Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

evko1
30. nov 2013

@nikuska386 na jeho Ecard nemozes ist.V poistovni poziadaj k vlastnu

nikuska386
30. nov 2013

Ale ja som si nechala aj trvaly pobyt na sk a poistenie tam, nikto to nekontroloval ci som sk zrusila....

luckalucka83
3. dec 2013

@nikuska386
Niki vybav si na zaklade trvalehjo pobytu v AT ecard, poziadaj slovensku poistovnu o vystavenie formulara e106 (dufam, ze som to nepoplietla), ziadaj to na zaklade pobytu v AT, ten formular odnes alebo posli do NOGKK a pride Ti postou Ecard - vela dievcat zijucich v AT to takto ma, a pobyt na SK si nemusis rusit, len ku ziadosti o formular doloz kopiu meldezettelu a mas to vybavene
keby nieco, napis mi ip

nikuska386
3. dec 2013

@luckalucka83 dakujem velmi pekne za radu ;)

lyduska2002
4. dec 2013

@moniqq ahoj si ma zabudla označiť tak mi nič neukazalo, este že to tu chodim kontrolovať... .🙂 včera sme boli u dok.tak uplne všetko super, a že som tak 30-31 tt tak kto vie kedy mam termin, netušim 🙂 ked sa male rozhodne 🙂 a ta babica resp.dula pri pôrode stale uvažujem ale nechce sa mi zase vypaliť tolko penazi za to...pri tych všetkých výdajoch ktoré vznikli teraz....dufam že bude stačiť dôvera v personal v hainburgu, ktorú este nemam ale snad bude. 🙂

kiki68
4. dec 2013

@lyduska2002 si myslim,ze v hainburgu s personalom nebude problem, tam su schopni a teda uz ten kto Ti bdue pomahat pri porode je vlastne dula. Ved vela zien chodi rodit do Hainburgu prave kvoli tomu,ze tam do tych porodov nejak nezasahuju. Precitaj si zazitky z porodov v Hainburgu na zenskychkruhoch.sk, tam su opisane naozaj pekne porody. Mne sa paci,ze tam nenutia zeny byt len v polohe,co vyhovuje lekarovi ako na SK. Keby to tam nebolo dobre,tak by tam tolko zien zo SK nechodilo a neplatilo si to. 😉

lyduska2002
4. dec 2013

@kiki68 dakujem ja som všetky príbehy dostupné na nete čítala a mám tieto informácie....a čo sa tyka personálu tiež mam info, že nie všetky hlavne slovenské sestričky sú príjemné, ale dakujem za rekapituláciu

kiki68
4. dec 2013

@lyduska2002 tak treba sa ked tak stazovat, budes v Rakusku a tu robia bezni ludia v Bille predavackam kvoli par centom v cene,ked cosi taky cirkus,ze tie chuderky aj lutujem. Proste to,ze si slovenka nemoze mat nic spolocnehos tym,ako sa k Tebe niekto bude spravat. Ked tak si vyziadaj vylozene nie slovensku pracovnicku. Nejak sa uz dohovoris 😉 Ja som v AT uz dlhsie a ludia si tu nenechaju zrovna po nose brnkat,asi preto maju ich porodnice taku uroven,ze jednoducho ked sa nejak zle chovaju alebo sa im nieco nepaci,tak to riesia.Aj ked pri rodeni ma clovek ine starosti,ze 😀 drzim palce!

giallaaa
4. dec 2013

ahojte dievcata, predpokladam, ze vacsina z vas aj byva v Hainburgu. preto mam otazku mozno trochu od temy, ale len ciastocne. Kedze neviem ani slovo po nemecky, a naozaj sa mi to zatial nepodarilo zistit... Dohodla som si CTG a ultrazvuk v porodnici v Hainburgu po tom ako som sa tam bola pozriet na den otvorenych dveri. Byvam v BA, a viem sa jednoducho dostat slovenskou mhd do centra, avsak by ma zaujimalo ako sa da dopravit do nemocnice autobusom. odkial a akym, aby som nemusela z ba platit taxik, kedze tam idem pocas dna a nebude ma mat kto odviezt. dakujeeeeem

martinka1981
autor
5. dec 2013

@giallaaa viem ze neaky bus ide spod Noveho mosta. Cislo ale neviem. Ale daj si bud do google alebo priamo na stranke imhd.sk a tam si to vyhladaj a rovno aj kedy chodia😉

dulkagabulka
5. dec 2013

na stránke www.cp.sk si pohladaj busy..je ich tam dost vela, som prekvapena , chodia často

luckalucka83
5. dec 2013

@giallaaa
Ahoj 🙂
do Hainburgu ide mestska 901, ide z Einsteinovej pozri si na nete aj ostatne zastavky,
v Hainburgu stoji hned na zaciatku mesta - kusok od nemocnice, aj ju vidno zo zastavky a cestou spat ide toez od hlavnej cesty, kusocek od pizzerie El pirata je zastavka - to si hned vsimnes

giallaaa
5. dec 2013

@martinka1981 @luckalucka83 @dulkagabulka dakujem dievcata. o tej 901 viem, ale nesla som tym busom dlho a naposledy sa mi zdalo ze stoji od nemocnice dost daleko. niezeby som bola leniva ale v tej zime uz prechadzky v 9 mesiaci az tak nezvladam 🙂 ale pri nemocnici som si priamo pred vchodom vsimla zastavku len neviem odkial tam nejaky autobus ide. tak som myslela ci nie z centra nejaka tamojsia mhd..

kkl82
5. dec 2013

zeny, akoze mozno blba otazka, ale aj tak tu budem radsej za blba, ako sa nespytat 😉. na to, aby som rodila v hainburugu mi treba ovladat nemcinu na pomerne slusnej urovni, ci si vystacim aj s velmi dobrou anglictinou a zakladmi nemciny? ako je mi jasne, ze tam pracuje vela slovenskych sestriciek, ale ako je to s dulami ci doktormi?
pre mna po prvej akutnej sekcii, uz dalsia neprichadza do uvahy (jednoducho, chcem rodit co najprirodzenejsie). a tak sa mi porod v rakusku zda velmi dobrou volbou. no asi sa budem musiet medzicasom zacat ucit nemcinu, lebo inak to nevidim. domaceho porodu sa bojim hlavne kvoli tej jazve... este to nie je pre mna aktualne, no pripravujem sa dopredu 😉

aldanka
5. dec 2013

@kkl82 ahoj, po nemecky hovorit nemusis, ja neviem takmer nic a pred mesiacom som tam rodila. s angluctinou + slovencinou si uplne vystacis.

kkl82
5. dec 2013

@aldanka dakujem krasne za info, potesila si ma 🙂

snehulienka99
6. dec 2013

ahojte babenky, vie mi niektorá porovnať starostlivosť na SVK pri pôrode a v Hainburgu? aké sú hlavné rozdiely a pod.? prečo ste sa rozhodli rodiť tam...a ešte otázočka, aká je suma za prehliadky a pôrod? dakujem

dulkagabulka
6. dec 2013

@snehulienka99 v Hainburgu si ty ako rodička tá, ktorá rozhoduje o sebe...nei si postavená do polohy toho,kto musí posluchať,lebo inak pride zastrašovanie rozneho druhu a ty sa musiš podvoliť..

v našich pôrodniciach máš 6O-96 % predpoklad, že ta nastrihnú
v Hainburgu 10-15
v našich pôrodniciach musíš rodit na pôrodnom lôžku
v Hainburgu si môžeš sama vybrať polohu
v našich pôrodniciach nesmieš jesť a piť
v Hainburgu ti sama PA ponukne malinovku
v našich pôrodniciach ti zoberú po pôrode bábatko a tvária sa že "patrí novorodeneckému oddeleniu"
v Hainburgu ti dieťa nikto neukradne
v našich pôrodniciach musiš zostať
v Hainburgu môžeš odísť po pár hodinách /ambulantný pôrod/
v našich pôrodniciach ti povedia, že inak ako cisarskym toto babatko neporodiš a div sa svete, v Hainburgu ho porodíš vaginálne, aj koncom panvovým, aj po cisárskom koncom panvovým
u nas budeš rodiť s celým ansámblom, v Hainburgu kludne iba s pôrodnou asistentkou

atd..atd..atd..bolo by to na dlho..toto sú iba skúsenosti žien, s ktorými som bola v styku
ako som tu čítala, niektoré ženy mali aj negatívne skúsenosti,ale pozitíva zatial prevyšujú
sama som tam bola s kamoškou a môžem povedať len jedno- prvýkrát som zažila obyčajnú ľudskú slušnosť a rešpekt k žene

snehulienka99
6. dec 2013

@dulkagabulka dakujem
a nieje to nebezpečné pre rodičku keď silou mocou uprednostňujú vaginálny pôrod?? aj panvovým koncom ..atď..?

dulkagabulka
7. dec 2013

@snehulienka99 oni silou mocou neuprednostnuju...myslela osm to tak, ze tu tzm zenam nikto nedal sancu, a porodit vaginalne KP, napriek tomu, ze ony to velmi chceli, a v Hainburgu to bolo mozne

luckalucka83
7. dec 2013

@giallaaa
ta zastavka 901 na zaciatku Hainburgu nie je dlho, mozno si sla davnejsie a to teda bolo daleko od nemocnice, teraz si tam maximalne do 5 minut.
Ta zastavka pred nemocnicou je na autobus do Brucku 🙂

dulkagabulka
7. dec 2013

@snehulienka99 okrem toho, pôrod KP so skusenym personalom moze byt nadherným bezpecnym porodom, bezpecnejsím ako plánovaný cisársky rez...pre zenu i babatko...a to tak z kratkodobeho, ako aj z dlhodobého hladiska

giallaaa
7. dec 2013

@luckalucka83 dakujem 🙂

kiki68
7. dec 2013

@snehulienka99 V AT si sama dokonca mozes zvolit cisarak,cize ak sa na to dusevne necitis z hocakeho dovodu, na prirodzeny porod, tak nemusis nikoho podplacat, nemusis zhanat papiere od psychologa,ze ti cosi je...cize nikto nikoho nenuti aby KP ci cokolvek rodil prirodzene. To je o tom,ze ked chces,tak si nemusis dupat nohou,len povedat,ze vazeni situacia sa ma takto, mozno sa nieco zvrtne a aj najvacsia snaha o prirodzeny porod skonci nejak inak,ale nebude na zene pachane to,ze ona je len ten pacient,co nicomu nerozumie a vlatne bodaj by tam bolo len jej brucho, otvor a dieta a oni si robili co chcu...prave v nasich nemockach sa robi vsetko mozne silou mocou,len aby bol pan doktor spokojny a mal dobry vyhlad...
Ja som rada,ze som v AT, lebo viem,ze vacsina porodnic je tu na dobrej urovni..hlavne neviem ako by som zvladla nepit pocas olympijskeho vykonu..by ma slahlo...

kinluska
9. dec 2013

@aldanka ahoj, rada by som vedela nejaké podrobnosti, rodila si tu? http://www.hainburg.lknoe.at/abteilungen/frauen...

Lebo táto téma začala už v roku 2011 a ty si taká posledná rodička, čo som tu našla, tak by ma zaujímalo, keď nie som poistená v Rakúsku, koľko sa platí, za čo a všetky detajly čo ti napadnú. Ďakujem veľmi pekne 🙂

aldanka
9. dec 2013

@kinluska ano, tam. Ja som zatial nic neplatila, lebo v Rakusku byvam a cez formular E106 od mojej poistovne mi v Rakusku vydali karticku poistenca. V unione mi povedali, ze to cvaknu do vysky, kolko by to stalo na Slovensku, ale niekedy to vraj slovenske poistovne zaplatia cele, takze uvidim. ak nie si v Rakusku poistena, stale je moznost sa so svojou poistovnou dohodnut dopredu (ak si v Dovere alebo Unione, vo Vseobecnej sa to vraj neda), ze by ti cast refundovali, t.j. donesies im fakturu po porode a oni to posudia, kolko by to stalo na SK a tu cast ti zaplatia. Neviem presne ceny v Rakusku, ale myslim, ze je to dost drahe, kazdy posledny piatok v mesiaci maju den otvorenych dveri - odporucam ti sa tam ist pozriet, maju vytlacene informacie aj po slovensky/anglicky a daju ti aj presny cennik.

mamusia
12. dec 2013

Baby a ako je to na zaciatku? V ktorom tt sa treba objednat a komu volat? A musia sa robit aj tie predporodne vysetrenia,monitoring,ci co to je,ci sa da ist aj bez toho rovno si porodit?

martinka1981
autor
12. dec 2013

@aldanka
@kinluska ja mam s Doverou zlu skusenosť. Nechceli ani počuť o tom že by mali niečo zaplatiť za porod. Dokonca robili problem zaplatit za ambulantne vyšetrenie u dr. ale nakoniec niečo zaplatili ale žalostne malo. A hlavne tetuše na pobočkach nič nevedia a točia si svoje...ako sa to neda a rodiť v rakusku je moj LUXUS tak čo od nich chcem 🙄 🙄 🙄
Skusila by som Union....už sme tam tiež poisteni ale rodiť sa nechystam takže skusenosť nemam 😀

dulkagabulka
12. dec 2013

od oktobra je novy zakon- preplacaju aj planovane pôrody v zahranici

slniecko77
12. dec 2013

@dulkagabulka uz ste dostali oficialnu odpoved od zdr.poistovne ci sa preplaca aj pripadne urgentne osetrenie novorodenca a matky v pripade komplikacii pri porode? Verim, ze ano 🙂
A este ma napadlo, v podstate ked novonarodenec cestuje cez hranice malo byt mat jednorazovy doklad na vycdstovanie resp. vlastny pas..ako to zeny riesia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre