Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

danka237
9. nov 2014

@bobova Jé, ďakujem 🙂 No v tej pohľadnici s odtlačkom nožičky, čo tam dávajú, je podpísaná, mohlo by to byť Getraud Lempes, ale nie je to veľmi čitateľné. Každopádne, mne ona plne vyhovovala, veľa rečí nenarobila, ale mala vynikajúci cit v správny moment navrhnúť správnu vec, všetko ale veľmi nenásilne. Akoby vedela odhadnúť, ktorá rodička koľko znesie a aká varianta bude pre ňu najschodnejšia. Úplne v závere pôrodu sa im tam striedali smeny, takže na záver som tam mala aj Ingrid Nedelik, aj všetky ďalšie úkony po pôrode už robila ona. To mi tiež vyhovovalo, dúfala som, že ju stretnem.

misulka47
10. nov 2014

Ahojte je tu toho veľa pooisaneho a popravde nemám čas všetko čítať. Zatiaľ niesom tehotná, ale plánujeme 2 dieťa a keď prvé som rodila na kramaroch nakoniec sekciou a ani neviem preco; mám z toho dosť traumu. Druhé dieťa by som chcela porodiť prirodzene moja otázka znie, keď neviem po Anglicky ani nemecky môžem rodiť v heinburgu? Máte niekto skúsenosť? Ďakujem za Info 😉

dulkagabulka
10. nov 2014

@misulka47 bolo by fajn mat pri sebe niekoho,kto je jazykovo zdatny, lebo nemaš istotu, že práve bude mať službu slovenský personál..môžem ti potom dať kontakt na slovenskú PA, alebo dulu, ktorá ta bude sprevádzať

danka237
10. nov 2014

@misulka47 Tiez odporucam mat so sebou sprievod niekoho, kto bude vediet komunikovat. Oni sa snazia o co najprirodzenejsie vedenie porodu, ale ak sa nieco vyskytne a budu Ti navrhovat rozne zasahy, tak je dobre vediet, co akceptujes a co odmietas.

misulka47
10. nov 2014

@dulkagabulka Ďakujem pekne, budem rada, určite ti potom napisem 😉

misulka47
10. nov 2014

A manžel môže byť pri pôrode?

dulkagabulka
10. nov 2014

@misulka47 môžeš mať manžela aj niekoho ineho koho si privedieš

silvie101
10. nov 2014

@dulkagabulka Gabika prosím pošleš aj mne kontakt na tú slovenskú PA a dulu. ďakujem.

misulka47
11. nov 2014

Je tu aj niekto kto porodil po prvom cisárskom prirodzene? Dakujem za info 😉

dulkagabulka
11. nov 2014

@misulka47 na našej stránke nájdeš príbehy, kedy žena porodila v hainburgu po prvom cisárskom vaginálne...dokonca aj KP...pozri a prečítaj si - je tam veľa inšpriujúcich príbehov
http://zenskekruhy.sk/porodne-pribehy/
práve dnes zverejnený je tiež z Hainburgu 😉

eva_evicka
12. nov 2014

Ahojte, V hainburgu som porodila v 2009 a bola som uplne spokojna, sestricky rozpravali po slovensky, neviem ako je tam teraz.

bb6
12. nov 2014

@dulkagabulka Gabika, tiež sa hlásim medzi záujemcov o kontakt na slovenskú PA a dulu. ďakujem.

catalina30
12. nov 2014

@misulka47 Ja som porodila pred týždňom v Hainburgu prirodzene, cisársky som mala pred 2 rokmi - tiež Hainburg.

misulka47
13. nov 2014

@catalina30 Ahoj Prosím ta a nechce sa ti napísať o to. Niečo viac? Kľudne aj do ip

ivkadracova
18. nov 2014

Porod v Hainburgu odporucam kazdej prvorodicke.

ivkadracova
18. nov 2014

@dulkagabulka to s tym preplatenim sa mi nezda, ved je na to zakon.. do 3 mesiacov ked poziada o preplaenie, kedze je to akt, ktory nepotrebuje suhlas poistovne, tak to musia preplatit, na rozhodnutie maju mesiac. Ake bolo odvovodnenie ked ste podali oficialnu ziadost? bolo pisomne?
Moj pripad bol, ze sme o to poziadali po lehote 3 mesiace lebo prve dieta a stale sme riesili uplne ine veci 🙂 ale inac by nam boli preplatili.. tiez peniaze nelutujem.

dulkagabulka
20. nov 2014

@ivkadracova bohužial, mame to potvrdene aj od právnika, náš zákon nepozná ambulantný pôrod, pôrod je zaradený iba do výkonov ustavnej starostlivosti- teda musíš byt hospitalizovaná viac ako 24 hodín. Snáď sa nám podarí to zmeniť.

ivkadracova
21. nov 2014

@dulkagabulka uhm, uz rozumiem, ano ja som tam ostala cez prvu noc.. Ale nejde mi to do hlavy aj tak, pretoze bez ohladu na to, ci tam bola hospitalizovana alebo nie, tak mala urcite ukony spravene, ktore sa robia aj u nas, a aspon tie by mali byt preplatene zo zakona. Tak preco sa vobec zaoberame slovickom "ambulantny"? Ked si to zoberies z opacneho hladiska, ze ja mozem porodit v ruzinovskej nemocnici a hned aj ist domov na revers, lebo som sa rozhodla, nebude mi VSZP platit tento porod a vyzvu ma zaplatit peniaze lebo som porodila "ambulantne"? Znie to absurdne ze? Kto vie ci by to obstalo na sude.. Naozaj je v zakone o nahrade uvedena povinna hospitalizacia aspon 24h?

leishmania
21. nov 2014

@ivkadracova ZP aj na sk robia problemy s vyplacanim niektorych ukonov nemocniciam ak tam pacient "neprespi" neviem ci este stale ale muselo sa preto aj kvoli amniocenteze napriklad prespavat v nemocnicic aby im to ZP preplatila

ivkadracova
21. nov 2014

@leishmania no to som nevedela.. ale teraz povedz mi.. ja som rodila neskoro vecer, a bol to prvy porod, tak som ostala.. ale keby sa podarilo mat druhy porod napr. skoro rano, preco by som hoci aj na SR ostavala cez noc ked bude vsetko v poriadku? Co ma tam budu drzat nasilim? Nerozumiem tejto logike. Ako chapem, ze taka blbost moze byt v zakone, nebude prva ani posledna, ale toto ma v skutku zarazilo. Ok. uz sa budem udivovat iba v mysli.

kiki68
22. nov 2014

@ivkadracova je to niekde v nejakom zakone ci ako,ze tam musis ostat. Asi by velmi vyskakovali,keby sa ides zdejchnut na reverz. Viem,ze na SK sa takyto typ porodu,ze odrodis a ak je vsetko ok po par hodkach ides domov neumoznuje.

ivkadracova
22. nov 2014

@kiki68 V ustave je definovany volny pohyb, nikto ma tam nebude drzat nasilu. Nemocnica nie je vazenie. Chvalabohu ked budem po porode v takom stave ze budem moct ist domov po vlastnych : ))

ivkadracova
22. nov 2014

@kiki68 @dulkagabulka precitajte si paragraf 11 bod 8 d) atd.. vsetko je ok, uz ich len na Slovensku vychovat:
https://www.fmed.uniba.sk/fileadmin/user_upload...
V ktorom zakone sa pise o hospitalizacii? Tu som nic nenasla..
V Hainburgu chvalabohu nenutia ostat, no ked treba aby Zena ostala, lebo su na to argumenty, tak to samozrejme navrhnu. Aj tam sa ale podpisuje revers ked napriek odporucaniam chce "pacient" odist. Co je ale uplne v poriadku podla mna.

kiki68
23. nov 2014

@ivkadracova tak ale nebudes utekat z porodnice,kde Ti je dobre. Z miesta ala horror story budes zdrht za kazdu cenu... 😉
Ja som myslela,ze na SK je na to nejaky zakon, lebo vsade to tak predkladaju, ale boh vie ci to nie je iba kvoli poistovni....osobne si nemyslim,ze na SK vyjdu v ustrety. Mne stacilo co robili zakazdym za cirkus okolo vytiahnutia kanyly a to uz som bola davno po operacii, sama jedla,pila,chodila, vraj ju tam mam mat az do nejakeho limitu. Takze museli volat primara,aby mi ju mohli dat von skor. Chapes sprosta vec,co uz den nebola potrebna. Ked som zebrala den predtym o infuzku (sak naco mam ten plast v ruke),tak mi povedali,ze nic mi nedaju,pekne nech sa napijem caju. ( po operacii krcnych mandli laserom). Ja sa obavam,ze by robili to,ze vy mozete ist domov a dieta si tu nechame...

ivkadracova
25. nov 2014

@kiki68 to by len raz skusili.. Kym je zdrave tak mi mozu vies co. Ja by som si na Tvojom mieste tu kanylu vytiahla asi sama : )) btw. Presne o tom bola rec uz neviem kde v telke, ze operacia krcnych mandli laserom je dnes v pohode, a uz na druhy den sa moze jest ked nie su komplikacie. Trochu uz odbacame od temy. Ale to vsetko poukazuje na to, ze zdravotny ukon mimo SR je castokrat lepsia volba.

kiki68
25. nov 2014

@ivkadracova pocuj never tomu co je v telke, ano nevies o tom,lebo je to v narkoze, ale potom ked mas jest a pit to nie je nic bezbolestne. Houbajs, pit som pila po lyzickach a to vydrzim peknu bolest bez muknutia. Ale hento som fakt myslela,ze budem kvikat. Kym sa to zhojilo,tak som toho moc nezjedla. Davali nam aj cipky proti bolesti na prvy tyzden..no takze asi tak 😀

A tu kanylu by som si vytiahla,ale bolo mi povedane,ze ak to spravim,tak mi budu musiet dat dalsiu. Ked si predstavim ten horor,tak ma to hned preslo. To nase zdravotnictvo je kdesi uplne inde, takze jedna vec je,ze co sa po technickej stranke da spravit,druha ci to pojde in da real time situation 😉 Ja nie som typ,co si necha skakat po hlave,ale hadaj sa do krvu,ked nesmies hovorit,aby si si neposkodila trvalo hlasivky...nechcem si predstavit vadit sa s niekym pri porode,ci po porode,ze viete co toto fakt nepojde. By ma kleplo...

btw. pocula som,ze v Hainburgu sa tie kanyly ani davat nemusia ak nie je dovod a zena nechce. Co by mne osobne kamen spadol zo srdca,kedze som pocas aplikovania kanyly 2 x omdlela a to by som pri porode teda nechcela aby ma tam kriesili. Pokial teda neomdliem nejako od bolesti alebo co beztak. 😉

ivkadracova
25. nov 2014

@kiki68 nemusia, ani ja som nemala, ani monitor, ani nic... az na konci som dostala kanylu, po mojom suhlase, kvoli homeopatikam

catalina30
25. nov 2014

@ivkadracova @kiki68 Ja som mala v porodnom plane ze nechcem kanylu, a na to prisla doktorka (neviem meno) ze bez suhlasu s kanylou ma ani neprijmu...Ostala som z toho riadne vyvalena tiez nenavidim ihly a pri prvom porode mi kanyla vadila neskutocne... Tak som to par dni predychavala a zmierovala sa s tym, a realne pri porode pred 3 tyzdnami si nikto na kanylu ani nespomenul pri prijme ;)... Asi to zavisi od toho kto ma sluzbu, ja som rodila s hebamme Zuzanou.

catalina30
25. nov 2014

Mamicky co ste mali v Hainburgu ambulantny porod, kde ste dali robit ten odber krvi z paticky na screening? U pediatra na SK alebo niekde na Kramaroch?
Nasmu malemu brali na druhy den v Hainburgu a dnes mi prisiel domov list z laboratoria z Viedne ze treba robit znovu odber kedze maly mal menej ako 36 hodin...

jarmila84
25. nov 2014

ahojte baby. Viete mi poradiť ake papiere potrebujem ak budem rodit v Haiburgu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre