Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
1. jan 2012

@lussymusi ides rodiť do Hainburgu?mozno sa tam stretneme 🙂

ildicka
1. jan 2012

@adika10, @ivka03, @luckalucka83, @raa2, dani84 Baby neviete mi poradit? Mala je iba na umelom mlieku - nutrilone a odkedy ma iba umele mliecko kakala kazde dva dni, ale teraz nekakala uz stvrty den a ja neviem co s tym. Chodim k &prokschovi - detsky lekar v hainburgu, ale nejako sa mi nezda hocijaku otazku mu dam, na vsetko mi povie ze je vsetko v poriadku a ze si nemam robit starosti. Neviete mi odporucit nejakeho ineho lekara a nieco na stolicu? Malu aj masirujeme, cvicime s nou a nic. Moze to byt aj s tym, ze dva dni jedla teraz o dve jedla menej? Cize nie 6x 60ml, ale len 4x?? Pocikane plienky ma aj 6x denne, a aj vetry ma sem tam. Dnes je ale uz 4. den a robim si starosti, spinka pekne, ale obcas sa zobudi a usedavo place, potom ked ju po par minutach utisime, spi dalej. Prosiiiim poradte. Zajtra rano este zavolam Prokschovi, lebo nemam ineho lekara, ale potom si asi najdem druheho. dakujem vam

raa2
1. jan 2012

@ildicka ja si myslim ze je to v poriadku,ze vsetko spotrebuje a nema co vykakat..Nerobila by som si stresy a toho,ja

raa2
1. jan 2012

@ildicka ja si myslim ze je to v poriadku,ze vsetko spotrebuje a nema co vykakat..Nerobila by som si stresy z toho.a ked pekne cika tak je to ok..

ildicka
1. jan 2012

@raa2 dakujem a mas nejake skusenosti s lekarmi? kam chodite vy? mne sa ten proksch nezda, pre neho je vsetko ok.

ivka03
1. jan 2012

@ildicka Ja ti v tomto este poradit neviem, nas drobec je este v brusku 😉 Ale tiez sa rada necham poucit...

dani84
1. jan 2012

@ildicka my kombinujeme MM a UM (Hipp) a odkedy davam UM tiez mala obcas problem sa vykakat. Ja mam pediatricku v Neusiedel am See, je super a ona mi poradila, ze mam fenyklovy cajik davat. A fakt pomaha, odkedy jej ten cajik davam, nema s tym ziadne problemy 😉

ildicka
2. jan 2012

@dani84 dakujem

adika10
2. jan 2012

@ildicka Ahoj, no ja mam jedno dieta a tam sme to tiez tak mali ja som ju kojila a ked som presla na umele kakala velmi tazko a nie kazdy den musela som jej davat rektaru trubku ,aj ked nerada ale pouzivali sme ju dost dlho , ked nekakala 1 den mala strasne plakala a vobec sa nevedela vykakat.
potom som davala tiez feniklovy caj a kamilkovy som striedala, ten pomahala.
neskorej sme presli na sunar a ten bol super.
detskeho mame v Bruck an der Leitha a je super .

martinka1981
autor
2. jan 2012

@ildicka možno treba skusiť ine UM.
Vraj je velmi dobre a aj cenovo dostupne to z DM drogerie,baby love bio.

ildicka
2. jan 2012

@martinka1981, @adika10 Dakujem vam za radu. Mozu take male babätka aj kamilkovy cajik? To som nevedela. Pojdem si ho kupit, ja jej davam iba feniklovy cajik. A mam aj sab simplex kvapky. Do brucku chodis k Puespokovi??? On je madar? Ma madarske meno. Dakujem este raz.

martinka1981
autor
2. jan 2012

@ildicka ja by som kamilky nedavala,alergen 😖
ale je to na tebe 😉

ildicka
3. jan 2012

@martinka1981 dakujem. uz mi ale kaka, takze ostanem iba pri feniklovom caji.

ildicka
3. jan 2012

ahojte, aj vy ste museli ziadat o predlzenie ziadosti na magistrate kvoli meldezettlu??? Ja som dala ziadost o meldezettel ale kedze tam musis ku ziadosti dat aj malej pas, a ten nemam, lebo nemam slovensky rodny list, tak musim ziadat po mesiaci o predlzenie ziadosti a vraj mam doniest doklad ze to slovenskej strane tak dlho trva. To ako mam ist na policiu alebo na matriku?? kto mi da potvrdenie ze to tak dlho trva? dakujem za info. A bude im stacit potvrdenie ze vydanie rodneho listu trva 3 mesiace, alebo budu potrebovat otvrdenie od policie ze nemozu vydat pas, lebo nemam rodny list??? dakujem za info. ildiko

yanus
3. jan 2012

@ildicka ja osobne som o predlzenie neziadala, pouzila som AT RL...

brudra
3. jan 2012

@ildicka mne stačil tiež len AT RL k Meldezettlu

luckalucka83
3. jan 2012

@ildicka
aj mne stacil AT RL 🙂
uz nam prisiel aj slovensky RL, trvalo im to necely mesiac a pol 🙂

raa2
3. jan 2012

@ildicka chodim k proksovi a bola som par krat aj na slovensku u mojej doktorky a ta mala podobne nazory ako on, jedine v com sa rozchadzali boli ohladom ockovania, ona by ockovala vsetko a prokch taky nie je...

yanus
4. jan 2012

Ahojte, viete mi poradit sudnu prekladatelku do anglickeho jazyka, pristupnu cenovo aj sluzbami? Dik 😎

ildicka
5. jan 2012

ahojte,mne sa ten proksch nezda. ja som bola u neho skrz toho ze ma plny nos a chrapci a on ju popocuval a povedal, ze je v pohode a ze to je zo sucheho vzduchu. ale ona tak chrapci aj po tyzdni. co mam robit???? da sa ist s babätkom na pohotovost aj do hainburgskej nemocnice??? vysetruju tam aj babätka??? dakujem za odpoved. Mate pre mna nejake rady? vopred dakujem. ildiko

martinka1981
autor
5. jan 2012

@ildicka možeš použiť morsku vodu pre babätka,dobra aj s takym sosakom do nošteka je Physiomer. Nastriekaj ,počkaj chvilu a skus jej vytiahnuť z nošteka čo pojde.
Si pamätam že aj Viki mala plny noštek tak som to robila takto a bolo to ok. A skus ešte zvlhčiť vzduch,mokrymi uterakmi okolo postielky alebo misky s vodou na radiatory. Je to naozaj možne že to može byť zo sucheho vzduchu 😉
A neboj všetko bude ok 😉

ildicka
5. jan 2012

@martinka1981 dakujem, ukludnila si ma. my sme s manzelom cakali na babätko 5 rokov a sme dost uzkostlivy. este raz dakujem. ten physiomer mame, dnes sme jej ho zasa dali, len sme nevedeli ze jej mame potom este aj odsat tie sopliky, tak nabuduce to urobime. dakujem

martinka1981
autor
5. jan 2012

@ildicka no trošku to citiť z tvojich prispevkov ale chapem ťa 😉
Viki tam mala vždy zasušene šušniky a fest velke 😝
Physiomer to pekne zvlhči a odsavačka vytiahne.ja som na toto použivala len tu klasiku,nie vysavačovu 😉
keby niečo kludne napiš,ked budem vedieť poradim 🙂

luckalucka83
6. jan 2012

@ildicka
Ahoj Ildi,
ked sa Ti Proksch nezda, skus si najst ineho pediatra, hlavne aby si bola spokojna a mala dobry pocit. Niekto spominal, ze v Brucku je dobry pediater alebo v Neusiedli, vyskusaj, lepsie ako mat pochybnosti.
Skus ako Ti radila Martinka, dat okolo postielky uteraky vlhke, nejak zvlhcit vzduch, urcite to malej pomoze.

martinka1981
autor
6. jan 2012

@ildicka tak ako malinká? Lepšie?

ildicka
6. jan 2012

ano, je to lepsie, zvlhcujeme vzduch a davame ten physiomer. dnes sme objednali zvlhcovac vzduchu. to uz hadam bude dobre. v pondelok ale chcem aj tak zajst za lekarom, lebo pocut aj na chrbatiku ako chrci. dakujem vam.

yanus
6. jan 2012

@ildicka Ako vravi Lucka, najdi si noveho pediatra, ktory ti bude vyhovovat pristupom a podielom informacii ktore vyzadujes, taktiez treba vyuzit dni mu(e)tter-beratung v ordinacii, kedy sa mozes porozpravat s doktorom aj s inymi mamickami o danych problemoch. Inak Modrykonik, klikni "forum" a do prazdneho policka zadaj klucove slova ziadanej temy (napr. suchy vzduch, problem s dychanim atd.), vyhodi ti to kopec diskusii a mozes studovat alebo si nechat poradit 😉

ildicka
6. jan 2012

dakujem za radu 🙂

adika10
7. jan 2012

@ildicka ahoj,
ano mozu , ja som davala a nemala som problem,
ano chodim ku tomu je dobry paci sa mi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre