jednoduchsie ako krmenie UM a praveze aj spolocensky zivot je ovela jednoduchsi. jedina nevyhoda dojcenia je ta, ze musis nosit oblecenie z ktoreho sa da vyberat prsnik. 😀...co tu pisala sardinka333 to je cisty vylev jej frustracie z toho, ze to nedala. ty sa musis ale rozhodnut za seba.

hanka_april
13. aug 2015

@lenulienka86 nie, nikdy 😖😖😖 ze som skusala vsemozne a v ramci snahy vyhnut sa ppd som buchla flasu a rozhodla sa tu chvilku, co som mohla byt doma na md si uzit a nie mucit dieta hladom 😉

hanka_april
13. aug 2015

@canama ano, niektore nie sme stavane na to pocuvat mesiace dieta plcuce od hladu, asi som hrozna, ale moja top ambicia nie je kojenie....pardon 😼😼😼 grc

hanka_april
13. aug 2015

A inak @lenulienka86 asichod do temy o kojeni a nie tuto spamujeme Hainburg.... 😔 do tych nechodim uz tak by som si nekazila dovolenku 😀😀😀

lenulienka86
13. aug 2015

@canama tuzim a nevies co by som za to dala. Ale viac tuzim vidiet dieta syte a spokojne si spinkat. Ten treti den v porodnici bez kvapky mlieka ci bez vody cukrovej ci co to bezne davaju ma urcite poznacil. Dieta priam zachripnute od hladu. A stvrty den si uz neviem predstavit. Este stale odsavam prikladam a ked nie je hladna tak aj dojcim.. povazujem to za tu najzdravsiu vyzivu. Bola by som vdacna keby sa mi aspon podarili kazdy den tych 60ml aspon odsat a dat z flase. Neide mi o to ze za kazdu cenu prso do ust strkat. Ale o vyzivu. 3hodiny denne som na odsavacke a spustu casu mam dieta na prsniku. A nejako to neprichadza.

dugyna
13. aug 2015

@sardinka333 ja mam tri deti a pracujem z domu, ale flasku nepouzivam. a nesedim koli krmeniu doma...chodime na vylety, boli sme na chate uz 2 krat. s detmi chodim na ihrisko..s mensou musim na ihrisku ttroska viac pracovat...venujem sa im praci aj malej...
nemam pocit ze by nas kojenie zvazovalo..praveze naopak jest a pit vzdy po ruke v spravnej teplote

A taktie nase dcery poznaju aj otca, manzel ich nosil ci uz v satke, nositku,kupe...pozeraju na seba rovnako ako popoisujes a nepotrebuju flasku k tomu..
skreky a vresky koli cecku nepozname...a ani riesenie problemov takto a deti som dojcila vzdy na poziadanie..v noci nevstavame a nebudime sa nakolko spi mala pri mne..obcas netusi kolkokrat sa dojcila...nepride mi nejake terno zobudit sa na plac vstat is zarobit jest spravnej teploty a prist uz k revucemu dietatku rozospata s flaskou..a deti sarsie jedia v pohode tak ako ine deti

co sa tyka imuniniti nie je to zalezitost len dojcenia...ale mne dojcenie prave dceru zachranilo..

canama
13. aug 2015

@dugyna tak tak. nedojciacim maminam sa moze akurat tak snivat o tom ze cez noc ani nevstanu z postele. tym ze s malou spim v posteli zobudim sa uz na to ze sa mrvi, dam prsnik, ona pocucka a spi dalej, plienka rano len mierne pocikana a vsetko sa to deje v mojom aj dcerinom polospanku...nedojciaca mamina sa zobudi na plac dietata, musi vstat, zazat, ukludnit dieta, ist zarobit mlieko, nakrmit a znova uspat dieta a potom aj seba.

dugyna
13. aug 2015

@canama to si rafila s tou frustraciou 😉

dugyna
13. aug 2015

@lenulienka86 neries kojenie davno si rozhodnuta a vsecti tu plytvame energiou okolo toho pocnuc tebou

prego81
13. aug 2015

@canama
prave nedojciace maminky mozu spat celu noc. Nakrmit moze aj otecko 😉

canama
13. aug 2015

@lenulienka86 tazko naozaj tazko sa radi, ked to clovek nevidi. laktacna co povedala na priebeh dojcenia? nechapem ze s odsavackou odsajes a dieta "neodsaje" ked ma prisatie spravne...

canama
13. aug 2015

@hanka_april predmetne dieta ma 10 dni a nespominam si ze by som pisala nieco o hladujucom dietati...

canama
13. aug 2015

@prego81 tak schvalne kolko percent nedojciacich maminiek ma tak uzasnych partnerov? hlavne ked ti musia rano vstavat do prace?? 😉

dugyna
13. aug 2015

@canama presne viem lebo suseda nad nami to aplikovala asi po 1 r. nakolko byvam som to vzd pocula ze jej mala 2 krat v noci plakala.
starsiu som dojcila do 4,2 , mladsiu do 2,6r..a teraz im odsavam po porode do poharika

dugyna
13. aug 2015

@prego81
@canama
moj otec by ti aj dnes zivo opisal "ake uzasne" bolo sriedanie nocneho flaskovania ked sme s bratom uz revali na plne pluca kym malo spravnu teplotu...

a nehovoriac o tom ked dietako je chore ma horucku a nic nechce papat ani pit...jake super je dojcit, lebo dieta prijima aj jedno aj druhe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre