Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

aldanka
30. sep 2013

@alenka2006 ok, dakujem za info, nebola som si tym ista, mozno ma v poistovni zle pochopili 🙂

luckalucka83
1. okt 2013

@aldanka
Ja som tiez rodila v Hainburgu a len na zaklade toho, ze mam trvaly pobyt tuto v Rakusku ale robila som na SK, e card som mala cez ten formular a nic som nedoplacala , urcite doplcata nebudes, to je vec poistovni toto

aldanka
1. okt 2013

@luckalucka83 dakujem Lucka, som rada, takze hura hainburg 🙂

lyduska2002
8. okt 2013

babenky moje, potrebujem múdru radu...môj doky vo viedni ma poslal do hainburgu na isté vyšetrenia( morfol.uzv, glukozovy test a krvne testy) že preto lebo tam bude rodiť, a že si tam mam zavolať...ale kam? ako sa dopatrať k čislu...prosím poradťe, s nemčinou som na tom tiež poslabšie...dakujem krasne 🙂

moniqq
8. okt 2013

Ahoj, malo by to byt toto ciselko:
02165 905017500, predvolbu AT neuvadzam (+43).
inak www maju tu: http://www.hainburg.lknoe.at/abteilungen/frauen...
ak by si sa nedovovlala a nevedela si rady, daj vediet, mam sa koho spytat. pa

lyduska2002
8. okt 2013

@moniqq no ty si úplne skvelá dakujem krásne, konečne niekto kto ma pochopil...dakujem zavolam tam....naozaj dakujem ešte raz a prajem krasny dnik

hainburg
8. okt 2013

ahojte kocky, vsetky uz mamicky a samozrejme aj buduce mamicky, ja nepotrebujem ziadnu radu, len sa ozyvam na prispevok od "majkabambulik" z 27.09.13. Viem, ze vase forum existuje uz niekolko rokov, ale citam ho len velmi sporadicky, tentokrat som vsak dostal tolko rozhorcenych telefonatov a aj mailov s otazkami, ze co sa to vlastne deje na porodnici v hainburgu ako reakciu na prispekov od "majkabambulika-a". Ja som ten v prispevku spominany Loksa, vela z vas ma pozna a vie, ze robim v nemocnici v hainburgu a viem presne, co sa tu udialo, ked rodila a bola hospitalizovana mamicka " majka bambulik". Samotny termin porodu si vybrala mamicka sama s pomocou dr.Urbana, ked predtym mnou skor navrhovany termin sa jej zdal priskory a prestala so mnou komunikovat. Porod sa vsak udial v tyzdni, ked sa na porodnici v hainburgu narodilo najviac deti za cely rok, oddelenie sestonedelia a aj gynekologie boli preplnene a jej ziadost o "rodinnu izbu" nebolo mozne splnit, ani ked bola samoplatiaca pacientka, takze bola jeden den na vellkej stvorpostelovej izbe. S enormnym vypätim celeho personalu ( po presunuti niekolych mamiciek) vsak stravila zvykok hospitalizacie az do prepustenia uz sama s manzelom.Jej komentovanie o spoluhospitalizovanych mamickach a ich rodinnych prislusnikov hranici s otvorenym prejavom rasizmu, ale o tom nechcem dalej debatovat. Mna sa konkretne dotyka jej nepravdive tvrdenie o poplatkoch v mojej ordinacii, kde vam mozem povedat, ze mamicka "majkabambulik" nebola nikdy u mna na vysetreni, takze jej tvrdenia o 100 eurach nie su pravdive a zavadzajuce. Nuz ale v dnesnej dobe internetu sa da anonymne pisat vselico, aj pomstychtive nepravdy a klamstva.
Dakujem vam vsetkym za dnesnu pozornost, tesime sa na vas vsetci tu v hainburgu, ked pridete ku nam rodit a vedzte, ze sa vynasnazime sa o vas starat tak, aby ste isli domov po porode spokojne a zdrave, i ked vynimky, ako p.V....... Olga z Bratislavy sa vzdy najdu.

maznacik007
9. okt 2013

@majkabambulik

pan Loksa, treba to dat takto aby sa dotycna mohla vyjadrit .... 😉

simkarobkova
11. okt 2013

Ja osobne som zacala chodit k doktorovi Loksovi len prednedavnom, ku koncu tehotenstva, som velmi spokojna, odpovie mi aj s pani manzelkou-sestrickou-na vsetko s ochotou a usmevim na tvari, vysetrenia su kludne, nestresujuce a pan doktor si da zalezat aby sme vsetko oekne videli, vsetko pochopili..jednoducho pristup ako sa patri.vrelo odporucam a tesim sa, ze mozem roeit prave pri tomto doktorovi a orave v hainburgu.nemocnica je na urivni, neda sa to porovnavat so slovenskom. A keby sa uz aj platili 100eurovky za vyzetrenie, tak si radsej clovek priplati, pretoze starostkivost je naozaj naurovni,,ale vobec sa neplatia taketo megasumy :D ale dobre som sa pobavila, pekny den.

raa2
11. okt 2013

V porodnici turkyne liezli aj mne na nervy, to je fakt pravda, cele rodiny tam chodili a nebrali ohlad na ostatnych, az ked som ich vyhodila, tak potom uz boli v navstevnej miestnosti. Podla mna stacilo povedat a isli by sa rozpravat vonku.Inak Hainburgska nemocnica je na urovni a nenasla som tam ziadne ine negativa 🙂 . Co sa poplatkov tyka tak v Hainburgu je aj statny gynekolog a komu sa nechce platit, tak moze ist aj k nemu. Je tiez velmi mily, ustretovy a aj odbornik.vsetko riesi dosledne a precizne.

kuko7
18. okt 2013

Ahojte maminky, chcem sa informovat, ako je to s platenim v tejto porodnici, kolko vyjde komplet porod a co vsetko je v cene a tiez ci su v nemocnici aj nejake slovenky sestricky alebo PA, nakolko neviem velmi dobre po nemecky, jedine moj mm 🙂

poulette1979
22. okt 2013

@kuko7 plati sa 545 € na den. Su aj sestricky aj PA zo Slovenska. Ziadne problemy 🙂

giallaaa
23. okt 2013

ahojte, neviete mi poradit ako je to s tymi dnami otvorenych dveri kazdy posledny piatok v mesiaci? najdem niekde harmonogram? pripadne nieco v slovencine? dakujem

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckalucka83
24. okt 2013

@giallaaa
Prehliadka je kazdy poseldny piatok v mesiaci, o pol dvanastej je prednaska s anestezilogom (ta je v nemcine - ale odporucam, kopec dolezitiych a zaujimavych info) a potom o cc. pol jednej je prehliadka porodnice.
Nikde sa nemusis nahlasovat, staci prist do nemocnice - druhe poschodie 🙂

giallaaa
24. okt 2013

@luckalucka83 dakujeeem

lyduska2002
28. okt 2013

zdravím vas zase...chcela by som sa opytať ako je to so zazmluvnením porodnej asistentky a či to preplaca poistovna ak mam poistenie v at? alebo to je niečo navyše a platim si to sama?

moniqq
2. nov 2013

@lyduska2002 pokial viem, stoji to 500 Eur a je to platene extra. a koli comu to chces, mas niekoho konkretneho, ci koli slovencine? koli jazyku sa v hainburgu ozaj nemusis bat a s pravdepodobnostou takmer 40% budes mat aj ta slovenku 🙂 mimochodom, dovolala si sa na to cislo co som ti pred casom pisala? 🙂

lyduska2002
3. nov 2013

@moniqq nie chcela som tu vychvalenu evu bauer...teda som nad tym uvažovala...a na slovenky som nepočula dobre recenzie, vraj sa k slovenkam spravaju inak a nie su take prijemne...no dala som si tam zavolať a hej dovolal sa, ale nič mi neporiešil dotyčny len spravil zo mna idiota...ale to je jedno...a nevieš nahodou, ako to je s tymi kontrolami 6 tyždnov do pôrodu? to môžem napr.zavolat dr.Lokšovi a u neho sa objednať alebo ako to je?dakujem krasne

lauraa
3. nov 2013

@lyduska2002 ale ty si mozes zazmluvnit aj dulu, samozrejme ze to nie je hradene cez poistovnu ale mozes sa s nou stretavat uz pred porodom , dohodnut sa na celom porode a prist do Hainburgu si odrodit so svojou asistenkou....teda dulou, myslim ze @dulkagabulka je sice slovenka ale chodi rodit aj do hainburgu.... kedze by si mala vlastnu Pa so sebou tak ti moze byt jedno ktora PA v hainburgu bude mat sluzbu....skus sa s nou skontaktovat tu na MK... najdes ju pod dulkagabulka.....myslim ze prispievala aj sem do temy....

dulkagabulka
3. nov 2013

@lyduska2002 dula nie je porodna asistentka ...
moj osobny nazor je, ze ak ma zena pri sebe Evu Bauer, dulu nepotrebuje 🙂
Eva je porodny anjel 🙂 , jemna, slusna, nezna, skusena a absolutne respektujuca priania zeny..
Viem, ze tam robia aj slovenky, ale uz od viacerych zien som pocula , vraj sa vyjadruju pohrdavo na slovenske zeny, napr. ze si pisu do porodnych planov hluposti 😒
ale od niekolkych zien som pocula chvalu aj na ne..asi je to individualne...
takze ak ti mozem poradit, skus tam zajst, prehovorit si s viacerymi PA a riad sa svojim citom

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniqq
3. nov 2013

@lyduska2002 zistim ti od kamosiek, kedy a ako isli prvy krat pred porodom do nemocky v Hainburgu. nemusis ist tu k lekarovi, chodis vo W, ze? a preco vlasnte nerodis vo W, nemas to daleko? Evicka je pokladicek, porod s nou prajem kazdemu. Nam odrodila obe a nahodou sa pozname aj osobnejsie. Kamaratka rodila aj s Jarmilou a bola velmi spokojna. To co pisu vyssie mi sedi mozno na Janu, ale pri porode som ju nestrela.

lyduska2002
3. nov 2013

@moniqq dakujem velmi krasne, to by bolo fakt super....ja chodim k lekarovi vo W,ale posledny mesiac budem v blave a to mam zase bližšie do Hainburgu, bude to pre mna pohodlnejšie...no ja by som chcela este niekoho ku porodu,bude manžel ale ten je neskuseny, ideal by bol,ak by to bola nej.dula or por.asistentka, kt.vie po nemecky..ja viem dost slabo a ked budem rodiť neviem či budem vedieť vobec po slovensky... 🙂

martinka1981
autor
6. nov 2013

@lyduska2002 do nemocky budeš chodiť tušim od 36.alebo 38.tt ...už si to presne nepamatam 😀 mladšia mala 3r takže už mame ine starosti 😉
ja som tiež mala pri porode ,pri druhom Jarmilku...uuuplna pohodka...strašne zlata bola. Pri prvom a neaku časť aj pri druhom som mala Suzanne...tiež zlata žienka....aj ked viem po nemecky len zopar slovičok tak uplne v pohode 😉 nemusiš sa bať 🙂

lyduska2002
6. nov 2013

@martinka1981 jej tak to si ma teraz potešila...resp.trocha ukludnila...som zvedava ako ja dopadnem..ved ked bude trocha času potom všetkom tak tiež zbúcham nejakú tu recenziu. 🙂

martinka1981
autor
7. nov 2013

@lyduska2002 naozaj sa nemusis stresovat jazyk.barierou. keby bolo najhorsie tak zavolaju niekoho kto prelozi. Sustred sa na porod a mysli pozitivne....drzim palce

giallaaa
8. nov 2013

Dievcata, viete mi poradit ake vsetky dokumenty potrebujem k porodu mat, hlavne prelozene? Niesom v rakusku poistena, budem si to platit sama. a ak niesme zobrati, staci moj rodny list prelozeny do nemciny, pas a eurokarticka poistenca? alebo este nieco ? chystam sa ten posledny piatok na obhliadku, len si to chcem pomaly zacat pripravovat. dakujem

dulkagabulka
8. nov 2013

@giallaaa
rodne listy oboch rodicov a sobasny list, vsetko uradne prelozene

giallaaa
8. nov 2013

@dulkagabulka dakujem, len ma este zaujima, ak niesme zosobaseni. ci je potrebny aj rodny list priatela. viem, ze u nas to funguje tak, ze v pripade ak niesme zosobaseni, je potrebne ist predtym na matriku, alebo potom. tak rozmyslam, ci nam nestaci dopisat ho do rodneho listu ked budeme vybavovat potom aj tak slovensky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre