Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lucmar2015
25. feb 2016

@zwalsh neviem ako ty ale ja tam idem kcoli volbe polohy, dotepaniu pupocnika, bondingu, respektujucemu pristupu a takym veciam a to, ze za to budem musiet platit lebo na SK je to zial nemozne je realita.. Takze
@oli18 nie nejdem si dokazovat ze na to mam a necitim sa ani rozmaznane, ale zvazim si do coho v zivote sa oplati investovat a toto je pre mna jedna z tych veci..

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja1985
25. feb 2016

@yogi123 ty sa chystas rodit do hainburgu? pozeram ze mame priblizny termin 🙂

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_petrzka
25. feb 2016

@oli18 ja len tolko, ze do hainburgu idem prave preto aby som rodila ja a nie aby ma "lekar odrodil".

zuzana6543
25. feb 2016

@oli18 nie, ten lekar sa nezmeni. V rakusku ma ale podmienky na to, aby vykonaval svoje povolanie tak ako by mal. Na slovensku to tym lekarom zial casto nie je umoznene, pripadne svojim pristupom prerastaju skostnatele nazory svojich storocnych sefov a v rakusku im je umoznene svoje vzdelanie, skusenosti a nove poznatky aplikovat ovela lepsie. A v o dost lepsich podmienkach, casto s lepsim vybavenim. A do rakuska "neutekaju" ti lekari, ktorych doma nikto nechce - oni nie su lacna vychodna pracovna sila, ktoru sa da dobre vyzmykat, lebo doma si nevedia najst ziadnu pracu...

lucmar2015
25. feb 2016

@oli18 podla mojich info ani jeden z gynekologov v Hainburgu nie je slovak.. Ale o to nejde. Ide o pristup, principy, respektovanie toho co si zelam a co nie..

antamauru
25. feb 2016

@janka_petrzka ja toto hovorim od zaciatku...som alergicka na otazku : Kto ta odrodi ? Presne vyjadruje to ako nema byt.

paskolinka
25. feb 2016

@lucmar2015 su tam slovaci, minimalne dvaja, jeden mi robil utz a jeden operoval

lucmar2015
25. feb 2016

@paskolinka anesteziolog je slovak. Gynekolog mam info ze nie ale mozno mam zle info.. PA su slovenky uz myslim ze 4

zuzana6543
26. feb 2016

@lucmar2015 rodila som tam 2 tyzdne dozadu a slovaci su tam v tejto chvili traja gynekologovia, 4 PA a tusim 3 anesteziologovia. Este som za 5 dni stretla sestry - jednu slovenku a jednu cesku na gynekologii a jednu na anesteziologii. Oficialne vraj maju zakazane hovorit po slovensky ak zena vie nemecky a je tam akykolvek iny personal ale na gynekologii s tym nemaju taky problem 😀 na anesteziologii su na slovenky zvyknute asi menej tak tam to ta sestra viac riesila a hovorila mi ze oficialne na mna musi po nemecky 🙂

zwalsh
26. feb 2016

@oli18 tak ja ťa trochu vyvezieme z omylu. Porod na 2 dni vychádza v Rakúsku okolo 1200 EUR, nemusísiˇ si tam brať nič so sebou žiadne podložky na posteľ plienky vložky atď. Poisťovňa union preplatí 608 EUR za porod a 598 EUR za starostlivosť o dieťa to je to čo platia v každej sk pôrodnici a sú to tie isté peniaze. Tak mi povedz kam idú a čo sa s nimi robí že lekár sedí len za PC a nadhadzuje dáta na teba sa ani nepozrie pozerá len na monitor UtZ a sestričky majú toľko práce z3 prebehnú a ty mozěs len dúfať že si ten správny pacient na medikament. Za tie isté peniaze úplne iný prístup. Minulý týždeň keď mi lekárka oznámila nie príliš dobrú správu tak si tam so mnou sadla všetko mi vysvetlila a midwife so mnou ešte ďalšiu polhodinku sedela a hľadali sme riešenia. Bola som kľudný keď som odchádzala že tam očný kontakt. Ja svoje vedomé dieťa chcem porodiť krásne nie ako moja matka ktorá pri porode vinou pôrodníka takmer umrela. Tak si skús najprv niečo zistiť než tu napíšeš takúto hovadinou o peniazoch. Veľké pálka nezmyselné sa platia v Kochu kde to čo robia je slabý štandard. Dá sa tam rodiť v rôznej polohe? Je možný Hypnoporod ? Atď na Slovensku nie je ani jedna pôrodnica kde ti umožnia Hypnoporod napríklad a Duly by mohli rozprávať o tzv ústretovou chovaní personálu.

tehula
26. feb 2016

@janka_petrzka
@antamauru
aby ste sa nepos....., ze alergicka. Ja som alergicka na kakame, papame, spinkami, idu nam zubky, moje dieta ma 49mesiacov a kojili sme sa do jeho 33mesiacov 😀 a nehadzem to do ksichtu kazdej tretej na konovi. co ma tieto vyjadrovacie prostiedky.

Pointa je inde, ze jednoducho ten samotny porod je pre vas jeden z najdolezitejsich okamihov zivota, ste skalopevne presvedcene o tom, ze ked bude pupucnik prestrihnuty pred dotepanim, tak dieta nenadobudne azda spravne vazby s matkou, odcudzia sa a stane sa z neho narkoman a asocial.........
Realitou, ze Hainburg ma z tychto chymer perfektny business a este sa ani nenarobia, lebo zena sa odrodi sama, co je jej tuzbou. Takze ak nahodou tam niektora bude skucat, ze chce EPI, tak sme si precitali zo skusenosti niektorych, ze sa nedokrici.

Kazdopadne prosim nepiste, ze nechcete rodit ako pred 30timi rokmi, lebo mnohe sa utiekate k porodom pred 100rokmi vo vlastom pelechu, v bolesti (pre niektore orgazmickej) a riadenej len sebou samou.

@zwalsh neuraz sa prosim, ale byt tebou, tak som rada, ze som rada a nie v tvojom veku sa trajdat 4-5 a viac hodin z Popradu do porodnice. Nie si superwoman, ktora v tvojom veku otehotnela prirodzene a moze takto riskovat. Vek mas na to, aby si si rozumne uvazila, co je pre dieta najspravnejsie, ked si po nom aj v takom pokrocilom veku tuzila a spravila mozne nemozne, aby si ho vynosila . Mas vybratu aj alternativnu moznost, v pripade, ze sa porod nezvratne rozbehne pocas brazdenia dialnice?

Prudko reagujem na fakt, ze tato tema je nazvana vseobecne porod v Hainburgu ale strasne sa tu protezuje pomaly fanatizmus a ked niekto napise aj negativne skusenosti (vid Michala), tak este jej napisete, ze si hadam vymysla a skresluje informacie a ked niekto napise aj iny nazor, tak je vykazany z temy.
Bud treba temu pozmenit s dodatkom, ze "nacural porod" navrat k prirode, alebo treba akceptovat aj ine nazory.

A spat k dome spred 100r. Nie vsetky vtedy v klaku do pola rodili, ale vyssia kasta rodila v posteliach LEZMO Na chrbte s babicou.
Prajem hlavne bezproblemove porody a pekny vikend

senta_sofia
26. feb 2016

@lucmar2015 inak ak by si bola vo fore porodnica Trnava,bola by si mozno prekvapena,ze tam baby pisu o porodnych planoch,bondingu a dotepani...

lucmar2015
26. feb 2016

@senta_sofia niektora aj rodila v polohe aka jej vyhovovala? Asi by som bola naozaj prekvapena. Dvom kamaratkam tlacili na brucho lebo netlacili vtedy ked ,,bolo treba,,. Nehovorim ze tu je vsetko zle ale to ze po porode dieta zoberu, okupu, odvazia, pomeraju a potom ti ho daju oblecene nie je bonding.. Dotepanie uz vraj robia, to som citala. Som rada aspon za to.

senta_sofia
26. feb 2016

@lucmar2015 tusim niekto spominal naboku, ale uplne normalny je polosed, je tam take nove porodnicke kreslo... Co sa tyka tlacenia na brucho,myslim si svoje,radsej potlacit,ako pridusene dieta alebo kliestovy porod a pod.,ked vidia,ze zena nevladze,netlaci spravne a tak. Ja len tolko,ze s porodnym planom a komunikaciou to zrejme ide,ak o to stojis.

janka_petrzka
26. feb 2016

@tehula ja som si jednu kompletku v slovenskej porodnici odzila, na antolskej, viem co je standard tam a nevidim nic zle na tom chciet to druhykrat inak a hladat to spravne miesto, ktore mi to umozni. Zial, najblizsie je to v Hainburgu, do Ciech by to moj muz uz neriskoval s ohladom na dlzku cesty. Mna osobne zaraza preco ta tak strasne vytaca, ze niekto moze chciet aj nieco ine ako si chcela/zazila ty. Mne tvoj pribeh ani postoj nijako neprekaza, len ma udivuje preco je to pre teba taka hot tema.

oli18
26. feb 2016

@tehula Trefne si to napísala. Len teraz čakaj, že si ťa tie "zaslúžilé" matky podajú 🙂 Ja odchádzam z témy a ľutujem, že som vstúpila do osieho hniezda. Na MK platí "kto neide s nami, ide proti nám".

zwalsh
26. feb 2016

@oli18 musíš len písať k téme kde prídeš a nekydať hnoj 🙂

zwalsh
26. feb 2016

@tehula ty tu od začiatku píšeš samé negatíva ale my tu chceme zdieľať informácie a podeliť sa o pocity z toho čo sme si dobrovoľne vybrali. Ak ty si si vybrala niečo iné to je v poriadku nik ti to neberie len už choď do témy kde budeš zdieľať podobné názory. V Hainburgu sa rodí dobre ústretovo a je tam iný prístup, mne sa tam páči a všetkým tých ktoré si to vybrali. Samozrejme nie je nič ružové a to nikde len už tu nevypisuj také výlevy tvojho negativizmu sme tu tehotné a my chceme myslieť pozitívne 🙂 a nedáme si to vziať. Nech sa ti darí

zwalsh
26. feb 2016

@lucmar2015 jasně ja tam idem preto lebo chcem Hypnoporod a porodiť v kľude aniž by som sa musela naťahovať s niekým. Nemusím ani písať plán lebo to čo chcem je tam normálne. A na mojich deťoch nebudem śetriť kľudne si peniaze na porod požičiam, poisťovňa preplatí aspoň polovicu a z pôrodného uhradím zbytok.

zuzana6543
26. feb 2016

Zase ale netreba sa tvarit, ze v hainburgu na brucho netlacia ked je treba. Kedze jedna PA je nasa znama tak viem, ze robievaju aj to. Ale samozrejme si musia vypytat suhlas. Ak zena nesuhlasi, neurobia to. Lenze podobny pripad poznam, kedy mala znama vysnivany super prirodzeny porod, najskor odmietla sekciu, potom nastrih, potom tlacenie na brucho az maleho vytahovali zvonom a ona bola roztrhana az po usi, vykrvacana tak ze jej davali transfuzie, ale hlavne ze mala v hainburgu svoj prirodzeny porod a potom nadavala ze uz by tam nikdy rodit nesla. Takze robi sa tam aj to na co sa na slovensku nadava, ale s nutnym suhlasom. Lenze trvanie na vsetkom najviac prirodzenom moze tiez dopdnut zle. Nemyslim si, ze akakolvek tehotna zena zazila viac porodov ako zdravotny personal a ze ona napumpovana hormonmi dokaze odhadnut a posudit aktualnu situaciu. a ak oni usudia, ze je nejaky ukon potrebny tak asi naozaj potrebny je a bojovat odusu len aby ostalo zachovane vsetko v harmonii s prirodou nemusi byt vzdy dobra vec... A v hainburgu sice respektuju (skoro) akekolvek poziadavky, lebo podla zakona musia ale potom len krutia hlavami... 😀

lucmar2015
26. feb 2016

@zuzana6543 samozrejme ak by bolo treba a bol by ohrozeny zivot dietata alebo moj som za to, aby sa pouzili aj ine postupy.. Samozrejme prekonzultovane resp.vysvetlene ze co a preco.. Ale na slovensku sa napr tlaci na brucho lebo to ide pomaly.. ??? Kazda ma iny porod a to ze porod nepostupuje ako si prosi lekar ktoremu konci sluzba ma nezaujima.. A to aby rozhodnutie nebolo ovplyvnene ,,napumpovanymi hormonmi,, na to tam budem mat manzela a dulu.

zuzana6543
26. feb 2016

@lucmar2015 dvoch na salu aj tak naraz nepustia. A uplne ich chapem... A ani manzel ani dula tiez nie su zdravotne vyskoleni, teda manzel mozno je, neviem, duly nebyvaju. A aj ked tych porodov videli viac, ja osobne to povazujem len za dobry biznis. V rakusku su tam na to PA, ktore maju aj zdravotne vzdelanie, aj su tam na to, aby zene pomohli a odborne posudili situaciu. Lekar je na ukony a oficialne rozhodnutia. Podla mna PA v hainburgu maju vsetko co duly len maju este navyse odborne vzdelanie.
A u nich sa na brucho tiez tlaci ked porod nepostupuje. Presne na to ten ukon je... Ale ano, robia to asi neskor ako na slovensku, a ked je to opodstatnene a chcu pomoct zene a nie preto ze uz im konci sluzba alebo nemaju volnu salu... Ale ak je ohrozeny zivot jedneho alebo druheho tak uz ani v rakusku si nemusia pytat suhlas. Nastastie.

katuliena82
26. feb 2016

@lucmar2015 len som sem zabludila, ale poviem ti moju skusenost s tlacenim na brucho. Pri 1.porode porod postupoval a ked som uz tlacila, tak maleho vratilo vzdy z pol cesty spat, jednoducho hlavka bola v polovici a vzdy ho vratilo. Len som pocula, ako doktor vravi ze ,,maly sa nam straca a slabnu ozvy. Zdalo sa mi, ze mam kontrakciu stale a maly bol asi zle natoceny, tak som necitila ziadne ,,tlaky ako na stolicu,, ako to bolo pri druhom. Tak som tlacila ked povedali, sestricky si mi lahli na brucho a tlacili so mnou, nasledne po epiziotomii vysla hlavka. Keby to bolo nechane na prirodu, tak mam doma chore a postihnute dieta...VDAKA za nastrih a ze si na mna lahli. Pri druhom synovi nic z toho nebolo potrebne a obidva porody povazujem za prof.skvele zvladnute

lucmar2015
26. feb 2016

@katuliena82 ano. preto som napisala ze ak je ohrozeny zivot tak ok. Hlavne je ze to dobre dopadlo.

paskolinka
26. feb 2016

@lucmar2015 ja som v hainburgu rodila s oxytocinom, nastrihom aj tlacenim na brucho. nastrih ani tlacenie nikto so mnou nekonzultoval. to ze mi idu dat oxytocin mi oznamili, PA doslova povedala, ze "nebudeme predsa rodit do dvanastej, ked to moze byt hned" a ja som sa s nou plne stotoznila 😀 ja som za umele zasahy, ak to ma pomoct a robia to aj v hainburgu. akurat skoda, ze mi nedali epidural. kym ma prisla PA skontrolovat, tak uz bolo neskoro a porod som si vychutnala v plnej parade 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre