Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ziza55
15. mar 2015

@slnieckozjuhu jasne skus ten ricinovy kokteil...vela chod po schodoch.., nechraneny sex v kazdom pripade...spermie obsahuju prostaglandin e ten posobi na krcok...tak supsup...drzim palce 🙂 a daj potom vediet

chrummka
15. mar 2015

@dugyna je to trochu rozsiahlejsie ale asi takto v skratke:
- staci ist na poradnu v 38 tyzdni, tzv. registracia - spravia ultrazvuk a natocia CTG - pasy kde pocuvaju srdce babatka toto ak si samoplatca a nie poistena v rakusku stoji 178,40 Eur, a popri tom mozes chodit ku svojmu dr na slovensku ak bude ochotny ta vysetrovat alebo do nemocnice, ak mas potrebu aby ta kontrolovali a porodit mozes potom v hainburgu.
- na poradne chodit mozes od 36 tyzdna kazdy tyzden - klasicky ako u nas ale kazda je platena asi 100 eur stoji jedna - to som si nie ista uplne touto sumou
- a po tej registracii staci prist len na porod (co viem ani na tu registraciu nemusis ist, ked prides rodit tam bez nej nevyhodia ta)
- porod - 1 den stoji teraz 625 Eur - to je tzv. druha trieda cize si v izbe pre 2-3 zeny, da sa priplatit sukromna izba - napr. ak chces byt s manzelom alebo aj s detmi(tato izba neviem kolko stoji, kedze ja cakam prve dieta nezistovala som to), viem iba ze ta sukromna - ty + manzel stoji bud 140 Eur / noc tato je aj s wc a sprchami, aelbo 70 Eur/noc ta je len s WC. ta denna sadzba je ratana od 0,00 - 0,00 (od polnoci do polnoci) cize ak prides s kontrakciami o desiatej vecer zaplatis tych 625 eur aj za tie dve hodiny. odporucaju ostat cca 3-4 dni po vaginalnom porode, cisarsky asi cca 5 dni - to nie som si ista, ak by si chcela odist skor na reverz potrebujes potvrdenie od porodnej asistentky ze sa pride na teba pozriet po porode k tebe domov. najskor sa moze odist po 6 hodinach po porode. v ramci dennej sadzby mas vsetko netreba nosit si nic - daju plienky, vlozky, jednorazove nohavicky, uteraky + stravna jednotka, v pripade sukromnej izby je strava uz zahrnuta v cene aj pre manzela, na prednaske hovorili ze jedno menu je vzdy vegetarianske, v cene je aj epidural v pripade ze by si mala zaujem, a aj akutny cisarsky rez.
poistovne preplacaju za porod cca 600 eur, ale musis ostat v nemocnici minimalne 24 hodin, lebo nas zakon pojem ambulantny porod nepozna (to je ked odides skor z porodnice po porode), ak odides takto skor nepreplatia nic. co mam priblizny prieskum tak zenam preplatili tych cca 600 eur plus nejake drobne za ten UTZ + CTG ked boli v nemocnici 2 dni, ale ak boli viac dni tak preplatili viacej - mne to vychadza tak ze ten jeden den ide vzdy z vlastneho vrecka a zvysok preplatia, ale par stran dozadu jedna zienka pisala ze jej preplatili okolo 1000 eur za porod a bola tam dva dni, cize ocividne doslo k nejakej uprave v zakone ze preplacaju aj za starostilivost o dieta cca 400 eur, bola to poistovna dovera.....tolko v skratke co ma napadlo, ak by ta este zaujimalo viac kludne sa pytaj.

katkas114
15. mar 2015

Koľko Vás vyšiel pôrod v Hainburgu ? Koľko preplati poisťovna ?

dugyna
15. mar 2015

@chrummka dakuem velmi pekne za super a dlhu odpoved. takto som si to asi aj myslela ze najko to je. co by sa teda dalo ze ak by ma to vyslo kvazi ten jeden den v nemocke.
ale odradila ma ta veta ze mi to preplatia len ak ostanem v nemocnici 24hodin...
nakolko som predosly porod absolvovala "ambulatne" ani si to inak neviem predstavit, cize to by bol celkom drahe.. aj to ze sa u nich ostava min.6h po porode. to potvrdenie ze ma PA pride pozriet domov teba ai v nemcine?
alebo ako to s tym je?

chrummka
16. mar 2015

@dugyna nie je zaco, no je to drahe, to je pravda....a ak mozem vediet prosim ta kde si rodila ked si mohla tak skoro odist z porodnice? co sa tyka toho jazyka na potvrdeni od PA neviem ja som poprosila porodnu asistentku nech mi to potvrdi - a dala som to hned dvojjazycne, anglicko-slovensky kedze ja komunikujem v anj lebo neviem po nemecky, cize ja myslim ze je dobre aby to bolo aspon anglicky alebo nemecky a este evidujem ze zeny mali problem najst porodnu asistentku na slovensku, cize sa dohodli s rakuskymi, kedze do ba je to na skok, ale plati sa za to asi cca 100 - 200 eur, to tiez nie som si ista, ale podla mna kebyze sa spytas nejakej PA aj v hainburgu, podla mna by problem nebol a povedali by presnu sumu. a este ma napadlo co sa tyka rodneho listu - potrebujes uradny preklad svojho rodneho listu + manzelovho a aj sobasneho listu tieto papiere odovzdas a oni ti vystavia rodny list ale v nemcine a ten zas treba prelozit, tieto formality tiez vyjdu cca 100 eur, kedze strana stoji cca 20 eur (uradny preklad - preto lebo to ide do zahranicia, a uradny preklad je tym uradny ze je zviazany bud s originalom alebo s overenou kopiou, kt. potvrdi notar, licencovaneho uradneho prekladatela najdes tu http://www.uradnypreklad.com/)

dugyna
16. mar 2015

@chrummka jasne vidim ze v celku dost papier ale tak uvidime..nakolko to fakt zvazujem kedze neviem ako sa budu v nemocke chovat ak otvoria moj chorak v pocitaci a uvidia ze pri predoslom som sla domov..aby nam nerobili problemy.inak co sa tyka toho preplacanie ze ak neostanes v neocke 24h to ma osvietlo az dnes..nie je to tak lebo ked som isla rodit druhe presne som ti to zistovala priam v poistovni (pretoze v nemocnici je to jedno vec "ktorou sa vyhrazaju" ze im nepreplati poistovna a poslu ti sek domov) nie je to tak porod je jeden ukon-vec a hospitalizacia druhy.. cize nemaju s tym ziaden problem..co sa tyka PA moja poistvna ma zmluvne PA a poskytne zoznam a preplaca ich nevstevy tusim 6 navstev, nieco pred porodom este a nieco po porode..cize to by sa tiez dalo..

chrummka
16. mar 2015

@dugyna aha no tak neviem, ja som tiez union, ale co mali skusenosti zeny tak im to poistovne ak odisli skor ako po 24 hodinach nepreplatili, jednu zenu evidujem ze prisla asi par hodin pred polnocou jeden den a druhy isla domov, tak jej to preplatili aj ked nebola tam 24 hodin, ale papierovo to vyzeralo ze tam bola dva dni...ano aj ja som sa snazila vyuzit tuto sluzbu porodnej asistencie, ale cestovne naklady ku mne a stratu casu poistovna porodnej asistentke nepreplati cize takto je to zatial co viem.

poulette1979
23. mar 2015

ahojte dievcata, pocula som, ze Dr.Loksa ukoncil 1.marca trvaly pracovny pomer s nemocnicou, ale ordinaciu bude robit nadalej. Kamoska tiez hovorila ze bude podla potreby spolupracovat s nemocnicou aj v buducnosti. Ak nemate na neho kontakt, je to tel. 00432165/62333 a e-mail: praxis.loksa@utanet.at.

poulette1979
23. mar 2015

@bambulka231 ahoj - Dr Loksa este pracuje v ordinacii a podla potreby s nemocnicou

lalitagopi
24. mar 2015

@chrummka prosím ťa, a paltí sa dačo aj za sprievodné osoby (dula, partner) pri pôrode, nikde som to nenašla ...

nafotky
24. mar 2015

@bambulka231 ja chodím k Lokšovi a je v ordinácii každú stredu, ak potrebuješ niečo napíš mi do IP idem k nemu 8.4. môžem sa ti spýtať

chrummka
24. mar 2015

@lalitagopi nie neplati to uz je v cene, len je podmienka ze moze byt len 1 sprievodna osoba pri porode - cize bud dula alebo manzel, a mozu sa striedat.

alien2603
25. mar 2015

Ahojte, ako je to prosim vas s preplacanim nákladov VSZP-ňou?

dugyna
25. mar 2015

@chrummka jej este si tu 🙂 daj potom vediet ako 🙂
lebo zacinam viac uvazovat na AT nakolko udajne od noveho roku rodia na natolskej PA...ako fajn ale u nas nemozu mat ziadnu prax...a skor sa toho obavam

chrummka
26. mar 2015

@dugyna hej este som cela, cakam kazdym dnom ze sa to rozbehne, brucho tvrdne aj mierne bolesti su ale zatial nic....no dufam ze to vyjde tak ako ma, lebo ak by bolo daco nahle - napr krvacanie alebo nejaka zelena plodovka, tak uz teraz mam paranoju ist do nemocnice tu v BB...a mimochdom vsimla som si ze vy budete mat tri baby, to aka supa, ja som o tomto od mala snivala, ze budem mat 3 alebo 4 dcery, ale zaciname malym nasledovatelom rodu ;) no vidim ze clovek mieni a pan boh meni 😉

dugyna
26. mar 2015

@chrummka a ty si este stale u vas? ci si uz v ba? aby si to stihla..no maleho treba povedat tatovi nech vyzenie 🙂. hej hej mi tretiu princeznu. neviem ci manzela ukecama este na jedno :( ako inak podla cinskeho mi vsetky bambulky vysli tak ze maju byt dievcatka. ale teraz toto posledne tehu bolo uplne ine nevolno prve 3 mes...atd..
a muz ma este 2 dievcata z prveho vzathu :P

chrummka
26. mar 2015

@dugyna no ja nejdem cestovat do ba, stiham to neboj nic, prve dieta neporodim za 2 hodiny na dialnici, no ak ano tak to mal byt moj osud 🙂 pfuuu tak tomu sa povie babinec ako sa patri 🙂

dugyna
26. mar 2015

@chrummka pocuj suseda ked rodila prve porodila do hodiny od odtecenia vody a nemala inak ziadne bolesti predtym poslickov proste nic :P
ja som mala prve sekciou, druhe som porodila tak ze rano okolo 10h odisla voda, po 12H doma klistir, a od vstupu do nemocky za 2h bola mala na svete 🙂

chrummka
26. mar 2015

@dugyna ako ma byt bude, ja uz toto co sa komu stalo neriesim lebo to su tak katastroficke scenare niekedy ze aj moj flegmaticky muz by sa zacal bat, cize ja som spokojna co som spravila pre to aby to dopadlo co naj a nech to uz dopadno akokolvek - zvysok je uz osud 😉

dugyna
26. mar 2015

@chrummka drzim palcekyy nech je to podla tvojich predstav.🙂 som zvedava potom na ifnosky🙂

bibes
26. mar 2015

Ahojte, prosim Vas mate niekto info ako to bude v aprili s prehliadkou porodnice? Byvala prvy piatok v mesiaci, co teraz vychadza na velku noc... bude teda, ci sa preklada na inokedy?

canama
26. mar 2015

@chrummka prosim ta a kedy sa plati ta kaucia 1800 eur za porod? pred hospitalizaciou, alebo uz ked prides na to prve CTG plus sono?

chrummka
27. mar 2015

@canama podla mna pred hospitalizaciou, ked prides na porod.

erit
31. mar 2015

@bibes pytala som sa na to.bude aj 03.04. My sa tiez chystame

bibes
31. mar 2015

@erit dakujem, tak to zial nebudem moct ist pozriet, snad dalsi mesiac

ziza55
6. apr 2015

@slnieckozjuhu ahooooooooooj..gratulujem k drobcekovi 😉 ...aky bol porod nakoniec?som veeeelmi zvedava

lalitagopi
7. apr 2015

Dievčatá , ako ste riešili aby vás po pôrode prišla skontrolovat ešte na SK pôrodná asistentka?(ak by ste po dvoch dnoch odišli z hainburgu) myslíte že by to mohla spraviť aj gynekologička (pokial je zároven pôrodníčka) ? vdaka 🙂

ziza55
7. apr 2015

@lalitagopi ved po dvoch troch dnoch bezne prepustaju po spontannom porode..tak naco dalsia kontrola doma??myslim ze to iba pri ambulantnom porode

danka237
8. apr 2015

Ahojte, dievčatá, čo sa chystáte rodiť v Hainburgu a zaujíma Vás, či poisťovňa niečo preplatí pri ambulantnom pôrode, pridávam svoju skúsenosť. Rodila som v Hainburgu ambulantne, prijatá som bola okolo tretej v noci, prepustená o piatej popoludní toho istého dňa. Tiež som myslela, že nepreplatia nič, ale pracovníčka v poisťovni (Dôvera) mi povedala, že je to čisto o názore revízneho lekára, vraj si mám podať žiadosť. Tak som aj urobila a dnes mi došlo vyjadrenie - že mi preplatia 235 euro. No lepšie než drátom do oka, ale aj tak by ma zaujímalo, ako došli k tejto cifre, keď slovenským pôrodniciam bežne preplácajú 500-600 euro za spontánny pôrod (a že vraj uhrádzajú do výšky nákladov na Slovensku). Ešte som sa nerozhodla, či do toho idem ďalej vŕtať, ale píšem sem, aby ste vedeli, že sú schopní preplatiť aj ambulantný pôrod 🙂

danka237
8. apr 2015

@lalitagopi Určite Ťa môže prísť pozrieť aj gynekologička, ak tá Tvoja také služby poskytuje. Moja napríklad nie, musela by som ísť ja k nej do ordinácie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre