Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

calimero1
4. jan 2011

@jabadaba yanus pisala, ze nebola samoplatca. A podla toho co pisala Martinka, tak ked si das tu 3-tiu Klasse platis na den 495 EUR na den a nic viac, a je jedno ci je potom porod normalny ci CR. Tak som to teda pochopila.

raa2 v pripade muza pri sekci sa plati v Hainb. za jeho pritomnost? A tych 1800 EUR co pises za CR sa plati kedy, ked si vyberies vyssiu nez tu 3-tiu triedu nie?

jabadaba
4. jan 2011

@raa2 dakujem, to je dobra sprava ak by som tam sla. No musim pozistovat tie ceny a poratat co by to vyslo.

Cize, ak tomu dobre rozumiem, tak v tej dennej taxe je aj poplatok za prevedenie povedzme tej sekcie, hospitalizacia, lieky...ano? A ta tretia trieda co znamena? To su nejake stupne standardu ci nadstandardu?

Lebo v AKH som to mala tak, ze operacny vykon bol ceneny samostatne, potom nasledna hospitalizacia vratane medikametov, dokonca anesteza bola zvlast polozka. Ja ako samoplatca som mala tzv. Sondere klasse, cize kvazi nadstandard, to maju vsetci samoplatci. No a ta mala svoju cennu tiez na den. Ale v nej uz boli aj lieky.

jabadaba
4. jan 2011

@calimero1 aha, tak som ju zle pochopila. Skoda, som sa potesila, ze mi to niekto polopatisticky vycisli.

yanus
4. jan 2011

@calimero1 Ja som rodila 14.11. A CR by som nenazvala ciernym riesenim, v castych pripadoch je to vykupenie a pre niektore zeny, je to jediny sposob porodu. Ale ved uvidis, nie je porod ako porod, ale operacia je vzdy operacia ;).
Babatko sa ma vyborne, krasne rastie, vela papa a zacina byt velmi vnimava. Myslim si, ze coskoro budem chciet mat dalsie, ked tak rychlo rastie ;). Dr. Loksa sa o nas postaral, bez priplatkov, bez zajednavania. Vsetko islo na ucet zdravotnej poistovne, nic navyse alebo extra jemu som neplatila.
Jazva je jazva, bude vidno, ale zahojila sa pekne, nic nemuseli vyberat, vsetko sa vstrebalo samo a nemala som ziadne komplikacie. Jazva je v oblasti bikin, cize vidno absolutne nie je.

yanus
4. jan 2011

@jabadaba Ano je to mozne 🙂. Ak ma otecko na to guraz, tak nech sa paci 🙂. Ziadne komplikacie co sa tyka papierov neboli, komplikacie robi len a len SVK strana, ktora si da sakra zalezat, aby nic neurobili skorej ako maximalna lehota :D:D:D:D.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@jabadaba v Hainburgu je to tak že samoplatkyniam odporučaju 3.triedu to je tych 495 eur na den,v tom je zahrnute všetko či už porod normalny alebo CR,taktiež EPI a lieky ak treba. keby mohol byť muž pri CR tak si myslim že za to platiť nebudeš.Ja ako samoplatkyna som mala 3.triedu,dali ma na izbu s 2 postelami-Sonder klasse,vyberala som si jedlo a na izbe ma nechali samu,v oboch pripadoch. Porod som mala normalny,muža pri porode a nedoplacala som nič. Myslim že pri CR to bude to iste 😉 . Takže počitajme že tam budeš 6 dni X495 e sa rovna 2970 eur. takže asi tak by som to videla ja.

jabadaba
4. jan 2011

@yanus no pekne! Ale co sa cudujeme...

Takze je to mozne vravis. Ja neviem, mna to len tak napadlo, nechcem tam muza za kazdych okolnosti. Asi ma to napadlo skor v tej suvislosti, ze ak by som rodila tu u nas, bola by som radsej, aby ma muz sprevadzal. V H. by to ani nebolo potrebne pri ich profesionalite. Jasne, ze on sa ani netrha. Trubka, myslel si, ze by sedel kdesi s vyhladom do otvorneho brucha. 😀

jabadaba
4. jan 2011

@martinka1981 dikes martinka, to znie celkom prijatelne. Si ma potesila. Keby som bola sama, tak to velmi ocenim. No, kazdopadne zvazujem kam sa podiet a ten H. ma mata. Este raz dik.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@jabadaba podla mna budeš sama na izbe ako samoplatkyna,si nas musia važiť ved tam nechavame take prachy 😉
Mne to aj dr.Lokša hovoril že samopl.nechavaju same 🙂 . Vyhodou je že H.je blizko z BA takže to je super.

jabadaba
4. jan 2011

@martinka1981 no bola by som veru nerada keby tomu tak nebolo. Dufam, ze ano a ved vravis, ze to tak bezne robia.
Inac, v tej AKH, napriek Sonder klasse a mojej poziadavke byt sama som sama nakoniec nebola, ale boli sme len dve tak sa dalo v pohode. Jednotku mali vtedy vraj obsadenu. Mali ju jedinu na oddeleni. Aspon tak mi povedali. Ale tak servis bol excelentny, zodpovedal Sonder klasse.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@jabadaba H.je mala nemocnica a určite oproti AKH to nebude až taky "luxus". Ale ja osobne som bola spokojna,určite lepšie ako hocikde na SK,aj ked česť vynimkam ako BS a pod.

yanus
4. jan 2011

@jabadaba No co ja viem, zalezi aky ma tvoj parner zaludok, nie je to nic moc, ani v tom spinaly to vidiet, predsa len operacka, tie zvuky atd, ER sa moze v telke strcit, toto je nazivo :D:D:D.
Inak je fajn ak partner ostane hore, kvazi pocka na PA ktora tvoje dieta v inkubatore privezie a moze byt hned s dietatom, okupat ho a cakat na teba. Ze hned ma pocit bezpecia, aspon mojej dcerke sa to velmi pacilo, ani neplakala a pekne spinkala v jeho naruci, kym som neprisla. Kedze operacia trva nejakych 30 min plus minus, ale potom este 2 hodiny lezis na JIS.

jabadaba
4. jan 2011

@martinka1981 tak ono ani AKH na mna neposobila tazkym "luxusom". Predsa len je to statna nemocnica, obrovska. Sonder klasse tam bola priemerna izba, ale tak jasne, ze lepsia ako u nas. Skrine a ulozne priestory boli fajn,toaleta hned vedla, vlastna kupelna v ramci izby. Malicka ale bola. No a sluzby, tie sa rataju najviac. Kava caj na izbu, jedlo detto, vyber z viacerych, to si mala aj v H. co si spominala. A mili personal.

Ja mam strach z tych nasich nemocnic, z toho, ze nic nemusi platit na com sa dohodnes ci si predstavujes. Ako napr. ten nadstandard. Nemocnice praskaju vo svikoch, rodi sa tam ako na pase a musis si vlacit vsetko z domu, od papiera az po misku na jedlo. Z toho mam najvacsie obavy, ze pre nedostatok miesta ma budu supat kadetade po operacii. No a tiez mam obavu, ze ktory porodnik by ma operoval. Mam jednu lekarku na Antolskej vytipovanu pre dobre referencie, ale....

jabadaba
4. jan 2011

@yanus ved to, ze nebude to extra zazitok a viem, ze sa ani on netrha. Aj pri prvom porode som ho poslala na poslednu finalnu fazu prec. Len to som tak uvazovala skor pod vplyvom mojho strachu z nasich nemocnic, ze ci by nebolo lepsie keby bol priamo v sale. U nas to aj tak mozne nie je. A v H., to asi by bolo aj zbytocne. To fakt kludne moze pockat nikde na chodbe.

jabadaba
4. jan 2011

@yanus a ako sa citis po tom cisaraku? Uz je to v pohode? Si plne mobilna?

martinka1981
autor
4. jan 2011

@jabadaba asi to bude to iste až na to že sprcha je na chodbe,ale pohodka nebol problem že by si sa nedostala 🙂 . Vždy bola prazdna ked som šla.

No presne ako pišeš,my sme preto tiež nechceli rodiť na SK a potom nahanať zodpovednych 😒 . Myslim že v H.sa nemusiš bať kto ťa bude operovať,popripade sa da dohodnuť s dr.Lokšom že naplanujete ked ma službu. Vraj je na CR velky odbornik,pisala to Meggie2,ked jej v r.2005 robil CR. Ale isto aj ine baby boli spokojne. ako som už pisala o svoje pacientky sa stara velmi dobre 😵 .

jabadaba
4. jan 2011

@martinka1981 to znie dobre. Mne ide hlavne o ten ukon samotny, tu najma nechcem riskovat. Radsej do tej sprchy aj na chodbu zajdem.

yanus
4. jan 2011

@jabadaba Nemam problem, tie prve 3 dni su take neprijemne, ale nie je to nic hrozne, davala som si cipky proti bolesti, ktore nemali vplyv na kojenie, cize s nimi som fungovala uplne bez problemov, nebola som jednicka plech prve dni, ale dalo sa, po tyzdni ako som prisla domov, som bola plne mobilna, chytila vysavac a pekne si vsetko poupratovala :D.

yanus
4. jan 2011

@jabadaba Inac ta sprcha uplna pohoda, nejak som to ani nevnimala ze chodim cez chodbu 🙂, fajne vela miesta tam bolo, ked to porovnam s Kramarmi kde som lezala raz 3 tyzdne, toto je sveta zit ;).

martinka1981
autor
4. jan 2011

@jabadaba jasne ved ešte maš čas tak porozmyšlaj ale myslim si že nemaš moc o čom 😉 . Kludne dame potom kontakt na dr.Lokšu.

jabadaba
4. jan 2011

@yanus jej tak to znie velmi povzbudivo., To je fajn. Tak prve dni ratam aj ja, ze nebudem skakat ako vevericka, ale ked vravis, ze po tom tyzdni sa da vcelku fungovat....ja som po prirodzenom ledva od bolesti dychala prvych pat dni, co Ti budem hovorit. A prve dva dni to bol total zahul.

Verim, ze je to rozdiel sprcha a sprcha.
@martinka1981 kontakt na Loksu uz mam, mozno ze aj od teba, ja uz som tu bola par stran dozadu, tak davnejsie, lebo fakt ma tato porodnica zaujima po kazdej stranke. Cize je dost mozne, ze prave Ty si mi niekedy dala to cislo. Je to pevna linka a tusim aj email mam.

Ale aj tak este raz vdaka za kazdu info baby, ja sa tu asi este zastavim ked ma napadnu dalsie dotazy. A super, ze to mate uz za sebou a takto dobre a k spokojnosti.

yanus
4. jan 2011

@martinka1981 Kokso, mali by sme zacat ratat, ze kolko pacientok prislo k dr. Loksovi vdaku tvojej diskusii, hmmm chcelo by to nejaku proviziu :P. Mam sa ho zajtra spytat? 🙂

yanus
4. jan 2011

@jabadaba Pohodka, viacej som mala problem s hladinou hormonov ako nejakym CR a jeho nasledkami :D. Myslim ze to bola cista praca. Jedine co mi vadilo po zakroku bolo to, ze som musela celu noc lezat na chrbte, aj ked som sa silou mocou snazila nejako vykrutit, tak ma zabalila, ze som nemala sancu :D. Oni ta nenechaju ani v bolestiach, automaticky sa pytaju, ci ta nieco neboli, ak ano, tak dostanes daco na bolest a fungujes. Tyzden na to, som uz pekne fungovala, akoby sa nic nedialo, len ta jazva mi to cele pripomina a som na nu patricne hrda 🙂.

calimero1
4. jan 2011

@yanus nemyslela som to tak, ze CR je zle riesenie, brala som to z mojho pohladu ako krajne, lebo ratam, ze pokial nebudu ziadne problemy, ako zatial vyzera ze je vsetko v pohode, ze budem rodit normalne, a snad aj koniec porodu dopadne normalne. Len beriem do uvahy i opacnu stranku, ze keby sa nieco skomplikovalo, tak sa vas tu radsej pytam i na CR, aby som vedela s cim ratat i v takomto pripade ...

jabadaba
4. jan 2011

@yanus super supr super, toto sa fajn cita. Tak pevne verim ze to bude u mna rovnako do pohody. Jo, no tu polohu na chrbte poznam, po operacii na Jis som takto musela byt, tolko kablov co zo mna trcalo, no to by sa neotocil nikto. 🙂

Chcela by som sa este spytat, nemas skusenost s tym poporodnym brusnym pasom? Ja som si ho kvoli tej sekcii objednala a vraj sa moze natiahnut hned po operacii no netusim ako by som si ho navliekla na ubolene brucho. Ale siklo by sa mi zacat co najskor spevnovat svaly. A udajne, podla popisu to ma zamedzit hernii v rane. Poznas?

jabadaba
4. jan 2011

@yanus 😀 tak robite slusnu reklamu, to je fakt. Najma Martinka, kedze temu zakladala. 🙂

yanus
4. jan 2011

@jabadaba poznam poznam, mne ho natiahli rovno po operacii 🙂, potom mi ho kvazi uvolnili ked ma kontrolovali ale nechali mi ho, v pripade ze by som ho chcela pouzit 🙂.

raa2
4. jan 2011

@calimero1 ja prave neviem ake su ceny, som neplatila, len som to pocula alebo citala niekde ☹ viem len to ze mm moze byt pri sekcii..to je vsetko ☹ kamaratka tam rodila normalne a platila 1000 eur, s tym ze po 6 hodinach po porode odisla, takze neviem podla coho tam tie ceny urcuju...

@jabadaba aj mna hned po sekcii stiahli, len bol nejaky zly, takze mi potom bol mm kupit novy...

@yanus jazvu tiez pekne spravili, mne uz ju skoro nie je vidno,uplne zbledla, len z casu na cas ked sa meni pocasie tak je ju trosku viacej vidiet...ja som bola taka naspidovana z maleho ze som na druhy den uz behala 🙂

jabadaba
4. jan 2011

@yanus ale to je super, takze oni to robia uplne samozrejme? No vida. Ja som si kupila jeden, ale je mi maly, je to esko. Tak som objednala emko. Riadne to stahuje. Takze Ty si mala nejaky erarny?

@raa2 aha, tazke aj tebe, z toho mi vychadza, ze AT toto davaju akoi prevenciu uplne normalka. Tusim u nas je toto cisto na jednotlivcovi.

Dikes baby. 😉

yanus
4. jan 2011

@raa2 jj ved aj ja na druhy den som "behala" len tak rychlost vstavania z postele a zo stolicky nebola nic moc, taktiez ten predklon bol vtipny, ze mi brucho chybalo a chrbat to nejako nezvladol 🙂. Nuz ale na treti den sa da povedat, ze som vyzerala normalne :D

@jabadaba Tak tak, vsetko ti daju, aj modre z neba, staci mat poistku, alebo peniaze 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre