Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

petika
25. okt 2009

Ďakujem, toto je pri vás full servis, baby.... my ideme totiž na rizikové ☹ čo ma veľmi neteší, ale prirpavíme sa na príchod bábätka poriadne a v kľude budeme očakávať deň, kedy zavíta medzi nás 😉

martinka1981
autor
26. okt 2009

Tak vam obom držim palce,nech vam všetko dobre dopadne a nech ste zdravučky 🙂 kedy maš termin?

petika
28. okt 2009

martinka1981: Ďakujeme za prianie, snáď to tak bude, veľmi sa totiž tešíme... 😉 termín máme na 7.6.2010, takže času ešte dosť, ale riešiť musíme teraz, takže to hádam všetko v šťastí dobojujeme až do finišu =) ako je to s predpôrodnými kontrolami v Hainburgu? To všetko musím absolvovať tam? Čítal som, že niektoré tam boli dosť často a ja to mám z BB asi tak 280 km, čiže zase nie až taká sranda 😀 na pôrod si v pohode trúfnem, to snáď stihnme v pohode, ale bojovať tam tak často a ešte aj späť len pre kontrolu, to sa mi moc neche, priznám sa. 😒

martinka1981
autor
28. okt 2009

Tak to mate kooopec času 🙂
nemusiš tam chodiť,kludne možeš codiť k lekarovi na slovensku. Sice ja neviem ako to maš s poistenim. J som si to platila sama,tak k lekarke som chodila k svojej a mesiac pred porodom som išla k Loksovi 🙂
No ale ak maš poistenie v rakusku tak sa tomu asi nevyhneš 😕 a ešte ked ideš na rizikove tak ťa musia isto sledovať viac ako normalne tehu ☹ .......no neviem popytaj sa Loksu a uvidiš čo ti povie..........držime palce 😉

martinka1981
autor
3. nov 2009

Ahojte žienky,ako sa mate??? Naša tema pomaly upada tak sem tam to musime oživiť 😉 včera sme boli v Haiburgu,aj v nemocke,od porodu som tam bola prvy krat,zvlaštne pocity 😉 boli sme tam malej kupiť tel.mliečko a kremik na tvar. Hebamme Hanh tam ma take mutter studio a ma tam aj neaku kozmetiku pre miminka,tatinko jej kupil ked sme odchadzali z porodnice a už sa nam minulo. Bol už podvečer,tehulky cvičili,jedna maminka tam bola v poradni na dojčenie,krasne to tam vonalo,vobec by vam nenapadlo že ste v nemocnici 😉.Čistota a klud 🙂..............sa normalne tešim že tam pojdem rodiť aj druhe babo 😀 😀

stora
5. nov 2009

petika, ak si to este nezistila, k dr. Loksovi mozes volat hocikedy, telefon z ordinacie mu zvoni aj doma a jeho manzelka ta objedna.

Ja som tiez rodila v Hainburgu svoje druhe dieta, Dr. Loksa bol pri tom a nemozem sa stazovat. Cele tehotenstvo bol vo pohode, na vsetkom sme sa dohodli. On nie je velmi nakloneny nejakym alternativnym metodam, homeopatii atd. ale to som rieslia uz pocas tehu s porodnou asistentkou a dr. to nijako nekomentoval.

K porodu prisilel rychlo, aj ked bola sobota vecer a vonku zurila burka storocia. Kym porod prebiehal v poriadku, plne respektoval moje zelania - napr. som odmietla, aby mi praskol plodovy obal alebo aby mi dal oxytocin na urychlenie. Ked ale islo do tuheho - dieta zle zrotovalo - do polohy tvarou hore, stracalo ozvy a ja som ho nedokazala vytlacit, aktivne viedol porod spolu s porod asistentkou a rozhodoval bez opytania. Ale to som uz ani moc nevedela, co sa deje, len som posluchala a snazila sa robit, co mi kazali. Bolo to cele dost narocne ale po dvoch hodinach na sale dieta zrotovalo do spravnej polohy a na dve kontrakcie som ho vytlacila a bol uplne v pohode. Tiez respektoval moje zelanie nerobit nastrih hradze kym to nebude absoltne nevyhnutne, a porodila som len s malym zranenim. Kedze som mala zle skusenosti s hojenim stehov, doktor ma na moje zelanie ani nezasil a vsetko sa samo pekne zahojilo.

Myslim, ze Dr. Loksa je velmi skuseny porodnik a som jemu a por. asistentke Suzanne velmi vdacna za to, ze mam zdrave dieta napriek komplikovanemu porodu. A este k tomu ma super zmysel pre humor, takze sme sa pri tej burlivej noci -v nemocnici vypadaval prud a sklo v oknach sa triaslo od vetra a hromov - v prestavkach medzi kontrakciami celkom dobre zasmiali 😀 .

Aj poporodna starostlivost v nemocnici bola vyborna, sestricky na gyn aj detske velmi mile a vzdy ochotne pomoct.
Prve dieta som rodila na velkej univerzitnej klinike v Nemecku, takze mam s cim porovnavat, a Hainburg z toho vychadza vyborne, hlavne osobnym pristupom personalu. Ak sa odhodlam este na jedno babo, pojdem tam znovu.

nastasia
6. nov 2009

ahojte baby,
tak ja nie som este ani tehotna, ale uvazujem nad porodom v zahranici. som z ba takze Hainburg mam blizko 🙂
v BA urcite rodit nechcem, kamaratka-sestricka na gynde mi sama povedala, ze by tam ani ona nerodila. pristup je vraj otrasny. chcem sa opytat keby som sa dala poistit v Rakusku-musim tam pracovat? alebo si to mozem len tak platit?

martinka1981
autor
6. nov 2009

Ahoj Stora,tak mali sme rovnaku Hebamme pri porode 🙂 🙂 Naozaj Suzanne bola užasna!!!!!!!! Rada na nu spominam a aj moj priatel 🙂 Cely den sa mi venovala proste užasne........doobeda tam bol aj dr.Loksa ale poobede mal u seba poradnu pre tehotne a kym skončil ja som porodila 😉 si myslel že ako prvorodička porodim na druhy den 😀 ale prišiel ma potom pozrieť. Fakt su tam užasny,nič zle nemožem na Hainburg povedať
🙂

Nastasia s tym poistenim ti neviem povedať,možno kočky čo tam pracovali ti poradia,ale myslim si že tam musiš pracovať aby si mohla byť poistena,inak my by sme sa tam už všetci poistili keby sa dalo 😀 😀 😀

meluela
3. dec 2009

Ahojte. Tie co ste rodili resp. sa chystate rodit v Hainburgu a nemate rakuske zdrav. poistenie ... ako je to momentalne s financiami? Pocula som ze zavisi od toho, ci je porod s komplikaciami alebo bez a ci je to cez den alebo vecer/vikend ... ake su momentalne sadzby? A co v pripade, ze babatko potrebuje nejaku specialnu starostlivost/prevoz do Viedne ... hrozi v tom pripade, ze rodicia budu muset platit nejake extremne sumy? No a ako ste dopadli so slovenskymi uradmi, robili velke problemy (matrika, socialka)? Dakujem Vam velmi za odpoved.

lauraa
3. dec 2009

napis martinke1981 do ip tiez si platila porod urcite ti poradi... 😉

martinka1981
autor
3. dec 2009

ahoj Meluela,no oni sice cennik maju takto rozdeleny ale počita sa to inak. Tie čo nemame poistenie tak si väčšinou platime 3.triedu to je cca 476€ na den(porod+pobyt v nemocnici). Ak je všetko ok tak možeš isť po prode domov aj na treti den ako som sa vypytala ja 🙂 No nad tymi komplikaciami a zvyšenymi vydavkami keby sa niečo stalo som sa zaoberala aj ja ale moj drahy mi povedal že to nemam tak brať že hned sa niečo stane,takže treba myslieť pozitivne 😉 My sme sa konkretne na toto lekara nepytali takže ti neviem povedať ako by sa to predražilo. Čo sa tyka papierovačiek všetko bolo v pohodke,len je toho vela ,myslim vo všeobecnosti vela papierov chcu od nas. Slovensky rodny list ti pride za 2 mesiace,na socialku im daš zatial rakusky rod.list a potom im prinesieš slovensky. Dieťatko ti v pohode poistia v Dovere,takže nič hrozne ťa nečaka,len ťa budu prehaneť po uradoch,ale to by robili aj keby si rodila na SK 😝

A budeš rodiť v Hainburgu?

supi
4. dec 2009

Ahojte maminky 🙂 , ako je to so slovencinou? Da sa tam dohovorit alebo treba nemcinu?

martinka1981
autor
4. dec 2009

Ako som už pisala je tam vela slovansky hovoriaceho personalu takže nieje problem,pride ti aj sestrička preložiť ak treba 😉 su zlate.....

lauraa
4. dec 2009

martinka v rakusku normalne ak je vsetko ok prepustaju 36 hod po porode ... mne sa mala narodila v stredu po 14 a piatok sme mohli ist domov len ja som stale nemala mlieko a tak som radsej zostala do soboty, ale kedze mne to platila poistovna bolo mi to milsie tam este den zostat..... 😉 na rodny list som cakala viac ako 3 mesiace ,lebo sme museli poziadat o vystavenie rodneho listu osobitnu matriku v Bratislave a tym to trvalo nekonecne dlho.... 😠

meluela
4. dec 2009

Ahoj Martinka, dakujem za info .. rodit sa zatial nechystam, ale kedze mam coraz vacsu strach zo slovenskych nemocnic a poistit v rakusku sa mi nepodari tak som chcela vediet kolko treba nasetrit 🙂 Smutne, ze musime cestovat do inej krajiny, aby sa k nam aspon normalne profesionalne spravali. Urcite su aj na sk vynimky (zalezi asi od stastia alebo vysky uplatku) .. ale ta nepredvidatelnost je strasna ... tesi ma, ze tu citam na hainburg dobre referencie.

martinka1981
autor
5. dec 2009

Laura tak to som nevedela že po 36 hod.možeš isť domov,ja som tiež porodila v stredu o 17:25 a dr.ma chcel pustiť domov až v nedelu alebo v pondelok 😕 ale v piatok nam jedna PA povedala že ako samoplatcovia možme isť domov kedykolvek. Tak ked prišli na poobednu vizitu tak sme vypytali v sobotu domov. No s kojenim som mala tiež problemy a to je asi jedina vec čo by som Hainburgu vytkla pomoc nič moc,dali mi klobučiky a bolo,že by slov.personal zavadzal metody aj tam.... 😕 😔 no to je už jedno,okrem toho som nenašla žiadnu chybičku,pre mna to bola dosť naročne obdobie,prvy krat v nemocnici,poporodna depka ma chytila ale myslela som si že ked pojdem domov bude to ok ale nebolo ☹ až po niekolkych tyždnoch sa to zlepšilo.....

Roasha zaujimavy članok ten druhy,myslim že je to tam dobre napisane 🙂 a čo sa tyka luxusu,no za moje zdravie a zdravie mojho dietatka mi to stalo 😉

lauraa
5. dec 2009

ahoj. musim este nieco k tomu napisat.....nerodila som sice v hainburgu ale v inej rakuskej nemocnici....v rakusku su aj ambulatne porody co znamena ze par hodin po porode mozete oddist domov...klasicky prepustaju po 36 hod,lekar k porodu nechodi ale rodi sa u porodnej asistenky , len pri komplikaciach a po porode zasivat chodi lekar......niekedy rodi jedna asistenka aj viac porodov naraz....s kojenim to bola kapitola sama o sebe... mala cele noci nespala ja som nemala mlieko , schudla z 3870 na 3500 a na miesto toho aby mi pomohli jej dali nutrilon...az po prichode domov mi poradil nas detsky lekar lekarnicku ktora robi poradu dojcenia a az ona mi ukazala co a ako , ale to uz bola mala viac na flaske ako na materskom mlieku.... naustevne hodiny v porodnici su sice napisane ale nikto ich nedodrzuje.... takze cely den tu bola nejaka nausteva.... myslim ze ma to viac otravovalo, lebo mala nespala cele noci a cez den tu stale niekto bol... ☹ pospat si cez den ,oddychnut alebo v pokoji kojit,alebo ze by si dobrovolne setry zobrali babatko na noc....bol len mojim velkym zelanim....

kafulienka
5. dec 2009

ahojte,
precitala som si prispevok od lauraa a rada by som sa podelila so svojim zazitkom - tiez som rodila v rakusku, pri salzburgu (hallein) a mam len a len pozitivne zazitky - presne opacne, ako napisala lauraa.
Rodila som planovanou sekciou (po 6tich povinnych hodinach na lozku po sekcii som sa postavila a "fungovala" bez akychkolvek tabletiek proti bolesti atd - ranu som citila, ale nijako ma neobmedzovala) a malinku som mala hned az do prepustenia pri sebe (kym ma zasivali, mal ju na prsiach moj manzel, ktory bol, samozrejme, pri porode). Vedela som, ze mytus "ked rodis sekciou, mliecko prichadza neskorsie a tazsie" je mytus a tak aj bolo. Mliecko som dostala este skor, ako niektore ubolene zienky, ktore rodili normalne. Prioritou oddelenia bolo dojcenie - cize poradenstvo a naozaj individualny pristup a ukazdky v praxi od sestriciek (ktorych tam niekedy bolo viac ako rodiciek - bodaj by to bolo raz aj na Slovensku tak). Na oddeleni bola extra izba, kde boli kresla na kojenie, pritmie, caj na laktaciu stale k dispozicii, prebalovaci pult so vsetkym moznym, mohla som si pustit hudbu, relaxacne CDcka, zapalena sviecka s vonnym olejcekom, k dispozicii koliska, vankuse a podstavce na kojenie atd. Aj moja malinka schudla po porode a "strasili" aj mna, ze ak schudne este viac, tak budu musiet prikrmit. Samozrejme, ze som dala na ich rady a techniku a prikladala ju co najcastejsie, pila caj aj ked som ju niekedy nemohla prebudit na kojenie, tak tvrdo spinkala...Aj po prepusteni v nemocnici fungoval "Klub kojacich matiek" a aj prva kontrola tzv. "laktacna" bola v porodnici hned o tyzden. Co sa tyka navstev, tak manzel a deticky mohli chodit kedy chceli, ostatni navstevnici podla navstevnych hodin a tie sa dodrziavali. Ak moja "spolubyvajuca" mala prave navstevu, odisla som si do tej izby na kojenie, kde bol stale maximalny klud.
Pri predstavovani kliniky na zaciatku nam lekari a porodne asistentky odpurucali normalne ostat v porodnici tak dlho, ako je to potrebne. Nedoporucovali ambulantne porody prave aj kvoli kojeniu. Ambulantny porod bol na extra ziadost rodicky. Takze ma mrzi skusenost, ktoru prezila lauraa. Pre mna novy poznatok, ze ani Rakusko nie je vzdy "Rakusko".Asi je to fakt individualne. Este poznamka - ja som nemala ziadnu privatnu poistku, normalne som v Rakusku pracovala a bola poistena tou klasickou.

🙂

martinka1981
autor
6. dec 2009

ako sa to hovori: vynimka potvrdzuje pravidlo 😔......vela zavisi od ludi a možno v takych menšich nemocniciach je to lepšie ako vo velkych....ťažko povedať.....

snubenci08
12. dec 2009

Ahojte chcem sa spytat ked rodim v rakusku a chcem dat dievcatku meno Ema...co v rakuskom kalendary nie je...bude s tym problem alebo to bez problemov zapisu do rodneho listu?
A ak som poistena v rakusku platim za porod? Dakujeeeeeeeeeeem za odpovede

snubenci08
12. dec 2009

Zabudla som este ci niekto na tomto fore nevie kolko musim odrobit v praci mesiacov...a ci musim tu dobu odrobit v kuse alebo sa pocita aj vypoved a prechod na ine zamestnanie...ked ide o to aby som dostala matersku dovolenku v normalnej vyske...Vie tu niekto aj kolko sa v rakusku tak priblizne dostava?

martinka1981
autor
13. dec 2009

No myslim si že na mene nezaleži,aj ked ho nemaju v kalendari..........Ema nieje až take nezvyčajne meno 🙂
Čo sa tyka materskej atd.tak to ti neporadim. Skus sa spytať v časti Paragrafy a tema sa tušim vola Byva niekto na SK a pobera matersku z rakuska? Alebo tak nejako,skus tam pohladať 😉

snubenci08
14. dec 2009

Dakujem za radu martinka 1981 🙂 😉

adka26
15. dec 2009

Ahoj snubenci 08,

ja som rodila v septembri v Hainburgu a mame malu Emu. Nebol ziadny problem s menom, len sme im povedali ze chceme mat Emu s jednym '' m'' a nie s dvomi ako sa to v rakusku pise.

martinka1981
autor
16. dec 2009

Adka a ako si bola spokojna? Kto ťa rodil?

martinka1981
autor
4. mar 2010

Ahojte babule,nikto nepiše tak to tu trošku zasa oživim 🙂
Kedže som thu tak by ma zaujimalo tie ktore ste chodili cele tehu do Rakuska k lekarovi ako je to u nas potom s materskou a prispevkom pri narodeni dieťaťa. Či niesu potom problemy u nas. Lebo rozmyšlam že by som chodila k lekarovi hned tam 🙂

happy8051
10. mar 2010

caute baby 🙂 tak prave som sa rozhodla pre porod v Hainburgu 🙂 dakujem martinka1981 za tip 🙂 ide mi hlavne o to, aby som to mala co najblizsie z BA a toto je blizsie ako Vieden. ja pracujem ako opatrovatelka v AT na zivnost, takze tu mam zdravotne poistenie...

vedel by mi este niekto povedat, ci je v Hainburgu moznost porodu do vody?

martinka1981
autor
10. mar 2010

Ja tam dnes idem tak sa spytam,vaňu maju takže si myslim že ano 🙂
Mňa by už mali platiť za to že im dohadzujem pacientky 😉 😉 😉

Budeš do AT chodiť aj ku gynekologovi počas tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre