Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dani84
27. mar 2012

na kocikovanie sa aj my tentokrat pridame 😉

cucuriedka
27. mar 2012

Ahojte kocky, som v piatom mesiaci tehu, a rozmyslam o porode v Hainburgu.
Mam status cezhranicneho pracovnika, byvam v AT, pracujem na SVK ale mam rakusku e-card - co je tu povinne ked tu mam trvaly pobyt. Neviete co vsetko je kryte takymto poistenim? Myslim tym porod, prehliadky?
Respektive ako to zistit? Za kazdu radu vam budem vdacna.

labutka
27. mar 2012

Baby pls, mozem sa este popytat, ako funguju testy babatka po porode? Plati sa to zvlast, dostanem nejaku spravu o tom, ktoru mi akceptuje aj slovenska pediatricka? Na 600nedeli a novorodeneckom na Antolskej robili pocas tych 4 dni dietatu sono mozgu a obliciek, odber krvi z paty, a zenam zas ultrazvuk maternice.

luckalucka83
27. mar 2012

@cucuriedka
No ked mas e-card tak mas hradene vsetko, prehliadky u gynekologa, porod, dni v nemocnici po porode.
Ja som chodila na SK ku doktorovi a v 36 tyzdni som sla tu do Hainburgu a potom od 38 tyzdna uz do nemocnice kazdy tyzden. Vsetko hradila poistovna 🙂

cucuriedka
27. mar 2012

@luckalucka83 super a pacilo sa ti tam? mna vsetci odradzaju ze ak nieco nepojde dobre vrtulnikom ma budu prevazat do AKH... tak naozaj neviem co.. co tam podla teba je lepsie oproti slovenskym porodkam?

luckalucka83
27. mar 2012

@cucuriedka
No neviem, na Slovensku som nerodila a na to, ze sa moze cosi stat som ani len nepomyslela.
Ja nemozem na porodnicu v Hainburgu nic zle povedat, ja som bola neskutocne spokojna, az mi to neslo do hlavy, ze v nemocnici moze byt taka starostlivost. Necitila som sa tam ako len dalsi pacient ale niekto, na kom im zalezi. Hebamme bola neskutocna, pomahala, vysvetlovala, povzbudzovala, aj vsetky sestricky a lekari boli skveli. Ciste izby, strava super, podpora kojenia neskutocna 🙂
Entspannungsraum bol krasny, s vanou, cely cas bol so mnou muz, neobmedzene navstevy, jednoducho mne tam vyhovoval ludsky pristup. Nemocnicu v Hainburgu mozem len a len odporucat 🙂

luckalucka83
27. mar 2012

@labutka
Ked si samoplatca vsetko je v cene myslim. Ale to bude lepsie Martinka nasa vediet 🙂
Krv z paty sa berie, zda sa mi ze aj sono obliciek, pride pediater , ktory babatko pozrie, test sluchu robia.
Mne prisla sprava domov so zakladnymi udajmi (ale taku klasicku ako na SK nedavaju) ale nasa pediatricka s tym nemala problem

ivka03
27. mar 2012

@cucuriedka Ahoj, pripajam sa k @luckalucka83, vsetko co napisala by som mohla skopirovat a poslat ti 😀 Bola som tam neskutocne spokojna s pristupom a so vsetkym, takze tiez vrele odporucam

ivka03
27. mar 2012

@labutka Este doplnim @luckalucka83, robili tiez sono klbikov

labutka
27. mar 2012

@luckalucka83 @ivka03 dakujeeem velmi pekne. Fuha, takze ste mi nepridali, keby sa to zvlast platilo, tak je to minusovy bod, a priklonime sa viac ku Kochovi.. 😀 A teraz zase neviem. 😅
No nic, v piatok uvidime, chceme ist omrknut tu porodku. BTW ako dlho trva ta obhliadka nahodou neviete?
Jo, a nahodou nejaky tip, kde s tam da v blizkom okoli rychlo najest nemate 😅

eniii
27. mar 2012

@cucuriedka ja sa tiez pripajam k tomu co pisala @luckalucka83 a @ivka03 o Hainburgskej nemocnici.Hebame aj lekari sú tam uzasni a starostlivost tiez.Mozem len odporucat.

martinka1981
autor
28. mar 2012

@labutka ahoj,ak si samoplatca všetko maš v cene,nič navyše neplatiš 😉
prajem dobru volbu pri rozhodovani.
ja to už nejdem ani pisať ako som bola spokojna ,pisala som to sem milion X 😎
ale rodila som tam obe deti a to snad hovori za všetko....ako samoplatca 😉

labutka
28. mar 2012

@martinka1981 dakujem. Este ma zaujima plno dalsich veci, napr.ze tam asi nebudu mat problem, ak si prinesiem k porodu manzela aj dulu..? Za sprevadzajuce osoby sa tiez plati?
A standardne je prirodzeny porod len s PA? Dr chodi az na finale, ci ako to je?

brudra
28. mar 2012

@labutka manžela pri porode tam oni berú za úpnu samozrejmost, ešte tam maju aj izbu pre oteckov, kde môžu trávit prvé chvíle z bábätkom, dokonca moj manžel dostal aj obed 😀 nedopláca sa za to nič, to už maš zahrnuté v tom poplatku ked si ako samoplatca, dulu neviem ako prečo chceš svoju ???? 🙂 tam sú úpne super Hebame, doktor pri pôrode nie je, porod je s Hebame, príde len ak by nastali pri porode nejaké komplikácie, tak ako ti už ostatné mamičky písali túto nemocnicu môžem len vrelo odporúčiť.....maximálna spojnost po všetkých stránkach 🙂

martinka1981
autor
28. mar 2012

@labutka no presne ako piše @brudra 😉
s dulou neviem ako ale si myslim že nebude problem,treba sa spytať.
Ale ako pisala brudra všetky PA su tam skvele 😉

raa2
28. mar 2012

@eniii nemozes spavat, ked tak po nociach konikujes ? 😉

eniii
28. mar 2012

@raa2 😀 no vsak ja teraz nemam ani velmi predstavu kedy je den a kedy noc 😅 uz nech nabehneme na nejaky rezim, mala dava zabrat 😵
a ty ako, este sa ti da spavat? malicka uz musi davat riadne kopance a tancovacky 🙂

raa2
29. mar 2012

@eniii ono sa ten rezim uz cochvila ustali, mam pocit ze do tych 6 tyzdnov by to malo byt uz fajn. Spim lepsie ako pri Matkovi, ruky mi netrpnu, tak som rada a aspon na chvilu si uzivam tehotenstvo 😀 😅 uz sa tak nebojim, keby porodim, tak uz by malo byt vsetko v poriadku. Akurat je matik v Ziline, tak mi je smutno, ale dosli nam robit skrine, tak to bolo najrozumnejsie riesenie. V utorok idem dohodnut termin na sekciu,tak uz potom sa to bude neuveritelne priblizovat. Hadam sa este aspon na chvilocku stretneme kym porodim a tancovacky , kopance mam poriadne, to som pri matkovi tiez nepoznala 🙂 on bol taky menej aktivny 🙂

eniii
29. mar 2012

@raa2 takze teraz si tehotenstvo pekne uzivas, to je super 😉 a kto ti bude robit sekciu?
kedy budes mat cas nech ideme spolu pokocikovat trochu po okoli 🙂

raa2
29. mar 2012

@eniii este neviem kto, v utorok idem to dohodnúť 😉 v pondelok doobeda by sme mohli, ozvem sa a by sme sa mohli vidiet ak sa uz nato citis a nemáš iny program.Budeme sa tesit.skrine uz mame hotove,nalozene,tak uz mozem ist pomaly rodit 😉

raa2
4. apr 2012

Zeny ahojte, tak ja rodim 19.4, teda ak to nepride skor, vybavujem este potrebne nalezitosti a potom 18.4 idem na prijem. uz sa velmi tesim, ale aj strach mam ze ako to vsetko bude, ale to je asi normalne..

brudra
4. apr 2012

@raa2 to fakt, to ti ale rychlo ubehlo 🙂 vsak ze je to super ked ides na planovany porod, to je normalne ja som sa tiez tesila a zaroven aj trocha bala, napis mi potom ktoreho budes mat anesteziologa, ja som mala slovaka, len mi teraz nepride na rozum meno, ale ten bol velmi prijemny a super vsetko mi vysvetlil

raa2
4. apr 2012

@brudra ja som pri matovi mala vsetkych slovakov,aj dr.,aj anesteziolog aj jeho pomocnik a aj na pooperacnej bol slovak.a rodit na bude zase karovic,tak som rada 😵 akurat som dnes bola na odber krvi a buduci tyzden ficim na chirurgiu,nevies co tam budu riesit?viem ze krv a mam sa este na nieco pripravit,ci uz len tie standartne otazky?ozaj a ako rychlo si sa zotavila po 2 sekcii?bolo to horsie ako po prvej?

brudra
4. apr 2012

@raa2 na chirirgiu asi kvôli EKG, hej robia take dotazniky take standartne otazky ako pises, anesteziolog bol Pavlovic, tazko povedat ci lepsie alebo horsie po druhej sekcii, myslim ze dlhsie som sa zotavovala 😒 , len tie cipky co davaju od bolesti su super, tie som pri prvej sekcii nemala, tu som mala ale v Blave 😉

raa2
4. apr 2012

@brudra o cipkoch nic neviem,tie som nemala,ved dam potom vediet a ten pavlovic mi nieco hovori,oni su tam 2 slovaci na anesteziologii,co ja viem 🙂 O kolkej si rodila?mm Bol s tebou,ci cakal vonku?Dr. ta kt.rodil?

brudra
4. apr 2012

@raa2 cipok sa vola asi voltaren to si urcite pýtaj 😀 hej su tam 2 slovaci, rodila som o 10 tej predo mnou bola este jedna planovana sekcia a ta bola o 9 tej, ale rano ma uz brali o 6 tej a vsetko pripravili k sekcii, to cakanie bolo hrozne, manzel bol so mnou cely cas nastastie aspon mi to cakanie rychlejsie preslo 😀 mna rodil rakusan a poliak ale zas neviem mena, ach ta skleroza moja 😀 😀

luckalucka83
5. apr 2012

@raa2
Sice som nemala sekciu ale tie cipky volatren su fakt pomahaju. Mne ich davali tam a este aj pri odchode a kedze som si este mesiac nemohla sadnut, nosila mi ich este suseda 😝

luckalucka83
5. apr 2012

@raa2
Ta pridem pozriet do nemocnice, tak na skok , juj, uz sa to bilzi, tesiime sa velmi 🙂

raa2
5. apr 2012

@luckalucka83 moja pridi, budem velmi rada!!! konecne sa zase aspon stretneme!!!

adika10
6. apr 2012

Ahojte, ja idem rodit 12.4.12 o 10.00 v Hainburgu. Som prekvapena aky su vsetci mily a ako to tam vsetko prebehlo, ja som tam vcera bola prvy krat na CTG a hned sa ma pytali ako chcem rodit , povedala som , ze keby sa dalo tak cisarskym aj prve som mala cisarsky a bojim sa ist rodit normalne , neviem preco , nechcem rodit normalne. Ja som natrafila na rakusanov a boli super , vsetko ok aj primar. Hned mi dal termin a povedal , ze to bude malina🙂 no dufam , ja mam rakusku poistovnu takze by malo byt hradene poistovnou , dufam.
Majte sa maminy... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre