Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus aj moj starši knedlik spi 😕 a mladši sa jeduje 😝 ale už je v kočiku nech sa hra s hrkalkami..

yanus
4. mar 2011

@martinka1981 Fajne, som rada, ze nie som sama, ze mam jedovite dieta :D. K veceru je to des a hroza 🙂 Juuuuj tak ja koncim 🙂 cert sa zobudil.paaa

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus to neve že si tam nebola na 600 nedelie,povedz že si bola v AT . Šak ťa nemusia očumovať 2 doktory neeeee????

vampgirl
4. mar 2011

@yanus
@martinka1981 No ja som sa musela vzdialit zneskodit bombu v plienke 😉 o tom sa mi za starych bruskatych cias nesnivalo 😀
Baby mne sa zase snivalo, ze za tri dni bude koniec sveta 😎

jabadaba
4. mar 2011

@yanus no mna by porod v Hainburgu ako samoplatcu vysiel do 5 tisic eur total. Podla mna v Kochu, ked ho otvoria to bude polovica, ak nie menej. Neverim, ze by pytali tolkoto. Ked som v Kochu rodila v 2006 tak ma to stalo 30 000 cize 1000 eur, to bolo aj so zazmluvnenim lekarky. Predpokladam, ze cena sa po rekonstrukcii zdvojnasobi. Ale nebude to tak ako v Hainburgu celkom isto.
Porovnavali sem s muzom ceny vo Viedni a teda mily Hainburg to riadne s cenami za tretiu triedu prestrelil. Na to co ponuka - stvorka...ved to uz ani v nasich spitaloch nie je. Jasne, ze to tam nie je take preplnene, tam sa asi nedeje taky baby boom, ale veru Loksa nevedel garantovat ani to. Moze a nemusi byt zrovna plno v moj termin. A taku neistotu mam aj tu a za neporovnatelnu cenu.

Vies, ze ma napadlo to iste? Ze sa museli stazovat rakusania. Oni totiz nevnimaju, ze si to cvakame z vlastneho vrecka a je to riadna palka, videli zrejme len to, ze slovenky mali nadstandardne sluzby na standarde. Zavist a predsudky spravia vela. Tak ako by videli, ze by mna ubytovali samu na stvorke pricom to, ze som cvakla 5 tisic eur by netusili. A asi to stopli kedze Loksa ani naznakom, ze ved ako samoplatkyna budem sama ci nanajvys dve. Nic, ani zmienka.

jabadaba
4. mar 2011

@martinka1981 dakujem, si zlata. Veru, spytaj sa Loksu co to tam ako to tam. Lebo mne je to podozrive. My by sme do toho sli celkom urcite ja za tu cenu zvysenu ak by mi vedeli garantovat, ze za take peniaze aj budem patricne ubytovana a nie ze budem lezat na izbe s dalsimi troma ako by som lezala tu na Antolskej. Prave pre vacsie sukromie som si Hainburg vyberala, pre vacsi komfort a klud. no bola by sranda, ze by som zacalovala tolke peniaze a prask, dopadla by som co do urovne ubytovania ako na Antoslkej. By ma svihlo. No a potom tu bola ta neistota s Loksom, ze zial ma v case mojho porodu aj rodinne veci, co ja plne chapem ze chce byt s dcerou ked porodi.

Posonduj a pripadne daj vediet. Lebo divne, ze fakt nenaznacil ani len na osobnom stretku ,ze sak to sa da vybavit, ze samoplatkyna sama s vacsim komfortom...asi to tam uz takto nejde. No len to skoncia aj prijmy Loksovi, predsa len mal z toho pekne peniaze ked si ho clovek vybral, ja som si ho chcela tiez vybrat a dohodli sme sa aj na cene honoraru. A ked otvoria Koch tak asi to skonci uplne. Si myslim, ze uz sa tam hrabkat slovenky velmi nebudu.

lauraa
5. mar 2011

@jabadaba nemocnice sa prechadzaju na samofinancovanie, takze ceny stupaju nielen pre samoplatcov ....

jabadaba
5. mar 2011

@lauraa je to dost mozne. No len skoda, ze ten standard tam je aky je. Lebo sprchu na chodbe a viac spolubyvajucich mozem mat aj tu. Je mi to luto, nejako som s Hainburgom pocitala, a aj preto, ze na Dr. Loksu tu boli fajn referencie a aj na zivo je to velmi prijemny a sympaticky lekar. Ako obdornik ma velmi oslovil.
No a ak by som si mala zaplatit nadstandard na dvoj ci jednopostelovej izbe, pre samoplatcu by to bola uz riadna cena a to uz rovno by som mohla ist do Viedne na sukromnu kliniku. Ach skoda, cele moje tehotenstvo mi len padaju predstavy a plany... 😒

yanus
5. mar 2011

@jabadaba Hlavu hore, vsetko bude uplne super, povedz si ze vsekto bude perfect a ono sa stane ;). Budeme Ti vsetky drzat palce.

jabadaba
5. mar 2011

@yanus dakujem, si zlata. Dam potom vediet.

kvetinka211
5. mar 2011

@yanus @martinka1981 dakujem Vam za gratulacie 🙂 je super byt mamickou, konecne som si to zacala uzivat ked sa mi trochu podarilo dohnat spankovy deficit 😉 No co tu citam o tych cenach, som fakt rada ze som to nakoniec vzdala s hainburgom, 700 za noc by ma asi na poslednu chvilu presvedcilo ist inam ... a okrem toho som nakoniec vyse tyzdna prenasala, chodila do nemocky takmer denne a hrozila mi sekcia (predpokladam ze v Hainb. by k nej nakoniec mozno doslo), to by sme sa nedoplatili 😲 fakt divne to zvysenie cien. Majte sa krasne a teste sa s babatkami 🙂

yanus
6. mar 2011

Ahojte maminky, nemate niektora skusenost s nahlasovanim dietata do Zdravotnej poistovne. Dnes mi v Dovere povedali, ze kedze byvam v AT a "hospodarsky" som tam cinna, pricom som robila pred materskou na SVK, nemozu mi klasicky dieta prihlasit, ale ze dieta prihlasim do ZP az po prestupe na rodicovsku z materskej, kedy vyziadam AT stranu o dalsi E-formular, aby oni SVK strana nasledne prehlasili nas obe na mojho partnera. Akoze som z toho jelen? 😀 Preco ja mam vyziadavat AT stranu o nieco, ked ona ziada stale tu SVK, kde boli odvody odvedeneeeee???

martinka1981
autor
6. mar 2011

@yanus to o čo im zas ide?? Ved ty aj partner ste pisteny na SVK nie? Tak by mala byť aj malá poistena tu. Ved ju nemaš poistenu v AT nie??

maggie2
7. mar 2011

@jabadaba vidím, že aj Ty máš úžasné skúsenosti na antolskej s pani sekretárkou najsamvyššou osobou hneď po pánovi prednostovi 🙂

jabadaba
7. mar 2011

@maggie2 no veru mam, ale sekretarka bola v poho, to len pan zastupca bol ako z retaze utrhnuty a doslova chrapun, ked to mam tak povedat. Aj som sa stazovala pisomne mailom priamo riaditelovi, no odpoved akosi nechodi. Sa asi nedockam. A Ty si mala priamo so sekretarkou? Ked som tam bola ja tak tam bola taka mladucka jedna, ta mi vzala papiere a bola mila, a druha taka starsia ale aj ta bola v poho, este za mnou vysla na chodbu komentujuc sefa, ze asi ho nastval riaditel, nech si z toho vraj nic nerobim. No ale zazitok to bol. Uroven vskutku uzasna. Je fakt, ze toto sa cloveku v AT nestane.

maggie2
7. mar 2011

@jabadaba tak to sme mali na mysli iné osoby. Ale nezávidím Ti ten zážitok. Dobre si urobila, že si sa sťažovala. Očakávať prevratný prístup nemožno, ale aspoň sa uvedomia že ľudia sa začínajú brániť.

yanus
7. mar 2011

@martinka1981 Ani nevrav, slak ma trafi z tychto vybavovaciek vramci dvoch krajin, hlavne prava ruka nevie co robi lava a opacne 🙂

calimero1
7. mar 2011

@martinka1981 no vsak to,ze to o tolko zdvihli z 500 na 700 ☹ . Ale tolko by mali nemocniciam platit i poistovne, ak pacient nie je samoplatca nie? Ci samoplatci maju specialny cennik?

co sa tyka cien porodov na SVK, tak pre vyse 3 rokmi ako bol este Koch, tak samoplatca platil za nadstandard 60.000,-SK. Myslim, ze poistovne preplacali, ak je na to dovod okolo 20.000,-SK.

@martinka1981 @vampgirl gratulujem k 4 mesiacikom 🙂. Pocujte, to vam 4 mesiace vystavovali RL?

yanus
8. mar 2011

@calimero1 iba 3 mesiace, ale o to je vonavejsi :D:D:D:D

vampgirl
8. mar 2011

@calimero1
@yanus hehe presne tak, o to viac si ho teraz vazime 😀

martinka1981
autor
8. mar 2011

@vampgirl
@yanus vonavy nieje ale je krajši ako ma Miška.Vraj nove tlačivo 😉 Asi ho ručne robili ked im to tak dlho trvalo.....

@calimero1 no pisala som mail Dr. Lokšovi a spomenula som aj to zvyšenie cien a povedal že to tak v zdravotnictve (žial aj v AT) chodi ked ekonomovia a pravnici určuju ceny. Vraj vedenie nemocnice asi stratilo pojem o realite a sam im to niekolko krat ustne hovoril ale nič nezmôže 😒 . Vraj sa budu čudovať na konci roka ked budu ratať pôrody. Takže asi tak. myslim si že teraz tam budu mať baby Slovenky ako samoplatkyne skor ako raritu. Nuž kto chce kam......
Ešteže mam odrodene 😀 😀 .................aj ked dnes sa mi snivalo že som tehotna 😀 😝 😝

yanus
8. mar 2011

@martinka1981 Ja som Ti vravela ze "dotretice" vsetko najsamlepsie :D:D:D:D

martinka1981
autor
9. mar 2011

@yanus v žiadnom pripade 😝

calimero1
11. mar 2011

@martinka1981 a ostatne .... 🙂 RL vam dosli postou, ci vam zavolali, a ste si boli vyzdvihnut osobne?

calimero1
11. mar 2011

@martinka1981 v ziadnom pripade 😝 . ,,,,a preco nie? 😀

martinka1981
autor
12. mar 2011

@calimero1 zavolali a išli sme osobne.

No myslim že dve deti bohate stačia,mojmu drahemu už 4 😀 😀
Necham to zas na inych.....

red_kika
16. apr 2011

baby, poradte prosim. zijem a pracujem v bratislave, ale chcela by som ist rodit do rakuska. mozem sa ja len tak zobrat a ist tam rodit? ake papierovacky by ma potom cakali? ma niekto aktualne ceny tej porodnice v hainburgu prosim? alebo rovno z viedne?
dakujem

martinka1981
autor
17. apr 2011

@red_kika no situacia je taka že to čo zaplatiš v Haiburgu za 3.triedu si možeš rovno zaplatiť vo Viedni sukromnu kliniku. Ak vieš nemecky nemaš problem. Papierovačky sa tu rozoberali milion krat stači trošku prečitať par stran dozadu 😉

zutomasi
21. apr 2011

Ahojte vsetci,
chcela som sa opytat, ci niektora z Vas rodila u Dr. Urbana... momentalne chodim k nemu do poradne a zvazujem kde rodit...ci u neho v Hainburgu alebo radsej v BA... poistena som v Rakusku, takze by nemal byt problem. Prve dieta som rodila napriek zahranicnemu poisteniu na Antolskej - a bol to velmi komplikovany porod...neviem si preto predstavit porod s Hebamme...
Pocula som aj od znamej, ze v Hainburgu nie je detsky lekar pocas porodu po ruke... neviem co je na tom pravdy... velmi ma to desi, nakolko mi pri prvom porode dieta skoro odislo...
Viete mi dat nejake blizsie info?
29.04. sa chystam ist na prehliadku nemocnice a popytam sa na vsetko - ale Vase osobne skusenosti by bodli 🙂
Vdaka

martinka1981
autor
21. apr 2011

@zutomasi no ja za seba možem povedať že som mala oba porody s Hebamme,ale ani jeden nebol komplikovany a deti boli ok. Lekar prišiel iba na šite,v prvom pripade dr. Salkiewič(neviem ako sa to piše 😀 ) a pri druhom bol dr.Lokša aj ked nemal službu 😉 .
No je to pravda že detsky lekar tam nieje a nemocnica nema take vybavenie aby vedeli poskytnuť všetko v pripade komplikacii ,potom prevažaju do Viedne.
No je to asi na zvaženie či isť do Hain. alebo Antol. O Viedni si neuvažovala ked tam maš poistenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre