Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
21. nov 2012

@brudra Nieeeeee!!!! Moja oblubenkyna 😔 😔 😔 😔 😔 😢 😢 😢

ellysa
21. nov 2012

@brudra to naozaj ☹ ☹ ☹ ☹ tu v Hainburgu? Ona bola zlatunká, bola so mnou najdlhšie pri pôrode ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

brudra
21. nov 2012

@ellysa @martinka1981 no bola strašne zlatá, ja som si ju tiež oblubila hned od začiatku a preto ma ta správa dnes hrozne šokla 😢 😢 😢

martinka1981
autor
21. nov 2012

@brudra ja si ju pamätam od začiatku ako som tam začala chodiť ako velmi milu a prijemnu.Moja nemčina nič moc ale s nou som sa dohovorila hravo aj rukami a nohami. Bola fakt super...česť jej pamiatke 😢 😢 😢
už som si aj poplakala 😔
starala sa o mna cele doobedie ked som rodila Viki,potom ju vystriedala moja druha naj hebamme Suzanne...

eniii
21. nov 2012

@brudra cozeeee?? 😢 😢 😢 Edith bola taka nizsia drobna hnede vlasy pod usi? ☹ moje nervy, to je strasneeee ☹ ju som aj ja mala chvilu pri porode, este aj predtym sme sa s nou rozpravali...velmi mila a ochotna...

luckalucka83
22. nov 2012

@brudra
ay teraz citam tu hroznu spravu Jani,
ved pri nej som odrodila Mata a este mi vravela, ze ma tam chce o dva roky vidiet s druhym,
bola uzasna osoba,
cest jej pamiatke ☹

ivka03
22. nov 2012

@brudra Jani, to je smutna a hrozna sprava 😢 😢 Osobne som ju nemala pri porode, ale ma rano prijimala do nemocky a na kazdom Ctg bola...Velmi mila osobka.

ellysa
23. nov 2012

@eniii @dani84 @raa2 babule neviete, či k tým malým koníkom čo sú na konci dediny sa dá aj nejako dostať, či len poza plot. Moja je z nich hotová a stále sa pýta, či môže ísť aj k nim

ballenka
23. nov 2012

Nie neucim tourobil moj syn a mimochodom som to nevedela zmazat🙂

bonet
25. nov 2012

Ahojte neviete ako je to so zdravotnym poistenim v rakusku .ci sa da poistit aj ked nemam tam trvaly pobyt ani nepracujem ? chcela by som tam rodit za par mesiacov ale neviem ci je t nejako mozne okrem toho aby clovek vysolil tolko eur co tam porod stoji.dakujem

lauraa
26. nov 2012

@bonet len tak si zdravotne positenie platit nemozes,a nie som si ista ci by sa ti to oplatilo , teda ci za tych par mesiacov nezaplatis tolko ako za porod......

katavinka
26. nov 2012

@ellysa Ty si bola kde na tom NT screeningu? Mne povedal Urban, že si to môžem u nás odbaviť a jasné zas problém na svete, že spravia mi akurát tak ultrazvuk, lebo ak nie som ich pacientka, nemôžu mi vziať krv. Fakt mám už nervy na konci z týchto našich lekárov 😠

ellysa
26. nov 2012

@katavinka ja som bola v Neusiedle, ale je to strašne drahé, skús v BA zavolať do gin-fiv, alebo GPN, alebo Koch, tam ťa určite zoberú

katavinka
26. nov 2012

@ellysa to je koľko cca.? 😒 Ide o to, aby mi vzali aj krv, inak to nemá význam..

ellysa
26. nov 2012

@ellysa mne v GPN v BA robili tiež tento kombinovaný test, ale krv brali až v 16tt a potom spájali výsledky s NTčkom z 12tt

katavinka
26. nov 2012

@ellysa ďakujem.., áno u nás to vraj nerobia jednorazovo, ale takto na 2x. Na našich stránkach som nikde nenašla cenník.

ellysa
26. nov 2012

@katavinka ani ja neviem, koľko to stojí na SK, pri malej som bola poistená ešte na SK, keď mi to robili, ale na porovnanie napríklad za organový screening by chceli v AT 140 EUR a na SK som platila 15EUR, tak predpokladám, že aj ten combi test bude lacnejší

lavinka007
26. nov 2012

Ahojte chcem sa spytat, ze kde sa vybavuje uznanie otcovstva, ked ja mam trvale bydlisko v rakusku a priatel na slovensku a porod bude v rakusku? Dakujem za info🙂

lauraa
27. nov 2012

@lavinka007zajdi na matriku a opytaj sa, normalne po narodeni dietata v at , ak chce byt uvedeny ako otec dietata v rodnom liste , ale kedze ty budes musiet ziadat o slovensky rodny list , mozno by sa to dalo urobit az na sk dodatocne.....takze najlepsie na matriku na sk a opytat sa....

lavinka007
27. nov 2012

Dakujem, lebo v nemocnici v at mi povedali, ze im mam dat nase prelozene rodne listy a aj ten papier o uznani otcovstva a oni vraj rodny list vybavia.

ssiska
27. nov 2012

@lavinka007 treba prelozene rodne listy a z matriky uznanie otcovstva, rodny list vybavia,teda zoberu od teba doklady a odnesu na matriku,ja som si ho len vyzdvihla na matrike.

ssiska
27. nov 2012

@ssiska a zo slovenskej matriky, kde ma otec trvale bydlisko, hlavne ak chces dietatu dat otcove priezvisko...

lauraa
27. nov 2012

@lavinka007 ano po papiere pre rakusky rodny lsit pridu z matriky do nemocnice a potom si ho uz len vyzdvihnes a poziadas hned vystavenie slovenskeho rodneho listu lebo bez neho nedostanes rodinne a ani matersku v at....trva par tyzdnov takze cim najskor...

lavinka007
3. dec 2012

Vdaka za rady 🙂 Dnes som sa pytala v nemocnici, tak mi povedali, ze mam doniest len moje prelozene papiere (moj rodny list a pas) a ze ked chcem aby mal maly otcove priezvisko tak musi ist priatel po porode na matrikuv hainburgu a tam to prehlasit.

meganka
4. dec 2012

Ahojte obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo, téma dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce je: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcej matky a jej blízkych....Vopred Vám veľmi pekne ďakujem, veľmi mi tým pomôžete.....klik http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

ellysa
23. dec 2012

čaute baby, nejak sa mi to blíži , tak sa chcem spýtať, máte niektorá skúsenosti s epi v Hainburgu?Mne ju pri malej nikto ani neponúkol a to som mala kontrakcie každú minútu 10hodín, teraz sa začínam báť, že si zasa odserinkám, také bolesti, tak začínam uvažovať, aj keď neviem...
Treba si to nejak zajednať?

dani84
23. dec 2012

@ellysa Ahoj, ja som mala epi objednanu a ano terba dopredu vyplnit formular, pytaj si ho na najblizsej kontrole, potom doma v klude vypis a na prijme odovzdaj 🙂 Ja som sice Epi objednenu mala, ale rodila som bez nej, kedze som si ju pytala neskoro a o 5 minut som mala uz drzala v naruci. Ale ak ju chces mat aspon zajednanu, treba pytat formular, ci ju uz pouzijes, je len na tebe 😉 Ale ja som aspon mala srdce namieste, kedze som vedela, ze mam zajednane a ked budem pytat, budem ju mat...
No a ako rychlo to ubehlo, dufam, ze coskoro pojdeme teda kocikovat v Hainburgu o jedneho viac 😵 Vela stastia a krasne Vianoce prajeme 😉

ellysa
23. dec 2012

@dani84 ďakujem popýtam, ak stihnem vôbec pokec v nemocnici, dali mi ho až na polku januára 😉 , tiež nie som rozhodnutá, či ju chcem, asi jedine ak by to znova vypadalo na 24 hodinovku ako pri malej, ale dúfam, že malý bude šikovnejší 😀 , tak pre istotu popýtam

ivka03
23. dec 2012

Kocky, prajeme vam krasne vianocne sviatky, pohodu, spokojnost a v roku 2013 len to najlespie, hlavne zdravicko pre vas aj vasich drobcov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre