Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 nič neváhaj, veď si zober koľko cudziniek rodí tu, turkýň atď, ktoré fakt nevedia ani slovo, neboj oni sú vyškolení na inojazyčných a v mistelbachu? No pozriem sa aká tam je nemocnica ale určite lepšia než v skalici aspoň pokiaľ ide o hygienické zariadenia a servis a tak

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 ja som už odrodila, ale som stále doma 🙂

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 no to by si bola moc zlata keby si na to pozrela 😉

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 takze dostavas aj pridavky aj matersku z at?

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 http://www.mistelbach.lknoe.at/abteilungen/frau... no pozri si, ja tak pozerám a tam je to oveľa lepšie ešte snáď ako v hainburgu

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 už len prídavky, KBG už uplynulo Dcéra má 5 rokov

snubenci08
5. dec 2010

aha...pozrem tu stranku ale moc tomu asi rozmiet nebudem 😒

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 Tak Ti v skratke preložím čo môžeš v mistelbachu čakať na Geburtshilfe oddelení, podĺa ich internetovej stránky:

Komplet pôrodné asistentky a lekárky a lekári. Robia komplet prenatálnu diagnostiku. Starajú sa o rizikové tehotenstvá atď. ( NT-Messung,Combined-Test, Organscreening, Doppler-US, amniocentéza).

Robia prípravné kurzy na pôrod aj s pôrodnými asistentkami na voľnej nohe (v Rak. je možné rodiť i doma) Od 37 týždňa sa intenzívne starajú o budúcu mamičku a stanoví sa individuálny modus, postup.

pôrod sa snažia čo najprirodzenejšie, nejnerušivejšie a uvoľnene robiť (možnosti pôrodných pozícii : posteľ, stolček, lopta, vaňa) ;pri nekomplikovaných pôrodoch je pôrodná asistentka s dohľadom lekára, (tak ako všade v Rak.)

Samozrejmosťou je Aromatherapia, Homöopathie, uvoľńujúca hudba, celkom rovnako ako aj samozrejmá Periduralanästhesie („Kreuzstich"). - teda epi

Novorodenecké izby pre bábetká ale zároveň aj full time možnosť rooming in spojené s poradenstvom o kojení s vlastńou detskou sestrou

Je tam aj odd. Neonatologie pre deti s predčasných pôrodov a rizikových pôrodov.

Zaručujú príjemnú atmosféru v dvojposteĺových izbách s možnosťou návštev komplet príbuzenstva a priateľov.

No normálne ak by som mala rodiť ešte niekedy tak pôjdem asi do Mistelbachu 🙂

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 nevies ake su tam navstevne hodky??? da sa to tam niekde najst? 😒

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 http://www.mistelbach.lknoe.at/ambulanzen/gynae... samozrejme, všetko je tam uvedené pod ambulanciami

Allgemeine gynäkologische Ambulanz, Mo-Fr 8:30 - 12:00 Uhr

Geburtshilfliche Terminambulanz, nach tel. Vereinbarung,
Tel.: 02572/3341 DW 3800

Pränataldiagnostische Ambulanz (Combined-Test, Organscreening),
nach tel. Vereinbarung, Tel.: 02572/3341 DW 4073

Geburtsvorbereitung, Auskunft im Kreißsaal, Tel.: 02572/3341 DW 3800

Kreißsaal- und Stationsbesichtigung, jeden 1. Donnerstag im Monat um 18:00 Uhr.
Information Tel.: 02572/3341 DW 3800

môžeš si to tam aj ísť popozerať - každý prvý štvrtok v mesiaci o 18.00 umožńujú obhliadky, môžeš si tam aj zavolať o termín

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 prepac ja som to zle vysvetlila myslela som kedy napr moze dojst manzel za nami pozriet...ktore hodiny

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 to je v linku Besucherinfo - Informácie pre návštevníkov http://www.mistelbach.lknoe.at/patienten-und-be... klikni na Besuchszeiten - návštevné hodiny.
Die Besuchszeiten:

Všeobecne:
Denne: 11:00 - 12:00 Uhr (možnosť informovania sa od lekára)
a ešte 14:00 - 15:00 a 18:00 - 19:00

Neonatologia
RODIČIA A SÚRODENCI neobmedzene v ktorýkoľvek čas

Intensivka
iba najbližšia rodina

pred 11:00 a po 19:00 Uhr sa návštevníci nevpúšťajú - nenosiť kvety v kochlíku a zvieratá

Myslím, že na SK toto nikde neumožnia, a to aby sme sa rozumeli - môžu dôjsť k Tebe na izbu a nie trčať kdesi na chodbách

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 takze mozu dojst od 11-19? alebo platia len tie vseobecne hodky?

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 kedykoľvek môžu dojsť

snubenci08
5. dec 2010

a plati to aj o dlzke navstevy??? mozu zostat ako dlho chcu???

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 tak som pozrela aj tú nemocnicu v skalici a typický socializmus len tie návštevné hodiny zarážajú a mamička aby si pomaly hajzlák nosila. Takže myslím že Mistelbach-Skalica niet čo riešiť. Na SK majú pacientov stále za nesvojprávnych debilov a návštevníkov za obťažujúci element 😀

Toto je na skalických stránkach nemocnice:
Vážení návštevníci, prosíme o dodržiavanie nasledovných zásad pri návšteve na pôrodníckom oddelení:

Návštevy uskutočňujte len cez návštevné hodiny (14.oo hod - 18.oo hod), inak negatívne ovplyvňujete prevádzku oddelenia
Na chodbu oddelenia vstupujte len na krátky čas, len na nazretie na novorodenca.
Nevstupujte na izby oddelenia, rešpektujte súkromie ostatných pacientiek.
Návštevy detí do 10 rokov sú na pôrodníckom oddelení zakázané. Výrazne sa zvyšuje možnosť nákazy novorodenca infekčným ochorením.
Návštevy na jednolôžkových izbách nadštandardnej starostlivosti uskutočňujte až po súhlase zdravotníckeho personálu oddelenia.
Skráťte prosím návštevu na čo najkratší čas, rešpektujte únavu a oslabenie organizmu rodičiek po pôrode a v prvých dňoch šestonedelia.

😀 😀 😀 😀 😀 😀

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 no a to som ti zabudla povedať (ten hajzlák mi to pripomenul) že do SK pôrodnice špeciálne v Skalici si ten hajzlák a nielen to ale i : kopírujem:

osobné potreby: nočná košeľa, župan, papuče, ponožky, spodná bielizeň, podprsenka pre kojace matky -2 ks, príbor, pohár na pitie, nesýtená minerálna voda (nevhodné sú džúsy z exotického ovocia, špeciálne citrusové plody)
hygienické potreby: uterák, osuška, mydlo, , toaletný papier, hygienické vložky (5 balíkov - tzv. pôrodnícke vložky, predávané v zdravotníckych potrebách), vložky do podprsenky, masť na popraskané bradavky – calcium panthotenicum (kalciová masť)

Potreby pre novorodenca:
l:l bavlnené plienky 15 ks,
l:l jednorazové plienky 40 ks,
l:l vlhčené utierky na zadoček,
l:l modrá indulona, detská
l:l osuška a žinka na umývanie po 1 ks,
l:l cumlík – 2 ks,
l:l bavlnená košieľka,
l:l kabátik,
l:l čiapka.

všetko musíš doniesť, kdežto v pôrodnici v AT 90 percent vecí tam je k dispozícii, teda žiadne plienky, vložky, hajzlák, príbor (haha) , krémy, vlhčené utierky atď atď nemusíš nosiť z domu všetko Ti dajú.

snubenci08
5. dec 2010

no super teda tak som rozhodnuta mam taky dojem 🙂

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 veď si už len porovnaj tie podmienky a ten prístup.

Rakúsko pôrodnica : vitajte, vyjdeme Vám v ústrety, všetko sa Vám vynasnažíme splniť, chceme aby ste sa u nás dobre cítili, povedzte nám svoj názor, ceníme si Vás atď. a

SK pôrodnica: žiadame pacientov aby dodržiavali nemocničný poriadok, návštevy obmedzte na minimum, deťom vstup zakázaný, doneste si vlastný príbor...

žiadne milé slová - nič, zachvíľu budú chcieť aby si človek ešte sám doniesol operačné nite

snubenci08
5. dec 2010

no ja uz pojdem spat musim vstavat rano...dakujem za pomoc a rady 🙂 🙂 🙂

yanus
6. dec 2010

@maggie2 No pochybujem ze vyraz "budu chciet" je vystizny na tuto dobu, skor po tychto zmenach v skrtani balikov financii "budu musiet" si pacienti nosit vsetko 🙂. Rovno vlastne ani do nemocnice nechodit 😝

maggie2
6. dec 2010

@yanus oni si na SK stále neuvedomujú že poistenec a pacient je pán a klient. Tvária sa, akoby mu službu poskytovali zadara a on mal ešte na kolenách za to ďakovať. Pričom hlavne lepšie zarábajúci odvádzajú do zdravotných poisťovní obrovské sumy. Veď aj som im ešte na sk pri jednej príležitosti povedala, že načo ma v nemocnici držia, keď sa tvária akoby som ich obťažovala. Povedala som im dajte mi domov tie vaše infúzie, požičajte mi na to ten stojan a ja si zaplatím sestru čo mi príde vždy domov a mi to napojí. To sa tvárili akože to nie je možné. Áno skasnúť za hospitalizáciu prachy a zametať s pacientom ako s handrou. 😀 😀 😀

snubenci08
6. dec 2010

@maggie2 tak to si im dobre povedala...na zamestnancov v nemocniciach sa uz ani inak reagovat neda...cest vynimkam 🙂

maggie2
6. dec 2010

@snubenci08 samozrejme že nechcem paušalizovať. Nič nie je biele alebo naopak čierne. Ale ten stav SK zdravotníctva je naozaj taký aký je. A nič sa s tým nerobí. To nie je len o peniazoch to je aj celospoločenská klíma atď, ale to odbáčame od témy. Venujme sa teda späť téme - pôrod v Hainburgu, resp. pôrod v AT 😉 .

martinka1981
autor
7. dec 2010

@snubenci08 tiež si myslim že je lepšie rodiť v AT ako na SK. Ja som šla obe svoje deti radšej porodiť do Hainburgu ako samoplatca a poviem ti že nelutujeme ani cent 🙂 . A to som sa nemčinu učila iba za zakladnej a strednej škole ale to vieš ako sa decka na školach učia 😀 moc toho neviem,ani ako začiatočnik by som povedala 😀 ale v pohode som rozumela aj rukami nohami ked bolo treba 😉 . A ty ked žiješ v AT tak určite vieš aspon zaklad a bežnu konverzaciu 🙂 Tak prajem vela šťastia a rychly porod 😉

snubenci08
7. dec 2010

@maggie2 no ved to viem...vsade kam sa pozriem sa nam slovakom len za chrbtom smeju aki sme zaostali chudaci...co sa tyka zdravotnictva, skolstva, penazi...vlastne vacsinou vsetkeho 🙂

snubenci08
7. dec 2010

@martinka1981 dakujem ten rychly porod by sa zisiel...pojdem asi do toho AT. Prestava sa mi to tu lubit 🙂 😉

maggie2
7. dec 2010

@snubenci08 ja nemám taký pocit že by sa nám niekto za chrbtom smial. Akurát Slováci si vedia navzájom závidieť, myslím že i Ty to poznáš, že keď prídeš domov na SK, každý Ti závidí nejaké tie lepšie peniažky ale tú robotu už nezávidí nikto 😉

yanus
7. dec 2010

@maggie2 aaaaale kde, Slovak Ti zavidi aj chorobu, to ci by ju chcel mat je otazne, ale zavidi ju lebo ju ty mas ;)

maggie2
7. dec 2010

@yanus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre