Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

danka237
8. apr 2015

@canama Odo mňa nepýtali žiadnu kauciu. Prišla som, porodila som, a pri odchode bol problém nájsť niekoho, komu som mohla zaplatiť, lebo o piatej poobede tam už tie tety na pokladni nie sú. Som nakoniec platila vrátnikovi.

canama
8. apr 2015

@danka237 oki, dik za info. no, ja sa ohladom toho preplacania chystam nastudovat si zakon, lebo podla toho co som sa zatial docitala v papierochz VsZP tak preplacaju sa zdravotne ukony...a porod je porod, bez ohladu na to, ako dlho zostava pacientka v nemocnici...nech mi nikto netvrdi, ze to jedlo, energie a naklady na lozko na oddeleni stoja viac ako plat lekara, porodnej asistentky, lieky, naklady na vybavenie porodnych salov atd...a takisto ma velmi zaujima ako je mozne ze nemocnica vo Vyskove nema problem si platby vyziadavat napriamo od SK poistovni, keby im preplacali haj buj ako sa im zmysli, myslim ze by to nerobili a museli by ist cezhranicne pacientky na priamu platbu, cize podla mna to co robia teraz poistovne je, ze zamerne udrzuju poistencov v "chaose", aby preplatili co najmenej.

lalitagopi
9. apr 2015

@danka237 no v krajnom prípade aj tá ambulancia môže by ť riešenie, ak je to tak velmi nutné aby tú ženu ešte niekto checkol ... dakujem za odpoved

danka237
9. apr 2015

@lalitagopi Ale ono to nie je nutné. Záleží od toho, čo chceš Ty sama. Ak budeš rodiť v zdravotníckom zariadení, po pôrode Ťa pozrie lekár, napíše Ti prepúšťaciu správu. Všetky ďalšie kontroly absolvuješ len vtedy, ak to sama chceš, nie sú na to viazané žiadne dávky, príspevky, nič.
Chystali sa schváliť novelu o povinnej gynekologickej prehliadke pre ženy, ktoré rodia doma (ak by odmietli, museli by súdne dokázať, že sú rodičmi daného dieťaťa, inak potom matrika nevydá dieťaťu rodný list). Neviem ale, ako to dopadlo, či to v tej podobe schválili.
Akonáhle rodíš v pôrodnici, "papierovo" si v pohode a zvyšok je o tom, čo sama chceš. Povinné lekárske prehliadky sa tak volajú, lebo sú povinné pre lekára 🙂

bambulka231
10. apr 2015

@poulette1979 dakujem za info

bambulka231
10. apr 2015

ahojte.zijem a pracujem v at.mam celorocnu pracu,ecard.chcela by som rodit v hainburgu a potom ist s babatkom na svk,aby mi mohla mamina pomoct,pricom by mi ostala materska a vsetko z at,manzel by tu stale pracoval,aj nebenwonsitzt by som nezrusila,len by som bola viac na svk.moja otazka je,je pravda,ze po porode nemozem vycestovat s babatkom na svk pokial nevybavim slov.rod.list a slov.pas na ambasade,co trva aj 3 mesiace??????som z toho zmatena :( som si myslele ze dostanem rakusky rod.list v hainburgu,ten si dam prelozit a podam na svk na matrike a hotovo.dakujem za kazdu odpoved

radulikkatulik
10. apr 2015

@bambulka231 to je blbosť rodila som tam a mám aj rakúske poistenie.potrebuješ rodný list tvoj aj manžela,sobášny list tuším tiež a pas tvoj a manžela.pri odchode z pôrodnice pôjdeš na matriku v Hainburgu tá je v meste hneď pri kostole,tam ti vypíšu na počkanie rakúsky rodný list a aj dve správy o narodení,jedna pre poisťovňu druhá pre finanzamt na rodinné prídavky.je veˇmi dôležitési to tam na mieste poriadne skontrolovať všetky údaje naše mäkčene a dĺžne lebo keď to už zaprotokoluje zmena je možná len cez súd...rodný list dáš u vás na matrike tí ho pošlú na ústredie do BA tam ti vystavia slovenský rodný list,ten po vystavení dorazí na matriku v mieste tvojho bydliska trvá to asi mesiac.potom na vašej matrike ti rovno zapíšu dieťa k trvalému bydlisku,pýtaj si to písomne a aj ti vystavia papier pre našu sociálku na rodinné prídavky a pre príspevok pri narodení.slovenský rodný list potvrdenie o trvalom pobyte,tvoj občiansky potom dáš na poisťovňu a fieťa ti poistia na slovensku dovtedy ak máš Ecard tak je 8týždňov zo zákona dieťa poistené pod tvojou poistkou v rakúsku....

chrummka
15. apr 2015

@dugyna ahoj, tak uz mame po, nakoniec to vyslo takmer uplne dokonale ako z americkeho filmu 😉 kontrakcie zacali vecer cca o 10tej a do hainburgu sme dosli az rano o 7mej a drobec sa narodil o 11,15 hod...jedine z coho sa mi tak trochu zrutil svet bolo ze daco mali s vodou vo vani - a nemohla som rodit vo vani....velka skoda lebo voda mi velmi pomahala zvladat kontrakcie.....celkovo to hodnotim velmi pozitivne - manzel furt so mnou, vobec si neviem predstavit ako by som to bez neho zvladla, dr dosiel len na poslednych 5 minut a ked som maleho vytlacila - myslela som ze mam roztrhnuty aj chrbat 🙂 tak chvalil ze mam ist na SR ukazat ze takto sa rodia deti, cize narastla som asi tak o 20 cm 😀....cvicila som s epniom cize poranenia ziadne, ani skrabanec, ale citila som sa unavena tak sme ostali do piatku...jedine co ma prekvapilo bolo stahovanie maternice po porode - to boli stahy pre mna porovnatelne s kontrakciami a co ma sklamalo bolo poradenstvo dojcenia - uplne tragicke, cize kazdej odporucam, hlavne asi prvorodickam nastudovat vsetko na mamile.sk + zaistit si laktacnu poradkynu ktora dojde co najskor po porode, ja kebyze viem tak si ju zabezpecim vopred aby dosla skontrolovat prisatie babatka...cize tolko z mojej strany a napriek tomu ze ma to stalo ako riadne luxusna dovolenka, manzel kazdy den pri pohlade na maleho aky je kludny a spokojny vravi - ja som taky rad ze sme tam isli a stihli to a vsetko to dopadlo ako dopadlo....🙂

dugyna
15. apr 2015

@chrummka rasa tak som strasne statna. prosim ta a rodila si u slovensky hovoriaceho lekara alebo mala slovensku PA. lebo ja som nemecky dlho nehovorila a muz nevie ..cize radi by sme sa tam dohoorili.
totiz som zistila zevraj na antolskej po novom rodia PA a ja teda slovenskym nedoverujem kedze su bez praxe..a napr.nastrih je lekarsky ukon cize keby sa trham a ma volat lekara..tak sa potrham uz ma nenastrihne..
dalsia vec ze sa mi uroboli varixi na pysku velkom a takisto som uz pocila ze slovensky gyndsi to radi indikuju na sekciu...:(
takze tiez zacinam dost intenzivne patrat o slovenky hovoriacich v hainburgu +zvazujeme aj tu izbu na 1-2 dni-tak ze by tam boli aj deti s nami...to len v pripade ze by mi pri porode praskli tie varixy a stratila by som viac krvi...ale skor by sme radi sli hned domov...

ale strasne sa s teba tesim ze si mala super porod...

s tou vanou si ma potesila 🙂 ako ze maju...a rodila si na koze ci sa da aj ina poloha..

no bohuzial laktacia v nemockach na SK je 0 bodov, a koda ze aj v AT

lalitagopi
15. apr 2015

@chrummka gratulujem! velmi dobrá správa. to ty si písala aj na ženské kruhy? kolko vás to vyšlo?

monika155
15. apr 2015

Mamicky ktora ide rodit do Haiburgu? Ja idem, termin mam 25.7.no neviem dobre po nemecky tak sa bojim:(vieye mi poradit kedy tam staci ist?

monika155
15. apr 2015

A este jedna otazocka, urcite teda nemusim platit ak mam Ecard? A som poistena v at?

ziza55
15. apr 2015

@chrummka super..gratulujem...u koho si rodila? a kolko si nacvicila s epinom? ta druha doba porodna teda v pohode vsak? pomohlo ccvicenie?

ziza55
15. apr 2015

@monika155 staci ked zavolas v 36tyzdni a dohodnes termin na sono a CTG, musis mat potvrdenie o krvnej skupine a vysledok steru na streptokoka...., ja som 38tyzden..zajtra idem prvykrat na CTG..., pokial mas ecard a si zdravotne poistena v AT...naklady maas hradene poistovnou

monika155
15. apr 2015

@ziza55 dakujem.A to potvrdebie o krvnej skupine a streptokoka mi da moja gyn vsak? Dakujem moc;))

ziza55
15. apr 2015

@monika155 ano vypytaj si to od gyndosky...., inak toho streptokoka ak by si nemala mozu ti urobit odber aj v hainburgu ale trva to ca 2 tyzdne

monika155
15. apr 2015

@dugyna Ahoj kedy mas presne termin? Chces rodit v Haiburgu?

monika155
15. apr 2015

@ziza55 dobre vedieť. Dakujem a prajem rychly porod;))

nafotky
15. apr 2015

Ahojte je budem mať Sc budúci t v Hainburgu a sú tu aj Sk sestričky pôrodné asistentky aj lekári nevadí ak nevieš dobre nemecky sú tu na to pripravení 🙂 (ja tiež moc neviem som tu teraz už 3 ti den koli laku a v pohode)

dugyna
15. apr 2015

@ziza55 za to ctg sa plati? otoho porodnika slovenskeho si treba dohodnut?
@monika155 asi hej este nie sme 100% rozhodnuty ale skor ano...uvidime co v piatok povie na tie varixy mja gyndoska ako sa bude tvarit..temin mam 13.7.
@nafotky si si dohodla slovenskych ci netreba?

monika155
15. apr 2015

@dugyna ja mam termin 25.7tak mozno sa stretneme;) teda ak sa rozhodnes tam;)

dugyna
15. apr 2015

@monika155 🙂 len to by i musela ist dost skoro rodit. laebo mzno ked to budeme vybavovat :P

monika155
15. apr 2015

@dugyna tak ja som 26ty27tt;) no pri mojej dcere 2rocnej s ktorou sa stale natahujem pojdem skor.🙂 no mozno na vysetreni pred;))

dugyna
15. apr 2015

@monika155 jaj to som si nevsimla 🙂 som kukala datum a nejak mi to nedoklaplo. hej to poznam 🙂
tak to sa tam fakt mozno stretneme.

monika155
15. apr 2015

@dugyna Tak sa budeme informovat dufam🙂)

nafotky
16. apr 2015

@dugyna ja viem nemecký naozaj veľmi málo len taký základ (fakt nič moc) vypísala som si pár vecí čo budem potrebovať ( boli, inekcia; jazva, kojenie. ..) Veľa personálu tu hovorí aj anglicky aj tlačivá majú v angličtine. Nakoniec som vyplnila nemecké tlačivá s pomocou translatoru na mobile 🙂. Ako jedlo a také bežné veci si dohodnem v nemčine tie lekárske radšej v slovenčine včera som bola u anesteziologa a bol to slovak ( je ich tu viac slovákov) a zatiaľ na každej smene bola min jedna Sk sestrička.

Ak máš at ppoistenie ctg (ani nič ine) neplatís. Tu rodia pôrodné asistentky je tu aj slovenská tak za za zmluvné nie sa platí neviem kolko. Ja budem mať sc a nezazmluvnujem si Dr príde mi to zbytočné.

Majú tu aj rodinné izby kde môžeš mať manžela mamu kam od ku. .. 24 hod pri sebe

ontaria
16. apr 2015

Ahojte, pls poradte kedy je najblizsi den otvorenych dveri v SVK jazyku?

canama
17. apr 2015

@ontaria kazdy prvy piatok v mesiaci o 11.30 v zasadacke na 2 poschodi.

chrummka
17. apr 2015

@lalitagopi dakujem, ano na facebooku ale, no vyslo nas to dokopy cca 2500 eur - ale ja som tam ratala vsetko, aj naftu kedze som z BB, aj uradne preklady, a potom + porodna asistentka a pobyt 2 dni.

chrummka
17. apr 2015

@ziza55 mala som epino, nacvicila som za cca 4 tyzdne 32 cm, maly mal hlavku 35 cm, a cvicenie urcite pomohlo-minimalne som pochopila ako tlacit babo von a kedze som nemala ani skrabnutie tak som hned po porode chodila a sedela akoby nic 🙂 bola som s evou bauer a na poslednych 5 minut dosiel dr - karovic, sympos mlady a po porode mi povedal - chojte na SR ukazat ako sa rodi 🙂 tak moje sebavedomie narastlo na 2 metre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre