Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

alenka2006
11. sep 2013

@gabika783 Ahoj, ak si pripad ako ja, ze chces len porodit v Hainburgu, tak si treba v poistovni vybavit E106, potom zaniest do rakuskej zdrav. poistovne, dostanes "karticku poistenca" ktora Ti plati na vsetky lekarske ukony na dobu 8 mesiacov. Ked porodis, rakuska poistovna si to vybavi so slovenskou medzi sebou. Takze neziadas priamo od poistovne preplatenie porodu. Ale neviem ci si toto mala na mysli..

dulkagabulka
11. sep 2013

@alenka2006 to aj v pripade, ak nežiješ alebo nerobiš v Rakusku?

gabika783
11. sep 2013

@alenka2006 Ďakujem za dobre mienenú radu... ale našla som toto: Najčastejšie využívaným formulárom u osôb pracujúcich v Rakúsku, či už pracujú na živnosť, alebo ako zamestnanci, je formulár E106. Formulár vystavuje príslušná inštitúcia zdravotného a sociálneho poistenia v štáte, v ktorom osoba pracuje, takže sa na ňu vzťahujú právne predpisy tohto štátu. Aby osoba mohla byť zdravotne ošetrená aj v štáte, v ktorom ma svoje bydlisko, musí oznámiť zdravotnej poisťovni v mieste svojho bydliska, že je zdravotne poistená v inom štáte.... takže na mňa by to asi nespadalo... nakoľko potom by som mohla poberať z Rakúska aj materskú.. čo by som sa celkom nehnevala 😀 😀 😀 tá by mi už ten pôrod finančne zahojila.. všakže. xi ale Ď

gabika783
11. sep 2013

@alenka2006 Hainburg mal byť plán B... ale bude namiesto neho plán B asi Trenčín. Musím to tam už len skočiť omrknúť. Ale, verím, že plán B nebude potrebný 😀

niagara11
11. sep 2013

V Hainburgu to stoji 700eur na den. Pripadne sa mozete dat poistit v niektorej rakuskej poistovni ako zdravotne pripoistenie, co vas vyjde tak asi na 80e mesacne. Poistku si vsak musite uzatvorit este predtym ako budete tehotne, inak vam to neuznaju. Je to sice drahy spas, ale urcite sa to oplati. Co je unas akohe luxus nadstandard tak to je u nich uplny zaklad. Hlavne ide vsak o ten pristup a tiez aj o moznosti co mate ako chcete rodit a tak. vo vani ci na stolicke etc etc ...Inak ak mate odvahu na ambulatny porod aj to sa da, a vo viedni je aj porodny dom blizko nemocnice tam to stoji 1400. mozete tam ostat este 12 hodin po porode. vygooglite geburtshaus von anfang an.

lyduska2002
11. sep 2013

@alenka2006 Ďakujem pekne za info, momentalne v tom mam strašný zmatok, ja mam doktora vo Wiedni, ale som na striedačku na svk a vo viedni, tak hainburg mi prišiel dobrá stredná cesta a v podstate vedia splniť bez problemov čo požadujem. Ja by som chcela isť na tu prehliadku ale tiež nie som priekopník v nemčine, ale učím sa aby som nebola ako tupelo, keby niečo, je to super že je tam aj slovensky personal 🙂 nevieš treba sa tam nejako nahlásiť, že budem rodiť tam alebo len prídem a, že dobrý ja rodím.. 🙂

alenka2006
12. sep 2013

@dulkagabulka Formular E106 nepotrebuju mamicky, ktore si sami hradia porod a pobyt v porodnici. Ja som pripad, ze zijem v Hainburgu, ale trvaly pobyt som si vybavila len kvoli porodu, aby som ho nemusela platit, preplati ho poistovna. Preto potrebujem E106. Pracujem na slovensku.

alenka2006
12. sep 2013

@gabika783 Ja som pracujuca na slovensku, s trvalym pobytom v rakusku. E106 som potrebovala.. Vcera som bola vybavovat. Na 8 mesiacov dostanem karticku poistenca v rakuskej zdrav. poistovni. Odrodim.. A trvaly pobyt si dam spat na slovensko. Na matersku mas narok len z krajiny, kde si bola ekonomicky cinna... AJ ja budem poberat matersku zo slovenska.. Islo mi o len o porod. 1 den v Hainburgu vyjde cca 515 Eur.. Da sa odist aj po 3 dnoch.

alenka2006
12. sep 2013

@lyduska2002 A kde mas trvaly pobyt? Prepac, nezachytila som.. Ja chodim aj na slovensku k svojej gynekologicke, ale zacala som teraz (prvy krat minuly tyzden v 31tt) aj do hainburgu k porodnikovi, ktoreho si nebudem zazmluvnovat k porodu, ale absolvujem u neho 5 navstev. Dostala som aj rakusku matersku knizku, kde zaznaci vsetky potrebne vysetrenia. Takze s touto rakuskou materskou knizkou potom pridem, ze: " dobry, idem rodit.. " 😀
A oni budu mat v knizke vsetko o mojom tehotenstve co treba.. Epidural nie je potrebny dopredu podpisovat a platit, je to automaticky.. Jedine, ze by si nechcela, tak to povies a vyhoveju Ti. Ale v Ruzinove ked som rodila prvu dceru, musela som podpisovat papiere, ze na vlastne riziko beriem epidural a zaplatit. Na Slovensku ked na stole kricis, ze dajte mi epidural, uz mas smolu.

lyduska2002
12. sep 2013

@alenka2006 ja mam trvalý pobyt vo viedni, aj lekára, ale nechcem tam rodiť, nejako som si vyhliadla ten hainburg a už som od neho nepustila... 🙂 mam aj rakuske poistenie, aj mutter-kind-pass...takže neviem či teraz treba este niečo od hainburgu či nie ale určite by som rada tam niekomu povedala, že dobrý v january rodim u vas.. 🙂 vela dobrého som počula na pôrodnú asistentku evu bauer, ale neviem či je rakušačka, či slovenka...a teda, pre nás poistené v rakústku neplatia, žiadne tie horybylné sumy za pôrod...či sa tam dá priplatiť že sama na izbe alebo na to si sa nepýtala?

alenka2006
12. sep 2013

ahaa, jasne, tak Ty nepotrebujes ziadne papierovacky vybavovat.. to je super.. na Tvojom mieste by som isla na tu prehliadku s niekym, kto Ti pomoze prelozit co budes potrebovat.. boli tam aj tehotne s kamoskami, ktore im prekladali. Netreba sa nikde prihlasovat.. Skratka prides bud o 11:30 a vypocujes si aj hodinovu prednasku od anesteziologa alebo sa pridas o 12:30h na prehliadku izieb a porodnych sal. Tak som bola aj ja.. Videla som aj izby.. Vyzerali velmi prijemne.. Nie vsetky maju vlastnu kupelnu, tusim len tie jednotky.. Ale nepytala som sa na priplacanie za jednotku. Lebo som nakukla do kupelne na chodbe a kedze ma ovalila prijemna vona a cistota, vobec som to neriesila 🙂 Idealne ked sa pojdes pozriet a popytas co Ta napadne 🙂 Tiez som uz citala chvaly na Evu Bauer, neviem akej je narodnosti. Verim, ze vsetky duly su tam vyborne, inak by nebol taky velky zaujem o porod v Hainburgu. A ked mamicka, ktora rodila v hainburgu povie, ze o mesiac pojde kludne rodit znovu ale jedine do hainburgu, to mi staci ako odporucenie 🙂

lyduska2002
12. sep 2013

@alenka2006 no chystam sa tam, len to ešte budem musieť vymyslieť ako na to...ďakujem krasne za infošky...a dúfam, že čoskoro pribudne aj tvoja dobrá recenzia 🙂

dulkagabulka
12. sep 2013

@lyduska2002 Eva je Rakušanka

lyduska2002
12. sep 2013

@dulkagabulka ty si tiež dula? či som si len domyslela na základe nicku? 🙂

danii1
12. sep 2013

@lyduska2002 ja som volala do Hainburgu, aby som vedela, dokedy sa mám nahlásiť, že tam chcem rodiť... povedali, že to mám ešte čas...vraj 6 týždňov pred pôrodom sa už nechodí na poradne ku gynekológovi, ale do pôrodnice, tak mám jednoducho zavolať a spraviť si termín u nich....

lyduska2002
12. sep 2013

@danii1 Vážne super...konečne nejaká zaujimavá infoška...tak to je fajn...a ty si budeš zazmluvňovať nejakého pôrodníka alebo por.asistentku? za to je nejaký príplatok?

danii1
12. sep 2013

@lyduska2002 ja som sa nakoniec rozhodla rodiť v Mistelbachu, mám to rovnakú cestu, bývam akurát medzi týmito dvoma mestami... bola som tam už na trippletestoch a včera aj na echo srdiečka a bola som tam veľmi spokojná, je tam lekár z Čiech, takže zostávam tam...

lyduska2002
12. sep 2013

@danii1 ja som počula, že aj v hainburgu je nejaký slovenský personál...najviac by mi vyhovovolo keby mám dulu, ktorá vie dobre po nemecky, lebo ja na tom tak dobre až nie som.. 🙂 myslim, že v rakusku je lepší výber ako tu na slovensku, čo sa týka pôrodníc....

danii1
12. sep 2013

v hainburgu sú aj zdravotné sestry slovenky... prosím ťa, čo je to tá dula?
@lyduska2002

lyduska2002
12. sep 2013

@danii1 pôrodná asistentka, žena ktorá ťa sprevádza počas tehotenstva, pôrodu, kojenia, hlavne psychicky...učí ťa čo a ako atď

lyduska2002
12. sep 2013

@danii1 daj si duly.sk tam je toho asi viac

dulkagabulka
12. sep 2013

@lyduska2002 som dula 😉

danii1
12. sep 2013

@lyduska2002 ja tu nepoznám žiadnu, sme tu len krátko - pár mesiacov..

lyduska2002
12. sep 2013

@dulkagabulka a kde pôsobíš?

dulkagabulka
12. sep 2013

@lyduska2002 teraz najviac prace vo volnom čase venujem www.zenskekruhy.sk
sprevadzala som v TT, BA i v Hainburgu

majkabambulik
27. sep 2013

Ja som sa prave vratila z Hainburgu porodnice.Odporucam Dr Urbana a anesteziologa slovaka Dr Haninec.Je to najlepsia kombinacia.Za Urbanom staci zajst na jeho ambulanciu 2-3 tyzdne pred porodom, vystavi matersku knizku-tu budu pytat v porodnici.Za 15 minut si urban pyta 30 euro plus 25 euro USG babetka. Je to lacnejsie ako u Dr Loksa-ten pyta 100Eur. Urban je aj psycholog a urcite vyjde v ustrety akemukolvek zelaniu-mne este odstranil materske znamienka...Urcite si zaplatte family room je to 135 euro extra za noc ak je tam sprcha-lacnejsie izba iba so zachodom.Ja som ostala po cisarskom prvu noc na 4 postelovej a od zufalstva som skoro vyskocila z okna tam.Na izbe bola zasatkovana turkyna a olahska ciganka.Za turkynou chodili bez prestania cele skupiny turkov a zasatkovanych turkyn.V kazdej skupine aspon 3-4 deti,ktore smrkali, kaslali, kychali rovno na mojeho novorodenca!Dospeli turkci s radostou strkali do mojej postele,kde som sa nemohla pohnut v silnych bolestiach.Stari muzi turci mi s ich "ruzencami" krutili popred tvar, asi aby demonstrovali silu ich alaha! Porozkladali si stolicky a sedeli do 8 vecer!Dr Urban sa iba ospravedlnoval,ze s tym nemozu nic robit! TO mi pripadalo, ako ked sa Vam zamori dom potkanmi a vy "nemozete s tym nic robit!"...nuz ale tak to vyzera v celej zapadnej europe.V Hainburgu maju sice navstevne hodiny,ale pre "dobro pacienta" ich nedodrziavaju.Maju peknu spolocensku miestnost s hrackami, TV, kreslami,ale to turci nerespektuju.Odchadzali sme z porodnice so soplikmi, kychanim a to som im zaplatila takmer 4000 Euro! Sice na dalsi den som uz dostala family room, ale bolestne za choreho novorodenca vdaka tureckej invazii a mojim extra bolestiam po pravidelnom niekolkohodinovom strkani a buchani a sadani na moju postel mi nikto neodpocital! A to este sa od vas caka, ze zacnete pred skupinou turkov kojit!!!

evko1
27. sep 2013

@majkabambulik je priplatok za familienzimmer iba 135?Pred 2 rokmi bol 200((( Ja idem na prijem 1.10.tak som zvedavaaaaaa(((

poulette1979
29. sep 2013

@majkabambulik: Ja som rodila dve deti u Loksu a vzdy som platila 70 eur. A super sa o mna staral a vybavil mi familienzimmer. Odporucam ho!

aldanka
29. sep 2013

@alenka2006 si si ista, ze slovenska poistovna zaplati cely porod len preto, ze mas trvaly pobyt v rakusku? ja som si tiez vybavovala formular E106, mam trvaly pobyt v rakusku, ale pracujem na slovensku. mam rakusku karticku poistenca a tym padom v nemocnici nic netreba platit, rakuska poistovna si to bude pravdepodobne ziadat od slovenskej. Ked som sa vsak informovala v Unione, povedali mi, ze preplacaju len do vysky, kolko by porod stal na slovensku... (?) Nie som si ista, ci ten rozdiel nebude potrebne zaplatit tak ci tak. Poznas niekoho, kto to takto urobil a nemusel nic platit?

alenka2006
30. sep 2013

@aldanka ahoj, mozno zalezi od poistovne, ale to neviem urcite. Mne vo Vseob. ZP povedali, ze financne sa vysporiada slov. poist. s rakuskou. Ano, poznam 2 kamaratky, ktore nedoplacali na porod. Boli pracujuce na SK s trvalym pobytom v rak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre