Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

canama
8. máj 2015

@lenulienka86 Ja som sa na prvy porod tiez nepripravovala, dopadlo to dobre, lebo som si verila ze to zvladnem...ale pri druhom som sa uz pripravovala aj po psychickej stranke na porod, a stalo to za to. A co sa tyka spekulovania/nespekulovania....vies to je prave kamen urazu, ze ty mas bolesti, chces si od nich ulavit nejakou konkretnou polohou a lekarsky personal to vyhodnosti ze "spekulujes"...ver mi ze budes velmi rada ak budes mat pri sebe personal, ktori bude chapajuci a bude sa ti snazit pomoct v ulave od bolesti a nie ta buzerovat. A ked vyviaznes z porodu bez epiziotomie, lebo si "spekulovala" a hladala niekoho kto ti ho nespravi, budes rada, velmi rada, ze nemusis mat dalsi rok sex s bolestami.

monika155
8. máj 2015

Baby co ste boli dnes na prednaske.Ake papiere to rozdavali na konci? 1 ohladom anestézi 2co si mame priniest a 3zlty bol co? Ten som nevzala:(

dugyna
8. máj 2015

@monika155 papere ohladom anestezy jeden bol v NJ a druhy v AJ a ten zlty je ohladne nejakych prednasok s habeme

dugyna
8. máj 2015

@lenulienka86 hm tak to je teda "fatk priprava od mamy" radsej nech ti uz nic nehovori.nehnvaj sa ale toto je dost blby pristup.
bolesti..ja neviem ale podla mna ak sa matka tesi na dieta tak ai bolesti nema..a vsetko je subjektvine a to co si zena sama sugetivne navodi ...ak budes ockavat bolesti jak neviem co tak ich budes mat.

ja nemozem povedat ze by som mala bolesti..lebo podla mojho nazoru porodne bolesti nie su bolesti..je to nieco ine co by malo mat iny nazov..ja som to takto voec nevnimala..prvu dobu porodnu som bola celu doma.do porodnice som dosla s rozbehnutym porodom..ked ma dr prijimala bola som uz na 4 otvorena..
eepidural som nemala lebo nakolko pedtym som mala sekciu a chcela porodit pridzodzena ni som ju nemohla..ale ani by som si ju nedala...
v okoli vlastne ani nemam ziadnnu kamosku ktora by si dala epidural...cize asi tolko..a nijaka nepopisuje ze by mala neznezistelne alebo neviem ake bolesti..cize asi tolko,

mamina by ta skor mala povzbudit ze to bude dobre a skor ine veci vysvetlit..a ked si laicka a prvorodicka a si citlivejsia tak chod na nejaky kurz hypnoporodu alebo predporodnu pripravu aby si vedele predychat kontrakcie..

dugyna
8. máj 2015

@andromeda10 no moja drahy napocital vyse 40 burchatych zien :P a vacsina mala manzela.bola si?

dugyna
8. máj 2015

@monika155 odfotila som ti to

dana_l
8. máj 2015

@lenulienka86 na porod - hlavne prvy - sa neda pripravit, lebo vobec nevies co mas ocakavat. ja som mala obrovske porodne bolesti hned od zaciatku ako sa zacal porod. kontrakcie kazde 2-3 minuty. a to az do porodu. ano, je to bolest, vsetko ta boli, ale zase nie je to ze pri tom zomries. ja som si dala pri vsetkych porodoch epiduralku. takze bolesti som mala pri prvom porode od polnoci do 8-9 rano kym som dostala epiduralku, pri druhom podobne. pri dvojickach mi dali sice eipduralku (porod zacal po polnoci, epiduralku dali az rano) ale asi bola slaba, lebo som mala silne kontrakcie az do konca porodu. porovnat porody - pri prvych porodoch, kedze som necitila bolest tak som hned po porode behala bez problemov, nic nebolelo. ale po dvojickach, behala som tiez hned, ale cele telo ma priserne bolelo, musela som si davat konske davky tabletiek od bolesti.
moje kamaratky vraveli, ked sa im zacal porod, mali kontrakcie tak kazdu pol hodinu, sedeli kludne doma az ked ich to zacalo ozaj boliet, tak isli do porodnice. ja som dostala kontrakciu a som isla do kolien a zatinala zuby od bolesti. neviem si predstavit zeby som ostala sediet doma a cakala na ...... este vacsie bolesti?
pripravit sa na porod psychicky, ano urcite pomoze, ale niekedy proste tie bolesti budu `slabe`a niekedy budu `hrozne`.
urcite si nenechaj od lekara `rozkazovat`. ty si povedz ze co chces a co nechces. to ze mas bolesti neznamena ze uz nie si schopna o sebe rozhodovat.

andromeda10
9. máj 2015

@dugyna bola som ako sa ti pacilo budes tam rodit?

dugyna
9. máj 2015

@andromeda10 pacilo sa mi nam super prístup, jedine co sa nam tak moc nepacilo tie popôrodné izby tie obycajnesu takemocnemocnicnenanas vkusinak sa nam pacilovelmi ešte chceme zistiť detaily napr.ci v cene 625 eur je to pôrodné ctg a sono, keďže spominal ze epidural je v tej cene ale zabudla som sa habemy opýtať ci aj to ctg a sono, akhej tak super. Keďže v tej cene je aj sekcia a lieky. Tiez chcemzistit príplatok za tu lepšiu izbu. A ty ako bola si?ste rozhodnuty?

lenulienka86
9. máj 2015

@dugyna nooo a samozrejme ze ziadny epidural 🙂 mala by si ju pocut.teda moju mamu. Tolko vydrzis. Ved si to aj tak planujem. Na hrdinku. Ze skusim bez. Ale ako sa poznam.... Nastastie v hainburgu je aj sanca dat si ho aj neskor... ked tie bolesti okusim.

dugyna
9. máj 2015

@andromeda10 som kukla album a jej ja si ta odtiaľ pamatam🙂 ešte som kukala ci si to ty a teraz vidimze hej🙂

lenulienka86
9. máj 2015

@dugyna hehe moj muz sa opytal ze co muz pri porode 🙂 inac trosku stale vaham ci tam ist rodit. Vlastne mam taky citak ze budem v 36tt rodit. A ktovie aky otaznik este moze do toho prist.

dugyna
9. máj 2015

@lenulienka86 skus tu predporodnu pripravu aby si ako tak vedela co ta čaká a ako mas dýchať tak.. Ako urcite lepšie spolupracuju prvorodicky ak majú nejakú pripravu..teda ak sa porodu obavaju. Skus si kuknut nejaké videa porodov..a maminu uz asi radšej pocuvaj jedným u hom dnu a druhým von a na začiatku jej stanov pravidlá....lebo sa ti bude stará do starostlivosti o babatku atd...ja som pri prvej to musela urobiť všetci riesili ze prečo kojim casto..ze mam malo mlika a že riedke s blbabla..kojila som na požiadanie kočík zrusila a nosila v satke...kupala vo vedierku mi vanicke..nepouzivala detské pripravky iba eko..no takže pri malej najstaršej som im jasne dala najovo ze povedať si môžu ale dieťa je naše a urobime po svojom..pri druhej uz neriesili.a jasne ked mas strach vklude si vyber voľbu haiburg uvidis ake budeš mať bolesti a ked tak si ho das pichnúť a hotovo..lepsie pichnúť ako by si nevladals tlačiť🙂 môžeš habeme povedat ze ju prosis počas porodu informovať kedy je posledná šanca na epi a hotovo

dugyna
9. máj 2015

@lenulienka86 tak ste boli pri dverách?

lenulienka86
9. máj 2015

@dugyna pod oknom sme boli.. mama je v poho. Moja 350km a jeho 500 🙂 cize tam nejake navstevy viac ako parkrat rocne nehrozia 🙂 ale zas mne tie reci tych starych zien aj niekedy vyhovuju. Sa tym az tak prehnane nezaoberali. Moje rovesnicky tvrdia ze predporodne kurzy boli zbytocne vyhodene prachy. Skor zainvestujem do laktacnej poradkyne asi. Tym ze neviem do coho idem, tak sa absolutne nebojim a samozrejmr bez nejakeho planu porodneho. Ked nastrihnu, tak nastrihnu. Teraz moja sesterka rodila v cechach. Je to lekarka a ziadne plany kurzy pripravy. No a za 4h to dala

dugyna
9. máj 2015

@lenulienka86 pôjdeš teda rodiť tam? Ako ja som tiez pripravky nemala ziadne.ale tiez to poznam aj z tej stránky ako tvoja sestra..cize viem o tom viac menej všetko. Ako ja odporucam pripravku fakt preniekoho kto ma veľký strach..ale nejakú kvalitnú..v letaku som citala ze aj tam v hsiburgu robia...tsk super aspoň si budete robiť po svojom.no tak som sme kusokod vas sedeli..môj muž sa zase povedal ze sak ked nezbere to tak potom jedine homeopstika🙂
V haiburgu podľa mna planneootrebujes prejdes si to na tej vstupnej kontrole u habemy

lenulienka86
9. máj 2015

@dugyna Ty si ta s dlhym vrkocom, vsak? Aspon tak ta podla foto rozpoznavam 🙂 myslim ze ano, ze pojdem tam. A ak by sa dovtedy nieco vyskytlo, tak pojdem v ba. Nechcela by som byt prevazana kamsi 80km.

dugyna
9. máj 2015

@lenulienka86 hej tam s tým vrkocom 🙂.ty si sedela tým smerom ako primar rozpraval pri okne? Tak ja verim ze sa mi nevyskytne...este sa asi objednal na tu stredu s habemou a niečo sa popytam a ak by to bolo ok tak pojdeme tam rodit

andromeda10
9. máj 2015

@dugyna ano planujem tam rodit pred prehliadkou som bola tam na ultrazvuku a mala je stale hlavickou hore tak mi odporucila nejake typy ako jej pomoct.potom tam idem v 37ttna ctg a ultra.uvidime ak nie tak cisar 2tt pred terminom.mne sa tam pacilo ked porovnam to co som videla na antolskej.

dugyna
9. máj 2015

@andromeda10 ti odporucili oni sekciu ci? Ako keby idem sekciou urcite idem tam. Nam sa tiez pacilo ale rada by som išla po porode domov

dugyna
9. máj 2015

@andromeda10 ako ano oproti antolskej perfis. Hlavne pôrodná časť teda tie body..to sa nedá porovnať a aj prístup..nerobia z ničoho stres

ontaria
9. máj 2015

@andromeda10 pls ten cisar pri KP... navrhli ti to oni aby si sla cisarom alebo skor to slo z tvojej strany? Ja sama neviem co je lepsie, urcite by som nechcela tlacit na pilu a silou mocou rodit normalne aj za cenu ze sa moze babatku nieco stat... teda my sme sa mozno otocili, tento tyzden ideme na prehliadku. Ja to sama neviem odhadnut,viem si ju nahmatat ale neviem urcit ci je to hlavicka alebo zadocek. Snad sa mi otoci. Ze vraj na to pomaha jogisticky cvik pes: prehnut sa a stat na dlaniach a nohach (taku stiesku vytvoris), plus babske recepty, ze vraj si zvon dole zvoncekom - babatko pojde za zvukom. Tebe co poradili aby sa otocilo?

andromeda10
9. máj 2015

@ontaria noo ona povedala,ze mi moj dokt.spravi akupunkturu,specialnu masaz a tiez toto na co ty pises.ale povedala ze sa budu snazit spravit vsetko preto aby nemusel byt cisar.ale budem ju prehovarat 🙂

monika155
9. máj 2015

@dugyna dakujem ten mam.Len nemam tu A4zltu..Takze to bolo v anglictine iba? A nevies ci treba prelozit aj matersku knizku??

dugyna
9. máj 2015

@monika155 len ten papier co som dala foto a druhé boli tlačivo koli epiduralu bud v AJ alebo v Nj. Nie knizku netreba prelozenu..oni sa ta aj popytaju na prvej poradni.prelozeny uradne treba rodný list matky a otca a sobasny list plus ich overene kopie

dugyna
9. máj 2015

@andromeda10 prehovárať na sekciu či aby nebola?
@ontaria
Baby prvú dcerku som mala KP ale na SK mi inú možnosť ako sekciu nedali...skoda ze som vtedy nemala info o hainburgu ci to co hovoril okolo KP anesteziolog o jeho osobnej skúsenosti...ked moja malicka bola KP mamina ma podporovala ze brat bol kp a otocil sa v deň porodu....nikto jej neplanoval sekciu 2 týždne pred porodom..aj keď ona rodina skôr ako mala termín..sekciu mi naplsnovali tuším 2 alebo 1,5 tt pred terminom.
Aj manžel hovoril ze by to bolo možno inak..

andromeda10
10. máj 2015

@dugyna moje babo aby si otocila;)

ontaria
10. máj 2015

@dugyna ja dufam, ze sa mala otoci.... ak nie, tak este neviem co budem robit. Mna len to desi, ze pojde zadockom von a to prejde ale hlavicka je vacsia a ja nebudem natolko otvorena.... a "zasprajcne" sa tam... co sa vtedy robi... vtedy ma uz rezat asi nebudu... Akoze mozno je to blbost co sa pytam, ze sa to nemoze stat ale mne to pride ako logicky scenar.... Nevies co sa robi v takomto pripade? V utorok idem do poradne, sa to spytam mojej doktorky.... Ona ma tiez ukludnuje, ze uz sa jej stalo, ze sa dieta otocilo v den naplanovaneho CR.

silvie101
10. máj 2015

@dugyna Ahoj, prepáč že až teraz odpovedám, pýtala si sa ešte pred vyše týždňom na poisťovňu. Mám Všeobecnú a teraz ľutujem, že som ju nezmenila. Najprv mi nechceli uznať doklady o zaplatení.. trvala som na svojom že sú to doklady o zaplatení, Tak potom zrazu ok to bolo z ich strany. Teraz v piatok som bola v Hainburgu si dodatočne vybavovať ešte papiere, ktoré potrebuje iba Všeobecná a ostatné dve poisťovne takéto papiere nežiadajú, im stačia tie ktoré tam dostaneš. Zatiaľ neviem koľko mi preplatia, môžem ti dať potom vedieť. Aj napriek tým peniazom a teraz vybavovačkám by som tam išla ešte raz, zažila som tam krásny pôrod 🙂

silvie101
10. máj 2015

@ontaria rodila som pred vyše mesiacom a malá bola tiež zadočkom. zistili sme až v 38tt na poradni v hainburgu ze mala je v polohe kp. navrhli nam otocenie babatka, ale to som odmietla. Skusili sme moxovanie ale nepomohlo. Nechala som to tak, ze ked sa chce takto narodit tak ok 🙂 ja som sa obavala cisarskeho, ja som si velmi priala prirodzeny. Mali sme pohovor s primarom, kde nam vysvetlili ako prebieha takyto porod. Rodi sa v polohe na styroch, ak sa porodi telicko a hlavicka by nesla tak zenu musia hned otocit na chrbat. Tak nam to vysvetlili. Nemusis sa bat, prvy porod som mala klasicky babo islo hlavickou a teraz pri tomto druhom to nebol nejaky rozdiel. 🙂 A este stale sa ti babo moze otocit, ma vela casu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre