Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
23. jan 2014

@luckalucka83 Lucka gratulujem....nech ste zdraví všetci 🙂

teddynkova
25. jan 2014

Ahojte, mám otázočku, požičiavaju monitor dychu aj v Hainburgu, tak ako na SK?

ivka03
27. jan 2014

@luckalucka83 Luciiii, gratulujem k tehu, pekna novinka 🙂

romana142
1. feb 2014

Ahojte 🙂 Prosim Vas,najde sa tu nejaka maminka co rodila uz v Hainburgu a poradi mi,co za papiere prelozene mam priniest pri porode?? Viem ,ze moj aj partnerov rodny list,este aj suhlas o otcovstve -ked sme este neni zosobaseni,ale co viac neviem .. aj pas?

raa2
1. feb 2014

@romana142 ked nie ste zobrati tak nic nepotrebujes, pojdete spolu potom vybavovat RL na matriku v Hainburgu a tam bude treba priniest dokumenty. mam pocit ze to boli RL rodicov, prelozene do nemciny (ale nie som si ista ci museli byt prelozene) a OP alebo pasy 🙂 tam vsetko spisete 🙂 popytaj sa matrikarky ked pride do porodnice, ona ti vsetko povie co treba priniest 🙂

romana142
2. feb 2014

Aj ked byvame v Modre,musime ist do Hainburgu na matriku ? A musia byt pasy alebo stacia obcianske? Lebo pas nemam ,tak ci si ho mam dat spravit..

crazyberry
2. feb 2014

@romana142 mozem sa spytat, budes si porod platit sama? a chystas sa zazmluvnit aj PA? my sme na tom tiez podobne, este sme neni zobrati, tak ma zaujima, co vsetko bude treba dat prekladat a overovat a ako je to potom aj s rodnym listom

raa2
2. feb 2014

@romana142 ano aj ked byvas v Modre, tak po rodny list musis ist na matriku v Hainburgu. RL vystavia na pockanie, mam pocit ze staci aj OP, ale popytaj sa poriadne v porodnici, ja som tam rodila pred 2 rokmi a odvtedy sa mohlo vsetko zmenit. Urcite ti to nespravia v nemocnici, lebo nebude s tebou partner ked tam bude matrikarka. Oni nemaju take nieco ako je na slovensku ze mozes spisat prehlasenie o otcovstve nenarodeneho dietata. Spytaj sa ci musia byt aj vase rodne listy prelozene do nemciny, my sme prekladali aj nase, len neviem ci to bolo potrebne 🙂

romana142
2. feb 2014

@crazyberry zazmluvnovat nemienim PA,necham to asi na nahodu kto tam bude,myslim ,ze tam su vsetky mile ,takze mi to asi aj bude jedno 🙂
A Porod platit asi nebudem ked som tam poistena .. Bola som sa pytat sestricky doktora Loksu( asi v oktobri) a ta mi povedala,ze budem potrebovat prelozene rodne listy aj ten suhlas o otcovstve co spiseme na matrike kde byvame,ale viac si uz nepamatam :/

crazyberry
2. feb 2014

@romana142 a tie doklady musia byt aj overene od notara? a naahodou nevies kolko vyjde zazmluvnenie PA? na kontroly budes chodit tam, ci prides tam rovno na porod?inak asi v rakusku aj pracujes, ked si tam poistena, ze 😀

romana142
3. feb 2014

@crazyberry hej ,hej pracujem v Rakusku 🙂
zazmluvnenie neviem co stoji ,ani som sa nepytala 😒
a na kontrolu pojdem asi mesiac pred porodom do nemocnice a potom uvidim co mi povedia ako casto mam chodit a tak .. a ci maju byt overene notarom , to fakt neviem , pokusam sa to este zistit vsetko 🙂 ked budem vediet viac tak napisem 😀

crazyberry
3. feb 2014

@romana142 oukyy, dakujem 🙂 ja len straasen dufam, ze mi to vyjde s tym hainburgom, lebo tu na sk rodit hruza :/ inak nechystas sa tam 28. ist pozriet?

romana142
3. feb 2014

@crazyberry ja som tam uz bola minuly piatok pozriet 🙂 som tam bola dobre dve hodiny a taka som bola unavena z toho sustredenia sa na nemcinu nech vsetko pochopim , ze až :D krasne to tam je , uz sa tesim ked tam budem a hlavne ked odtial pojdem domov s babatkom :D

romana142
3. feb 2014

@crazyberry potrebujeme tam notárom overené preložené fotokopie rodných listov rodičov, tak isto sobasny list a pasi😊a do nemocnice sa staci prihlásiť v 36 týždni a svojho doktora môžeš mat kde chces dovtedy

takže mozem zacat behat po notaroch 🙂

simkarobkova
3. feb 2014

@romana142 ja som tam rodila pred 2mes.a vrelo odporucam,fajnovo pol dna v horucej vani s eterickymi olejcekmi a relax.hudbou.. ja tu sice zijem ale neviem este moc po nemecky a mali v ten den just smenu len rakusania,ale "kein streß",pri porode mozu rozpravat aj japonsky a je ti jedno :Ddrzim palce,a aj strava super.kazdy den pridu a daju ti na vyber z viacerych jedal 🙂ziadna nemoc.strava,fajne jak v restike 🙂

romana142
3. feb 2014

@simkarobkova a aj si si dala epiduralku pichnut ? bola som si ce na tom skoleni ,ale dosla som neskor tak som z toho nic nemala .. jake su tam moznosti a ci ti to pomohlo ?

simkarobkova
3. feb 2014

@romana142 tak ja som rodila normalne, bez epi, a to ti poviem, ze som mala tazsi porod ako hociktora ina zens lebo voda mi odtiekla dva dni pred porodom ani som otom nevedela..takze som rodila "nasucho"maly sa nemohol prevrtat, 13hodin, bez epj a nakojiec som sa este tak posnazila, ze aj bez nastrihu :D porod bol super, mozes rodit vo vani, po sediacky, po leziacky... ja som rodila v sede..resp. polosede vies... vo vode skm nechcela lebo bol pri porode aj muz a tam by to bolo dost krvave 🙂 a ozaj, muz stebou moze byt cely cely cas.. na sk vraj len pri konci...

romana142
3. feb 2014

@simkarobkova to viem ako to tam je s porodom aj ze muz moze byt pri mne, len nech to vydrzi :D a preco si si nedala epiduralku ? nebala si sa bolesti ??

simkarobkova
3. feb 2014

@romana142 no jasne, bala, ale chcela som si to prvykrat prezit takpovediac"prirodzene"... a vediet, co som schopna zniest...a da sa to, ked sa to da pri tazkom porode(aj ked s krikom) tak pri normalnom urcite..

romana142
3. feb 2014

a muz bol pri tebe cely cas ? 🙂 ako to znasal ?? 😉

romana142
3. feb 2014

@simkarobkova a muz bol pri tebe cely cas ? 🙂 ako to znasal ? 😉

crazyberry
3. feb 2014

@romana142 a ked nemame pasy.. mal by stacit aj obciansky, nie? my sme minuly piatok nestihali, priatel si uz nestihol vybavit narychlo volno..

simkarobkova
4. feb 2014

@romana142. Ano,celych 13hod.ani zapalit som ho nepustila :D tak bolo mu tazko vidiet ma tak sa trapit..ale povzbudzoval ma,hladkal,bozkal,utisoval.. videl VSETKO a tvrdi,ze najkrajsi den v jfho zivote a miluje ma este vic!aj snuru prestrihol.. aj si maleho hned vzal jak ho umyli..ja sam6zrejme hned po..celeho mokreho..ten( pocit..jaj,placem 🙂

daimon
4. feb 2014

@crazyberry pasy sa dávaju kvôli tomu že tam máš štátnu príslušnosť napísanú , oni potrebuju potvrdenie o statnej príslušnosti, kedže v pase to máš rak nemusíš zbytočne chodiť po úradoch

kinluska
4. feb 2014

baby, viete mi povedať konkrétne za čo sa koľko v Hainburgu platí? Chcela by som tam byť ešte dva dni po pôrode. Platí sa aj za tie návštevy u lekára od 36. týždňa? Koľko stojí pôrod? Koľko otec pri pôrode? Popôrodná starostlivosť a dva dni ubytovania? Koľko prepláca spolu poisťovňa?

crazyberry
4. feb 2014

@daimon a neda sa to nejak inak vybavit? lebo nechce sa mi dvakrat utekat rychlo vybavovat pasy aj mne aj priatelovi

crazyberry
4. feb 2014

@kinluska jeden den pobytu tam stoji cca 580 eur, poistovna by mala preplacat nejakych 550 eur, otec pri porode je v ramci ceny toho pobytu, tam sa to nedoplaca..ale dneska sa na nejake veci este popytam, tak potom dam info, co som sa dozvedela 🙂

mamusia
4. feb 2014

@crazyberry ides tam dnes na monitor uz,ci ako? Ja by som rada vedela,ze kedy sa tam treba nahlasit,ze tam chceme rodit, v ktorom tt? Dakujem 🙂

crazyberry
4. feb 2014

@mamusia no to by som chcela vediet aj ja 😀 ale asi uz cim skor a co som pocula, teoreticky tam ani netreba chodit, ale ze je to lepsie kvoli tomu aby si sa nemusela nervacit s papierovackami ked tam prides rodit a vobec netusim kde mam zacat vybavovat papiere a tie preklady overene a dufam, ze si nebudeme musiet davat robit narychlo pasy este 😖 a pevne verim, ze vsetko bude oukej ako ma byt a budem moct ist hned domov, kedze si to platim pekne 😀 aa dneska tam nejdem na ctg, najskor sa tam chystam asi az 28. pozriet v piatok na tie prehliadky porodnice co mavaju, zatial mam nacystany zoznam otazok, co sa vecer budem pytat dulkygabulky, takze uz ma urcite teraz zo mna veliku radost ... 😀

mamusia
4. feb 2014

@crazyberry 😀 tak daj info,co povedala a spytaj sa jej,ze kedy je teda vhodne sa tam zahlasit....moja kamoska,co rodila tam,tak nic si nedavala prelozit,ona rodila v nedelu a v pondelok jej muz bol dat prelozit ich rodne listy, sobasny list a s tym siel na matriku s ich OP. Nic nebolo treba do nemocky,len OP. A platili az den po tiez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre