Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

malula
25. jan 2016

@mirufee uvidime, dam potom vediet..

myvettka
26. jan 2016

Ahojte dámy, čtu si tady vaše příspěvky a mam dotazy.. budu moc ráda když mi někdo poradí. Jsem pojištěna a zaměstnaná v rakousku a jsem momentálně ve 27tydnu a mam v planu rodit v Mistelbachu. Máte s tím některá zkušenost? Diky za odpovědi hlavně těm, které tam taky pracuji nebo jsou pojištěné

deniny
29. jan 2016

Ahojte- žijem piaty rok v rakusku(dom je písany na mna), žijem so svojím druhom, ktorý je živitel rodiny a s našou dcerou 5r. Kedze som nebola zamestnana, tak sme pripoistene na partnera-nepoberám žiadne prídavky a partnerovi chodia len rodinne pridavky. Momentálne som v 13tt. a lekara mam v Hainburgu, takze tam budem aj rodiť(dúfam), ide o to, že vobec neviem, na čo mám nárok a ako treba postupovat pri vybavovaní všetkych potrebných dokumentov...? Mam z toho nočnú moru a už nam utieklo aj dost penazi, iba preto ze nevieme čo a ako, takže budem vdačná za každu radu-dakujem

marfyy
30. jan 2016

@deniny tak rada by som ti poradila ale sama neviem ,kedze si neni ani zamestna a len pripoistena.ja tiez by som sa chcela informovat ci rodit na svk al.v Rakusku v Hainburgu..ja som zamestnana tam,uz som na rizikovom ,som v 24 tt a pocula som ze by som mala dostat nieaku financnu hotovost za porod.materska mi vychadza z Rak.aj ked porodim doma ,myslim ale ak by som mala dostat este nieake to €,tak by som isla tam.bola som tam uz hospitalizovana a bola som velmi spokojna.vie mi niekto poradit ake by som mala vyhody porodu tam ,? Viem ze starostlivost a profesionalita personalu je hned prva vyhoda!

monika155
30. jan 2016

@deniny Aj ja som iba pripoistena na manzela.mohla som tam rodit,kedze mam e card co mas urcite aj ty;) narok mas aj na matersku ked manzel pracuje v at.a pridavky na obidve deti.Teda neviem ci som ti pomohla.ak sa nieco chces opytat kludne;)

paskolinka
31. jan 2016

dievcata co ste rodili v hainburgu - uplatnovali ste si potom prispevok pri narodeni dietata v SR? lebo citam v tom tlacive, ze treba "potvrdenie príslušnej inštitúcie štátu o vyplatení/nevyplatení príspevku alebo inej dávky toho istého druhu, ak sa dieťa narodilo mimo územia SR"... a teda netusim, kde to mam pytat

malula
1. feb 2016

@paskolinka ak mas trvaly pobyt na sk tak na sk.Ja som ziadala tu a buduci tyzden by to malo prist ( povedali mi tam pri podavani ziadosti rovno ze kedy asi mam cakat)

deniny
1. feb 2016

@monika155 a treba niečo vybavit uz teraz pred porodom ?

paskolinka
1. feb 2016

@malula teda si ziadala na SR? ja som skor myslela tu otazku tak , ze ak mam dolozit potvrdenie, ze som ziadny taky prispevok v rakusku nedostala, ze na akom urade v rakusku mam take nieco pytat? ja ani neviem, ci taky prispevok v rakusku maju, skor myslim, ze nie...

malula
1. feb 2016

@paskolinka hej ja na sr...

monika155
1. feb 2016

@deniny Iba tie rodne listy prelozit a overit.A sobasny.

deniny
1. feb 2016

@monika155 no tie listy mame uz prelozene davnejsie a manzelia nejsme, ale to som sa vlastne tiez chcela opytat, že ci sa moja situacia nejako zmeni, keby sme sa este pred porodom zosobasili ? myslim, co sa tyka tych roznych prispevkov atd

paskolinka
1. feb 2016

@malula a nepytali od teba potvrdenie, ze si nic nedostala v rakusku?

malula
2. feb 2016

@paskolinka Nie. Ja mam trvaly pobyt na svk aj zamestnanie na svk tak bolo asi jasne ze v rakusku som bola iba rodit.

paskolinka
2. feb 2016

@malula aha, ja tiez mam trvaly pobyt na slovensku, aj pracujem na slovensku, ale byvam v rakusku. tak uvidim, ci to budu odo mna chciet...

steigrula
2. feb 2016

Ahojte 🙂 som este len v 16tt ale chcela by som sa dozvediet viac o porode v Hainburgu. Neviem dobre po nemecky ale pracujem tam ale byvame v BA.Poistenie mam v rakusku (to len pre info a rady ). Chcela by som sa spytat ako to funguje ked by sa nahodou nieco stalo pri porode a babatko by muselo ist do inkubatora alebo by nastal iny problem? Viem ze v HAinburgu nemaju novorodenecke oddelenie ako to potom riesia ? a ako je to s Dietatkom? je po narodeni poistene pod matkou alebo nieje poistene vobec az kym si to nevybavim ? A je lepsie prihlasit babatko u rakuskeho detskeho lekara alebo je to jedno a mozem aj na slovensku ? Moj gynekolog mi povedal ze do hainburgu potrebujem rodne listy rodicov prelozene do nemciny a tiez sobasny list alebo potvrdenie otcovstva..je potrebne este nieco ine vybavovat ? povolenia potvrdenia alebo ine veci ? Dakujem za rady 🙂

paskolinka
2. feb 2016

@steigrula ak je problem, vozia do mistelbachu (co je asi hodina cesty autom cez dediny), dieta je pokial viem normalne poistene pod matkou. rodne listy a sobasny list potrebujes pre matriku, aby vystavili rodny list.

alenie_
2. feb 2016

@steigrula pár správ dozadu je presne o tom písané 😉

steigrula
2. feb 2016

Dakujem velmi pekne za rady 🙂 a ak sa smiem spytat vy s
mate osobnu skusenost s niecim takym? Ja len na co najhorsie by sme sa s priatelom mali pripravit 🙂 treba mysliet aj na take (aj ked velmi nerada )

steigrula
2. feb 2016

@alenie_ nestiham pozerat kazdu jednu spravu ale dakujem za info 🙂

alenie_
3. feb 2016

@steigrula prvý piatok v mesiaci sa konajú prehliadky pôrodnice a tam všetko povedia. Inak základnú starostlivosť o dieťa poskytujú a keď je to veľmi problémové tak dieťa prevážajú buď sanitkou alebo vrtulníkom. Na tom stretnutí hovorili, že to trvá pár minút, tak 6. Ale to máš inak vo väčšine pôrodníc. Dokonca aj na Kramároch prevážajú sanitkou tých 300 metrov na rizikových novorodencov.

steigrula
3. feb 2016

@alenie_ dakujem 🙂 tak uz len na prehliadku ist

ja1985
3. feb 2016

@hoota ahoj chystas sa na tu prehliadku porodnice teraz v piatok??? My ano, idem tam este teraz volat ci to vlastne bude ...tak sa mozno stretneme 😃

ja1985
3. feb 2016

Je tu este niekto kto sa chysta na prehliadku nemocnice teraz v piatok??? My urcite ano 🙂

hoota
4. feb 2016

@ja1985 ano, aj my by sme zajtra chceli ist. Dufam teda, ze to zajtra naozaj bude, volala si tam? ☺

ja1985
4. feb 2016

@hoota ano volala som, zajtra to bude, o 11.30 na 2. Poschodi v slovenskom jazyku 😊

hoota
4. feb 2016

@ja1985 supeer, vdaka za info, vidime sa tam 🙂

eliskapetuska
4. feb 2016

@ja1985 no ja sa chystam ;)

ja1985
4. feb 2016

@eliskapetuska tak sa vidime tiez :.)

eliskapetuska
4. feb 2016

Tesim sa,v kolk si tyzdni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre